Витамин С-при кърмачка и за бебе-може ли?

  • 6 262
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Кърмещи мами имам нужда от помощ.
От вчера съм с настинка-запушен нос,хрема,леки болки в гърлото.Вчера пробвах да се лекувам с много чай+мед и топъл душ,но ефект няма-днес положението е по-зле,започват да ме болят всички костици и мускулчета.Изпратих мъжа ми за витамин С,но аптекарката казала,че витамин С не се приема по време на бременност и кърмене.
Мога ли да пия витамин С след като кърмя,мога ли да давам на сина ми,който е на 3 месеца витамин С като привантивна мярка?,(защото по цял ден той е на ръце,няма кой да ми помага и се страхувам да не го заразя,а в понеделник ще го ваксинират-втори прием Пентаксим)
Какво друго мога да взимам при настинка,което да е съвместимо с кърменето и каво мога да направя,за да предпазя малкия?(споделете Вашия опит)
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
За теб вит. С може.

За бебето - само ако педиатърът позволи.

За теб още: топли чайове, бульони и супи (втечняват секрета в носа); ехинацея, екстракт от грейпфрут (е как веднъж не се сещам как се казва, когато искам да го напиша!) от аптеките за подсилване на имунитета; парацетамол и ибупруфен - самостоятелно или в лекарства за настинка и грип, могат евентуално да се редуват, ако се налага по-чест прием; почивка.

# 2
  • Мнения: 653
екстракт от грейпфрут (е как веднъж не се сещам как се казва, когато искам да го напиша!) от аптеките за подсилване на имунитета
нека ти помогна - казва се Цитросепт
иначе към авторката - препоръчвам ти да ходиш с маска, защото може и грип да е
и изчакайте с ваксината малко
витамин С можеш да пиеш, парацетамол също /но не Фервекс, той не става за кърмещи майки/, ако случайно се окаже грип - хомеопатични - осцилококцинум, парагрип и т.н.

# 3
  • Мнения: 107
ееее супер сте, сега отивам за цитрусепт!!!!! от сумати време се чудя може ли като кърмя да вземам

Общи условия

Активация на акаунт