Какво мислите за епидуралната упойка-за и против?

  • 18 385
  • 354
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 672
твърдо за!

Особено за бъзливи мами, които ги е страх да родят дори и секцио...като мен самата  Mr. Green Не се усещат най-силните контракции, а в същото време се усеща как излиза бебето Simple Smile много е яко  Mr. Green

# 346
  • Мнения: 318
аз съм за Peace
но самото поставяне не е ли малко рисковано все пак е в гръбначния стълб  Rolling Eyes

# 347
  • Мнения: 149
Направо ме ужасява,родих секцио с пълна упойка.Не че пълната е безопасна

# 348
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
и аз съм за,въпреки че когато поисках да ми я сложат се оказа ,че нямало джурен анестезиолог.А за нормално раждане не можели да викат спешния.И така родих без никаква упойка.

# 349
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз съм за, но при  раждане без предизвикване.

# 350
  • Мнения: 3 376
Ами аз раждах нормално,преносвах,но не са ми предизвиквали разждането.До последния момент преди да вляза в предродилна зала се колебаех,после се реших на епидурална упойка.

Сложиха ми я,не е болезнено,трудната част е да стоиш напълно неподвижно по време на контракция Confused  Не ме хвана.Изпитах си всичките болки както си му е реда,анестезиоложката каза,че съм била твърде емоционална,та затова Rolling Eyes  Но не усетих нищо,когато ме шиха,поне това си спестих.

Ако раждам втори път живот и здраве пак бих си сложила може би,по принцип не мога да търпя на болка никак,а и при мисълта да ме боли отново така Shocked

# 351
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Направо ме ужасява,родих секцио с пълна упойка.Не че пълната е безопасна
Peace

# 352


 Аз родих в Шейново с епидурална,слойи ми я д-р Мандаджиева,много съм доволна.Малко късно ми я сложиха, вече бях със 8 см разкритие, но пък за сметка на това самото раждане не го усетих,а после и шиенето също.Напълно препоръчвам епидуралната, а това с риска от засягане на нерви, аз не сум чула досега някой да го е изпитал.Анестезиолозите си знаят работата Simple SmileУспех!

# 353
Здравейте и от мен. По принцип съм за епидуралната упойка щом човек може да си спести всичката тази болка защо не? Само трябва да се внимава при поставянето и защото една моя приятелка точно в момента на поставянето получила контракция помръднала и сега в последствие  на това е инвалид.

# 354
  • Мнения: 24 467
vanushia, кога и в коя болница е станало това?
Не питам от просто любопитство, очевидно е. Confused

Общи условия

Активация на акаунт