ПОМОЩ! НЕ ИСКА ДА СПИ ПО ЦЯЛ ДЕН!

  • 790
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Малчо винаги е бил будно и енергично дете.Но от една седмица е ад Sad ShockedДо сега колкото и да дивее поне до 15 часа е заспивал.По едно време имахме проблеми с нощното заспиване но ги решихме-около месец спеше нормално.Сега, обаче всичко се обърка smile3511От една седмица  дивее по цял ден.Има свръх енергия -няма умора това дете!!!Не иска да спи на обяд, а вечер заспива  много трудно.Започвам да се чудя дали не пийва от кафетео ми тайно newsm78.Това последното на шега ама аз вече не издържам.Бягаме из вкъщи,излизаме на разходки,играем на игрички,баща му го занимава с всичко за което се сетите-но няма никаква полза smile3515Пред нервна криза съм.Чак  му се чудя как не се измори малко това дете.Дори когато го храня тича насам-натам из стаята.Не се спира и за минута.
Дайте ми съвет!Споделете вашия опит!

# 1
  • Мнения: 2 774
За съжаление съвет не мога да дам -но може би ще те успокоя донякъде- ние сме същите ,много рядко спи след обяд и то чак към 18.30.Така като гледам лентичката ти децата ни  са на сходна възраст.

# 2
  • Мнения: 1 243
МММММ да наборчетата ще ни докарат до кукофилия!

# 3
  • Мнения: 4 451
Да не би детето ти да е хиперактивно? Въпроса ми може да ти се стори глупав, но при мен ситуацията е "парен каша духа". Голямата ми дъщеря е с хиперактивност и дефицит на внимание.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 761
Може да е период. Дияна точно на вашата възраст беше решила, че е голяма и няма да спи на обяд. Г/д избута на този режим около седмица, след това отново нормализира режима си.

# 5
  • Мнения: 1 243
Да не би детето ти да е хиперактивно? Въпроса ми може да ти се стори глупав, но при мен ситуацията е "парен каша духа". Голямата ми дъщеря е с хиперактивност и дефицит на внимание.

Нямам представа! newsm78Кой ви постави на вас такава диагноза?

# 6
  • Мнения: 2 131
За съжаление, не мога да дам съвет. Обаче като гледам моят син още отсега колко е бесен, направо не ми се мисли като стане на вашата възраст, за какво ще става дума.
Ето - в момента, докато пиша, той се опитва да отвори един шкаф, аз му се карам, той се дърпа, но започва да вика зверски - ядосан, че не му давам. А е все още на девет месеца. Малък дявол  newsm48. Сори, за отклонението.

# 7
  • Мнения: 941
не мога да ти дам съвет, но ако намериш лек сподели го, че сме в твоето положение от няколко месеца

# 8
  • Мнения: 1 243
не мога да ти дам съвет, но ако намериш лек сподели го, че сме в твоето положение от няколко месеца
а казват че момиченцата били по -послушни Joy.
Стана тя каквато стана аз разчитах на вас да ми помогнете а то-вие чакате аз да открия лек hahaha
А иначе тази вечер ми е по- леко! Изпратих таткото на гопсти(и си спестих едно готвене),извиках една приятелка която е кръстница на малчо и трябва да помага в трудни моменти hahaha и аз се усамотих във ваната .Егати кефааааааа!!!
Малеее утре какво ме чак-ако отново не спи на обяд отивам н адетски психолог!

# 9
  • Мнения: 655
Дъщерята на една съседка имаше такъв проблем. Лекарката и беше препоръчала да отделя повече време при къпането и да я къпе по-рано, защото водата изморява. Не знам дали е имало ефект, но една баба я беше посъветвала също и, че щом дъщаря и има енергия е по-добре да си я изразходва за да не избие в нещо друго.

# 10
  • Мнения: X
Ами не го слагай да спи на обяд. Дъщеря мипрестана да иска да спи на обед много рано, от 2г.6м. окончателно престанах да я карам да спи на обед, когато е вкъщи, в градината казва, че само си лежи, без да спи. В резултат си ляга рано - 21 часа е в леглото, засива, когато иска и така.
Не можеш да накараш някой на сила да спи, най-много да се изнервиш. Опитай така, пък го слагай по-рано вечер.

# 11
  • Мнения: 437
Може би е период. При нас има такива дни, в които не иска да спи. Стои от 13 до 16 в леглото и не заспива. Но поне е в леглото и си играе или лежи. Зависи и в колко часа става сутрин и колко се е уморила. Като не иска да спи  не го насилвай, сложи го да си легне по-рано вечерта и това е.

# 12
  • Мнения: 4 451
Да не би детето ти да е хиперактивно? Въпроса ми може да ти се стори глупав, но при мен ситуацията е "парен каша духа". Голямата ми дъщеря е с хиперактивност и дефицит на внимание.

Нямам представа! newsm78Кой ви постави на вас такава диагноза?
Поставя се от лекар невролог или психиатър. Казвам ти го просто информативно, не се стряскай. Детето ти е малко да се диагностицира за такова нещо. Проблемът е виден около 3-годишна възраст. Понеже се предполага, че това е възрастта до която детето може да израсте проблеми, подобни на вашите.
Като начало се успокой, посъветвай се с педиатъра, има хомеопатични успокоителни капчици, които би могъл да ви предпише.

# 13
  • Мнения: 600
Дъщеря ми Сияна също има такива периоди. Колкото повече я карам да спи, толкова по-категорична е тя в отказа си. За това престанах. Ако ще спи, да спи, ако не - нейна работа, до чест и половина, седем часа е сдала багажа.
Помисли колко сладки неща на ден консумира детето ти, изключая плодовете, те не са в сметката. Захарта им дава много енергия, а твоя син явно е по-активен. Ако количеството на сладките неща е доста, ограничи ги максимално.
Друго - казваш, че гледаш максимално да го изморите и че баща му го занимава доста. Това също не е добре и вместо да има положителен успех обикновено води до силно превъзбуждане. Четох, че вечер и в периода, когато е време за сън трябва да се играят тихи игри, да не ангажираш много вниманието на детето, за да не се превъзбуди. Опитай вечер и преди следобедния сън да го оставиш да се позанимава малко сам, на спокойствие. Ако обича - чети му книжки в това време. Ние например в последно време вземаме няколко книжки и аз почвам да чета. Обикновено чета с голям ентусиазъм и си променям гласа за отделните герои, но преди лягане, чета с равен глас, даже предпочитам да чета книжки в рими, зада има някакъв напев и тя така се унася.
Това е, което мога да ти кажа. Дано да съм ти била полезна. Успех!

# 14
  • Мнения: 1 243
Много ви благодаря за отговорите.!!!
Като попречотех малко из форумите и се поуспокоих.Ауъъъ днес следобед по едно време имах чувството че ще превъртя.
А относно сладките неща-той не яде нищо сладко.Реших че колкото по-късно започне ,толкова по-добре.Представям си ако и сладко хапне как ще включи на турбо дизел Joy
Ами няма да го насилвам да спи .То и да го насилвам -полза няма.Ама поне да се кротне за 5 минути в леглото.А той е като хеликоптер.Холът и спалнята ни са прехони и Иво тича като изтърван от единия до другия край.Утер измислих да го заведа на детски кът на Елитис.Там си играе много хубаво.Ако и това не помогне си стягам багажа и бягам! Баба и тати да се оправят!
Тази вечер баща му избяга-по умен от мен излезе LaughingУтре аз съм на ред.
А дребня ако го видите как сладко спи-англче наораво.Но като си помисля че така събира сили за утре и ми идва да го събудя Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт