Никой доктор не ми го беше казвал досега...ОТЧАЯНА СЪМ!

  • 9 588
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 324
Nuclearbaby така лесно не се поставя диагноза ЛУФ. Предполагам вече си прочела, че са необходими няколко последователни фоликуметрии, така че недей се шашка преди да са поставили окончателно диагнозата.
Казваш че този цикъл пак се е видял неспуканият фоликул, но ако той еонзи от предишният цикъл, т.е. да е същият, може би става въпрос за фоликулярна киста. Ако обаче редовно не се пукат фоликулите, чак тогава може да се говори за ЛУФ. Дано не е така при теб. Важно е че си започнала с изследванията, а това ще доведе до по-бързото решавана на проблема, какъвто и да е той. Успех ти пожвелавам от сърце.

# 16
  • Мнения: 3 246
Сара момичетата много добре са ти обяснили  аз ще се намеся макар и не много компетентно за съжаление напоследък и при млади момичета се наблюдава преждевременно изчерпан яйчников резерв, те. годините  май не винаги са решаващи, моят резерв се оказва изчерпан още когано съм била на около 21-23 годишна възраст, което не можаха да установят на времето именно защото тогава ходех при обикновен гинеколог, това което искам да те посъветвам е да посетиш специализирана клиника, може би вече някой го е споменал но не съм дочела. Не се шашкай предварително решение на поблема винаги има, а това че хубавите неща стават бавно нали има такава поговорка може би затова са и толкова хубави после, не че и на мен не ми идва понякога в повече но ...... все пак ти пожелавам тези предположения да не излязат верни и много скоро да сбъднеш мечтата си Peace Извинявам се за обърканите писаници

# 17
  • Мнения: 86
b]Мила Кали[/b], много съжалявам, че така се е получило при теб. Напълно те разбирам колко ти е тежко и в подобни моменти човек не може да намери подходящи думи, за да изрази съпричастността си и да успокои.  Cry
Но едно е ясно, че винаги може да се намери подходящото решение при възникналите обстоятелства. Когато съпрузите се обичат, ръка за ръка заедно намират пътя към своето щастие. Не е само важното жената да роди собствено дете, но и да даде пълноценен и изпълнен с любов живот на родено дете, което също да я дарява с радост.
Пожелавам ти от сърце да бъдеш здрава, заредена с оптимизъм и сили и да преоткриеш своя късмет и щастие!  Имай надежда, че винаги има изход !  Hug

Имам няколко въпроса -  кои дни точно от цикъла се прави фоликулометрия и през цялото време ли се проследява от единия до другия цикъл или само дните около овуто- напр. между 11-15 ден. И трябва ли да се ходи на УЗД всеки ден между 11-15 ден или може да се ходи напр. 11, 13 и 15 ден (до пукането на фоликула). Вместо УЗД може ли фоликулометрията да се проследи само чрез тестове за овулация?

Когато цикълът е нередовен, напр. между 40-45 дена, кога е долу-горе очакваната ову и започва да се прави фоликулометрия?
Ако през този месец се докаже, че имам нормална овулация и пукане на фоликула, необходимо ли е поне още един месец да си правя фоликулометрия, за да се докаже, че нямам ЛУФ синдром след прословутия 29 мм неспукан преди цикъла фоликул или само един месец е достатъчно? 

Заедно с фоликулометрията прави ли се и изследване на прогестерон или не е наложително, за да се отхвърли или докаже ЛУФ синдром?

Простете за многото въпроси!

# 18
  • Мнения: 945
Не го мисли тоя луф! По-скоро си малко поликистозна, но това се оправя. Хиче не се мъчете на естествено опрашване, а като минат месеците на мъжлето за ръчичка към АРТ, да ти следят и фоликули и хормони и всичко. Опитайте с инсета, ин-витро. Ти знаеш, че и ние с моя сме като вас - при мен кистозни, при мъжа варикоцеле. Въпреки, че тръбите ми уж са идеални пак ми говорят за ин-витро заради спермчовците. Големите размери са от повечко и задържани фоликули, удебелява се обвивката  на яйчника. При мен правиха фенестрация и мисля ,че сега ми се пукат фоликулите. Никой не ми загатва за изчерпан резерв.
Не се шашкай, нищо фатално няма при вас. Малко притеснителни са тръбите, та аз на твое място бих действала с ин-витро.

# 19
  • Мнения: 3 246
Сара благодаря ти  аз съм писала  и преди и не ми се иска да се повтарям, да решение намерих осинових прекрасно момченце а сега действам и се надявм да стигна до ин витро е вероятно с донорска програма, по- важно е че животът продължава и винаги има надежда иначе Иглика ти е писала  успех ти пожелавам  Peace

# 20
  • Мнения: 134
Я по добре си вземи нашите напътствия от мамите  и знай че ще си бъдем с теб в борбата. Подкрепа Hug Hug Hug Hugцелувки

# 21
  • Мнения: 86
Благодаря на всички вас, момичета! С вашата подкрепа и напътствия много ми помагате! Толкова солидарност от ваша страна!  Hug   bouquet

Аз обещах на iglikalika, че ще пиша в нейната тема за операция от варикоцеле, но още не съм писала, тъй като все още не съм пробвала дали мъжът ми не се е "повредил"  Embarassed след операцията, а и от вчера почнах уж лечение на бактерии - стрептококи и на Кандида, та сега още две седмици на зян ще си отидат...  Laughing
iglikalika, да те попитам - след операцията при вас, там , където е срязано беше ли твърдо на пипане мястото. При мъжа ми мястото на рязаното е много твърдо- почти като камък и това много ме притеснява, а вече минаха 10 дни от операцията и се чудим дали да питаме доктора за това дали е нормално да е така?  #Crazy

Не го мисли тоя луф! По-скоро си малко поликистозна, но това се оправя. Хиче не се мъчете на естествено опрашване, а като минат месеците на мъжлето за ръчичка към АРТ, да ти следят и фоликули и хормони и всичко. Опитайте с инсета, ин-витро.
Извини ме за неинформираността, но какво точно означава АРТ и само в София ли се следят хормони, фоликули и всичко- просто не ми е ясно самата процедура колко време отнема и как се подхожда? Лежи се в болница през това време или...?  newsm78

Този месец мислех да се проследя за ЛУФ - синдром, но май ще пропусна сега заради лечението на гадините с разни вагинални кремове. Не е задължително да се проследя веднага месеца , следващ откритието на неспукания фоликул, нали? Мойе и следващия месец, предполагам.
А то че сме за ИКСИ, спор в това няма- всички доктори ни го казаха.  Praynig
Къде е най -добре да се направи цветна снимка на тръбите и ако има запушване може ли чрез оперативен начин да се направи нещо като пластика или занм ли и аз какво...  Rolling Eyes Просто вече съм подготвена за всякакви още шокове.  Sad

Поздравления за изключително благородната и хуманна постъпка на кали 7! Да са ти живи и здрави мъжете и много успех с плановете занапред!  Peace

# 22
  • Мнения: 519

Извини ме за неинформираността, но какво точно означава АРТ

      АРТ-асистирани репродуктивни технологии-ИКСИ,ин витро,инсеминации

# 23
  • Мнения: 945
Здравей Сара!
Първо, честито, че е минала операцията. Всичко ще е наред. Разрезът си беше малко голям и при моя мъж, но бръзо зарастна. Това е до организъм, аз лично имах топченца около разреза за лапароскопия и май са засегнали нещо при разреза. Доктора ми каза, че ще се разсеят за 6 месеца, бяха твърдички.
Няма да се повреди мъжов, не го мисли. Моя си е като преди. Тръпнем сега след 1 месец да видим има ли подобрение в спермограмата.
И за какво ти е да си правиш пластика, ако ще си на ин-витро newsm78 Все пак може да са прави пластика, за да имаш шансове за естествено забременяване, но зависи какви са срастванията, не го мисли, може би нищо ти няма.
Като тръгнете в някоя клиника в София, направи си снимка и после се консултирай дали има смисъл от още операции. Ако ти си добре, правете инсета, след като мъжа ти се подобри или действайте направо с ин-витро, ако и ти имаш нещо на тръбите.
Прочети за клиниките по репродуктивно здраве в някоя от темите и ще се ориентираш. Имай предвид също, че лекарят, който ще реши как точно да стане бебето трябва да ти предложи решение в резултата и на твоето и на мъжа ти състояние.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт