Някой има ли зайче за домашен любимец?

  • 1 143
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 950
Някоя мама престрашила ли се е да вземе зайче за домашен любимец? Интересува ме дали може да се гледа само в аквариум? Какво яде, мирише ли много, има ли такива, които не порастват много? Може ли да живеят по две или може само по едно в аквариум?

Благодаря предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 25 568
Не, не може да се гледа зайче само в аквариум. Първо, за предпочитане е да живеят в клетка - колкото по-голяма, толкова по-добре.
И второ - имат нужда от разходка - поне 1 час дневно.
А за миризмата - миришат, когато не им се чисти редовно.

# 2
  • Мнения: 1 193
Аз, нашето като го купихме, беше две шепи. Сладур  Mr. Green - ангорски. То милото като си мислех все, че е гладно и като го охраних, стана голем дзвер  Twisted Evil Много хапеше, хранех го с една ръкавица. Никой не го е тормозил, направо се чудех що така подивява. Като го пуснехме да се раздрижи, после едно гонене по стаите, веселба.  Купих ме му и специална каишка за разходка в парка, после го пратих на свеки да го гледа на вилата. Тя получи няква алергия и реши, че е от него. Взе го един ветеринар. Милото, починало преди месец.
Ние го гледахме в голяма клетка, Ако му почистваш през ден-два, не се усеща да мирише, но пък много косми хвърчаха. Аз и затова го разкарах като родих.

# 3
  • Мнения: 75
Точно преди една година купихме зайче на сина ми за рожденния му ден. Бял, пухкав, с червени очички. Гледаме го в клетка. Породата му е наистина мини зайче. Но трябва да се внимава като се купува. Когато са малки, не можеш да разбереш мини ли са или селски зайци. Талашът му сменяме през три дни. Храним го с храна от магазина - смесена. Вечер го пускаме да се разхожда по плочките в кухнята, че там най-лесно се чисти след него. Мога още много да говоря за нашата Бъни. Ако нещо те интересува питай. 

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ние имаме зайче,гледаме го в клетка.Ако сменяш често талаша,няма проблем,освен финансов. Mr. GreenХраним го с готова храна от магазина,ама той капризен напоследък.Пускаме го да се разхожда и вардим всички кабели покрай него,иначе са сладурчета. Hug

# 5
  • Мнения: 182
Повечето са ти отговорили, за клетката, миризмата и т.н. Преди 3 години, купихме на дъщеря ми нашият Бъни, много се привързахме към него, аз пожелах такъв домашен любимец да купиме, защото не мяука, не баука, не трябва да го разхождаш и все пак, като те няма в къщи си стои в клетката. Simple Smile Гледахме го до вчера  Cry, защото дъщеря ми го даде на нейна приятелка, защото малкия вече ходи с проходилката на всякъде, а не мисли живот и здраве, като проходи. И нашият беше ангорски, много са сладки, като плюшени играчки са, но в началото страха е много голям дали ще оцелее, защото като са малки ги хваща някаква болест. И естествено, като всяко животинче си иска грижи и внимание.

# 6
  • Мнения: 12
  Аз имам зайче вече две години.Страхотен домашен любимец е !Ние със сина ми искахме коте, но бабата ни Rolling Eyes е алергична и затова взехме зайчето.Сега не мога да си представя какво е било преди да го имаме.Вечер се караме кой да го гушка повече.Изобщо не мирише, ако му чистиш редовно.Всъщност не мирише зайчето, а..........знаеш кое.Зайчето е прекрасен любимец !!!!

# 7
  • Мнения: 1 364
да, имахме две декоративни зайчета. бяха  сладки и Алекс много им се радваше.
гледахме ги в аквариум, докато един ден излязоха и изкопаха всички цветя.

# 8
  • Мнения: 131
Взимай smile3508няма само ние да страдаме я.
Иска си внимание и грижи.
Зайка е на аватарчето.

Общи условия

Активация на акаунт