По колко пъти на ден спят 11 мес.Ви деца

  • 1 867
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 305
Мисля си че трябва да спи вече само следобед,но той си иска и поне едно часче преди обед,вече му е време да мине на  режим само следобед,но как да стане и идея си нямам newsm78 Другият проблем е че следобед спи към час и полвина до към 6ч.и вечер ела гледай за какво става въпрос,не иска да спи,чак към 11-11.30 Whistling дано да е само някакъв период че не ми се мисли.

# 1
  • Мнения: 159
аз се молех дъщеря ми да поспива малко повече през деня,за да мога нещо да свърша,но уви.
тя спи ужасно малко и неспокойно.спи по веднъж дневно от както стана на 9-10 м.
а преди това спеше по два пъти за по половин,макс. един час.

# 2
  • София
  • Мнения: 928
Ники също си дремва преди обяд около 45 минутки, а после заспива след около 4-5 часа за около един час. Като побеснееме порядъчно и най-вече като тати го измори, обикновенно заспива към 21.30-22.00.

# 3
  • Мнения: 2 757
До годинка и 5 мес спеше по  2 пъти на ден. Тръгна на ясла и там започна по веднъж. Нормално е 11 мес бебе да спи по 2 пъти, не знам що мислиш, че му е време да го отучваш от сутрешното спане.  Не че сигурно не е нормално и по веднъж да спи, но явно твоето дете има нужда от 2 пъти. Моите на 7 мес примерно спят по 3 пъти на ден за по половин - един час. Най-гадното е че вечер спят от 20 до 20.30 и после до 23 часа се цъклят  #Crazy

# 4
  • Мнения: 729
От 9-месечна Моника спи по веднъж на ден,но сутрин става доста  късно- 9.00-9.30ч. А след обед спеше по 3 часа.Сега отново спи веднъж , но вече доста по-малко - около час , час и половина максимум.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
До година и нещо дъщеря ми спеше по 2 пъти на ден Peace

# 6
  • Мнения: 911
От лентичката ми си личи, че имаме още време докато станем на 11, но си позволявам да пиша, защото мисля, че не е редно да се опитваш да го караш да не спи преди обяд.
 Явно организмът си го иска и едно такова неспане може да му повлияе лишо на нервната система.
Ако на теб ти се спи, а по някаква причина системно не можеш да си доспиваш, в един момент ще се почувстваш доста зле, нали?

# 7
  • Мнения: 1 217
Какво те притеснява в това,че детето спи преди обяд newsm78
Аз много се радвам на този сън защото тогава закусвам и чета форума.
Калоян още си иска това спане и не мисля насила да му го спирам.
Съня е здраве.
След обяд спи 2 часа.
Вечер ляга в 9,но пък сутрин става в 7.30.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
От скоро моята дъщеря спи веднъж на ден - някъде от 14 до към 16ч.Но тя става късно сутрин в 10 - 10.30. Събуди ли се по-рано дремва и преди обяд.

# 9
  • Мнения: 454
На 11.5 месеца Ники спи сутрин около час и следобед още толкова. Преди месеца спеше два пъти повече, а пред 3 месеца за целия ден спеше половин час.

# 10
  • Мнения: 2 622
На 10м.голямата дъщеря отказа сутрешния сън и спеше само веднъж на  ден/за мой ужас #Crazy/Малката пък на 11м.все още спеше 3 пъти дневно,така че зависи най-вече от темперамента на бебето.

# 11
  • Мнения: 2 000
На 11 месеца все още спят 2 пъти на ден.
Тъй че оставяй го детето да си спи когато си иска. Като му дойде момента да спи само следобед той ще си покаже.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 668
Все още спи сутрин 1/2 час, а следобяд - 1,30 - 2 ч. И аз се радвам на този сън, тогава мога да се помотая безделно Laughing, ти защо искаш да не спи?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 249
Дъщеря ми на 10 месеца отказа сутрешния сън, а сега е на път да откаже съня през деня изобщо. Tired

Но според мен това е по-скоро изключение, а не правило. Децата до доста по-късна възраст трябва и е хубаво да спят по 2 пъти на ден.

Детето само ще ти покаже кога е готово да не спи сутрин. Симона я приспивах по 15 минути, при което спеше по 10. Накрая въобще не спеше, придремваше ми в ръцете и при всеки опит да я сложа да спи, отваряше очи и се нахилваше. Това на 9 месеца. На 10 спря да затваря очите въобще.

# 14
  • Мнения: 3 376
На 11 месеца Георги вече спеше само по един път на ден.

Не го насилвай детето,аз само бих се радвала ако моето спеше по 2 пъти дневно.

При всяко е различно,пък и щом му се доспива,значи още не е готов за по-малко сън.

# 15
  • Мнения: 5 026
Моят син имаше отвратителен режим на спане-предремваше около 10,30, после около 14ч и към 18ч пак дремеше. Спеше по половин час, като около час преди това го преспивах  Tired Оклоло 1г 3-4 м. се установи трайно на спане по веднъж дневно.

# 16
  • Мнения: 27 524
Спеше все още и сутрин, и следобяд. Ти се радвай, защо искаш повече тормоз  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 897
Спеше по около 1 час преди обед и 2-3 часа следобед.
Радвай се,че все още спи по два пъти на ден.

# 18
  • Мнения: 75
Моята дъщеря спи 2 пъти - преди обяд и следобяд. Дори много често първият сън е по-дълъг , около 1 1/2 -2 часа, а вторият- около 40 мин.Но не винаги е така. Днес спа от 12.00до 12.30 . Сега пак съм я сложила с надежда да заспи, но доколкото чувам , няма да бъде точно сега. Simple Smile

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Точно на тази възраст Тери отказа да спи преди обяд-аз пък търсех начин кака да я накарам да спи.

# 20
  • Мнения: 11 003
Откакто навърши 8 месеца, дъщеря ми спи през деня само в количката навън. Много рядко успява да поспи вкъщи. Като гледам, няма изгледи да се научи да спи денем в леглото си.

# 21
  • Мнения: 8 999
До към година и 2-3 месеца и двамата спяха по два пъти на ден. Преди обяд за около час /от 10.30 до 11.30/ и следобяд по 2-3 часа /от 13.30 до 16 часа/. Голямо спане, голямо чудо беше!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Ние спим преди обяд за час- час и половина
и следобед, но още сме на 10 месеца.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 083
спеше по 2-3 пъти на ден, само следобяд почна да спи на годинка и половина някъде...но и тогава имаше дни и по 2 пъти да спи....

# 24
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Все още си спи по 2 пъти - 1 час сутрин и 2 часа следобед (привечер). Нощем спи по 11-12 часа - от 21:00 до 8:00.

# 25
  • Мнения: 1 371
Моят син на 11 месеца спеше по един път на ден, ако успеех да го прилъжа или да заспи от умора в някаква изправена поза.

# 26
  • Мнения: 674
Моето спи 1 път на ден - на обяд. Thinking Според мен си е супер да спи по 2 пъти. Лошото при вас е само късното лягане вечер, иначе 2-те спанета ми звучат прекрасно! Peace

# 27
  • Мнения: 3 478
Ааа, моята си спеше по два пъти доста след 11-я месец Mr. Green

# 28
  • Мнения: 508
Все още спи по 2 пъти на ден. От 10.30 до 11.30 и от 14.30-15.00 до 16.30-17.00. Но вече започна да спи по-малко следобед и мисля да и махна сутрешното спане. Така, че ще я слагам да спи към 13.00 ч. Мисля, че е добре на неговата възраст да спи два пъти.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 688
на 11 месеца сина ми спеше по два пъти на ден.

# 30
  • Мнения: 1 668
Моята бебка е също на 11м. и тя си поспива преди обяд и следобяд, ни най-малко го намирам эа тревожно.  Остави детето само да си смени режима Wink  bouquet

# 31
  • Мнения: 3 356
На тази възраст е нормално по два пъти.

# 32
  • Мнения: X
Моето момче ако го оставя сам в леглото сигурно цял ден няма да заспи. Аз го приспивам на нашето легло и после го пренасям в неговото креватче. Струва ми се,че отказва обедния сън, което.....не ми харесва  Naughty. Но както казвате, той сам ще ми покаже, та може скоро да преминем към еднократно спане за деня. Смятам, че трябва да се радваш ако ти спи 2 пъти на тази възраст, а щом сам си иска, няма какво да го мъчиш.

Общи условия

Активация на акаунт