"Галено" vs "пълно" име или как и защо наричате децата си?

  • 44 103
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Sf
  • Мнения: 978
Не бих избрала име, което да няма множество галени вариации - това позволява да се проявят различните нюанси на нежност и любов. В същото време, държа детето да има пълно име, защото ми се струва нелепо възрастен човек да се казва в някакъв детско-бебешки вариант.

Но ако ти държиш към детето ти да се обръщат по пълно име, мисля че е уместно предварително да уведомяваш околните за това. С изключение на особено тежки случаи хората би трябвало да се съобразят.

# 46
  • Мнения: 953
Аз съм твърдо против галените имена. По-добре е тогава детето да се кръсти направо с галеното име.

И аз така си мислех  преди Mr. Green
Изчакай да порасне госпожицата и пак ще си говорим   bouquet

Наричам дъщеря ми с галени имена, има си около 2-3.
Мен винаги са ме наричали с цяло име, в редки случаи с галено и това не ми харесва, даже ме дразни. Не ме разбирайте погрешно, харесвам си името, но галеното име някак си ме кара да се чувствам по обичана.
 

# 47
  • Мнения: 2 978
И моята е Симона, харесвам и цялото име, но постоянно и казвам Мишка. Ей така, за радост Wink на всички.
Даже като я питат бабите как и казваме на галено и тя казва:
На тате съм Съкровището, на мама съм мишлето. Laughing

п.. От всички галени, които съм чувала най- ме дразни Мона.
Тия Симита, дето ги пишете не бях ги чувала. Shocked Laughing

# 48
  • Мнения: 3 695
Не бих избрала име, което да няма множество галени вариации - това позволява да се проявят различните нюанси на нежност и любов. В същото време, държа детето да има пълно име, защото ми се струва нелепо възрастен човек да се казва в някакъв детско-бебешки вариант.

Но ако ти държиш към детето ти да се обръщат по пълно име, мисля че е уместно предварително да уведомяваш околните за това. С изключение на особено тежки случаи хората би трябвало да се съобразят.

Това е и моето мнение.  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря ви много за спокойната дискусия. Радвам се, че не се получи някоя война "от нищо - нещо"!  Whistling

Но ако ти държиш към детето ти да се обръщат по пълно име, мисля че е уместно предварително да уведомяваш околните за това. С изключение на особено тежки случаи хората би трябвало да се съобразят.

Ами тя самата е свикнала с името си и не се обръща на "Мона, Мони, Сими", защото не ги познава.

Сега се замислям, че вероятно нямаше да реагирам така остро (и да пускам тази тема), ако хората просто питаха как да се обръщат към нея. Директно й лепват някакво име и се чудят защо не реагира. Аз използвам към децата около мен тези обръщения, които използват майките им към тях. Ако не съм наясно - питам. Но - честно казано - до сега не се е случвало някой да ме пита мен. Rolling Eyes

Някой питшеше за Давид. Ние имаме 2 приятелчета с това име. Едното на галено е Дидко, а другото - Ави. Simple Smile

# 50
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Обожавам галените имена. Обожавам и когато се обръщат към мен с галено име - възприемам го като особена проява на обич и привързаност.

Мдааа, и аз мисля по същия начин. Грубо ми се вижда да наричаш малко дете с цялото име, колкото и красиво да е то. Освен това смятам, че галените имена са точно предназначени за да изразиш обич и нежност към конкретния човек, а не да фигурират в личните му документи (това към тези, които изказват мнение, че трябвало хората да се кръщават направо с галени имена). Едното няма нищо общо с другото.

# 51
  • Мнения: 4 915
Избрахме Мариела и Сияна за имена на децата си, и не ги съкращаваме на Мими и Сиси. Галено ги наричаме Мариелка и Сиянка, както и с множество други мили нарицателни.  Heart Eyes


Месечинка виторога, няма никаква грубост в изричането на рожденото име на детето, нали затова сме ги избирали красиви имена, или посветени на любими и добри хора - за да се изричат с любов и нежност. Сякаш със съкратено име на можеш да крещиш на детето си...

Не пълното или краткото име определя отношението на родителя.

# 52
  • Мнения: 1 064
Синът ми се казва Теодор...галено ми казваме Теди, Тедка, дори Теодоракис Mr. Green а аз понякога му казвам и Дудун4о Crazy

Аз съм Деница, но и до ден днешен (нищо че съм на 30 години) повечето ми приятели ми казват Дени4ка...и Дени, и Дидка, което мен ме изумя, защото не виждам нищо общо с името ми, но така са решили, така ми казват Wink

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 212

Месечинка виторога, няма никаква грубост в изричането на рожденото име на детето, нали затова сме ги избирали красиви имена, или посветени на любими и добри хора - за да се изричат с любов и нежност. Сякаш със съкратено име на можеш да крещиш на детето си...

Не пълното или краткото име определя отношението на родителя.

Сигурна съм, че е така, просто на мен ми звучи грубо. Предпочитам умалителните имена Peace И към мен обичам да се обръщат умалително.

# 54
  • Мнения: 2 498
Не виждам нищо лошо да се използва галено име...
Голямата ми дъщеря се казва Симона и и викаме Мони, а малката Христиана и и казваме Иса...

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Moята дъщеря се казва Емилия.
Наричаме я Еми, Емчо.
Леля и и вика Лия.
Не ме дразни когато я наричат с галени имена.
Когато някой я пита как се казва, тя отговаря"Емилия, ама ми викат Еми"
Не виждам нищо лошо в това.  Simple Smile

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Синът ни се казва Кристиян.Аз много държах да се казва то4но така и не го нери4ам с никакви галени имена(като изклю4им Боджо,както му казвам понякога,но то няма нищо общо с името му,а е просто вид лиготия)............. Joy Joy Joy Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 672
Не харесвам галени имена. Особено мъжки. Избрахме за дъщеря ни името Дара, защото е кратко и аз искам да й казват Дара, не Дари и т.н. Естествено понякога като се глезим й казвам Дарка, Дарче.
Ако беше момче искахме да се казва Момчил. Всички ме питаха ами на галено как ще му викат и аз им казвах просто Мимчил.  Peace

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ако беше момче искахме да се казва Момчил. Всички ме питаха ами на галено как ще му викат и аз им казвах просто Мимчил.  Peace

Мимчил е много интересно галено име Joy

Шегичка, да не се разсърдиш, знам, че е техническа грешка, просто ме развесели   bouquet

# 59
  • Мнения: 38
Когато избирахме име на детето си искахме да е такова, че да звучи добре и в пълния си, а и в някакъв по-кратък вариант. Избрахме да е Борис и единственото, което мен ме притесняваше, че ще бъде наричан Борко от някои хора, което никак не ми харесва.
 В началото си правех труда да обяснявам на хората, как предпочитам да НЕ го наричат, но с времето си дадох сметка, че за мен е много по-важно с какво чувство се обръщат към него, а не с какво име. В интерес на истината напоследък все по-рядко някой се обръща към него с Борко, просто защото хората се съобразяват с това, как аз и баща му го наричаме.
А за нас той е Бобо, Бобко, Бориско, Борисче, Бобърко, Бобаринчо и куп други производни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт