Бременна съм след лечение на ендометриоза! Кураж, момичета!

  • 8 032
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз също ходих при д-р Тюфекчиева, но накрая не ме оперира тя. Питах я дали има възможност да опитвам да забременея без лечението с Диферелин, но тя отговори категорично: "Не." После д-р Попов въобще не го питах за това. Знам, че понякога лекарите препоръчват забременяване по естествен начин на жени, оперирани от ендометриоза, но ако болестта е била в първа или втора степен. За трета - не знам. Иначе за медикаментозното лечение - Диферелин или Золадекс знам, че трябва да се почне най-много до месец след операцията. Има момиче от друг форум, което забави лечението с 3 мес. и нямаше проблеми, т.е. рецидив. Следеше се при д-р Владимиров.  Всичко е до организъм. Иначе, това, че бременността е най-доброто лечение на ендометриоза - всички така казват. 
Успех!   bouquet

# 61
  • София
  • Мнения: 650
Благодаря ти за отговора , Киа Hug
Желая ти лека бременност и извинявай, че ти оспамих темата Embarassed

# 62
  • София
  • Мнения: 2 381
mira_lgl , желая ти успех, каквото и да решиш!  Hug

# 63
  • Мнения: 1 291
Честито киа!!!Много се радвам за добрата новина.Това ми даде оптимизъм да продължа да се боря.Още една инжекция ми остава.Кажи като ти свършиха инжекциите колко време не ти идваше цикълът и след колко време след последната инжекция успяхте с бебчо.

# 64
  • Мнения: 7
Честито Kia !Много се радвам за теб.аз се регистрирах преди броено дни,но наистина се зарадвах когато прочетох че сте успели.желая ти лека бременност,и едно здраво бебче.много се надявам и аз да се похваля със същото щастие в най-скоро време.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 381
МЦ ми се възстанови чак 96 дни след последната инжекция. Бебчо стана в първия месец, в който опитахме - чак след третия МЦ.  Grinning Но, както съм писала в началото на темата - правих си тестове за овулация и не сме "работили" кога да е, така да се каже.  Wink
Успех на всички ви!  Hug

# 66
  • Мнения: 409
Momi4eta zdraveite,
az niakolko pati se opitvah da napisha po neshto vav foruma, no vse neshto opleskvah i niakoi mi se skarvashe. Ty za latinitsata, tu za spam.... Kajete mi kak da pisha na kirilitsa kato imam samo latinitsa na klaviaturata???I sega ako pak sgafia neshto molia vi se da znaete,4e ne e naro4no i mi kazvaite kak da ne go povtariam.
Ina4e az 4esto 4eta vashite komunikasii i vijdam, 4e Kia naskoro vi e zaradvala vsi4ki. Bravo na neia, majko momi4e.
Ina4e az nakratko sam s endometrioza (doktorkata kazva posledna stepen). Imam edna laparoskopia i 2 punksii. Sega sum na 3-ta injeksia Dipherelin i planivame invitro. Iska mi se da zadam 101 vaprosa, no kato si pomislia kolko individualno e vsi4ko pri vseki i....
Hodia v klinikata na Shterev. Zasega sum dovolna, makar 4e niakoi neshta malko me ozada4avat, no te sigurno si imat obiasnenie, ama ne sam pitala.
Pojelavam yspeh na vsi4ki. Borete se, detsata sa hubavo neshto. Neka vsi4ki vi spoleti tova shtastie.

# 67
krassina77 ,за да пишеш на кирилица си изтегли Flex tipe от Интернет и си го инсталирай,не се изискват някъкви супер умения,ако нямаш кирилица на клавиатурата пак си го изтегли и ще пишеш на BP Bulgarian Phonetic и така ще можеш да пишеш с латинските букви на кирилица Simple Smile

# 68
  • Мнения: 409
бЛАГОДАРЯ

# 69
krassina77   виждам че вече пишеш на кирилица,радвам се че бях полезна Laughing

# 70
  • София
  • Мнения: 2 381
Сладурки сте с тая кирилица...  Wink
krassina77, успех с процедурата.  Praynig И, ако нещо не ти е ясно - питай. Все пак си плащаш за всичко в клиниката и са дръжни да ти обяснят.   bouquet

# 71
  • Мнения: 11
Няма да казвам колко се зарадвах на невероятната новина, която Kia сподели с нас!!! Просто ми се насълзиха очите! От постове  ти, мила Kia, си личи че си добра душа и винаги се опитваш да кажеш нещо страхотно на момичетата. Този позитивен поглед е много полезен в такива случаи. Аз съм на мнение, че тук важи поговорката  "Няма `ненаказано` добро !"

 Честито за добрата новина, ти я заслужаваш и от все сърце ти желаем аз и съпругът ми лека и безпроблемна бременност; бързо, лесно и леко раждане,когато му дойде времето; живо, здраво, нормално, умно, добро, талантливо, обичливо дете, което да е за радост и гордост на родителите си!!!

Успех и късмет!!! Целувки!!!   Hug   Hug   Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 2 381
leonisima, благодаря ти за хубавите пожелания. Отговарям чак сега, защото нямах време за форума няколко дни...
  bouquet

# 73
  • Мнения: 547
Красина,моя съвет към теб е да питаш за всичко което те озадачава-подробно!Аз съм бивша пациентка на клиниката.Успеха дойде чак когато започнах да задавам много въпроси,сама да изисквам изследвания и дори направих тези,които там ми бяха отказани в Плевен.Нашата лекарка казала на мъжа ми че съм упражнявала телефонен тероризъм,защото съм задавала много въпроси.А на мен пък ми каза че нямало за къде да бързам /бях на 34.5г.,с един яйчник и тръба,с диагноза ендометриоза 4 степен,която не бях лекувала с лекарства,тъй като здр.каса приключи приема на документи в деня в който исках да ги подам/.От провинцията сме и предварителната подготовка и за инсеминациите,и за операцията и инвитрото я правих в нашия град и по телефона уговаряхме кога да дойда в клиниката.В крайна сметка забременях естествено след лечение на проблем при мъжа ми,установен с изследване което аз инициирах и с терапия за цялата бременност,изписана ми от доц. Конова за проблем установен при изследванията които правих в Плевен.От сърце ти желая успех от първи опит!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт