8,600 кг. на година и половина

  • 1 666
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 575
И моята беше толкова, а се роди 2950, на термин, нормално. На 2 год, беше 10 кг, 85 см. Виждам, че расте по-дребна, но лекарката казва, че засега е добре. /Не знам доколко е ген - едната баба е 150 см/

# 16
Не се притеснявай,доколкото знам по-важно е как расте на височина.

# 17
  • Мнения: 378
     Бинко на 1 година беше 8300 . И 72 см. При
това се роди 3700. Останахме в родилното 28 дни - имаше  жълтеница, наложи се обменно кръвопреливане, не можеше да си върне теглото... На 1 месец - отново 3700.  На 7 месеца - 7 кг. После наддаваше по 200  - 300 грама месечно. Проходи на 9 месеца и не се спираше.  Иначе си ядеше добре. Наддаваше си със свое темпо - на 1 година и половина - 9450, на 2 - 11100.
      Не съм се притеснявала - на една приятелка момиченцето на 1 година беше 8050 и 70 см, на друга - 8500 и 71 см ( момиче ). Подвижни,  весели и здрави дечица.

# 18
  • Мнения: 1 931
Йони на 2 год и 9 месеца беше 12 кг. с дрехи и обувки. Но и лекарката казваше да не се притеснявам, той е здрав и много подвижен и за това не му се лепва нищо. Като тръгна на гръдина за 2 месеца стана 14кг. и вече е в нормата за възрастта си. Децата неговите наборчета около нас  бяха 12-13 кг. на годинка, а моят син на близо 3 години. Всички деца се развиват различно.

# 19
  • София
  • Мнения: 663
LejCherry не се притеснявай важното детенце да ти е жизнено и здраво....  bouquet и сега за твое успокоение  моя калпазан се роди 3,250 до тук вс е Ок  Wink  злояд ми тръгна още със захранвонето  Crazy на 1 г тежеше точно 8 кг   Crazy
ние сме по същият начин, с изключение на това че сме момиченце, дребна и злояда си расте. роди се 3200кг,48см  и сега на последната консултация преди седмица - на 2год. беше 10кг. с обувки и дрехи (без якето) и 83см. (баба й е била дребна и слаба). иначе е жизнена, здрава и енергична, тъй че споко Hug

# 20
  • Мнения: 508
Ако всичко си му е наред на детенцето, не се притеснявай за показанията на  кантара.
Дъщеря ми се роди 3.450. На годинка тежеше 9.300, сега на 1. 4 м е 9.850 . Според педиатърката, спрямо ръста детето си е напълно в нормите. Тя е 74 см. Финна дама, но с бузи и гривни.  Peace Чак не е за вярване , че е толкова килограма, изглежда повече.

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Малко е но все пак се е родило пос 2 кг Thinking

# 22
  • Мнения: 203
Благодаря много на всички за отговорите. Тук намерих много повече отзвук от форум Недоносени дечица. Да чукна на дърво Елина е много подвижна и мисля, че се развива добре за възрастта си. Проходи на 1г. и 1 мес. и изобщо не се спира. Казва само няколко думички засега, но разбира абсолютно всичко. Други проблеми мисля, че няма. Ходи много често по голяма нужда 3-4 пъти на ден, а уж не яде много. Не пие и много течности. Баща и е доста слаб - 180 см, 64 кг, но не знам дали това е причината. Чудя се към какъв специалист да се обърна, мислех за д-р Субев или д-р Буева, от последната особено имам прекрасни впечатления, въпреки че тя си е нефролог.

# 23
  • София
  • Мнения: 672
Аз съм се родила 4.150кг, а на годинка съм тежала 8,500кг... Не съм имала някакви проблеми-просто съм наддавала 400 гр. Долкото знам след годинка се наддава доста бавно, така, че не виждам проблем...
За твое успокоение можеш да се консултираш със специалист Peace

# 24
  • Мнения: 1 183
Всяко дете си е индивидуално щом е здраво и жизнено няма място за притеснение  Hug
  Peace

# 25
  • Мнения: 950
И според мен си е добре детето. Ние се родихме 2,610кг и на 1 годинка бяхме 9,100кг.

# 26
  • Мнения: 353
Големият ми син се роди 2,000кг. в 9 мес.
Но на годинка беше 10кг.
Но ако детето е здраво и се храни добре не виждам място за притеснение, все пак е родено малко- има разлика.

# 27
  • Мнения: 478
Моят син се роди 2,500кг. 46см. на 11месеца е 10,500 и 78см. аз и баща му сме доста високи и той май върви едър, пък каква мишка се роди. Но все пак в повечето случаи децата, които са родени по малки е нормално да са по малко кг. на една годинка

# 28
  • Мнения: 959
С малката днес бяхме на консултация.Тежи точно 8кг.и е дълга 74см.Не мога да каже че,не яде всичко си хапва.Лекарката ни каза че,всичко е наред след като детето е здраво и жизнено и не се спира по цял ден...пък и то и ние с таткото не сме много едри Simple Smile Hug

# 29
  • Мнения: 378
В книгата  "Аз възпитавам детето" от Лоранс Перну ( превод от френски ) има  таблица за теглото и ръста. Според нея идеалните граници за момиче на 1 г и 6 м са  -  от 8037 до  13221.  За момче на 1 г и 6 м - от 8495 до 13 118. Ще Ви напиша и за по- нататък :
        Момиче 1 г и 9 м - от 8527 до 13959           
        Момче   1 г и 9 м - от 8985 до 13939
        Пиша това , за да не се притеснявате -  вмествате се  в тези граници. Вече писах, че момченцето ми на 1 година беше дребничко , както и дечицата на приятелките ми. Може би затова винаги съм харесвала повече миниатюрните  малчугани.   
        Когато е била на вашата възраст, сестра ми също е била слабичка. Майка ми и е слагала всеки ден в кашата смлени орехови ядки. И аз давах кашата от време на време така.

Общи условия

Активация на акаунт