Цезарово- на живо по телевизията

  • 31 006
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: vici75
ами може да не е било на 59 минута след раждането но да е било до час и половина два. краката си ги усещах. това да е било към 21.00 вечерта, на другия ден сутринта дойде доктора направил ми операцията прегледа ме и ми рече да отивам да се къпя. но понеже ме беше страх и болките бяха за мен на предела на човешката издържливост не посмях. по-късно към обяд ми махнаха и скобите от операцията с което тотално ми дадоха да разбера че повече да лежа не става.


Ти ме смайваш все повече и повече..... Shocked
С  каква упойка си раждала? Shocked
И как така на следващия ден ще ти кажат да се къпеш, та риска от кръвоизлив е огромен! С каква лепенка беше?
И  какви са тези скоби, на кое казваш скоби? Embarassed

Сподели моля те къде се развива действието, за мен е в абсолютно противоречие с това което съм преживяла при двете си секциа, както и с всичко което съм чувала и чела......

# 46
  • Мнения: 384
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: vici75
ами може да не е било на 59 минута след раждането но да е било до час и половина два. краката си ги усещах. това да е било към 21.00 вечерта, на другия ден сутринта дойде доктора направил ми операцията прегледа ме и ми рече да отивам да се къпя. но понеже ме беше страх и болките бяха за мен на предела на човешката издържливост не посмях. по-късно към обяд ми махнаха и скобите от операцията с което тотално ми дадоха да разбера че повече да лежа не става.


Ти ме смайваш все повече и повече..... Shocked
С  каква упойка си раждала? Shocked
И как така на следващия ден ще ти кажат да се къпеш, та риска от кръвоизлив е огромен! С каква лепенка беше?
И  какви са тези скоби, на кое казваш скоби? Embarassed

Сподели моля те къде се развива действието, за мен е в абсолютно противоречие с това което съм преживяла при двете си секциа, както и с всичко което съм чувала и чела......



Amerikancite imat savsem razlichni principi i metodi na lechenie Dodo, ne e kato v BG

# 47
  • Мнения: 10 256
ами действието се развива в САЩ в Лютеран Дженерал Хоспитал. лепенки ми сложиха чак като ме изписаха, с препоръката да не ги махам до 6 седмица. до тогава те сами щели да се махнат, което било признак че операцията е заздравяла.. Преди това имах скоби които ми предържаха операцията. Много ми е трудно да ти опиша какво точно представляваха(нещо като телбод но накрая завършват с топчета малки и железни). тези скоби ми махнаха на другия ден на обяд. явно тогава окончателно бях приключила с упойките, защото такива болки изпитвах вече че както ти казах преди на предела на човешката издържливост бяха за мен. И хапчета вземах болкоуспокояващи, и някакви с наркоти уж ми носиха- боли бе човече боли. а детето веднага ми дадоха да кърмя. никой не ме е чакал да се чистя от лекарства и упойки. може да е грешно, може и кръвозилив да е можело да стане, съгласна съм с вас не споря, но ви казвам колко съм възхитена от секциото.

# 48
  • Мнения: 1 497
Добре, че спомагаш да се разрушат някои митове за безболезненото секцио. А пък за американски болници, съвсем не ми се говори (поне това, което съм чувала). Ти в държавна ли беше или на частно?

# 49
  • Мнения: 10 256
държавна  трябва да е била щом ми приеха застраховката.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Krassi



Amerikancite imat savsem razlichni principi i metodi na lechenie Dodo, ne e kato v BG



Не знаех, че става въпрос за Америка. Мислех, че тя говори за секцио в българска болница и затова се изумих от тези непознати приоми....

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: vici75
ами действието се развива в САЩ в Лютеран Дженерал Хоспитал. лепенки ми сложиха чак като ме изписаха, с препоръката да не ги махам до 6 седмица. до тогава те сами щели да се махнат, което било признак че операцията е заздравяла.. Преди това имах скоби които ми предържаха операцията. Много ми е трудно да ти опиша какво точно представляваха(нещо като телбод но накрая завършват с топчета малки и железни). тези скоби ми махнаха на другия ден на обяд. явно тогава окончателно бях приключила с упойките, защото такива болки изпитвах вече че както ти казах преди на предела на човешката издържливост бяха за мен. И хапчета вземах болкоуспокояващи, и някакви с наркоти уж ми носиха- боли бе човече боли. а детето веднага ми дадоха да кърмя. никой не ме е чакал да се чистя от лекарства и упойки. може да е грешно, може и кръвозилив да е можело да стане, съгласна съм с вас не споря, но ви казвам колко съм възхитена от секциото.


Звучи ужасяващо. Само това мога да кажа. Особено онова за телбода....направо се наежих и тръпки ме побиха !
Не съм фен на секциото, но си давам сметка, че трябва да се радвам, че са ми го правили в БГ, щото можело и по-лошо да бъде като те чета....

# 52
  • Мнения: 384
Цитат на: Теодора
Добре, че спомагаш да се разрушат някои митове за безболезненото секцио. А пък за американски болници, съвсем не ми се говори (поне това, което съм чувала). Ти в държавна ли беше или на частно?


Kakva darjavna bolnica v America?Otkade go izmisli tova?Ta takiva niama.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
На който му е итересно тук може да види снимки от нормални раждания и от секцио http://www.birthdiaries.com/diary/index.htm

от това, което четох и видях нямам желание да ми разпорят търбуха, но може и да се наложи ( 2 бебета), даже най-вероятно...
от друга страна, добре че първия път не си видях епизиотомията...

# 54
  • Мнения: 1 497
Абе на моя позната и правят операция (не си спомням какво беше- дали беше кюртаж или нещо подобно) и след 2-3 часа я разкарали от болницата.(Също в САЩ)

# 55
  • Мнения: 5 250
Знаете ли кое не ми стана ясно  Rolling Eyes кой твърди че секциото не е болезнено  Confused:  Confused:  Confused: Според мен дали ще се ражда нормално или секцио болка има  Sign Exclamation А когато докторите са некадърни без значение как ще родиш,има лоши последствия   Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 10 256
абе голям праз де съм родила истината е че и там и тук си е голям кошмар. а на всички останали приказки че некой си се оправил за 1-2 седмици ич не им вярвам. но кой каквото и да реши му пожелавам леко и поносимо, безпроблемно раждане. кът са си решили някой хора че така е добре нека е добре.

# 57
  • Мнения: 384
Цитат на: Теодора
Абе на моя позната и правят операция (не си спомням какво беше- дали беше кюртаж или нещо подобно) и след 2-3 часа я разкарали от болницата.(Също в САЩ)


E za kakvo da sedi za kurtaj? Ti mai ne si naiasno, to abort kato pravish sled edin chas si tragvash, kakvo tolkoz?

# 58
  • Мнения: 5 250
Цитат на: vici75
абе голям праз де съм родила истината е че и там и тук си е голям кошмар. а на всички останали приказки че некой си се оправил за 1-2 седмици ич не им вярвам. но кой каквото и да реши му пожелавам леко и поносимо, безпроблемно раждане. кът са си решили някой хора че така е добре нека е добре.


Съжелявам за това което си преживяла,сега разбирам защо си толкова негативно настроена за секцио  Sad Но истината е че има и мами които са се възстановили доста бързо след секцио,както и мами след нормално раждане  Sign Exclamation Но всеки сам си решава и ти благодаря за пожеланието дано всичко мине безпроблемно при моето раждане и при другите мами на които им предстои  Simple Smile

Поздрави и всичко най най  Simple Smile

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: vici75
абе голям праз де съм родила истината е че и там и тук си е голям кошмар. а на всички останали приказки че некой си се оправил за 1-2 седмици ич не им вярвам. но кой каквото и да реши му пожелавам леко и поносимо, безпроблемно раждане. кът са си решили някой хора че така е добре нека е добре.


Виж, както написах не съм фен на секциото, не държа и да ми вярваш. Но истината е, че на петият ден след операцията аз бях напълно възстановена. Не преувеличавам. Изкачвах стърбите на болницата без проблем, ходех на кафе навън и нямах никакви болки. На 6 ден ме изписаха и не се чувствах претърпяла операция. Още същият ден почистих къщата си и от тогава до сега - 20дена-  всеки ден го правя - мия под по два пъти на ден, пускам по две перални, събирам, гладя, грижа се за две бебета, кърмя... И не се оплаквам от нищо. И това при положение, че се оказа, че имам леки усложнения след секциото.
При първото ми раждане се възстанових по същият начин. Макар, че в интерес на истината ме болеше повече. Не зная на какво се дължи, може би донякъде на шеметната упойка която ми сложиха....и която ме държа гипс 13 часа....
И така като те прочетох хич не съм съгласна, че там и тук е все едно. Ама хич !

Пак казвам, ако зависеше от мен - щях да раждам нормално. Но и такива крайни изказвания, че видите ли секцито едва ли не ще те прикове за месеци наред са пресилени и преувеличени и единственият ефект който могат да предизвикат е да уплашат бъдещите майки на които им предстои секцио. А това не мисля, че е удачно...
Истината е, че всичко е строго индивидуално и зависи от множество фактори - организъм, ниво на професионализъм на екип, апаратура, упойка, ако щеш дори и теглото на родилката. Затова е неуместно да се праят обобщения. Те са просто неприложими за всеки отделен случай.

Общи условия

Активация на акаунт