Нещо с девера и етървата не се разбираме

  • 4 034
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
   Здравейте, с моя приятел живеем на семейни начала. Заедно с девера и етървата споделяме тристаен апартамент, докато направим годен за живеене нашия тристаен апартамент. До тогава обаче ще съжителстваме още няколко месеца.
  Повода за моите опънати нерви е отношението им към мен относно едно малко, красиво, 4-месечно слънчице. Достъпа ми до бебето е повече от ограничен. В редките моменти, в които ме допускат да погледам от разстояние детето, ако визитата ми надвиши 5-минути или понеча да го докосна детето бива скрито и ми се показва с поведение, че присъствието ми е излишно. Не по този начин стоят нещата с пълчищата хора - познати и непознати, които по цял ден гушкат детето. Моят приятел също няма проблеми с досега до бебето - единствено аз. Аз не съм майка и се чудя да не би това поведение да е някакъв силно-развит родителски инстинкт, родителска ревност или депресия. Факта, обаче, че това отношение е насочено единствено към мен ме натоварва психически. Писна ми. Според вас нормално ли е подобно поведение и на какво би могло да се дължи ???  atwork baby newsm46

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Девер и етърва какъв точно тип роднински връзки бяха?

# 2
  • Мнения: 2 732
Девер и етърва какъв точно тип роднински връзки бяха?
Брата на приятеля и жената на брата Joy.
Ами попитай ги директно .Приятеля ти какво мисли по въпроса?

# 3
  • Мнения: 1 866
Аз на твое място бих попитала направо дали имат проблем с досега ми до бебето. Но бих внимавала с тона, ще попитам приятелски, а не нападателно, с хумор и показвайки, че съм добронамерена и че всъщност уважавам тяхното мнение, но се чудя например дали не правя нещо което да ги притеснява, когато приближа бебето.

# 4
  • София
  • Мнения: 397
  newsm78Някога нещо си направила по отношение на бебето, което не им харесва.., може би. Иначе, ако са маниаци тип "Майкъл Джексън", не биха допускали и останалите. Другият вариант е по принцип да не могат да те понасят, но ти би трябвало да се усещаш, ако е така. Главният притеснен от присъствието ти би трябвало да е етървата, та затова си поговори директно с нея. Когато сте без мъжете, я покани на кафенце и от дума на дума си изплюй камъчето, все някакво обяснение трябва да ти даде.

# 5
  • Мнения: 3 423
Абе, що има две теми? За шурея и шуронайката ли?

# 6
Според мен има много по дълбока причина,оттам идва всичко.
Нещо не те понасят,набрали са ти за нещо,знам ли.. newsm78.

# 7
  • Мнения: 804
Две теми, от двама с различен ник?
Нещо на е***а прилича.
Драма, правопис, скука ...
Някой ни гледа сеира.

# 8
  • Мнения: X
Две теми, от двама с различен ник?
Нещо на е***а прилича.
Драма, правопис, скука ...
Някой ни гледа сеира.
  Никой не ви гледа сеира. Просто срещнах проблеми с публикацията на темата. До сега съм участвала във форумите ви като гост, но вчера най-накрая се регистрирах и вече съм реален участник със собствен ник. Темата е също певече от реална-това е част от моето ежедневие, което ме измъчва доста отдавна и просто реших да споделя с вас. Благодаря на всички за съветите !!! Наистина смятам да ги послушам и в сряда ще имам повече време и ще намеря подходящ момент да разговарям с нея на спокойствие. Аз лично смятам, че подозрението на моя много добра семейна приятелка, (която познава и нея), че тя ревнува мъжа си от мен е неоправдано, но ще се домогна до нея и ще видим!!! Благодаря ви за съветите и бъдете спокойни - никой не ви гледа сеира и не се подиграва с вас. Напротив- надявам се, че ще давам вече бързи, ясни и конкретни отговори на зададените от вас въпроси и теми. Благодаря !!!  bouquet

# 9
  • Мнения: X
И да помоля за малко помощ - не мога да си поместя аватар и да побликувам малко повече инфо за мен в полето в ляво. Как става това ??? Embarassed

# 10
  • Мнения: X
И още - наричам ги девер и етърва само, защото нямам за цел да си влошавам отношенията с тях, ако се разпознаят във форума. Етървата е млада майка и чест участник тук, затова всичко е без имена ! Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 143
Здр. мила аз също имам девер и етърва!Само не мога да разбера етърва ти защо се отнася така с теб.по принцип вие няма кво да делите,а и не вярвам да си направила нещо на детето за да не дават да го доближаваш!!!!За това и аз като другите ще те посъветвам да я питаш нея директно в очите,но с по мек тон!

# 12
  • на майната си
  • Мнения: 425
Единствения разумен довод, който ми идва е ревност. Другите идват и си отиват, но ти си там, живееш с тях - току виж на бебето му хареса и се привърже към теб повече отколкото към майка си  Laughing.

# 13
  • Мнения: 1 844
според мен пък всеки родител има право да допуска който реши до детето си-още повече,когато е толкова малко.причините може да са хиляди-от това,че не те харесват,че примерно нещо в поведението ти към бебето ги смущава до това каква е хигиената ти.всичко може да им се върти в главите на тези хора,дори и причината да не е реална,тоест да не го заслужаваш.
говори с тях открито,все пак сте близки хора,попитай какъв е проблемът,но смятам,че каквото и да е-трябва да се съобразиш с тяхното право да не допускат всекиго до бебето си,правилно или не.

# 14
  • Мнения: 25 590
Когато една квачка снесе яйце, тя си мисли, че то е по-по-най-страхотното нещо на този свят. И изпитва луда ревност към всички останали кокошки, които още не са снесли яйцето си. Страх ги е от уроки, завист, магии и прочие простотии. А всъщност най-много ги е страх, че тяхното яйце може да е по-голямо и по-златно от нейното.
Това отговаря ли на въпроса ти?  Wink Mr. Green

# 15
  • Мнения: 50
     Просто може да не те харесва жената.Задължително ли е да си и любимка?По- принцип
не съм лоша и крива жена,но аз също не допусках бабата на мъжа ми до детето когато го къпех.
Не я обичам тази жена,а като ми се цопнеше вечер докато наглася детето направо полудявах.
Дразнеше ме всяко нейно движение-все си мислех,че влиза в неподходящия момент и като отвори вратата става течение,или ме гледа в ръцете ,а това ме прави несръчна,излиза в неподходящия момент от затоплената стая, а ако и детето почне да плаче... #2gunfire
 След 4год. нещата ми се виждат малко пресилени/бабата просто се радва на пра- внучето,както и ти на бебето/,но хормоните и неприязъна  си казват своето.
   По -добре не казвай на приятеля си,защото ще се почувства длъжен да защити чувствата ти,
а брат срещу брата за такава глупост няма смисъл.
   Интересно ми е в другото време как се отнасят към теб,защото ако е само за къпането етървата може да се чувства несигурна пред теб и това да я изнервя.
   И не се коси толкова , има къде къде по-важни неща в този живот.Пожелавам ти скоро и ти да станеш майка и да и го върнеш тъпкано.

# 16
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Според мен говори с тях Confused
Нека да ти обяснят държанието си, ако имат някакви притеснения или съмнения относно Вас, по-добре на квартира да отидете докъто Ви стане апартамента, отколкото да се гледате под лупа и да си изостряте отношенията... Hug

# 17
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Да се питат директно е недалновидно. Политика, дипломация и с половин уста... това е разковничето на добрите взаимоотношения със семейството на половинката. Все пак той е живял с брат си цял живот ... и т.н.
Аз не съм привърженик на такива взаимоотношения, не съм и от най-деликатните. Тръскам проблема на масата и искам решение ... до 10 минути! Или мълча като пукъл! Само че си живея сама, необезпокоявана и несъобразяваща се с никого. А роднините ми са в близки и далечни градове, страни и континенти.

Проблемът ви със сигурност ще се реши ако отидете да живеете на друго място и ги оставите тези 3-мата сами. Та те са семейство... с малксо бебе, искат самостоятелност, уединение, интимност. Вие с мъжа ти със сигурност не им го осигурявате!
Аз бих се изнесла на секундата!

# 18
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Когато се омъжих за моят мъж ми направи впечатление още веднага,че етървата(жената на брат му)не даваше мъжът ми да припари до детето им.
Тръгне мъжът ми да му се порадва,бива моментално сграбчено от майка си.
Чудех се аз,какво е това чудо и защо така постъпва.....никой не знаеше причината.
Аз обаче съм плесната в устата и един ден зададох въпроса направо,защо не позволява на мъжът ми да се доближи до детето.

Ококорих се,като ми изръси причината"Очите му са светли и може да го урочаса" Shocked
Ега ти и причината дето изтъкна.
По тази нейната логика,мъжът ми не трябва да доближава децата си сега,защото видиш ли може да ги урочаса.
Причини много може да има,от смешни по смешни.

# 19
  • Мнения: 636
Нещо делите ли? Финансово имам предвид newsm78 При нас ситуацията е подобна. Децата ни, които са първи братовчеди не са се виждали от 1 година. На всичките ни опити да се сближим се отговаря, че не могат да излязат, защото така и така....
Хора всякакви. Дано се оправите, но мисля че просто не си и приятна и затова.

# 20
  • Мнения: X
Когато една квачка снесе яйце, тя си мисли, че то е по-по-най-страхотното нещо на този свят. И изпитва луда ревност към всички останали кокошки, които още не са снесли яйцето си. Страх ги е от уроки, завист, магии и прочие простотии. А всъщност най-много ги е страх, че тяхното яйце може да е по-голямо и по-златно от нейното.
Това отговаря ли на въпроса ти?  Wink Mr. Green
Благодаря ти за това, но май ти ще се окажеш права. Благодаря, за всичките ви съвети-онзи ден имах възможността да остана сама в апартамента с нея и си поговорихме. Гледайки детето (отдалече) и обясних, че много го обичам, макар,че не съм кръвен роднина и й припомних как докато беше бременна й галех корема и той ми риташе ръката. Попитах я как са се променили нещата за нея и й обясних, че за мен се е променило само това, че в апартамента имаме още един малък човек, който внася само полжителни емоции и все неща от тоя род. Тя ми отговори също в тоя дух и че нищо не се е променило и за доказателство реши да й помогна да изкъпе малкия. Това беше най-страхотното ми прживяване през последните 5 години, даже забравих, че трябва да отида на работа  Laughing !!! Толкова ми беше хубаво цял ден ! Но вчера нещата си бяха по старо-му. Мисля, че ти си най-близо до истината, за което ти благодаря !!!  bouquet

# 21
  • Мнения: X
Не делим нищо ( към michellabams) и очите и косата са ми със същите, каквито са и техните. Просто май си права-не съм и приятна и затова, но пък аз май се уморих и ми писна да се занимавам и ще оставя нещата така, засега. Peace

# 22
  • Мнения: 263
Хм, според мен в момента може би е по-разумно да го поизтърпиш това. Ами ако е някаква следродилна депресия няма да помогнат нито разговори, нито някакви други "хватки". Може да пробваш да поговориш спокойно с таткото на бебенцето по тази тема. Него едва ли го тресе следродилната. Wink
Иначе, щом усещаш подобно отношение стой малко по-встрани: хем по-малко ще се дразнят родителите на бебчето, хем ти ще имаш по-малко поводи да се почувстваш изолирана...

# 23
  • Мнения: 4 965
А дали просто вниманието ти към детето не е в повече?
Ясно е: обичаш детето, приятно е човек да има бебе наоколо, сигурно ти се иска често да го гушкаш и да му се радваш.
Но тя е майка и най-нормалната реакция на една майка е /особено в първите месеци от живота на бебчето й/ да е постоянно с него, тя самата да го гущка и да му се радва. Вероятно изобщо нямате проблем /тя сигурно също те харесва, щом можете да си говорите откровено и ти позволява да й помагаш в къпането на бебчо, ама чак да забравиш да идеш на работа.../. Става въпрос единствено за това, че тя вероятно ревнува и иска да си стои сама с детето. проблемът не е нито в нея, нито в теб. Май е време да се замислите за ваше бебче - тогава наистина ще можеш да му се радваш постоянно. Peace

# 24
  • Мнения: 2 438
В началото на семейния ни живот свеки натрапи по-малкия си син при нас. Обмислих варианта за фасони, но в крайна сметка организирах живота ни така, че присъствието му не ни влияеше, нито се вписваше в "глобалните" ни планове. Но това малко продължи 5 години. Накрая буквално не можех да го трая.
Описвам ситуацията не да се жалвам, аз дори съм забравила за някогашното ни съжителство, но може би етърва ти те чувства като натрапница. По някакъв начин не желае да прави фасони на брата на мъжа си, т.е. твоя приятел, но се чувства в пълното си право да си го изкарва чрез детето. В момента, в който се изнесете в своя дом, съм сигурна, че ще имате добри отношения.

# 25
  • Мнения: X
Благодаря ВИ   bouquet  Във всяко от мненията Ви намирам по малко истина и смятам да Ви послушам. ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ !!!

# 26
  • Мнения: 1
не се притесняваи и аз кото заживях с мъжа ми етърва ми ги изяде едни 4е щяла съм да и взема апартамента коя съм била аз после на сватбата ни девера ми ми пожела развод и 4е щял да се радва много ако сме се развиде ли и т. н.

# 27
  • Мнения: 1 858
не се притесняваи и аз кото заживях с мъжа ми етърва ми ги изяде едни 4е щяла съм да и взема апартамента коя съм била аз после на сватбата ни девера ми ми пожела развод и 4е щял да се радва много ако сме се развиде ли и т. н.

 Shocked



Иначе по темата. Когато аз родих не позволявах на никого да ми пипа бебето Embarassed даже и на мйка ми и на баба ми ooooh!. Те двете са отгледали мен а аз не има давах да докоснат рожбата ми Confused. Истината, е че го правех защото наистина си мислех, че някой може да го убие Banghead. Представете си как ме е друсала депресията и как съм се побъркала щом съм си го мислила. Сега като си спомням се чудя как съм могла да се държа тлкова неадекватно и как близките ми са ме изтърпели newsm78. От опит знам, че раждането може здраво да ти обърка мозъка за много дълго време на пред...

# 28
  • Мнения: 1 615
6u6i82, без връзка с конкретната тема: а какво казава мъжът ти за всичко това???
А по темата: RadiD, има ли нещо ново?

# 29
  • Мнения: X
При мен нещата се развиват така, както очаквах-помирението трая точно една седмица, после тя официално се обърна към мене и ми обясни, че присъствието ми е нежелателно и с удоволствие се лишава от присъствието ми. Честно-казано доста си поревах тогава, но малко след това ми просветна и реших да играя в нейната игра с нейните играчки. С други думи, обаче, в момента вместо да настройвам двамата братя един срещу друг аз реших да им дам пълен игнор и да си гледам моя си личен живот. А пък тя-когато излезе от депресивните си състояния и осъзнае, че при живи роднини е глупаво да оставиш детето си без вуйчо и вуйна, ще видим. До тогава смятам да продължавам в тоя дух, само, че имам един голям проблем-помня като слон, т. е. доста съм злопаметна, та ще видим до тогава. За сега, както казах-си имам доста проблеми, за които никой не ми помага или решава, та да се отдавам аз да помагам на чуждите хора. Та, това е от мен !!!  Rolling Eyes Hug Peace

# 30
  • Мнения: 4 668
RadiD - взела си най - правилното решение  Peace Стой настрана и не се занимавай с нея ...
Ще дойде " видов ден " ...
Твоят мъж какво казва по въпроса ?
А тя обоснова ли се защо присъствието ти е нежелателно ?

# 31
  • Мнения: 617
Такааа както авторката на темата сама казва аз съм чест участник във форума и незнам как не се е сетила, че може да вида темата или пък това е целяла  newsm78.
Та аз съм въпросната "етърва".
Чудя се само дали да и отговоря в темата и да отпаднат всички предположения от рода на това, че съм ревнувала мъжа ми или пък, че ме било страх да не урчаса детето ми.
Ще напиша все пак нещо защото се разтреперих като прочетох темата и някой коментари.
Дали да започна от начало...  newsm78
Значи представете си прекрасно съжителство без никакви ядове с мъжа ми и брат му. Аз съм бременна с 6ти мисец и всеки спечелен лев влагаме за обзавеждането на апаратмента. Изведнъж се появява едно момиче /никой и не подозира за съществуването и/ и казва:
Ама незнаете ли аз ще живея с вас?
Започва едно лудо подмазване на приятели и роднини, на всеки да се хареса, веднага да стане част от семейството почва да ровичка във всички шкафове, влиза в стаята ви когато ви няма, пуска си компютъра без да пита, прави се на домакиня като с това оцвети не една и две перални...

На всичко отгоре не веднъж е казвала за приятеля си пред мен, че бил мухлю, мърлю, мамино синче, мързел, мършляк... Нека отрече ако може!

Та същото това момиче чисти единствено тяхната стая, а честа за останалия апарамент се пада на мен! Без значение бременна ли съм или вече с дете!
След като сега не ми говори /не че искам де/, да вземе да се разсърди и да не ползва уредите ми. Има нахалството да се прави на сърдита ама не и пречи да не излиза от кухнята и да се налага специално да я подсещаме да чисти след себе си.
Да прави сте не я харесвам защото нахлу нагло в живота ми. Никой не може да ме накара да я харесвам, човек трябва да си го заслужи.
Има още мнооого неща за който мога да пиша ама стига толкова, че се разтреперих от нерви.
Същото е мнението на съпруга ми.
И незнам защо вече се вуйна на сина ми с приятеля си са заедно от 6 месеца и се чудя дали искам вуйната на сина ми да нарича мухлю мъжа си!
Лелее колко много неща още мога да кажа ама айде ще ги спестя, че не малко казах.

А относно сина ми ще разсея предположенията на всички като ви кажа, че не ми е приятно някой да пипа детето ми след като е ходил до тоалетната и не си е мил ръцета /при нея явно липсват такива навици/. И като го знам това и тя като знае, че не ми е приятно да влиза при сина ми защо няколко пъти я сварвам да му подава биберона в устата  #Cussing out

Айде радвайте се на хорските ядове!
Аватари и между другото е мнооого подходящ. Браво!

# 32
  • Мнения: 1 858
Кофти ситуация, която можете да си решите само вие. Мими не се сърди на момичетата, които са коментирали. Всички коментари са въз основа на казаното от едната страна само. Картината сега изглежда различна.

# 33
  • Мнения: 284
Напълно подкрепям Мими!А за въпросната Ради след като не си желана какво има да ровичкаш още?Защо не отидете на квартира докато е готов апартамента и ще си решите проблемите?Оставете младото семейство да са щастливи и сами!Още се чудя и на мъжа ти защо позволява да го наричаш така? Rolling Eyes А за хигиенните навици-направо ако ми беше в къщата  #2gunfire

# 34
  • София
  • Мнения: 3 099
RadiD, разбирам майката на бебето. Някой ден и ти ще я разбереш. Но имам един съвет към теб от по-различно естество - не се опитвай зорлем да се харесаш на цялата рода - нито ще успееш, нито това ще ти направи живота щастлив. Само ще каталясаш от старание; нещо като кипеж от безсмислен труд.

# 35
  • Мнения: 3 500
Разкажи за притесненията си на приятеля си. Обясни, че ти се иска да се порадваш на бебето, но не те допускат. Нека той да поговори с тях. За мен е редно той да говори с брат си, не ти. Според мен мъжа се оправя със своите роднини, жената - със своите. Иначе се получават недоразумения и интриги.

# 36
  • Мнения: 1 216
На никой не му е приятно да съжителства с други хора, но пък колко удобно за цялата нелепа ситуация и създаденото напрежение да е виновна само приятелката на девера. Тя надали се е самопоканила там с цел да развали прекрасното съжителство на трима ви. Той няма ли вина за ситуацията, според теб, или не е ''здравословно'' да се влиза в конфликт с него заради свекърите и това, че живеете в тяхното жилище?
Можело е да се разберете като интелигентни хора за работата в апартамента и хигиената при контакт с бебето. А е можело и направо да откажете да живеят при вас или за това се иска смелост да изкажеш мнение пред свекърите?

# 37
  • Мнения: 1 341
На никой не му е приятно да съжителства с други хора, но пък колко удобно за цялата нелепа ситуация и създаденото напрежение да е виновна само приятелката на девера. Тя надали се е самопоканила там с цел да развали прекрасното съжителство на трима ви. Той няма ли вина за ситуацията, според теб, или не е ''здравословно'' да се влиза в конфликт с него заради свекърите и това, че живеете в тяхното жилище?
Можело е да се разберете като интелигентни хора за работата в апартамента и хигиената при контакт с бебето. А е можело и направо да откажете да живеят при вас или за това се иска смелост да изкажеш мнение пред свекърите?

Много точно казано.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт