За окосмяването на госпожиците

  • 47 618
  • 267
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 212
Оф,аз за мойто дете не мога да говоря,щото нямам такова все още,но мога да кажа за мен Wink
Никога като дете не съм била прекалено космата,но си имах косъмчета под мишниците,по краката,нормално! Когато бях на 10 ми дойде първият цикъл! Същото лято щях да ходя на първия си лагер на море с почти целия клас. Казах на мама,тя ми предложи варианта с депилатоара,но тогава на мода беше бръсненето и я полих да ми купи самобръсначка (реших,че е много по-лесно и готино,каква грешка ooooh!)! И така на 10 години за първи път си обръснах краката и подмишниците Embarassed И от тогава си свикнах така! След това почнах да ходя на кола маска за триъгълника и ръцете....
Сега сестра ми е на почти 10 години,има руси косъмчета по краката и под мишнците,ама много тънки и късички! Слава Богу,още не е заговорила за епилиране,но в мига,в който стане ще ѝ обясня за всички методи и тя сама да си избере (а съм сигурна,че ще се обърне към мен,защото за всички такива въпроси не пита мама,а пита мен newsm78) Идеята ми е,не мисля,че трябва да се притеснявате от това,че дъщерите ви държат на добрия външен вид и епилацията! Просто им обяснете начините и нека сами да преценят,не им налагайте вашето мнение!

# 256
  • Мнения: 2 131
Предната седмица, на мойта щерка,  и махнах космите под мишниците със спрея на Veet-чувств.кожа.За краката не е врънкала, защото са си руси и не се забелязват!Но за под мишниците е ясно, че заради потнците Peace

# 257
  • София
  • Мнения: 1 444
Не мога да повярвам, че най-после в темата се разписаха разумните и съвременни майки, които са наясно че времето лети и децата ни растат и се променят
В началото като писах, че малката вече се притеснява от окосмяването и сме започнали премахването му заедно-направо ме анатемосаха***************************** #2gunfire
Вече с удоволствие чета примерите на другите мами и се съветвам по въпроса  Hug

# 258
  • Мнения: 698
marypopins , за деца над 12 нещата са ясни. Въпросът е какво да ги правим, ако преди това поискат да се справят с косъмчетата си... Засега удържам фронта. Най-големият проблем са й ръчичките, докато я хване слънцето. Душички, какви грижи имат и те! Simple Smile Говоря за голямата, която скоро става на 8. Малката е руса, нея няма да я мисля.  Whistling

# 259
  • София
  • Мнения: 1 444
angel? ,
напълно я разбирам дъщеричката ти, защото аз по краката и тялото съм кьосе, за разлика от ръцете, по които имам доста от малка Макар тънки, са си дълги, черни косъмчета, които се виждат не ами чак се набиват на очи
Ужасно се срамувах и страдах заради това и майка ме излъга, че през пуберитета ще паднат Ако знаеш как стоически търпях, носех ръкави лятно време и чаках да дойде, да мине и отмине този пусти пуберитет, докато на 17-18 год не разбрах, че надежда никаква няма Сега ги махам с кола маска, макар да са тънички, но ги има и е грозно с тях, дори баща им ме майтапеше, че съм по-космата по ръцете от него*той пък е от тези епилираните по рождение мъже*
 Е, при тези изживени терзания и притеснения как да откажа на малката помощ, като ми е ясно какво преживява?Така че, макар да беше на 10 все още, когато прирева се отзовах на помощ и не смятам, че съм постъпила безотговорно

# 260
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Бръсненето или депилатоарните кремове НЕ увеличават космите.
Това е точно така и аз съм живото доказателство.
Кожата ми е много тънка и бяла, почти прозрачна, имам и слаби капиляри, кола-маската ми е абсолютно противопоказна.
Един-единствен път съм пробвала, при професионалистка, която цял живот се занимава с това и резултатът беше ужасен, 10-ина дни ходих на ситни сини точици, все едно някой ме беше налагал на голо с борови клонки. Самата жена ми каза повече да не си правя експерименти и да си действам с бръснача. Спуканите капиляри не се възстановяват, така че много внимавайте да не си повредите децата, едва ли съм единственият такъв случай. Няма да им се увеличи окосмяването, ако това беше така, аз след 20 и кусур години бръснене би трябвало да съм заприличала на маймуна: lol:, а ви уверявам, че не съм.

ПП. Любимият спортува активно, с плуване и плувни спортове се занимава от детските си години, съответно се обезкосмява изцяло (с депилатоарни кремове). Той си е доволно окосмен принципно, но няма промяна към повече след тези му действия.

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 01:03 от CTramell

# 261
  • Мнения: 148
Бръсненето или депилатоарните кремове НЕ увеличават космите.
Това е точно така и аз съм живото доказателство.
Кожата ми е много тънка и бяла, почти прозрачна, имам и слаби капиляри, кола-маската ми е абсолютно противопоказна.
Един-единствен път съм пробвала, при професионалистка, която цял живот се занимава с това и резултатът беше ужасен, 10-ина дни ходих на ситни сини точици, все едно някой ме беше налагал на голо с борови клонки. Самата жена ми каза повече да не си правя експерименти и да си действам с бръснача. Спуканите капиляри не се възстановяват, така че много внимавайте да не си повредите децата, едва ли съм единственият такъв случай. Няма да им се увеличи окосмяването, ако това беше така, аз след 20 и кусур години бръснене би трябвало да съм заприличала на маймуна: lol:, а ви уверявам, че не съм.

ПП. Любимият спортува активно, с плуване и плувни спортове се занимава от детските си години, съответно се обезкосмява изцяло (с депилатоарни кремове). Той си е доволно окосмен принципно, но няма промяна към повече след тези му действия.
Да, но ралична  е кожата на едно момиче и един възрастен мъж... Като бях на 16 майка ми ме хвана да си бръсна краката и направо щеше да ме очатка...  Казала съм на шерката, че ако иска краката и да станат като мъжка брада, няма проблем...

# 262
  • Мнения: 212
Бръсненето или депилатоарните кремове НЕ увеличават космите.
Това е точно така и аз съм живото доказателство.
Кожата ми е много тънка и бяла, почти прозрачна, имам и слаби капиляри, кола-маската ми е абсолютно противопоказна.
Един-единствен път съм пробвала, при професионалистка, която цял живот се занимава с това и резултатът беше ужасен, 10-ина дни ходих на ситни сини точици, все едно някой ме беше налагал на голо с борови клонки. Самата жена ми каза повече да не си правя експерименти и да си действам с бръснача. Спуканите капиляри не се възстановяват, така че много внимавайте да не си повредите децата, едва ли съм единственият такъв случай. Няма да им се увеличи окосмяването, ако това беше така, аз след 20 и кусур години бръснене би трябвало да съм заприличала на маймуна: lol:, а ви уверявам, че не съм.

ПП. Любимият спортува активно, с плуване и плувни спортове се занимава от детските си години, съответно се обезкосмява изцяло (с депилатоарни кремове). Той си е доволно окосмен принципно, но няма промяна към повече след тези му действия.
Да, но ралична  е кожата на едно момиче и един възрастен мъж... Като бях на 16 майка ми ме хвана да си бръсна краката и направо щеше да ме очатка...  Казала съм на шерката, че ако иска краката и да станат като мъжка брада, няма проблем...
Хахаха,тва са глупости!
Моите що не са като мъжка брада,пък ей на от 10 годишна ги бръсна?!

# 263
  • Мнения: 148
Бръсненето или депилатоарните кремове НЕ увеличават космите.
Това е точно така и аз съм живото доказателство.
Кожата ми е много тънка и бяла, почти прозрачна, имам и слаби капиляри, кола-маската ми е абсолютно противопоказна.
Един-единствен път съм пробвала, при професионалистка, която цял живот се занимава с това и резултатът беше ужасен, 10-ина дни ходих на ситни сини точици, все едно някой ме беше налагал на голо с борови клонки. Самата жена ми каза повече да не си правя експерименти и да си действам с бръснача. Спуканите капиляри не се възстановяват, така че много внимавайте да не си повредите децата, едва ли съм единственият такъв случай. Няма да им се увеличи окосмяването, ако това беше така, аз след 20 и кусур години бръснене би трябвало да съм заприличала на маймуна: lol:, а ви уверявам, че не съм.

ПП. Любимият спортува активно, с плуване и плувни спортове се занимава от детските си години, съответно се обезкосмява изцяло (с депилатоарни кремове). Той си е доволно окосмен принципно, но няма промяна към повече след тези му действия.
Да, но ралична  е кожата на едно момиче и един възрастен мъж... Като бях на 16 майка ми ме хвана да си бръсна краката и направо щеше да ме очатка...  Казала съм на шерката, че ако иска краката и да станат като мъжка брада, няма проблем...
Хахаха,тва са глупости!
Моите що не са като мъжка брада,пък ей на от 10 годишна ги бръсна?!

Не са глупости, може да е различен тип кожата Ви, но и козметици НЕ ПРЕПОРЪЧВАТ САМОБРЪСНАЧКАТА...

# 264
  • Мнения: 156
със самобръсначка зависи от типа кожа и космите какви са. аз например съм тежък случай и ми влияеше зле бръсненето.

# 265
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Точно това се опитвах да кажа, че си зависи и от кожата.
Моята ако я инквизирам с кола маска ще добие цвят лилав за постоянно, здравословните проблеми са отделна тема.
Смятам да опитам с фотоепилация по някое време, ще видя как ще ми понесе.

# 266
  • Мнения: 1 959

Аз съм като случая на CTramell. Ползвам само самобръсначка.
Дори от кремовете за супер-невероятно-свръх чувствителна кожа ставам на рани още докато разнасям..
След бръснене си растат мекички, дори с времето се разредиха.
В едно списание, попаднало ми във фризьорския салон,
велика козметичка обяснавяше, че това било характерно за 5 % от хората.
При другите, растяли подкожно, по-дебели и прочие.. Не се препоръчвало.

Но да се истерясва при вида на бръснещо краката си дете, все едно си реже ушите-айде няма нужда.
Така или иначе като се освободи от опеката ви, ще пробва всякакви трикове,
къде споделено от приятелки, къде видяно в реклама.

Трамелче, съжалявам, че ще те разочаровам, но за наште кожи и косми-ни фото, ни лазерна епилация  Naughty

# 267
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Никои не истерясва, ако кожата позволява по - удачно е кола маска . На 10 години какво разбира , не е ли по - добре с мама да реши този проблем , като по опитна

Общи условия

Активация на акаунт