Отговори
  • Мнения: 480
Моичкият хубавец мъжа  ми днес направо ме разби с няколко изказвания от сорта, да се видя в огледалото на какво приичам, как съм се занемарила и неща от сорта, та ми идеше направо да го  #2gunfire
Е добре де, дори така да е, бива ли така директно да ти го казва, не може ли да намери начин по-тактичен, да се опита да те подкрепи в начинанията  ти и да да подходи с разбиране!
Аз разбира се много се засегнах и му казах, че той никога не ме е подкрепял във нищо, все се подиграва и все си намира оправдания, че има да прави нещо, когато почна да му обяснявам разни режими на хранение и прочие!
Та за това питам, подкрепят ли ви вашите мъже, близки хора?
Спомням си даже онзо ден решавам аз да започвам Зоната и го моля да  ми помохне с меренето на талия, ханш и др. и той се произнесе, я не ме занимавай с глупости, после помогна ми де и аз ентусиазирана да му разкажа за новия режим и пак ме отряза, не ме интересува, заяви, и така Sad
Той по принцип бил свалял и без режими и диетии не го интересувало! Е вярно е така, но аз пък не мога изобщо да не ям и ми се иска да правим нещо заедно, но все срещам отрицание и подигравки, а това ме демотивира и ме отчайва още повече! Rolling Eyes
Сори, че стана дълго, ама да си кажа, че ми тежи и се радвам, че имам този форум да си споделя и да ми олекне Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 896
Прясна - прясна, от събота, ядосана и аз като теб...сутринта любимия отиде на покупки и ми носи шоколад, специално за мен, моят любим...2-3 часа след това "Вече три години отслабваш и все такава си стоиш"...Ей, причерня ми!

Та, по темата - НЕ, никаква подкрепа.

# 2
  • Мнения: 467
оххххххх,и аз да се вклю4а в списъка.  Rolling Eyes Мъжа ми уж ме контролира и ме пита дали се вклю4ва това което ям в списъка с разрешените храни,но предполагам знаете тона и иронията която ги придружават. Сега се връщаме от гости и той казва "Сега като пусне смука4а,нищо няма да остане в 4инията" #Crazy и да допълня ,4е порцията беше като за двама. Добре, 4е бях в настроение ина4е много тежи казано от 4овек, който оби4аш.  Twisted Evil Е вярно е 4е съм станала баба Цуцолана, но когато не съм спокойна и само ме нервират едвали ще отслабна  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
Ох, момичета, много ми е мъчно за вас, като ви чета.
Моят хубосник е в другата крайност - никакви диети, екстра си си, вземи да спортуваш, а не да гладуваш ( ама аз не съм от спортните натури),  а аз имам още 7 кг да свалям.
Като си дойде вечер ме проверява дали съм ял през деня - това ме вбесява.
Навремето , като родих сина си правех диети без да му обяснявам ,че съм на диета, тихомълком си ограничавах храните, които ям и готово.
Аз също мога да кажа , че нямам подкрепа - просто той смята, че нямам нужда.

# 4
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Много кофти е да не получаваш подкрепата от най-близките ти Tired
В моя случай я получавам от тях и дори мъжът ми казва,че няма повече смисъл да отслабвам.Аз искам да махна още 10кг максимум,за да се чуствам перфектно.Когато му кажа че съм на диета от днес примерно ми казва да не гладувам,а да хапвам щом искам още малко да отслабна,но по мъничко и на често! Peace HugЕ това е при нас Wink

# 5
  • Мнения: 1 599
Здравейте,

Моят съпруг никога не ми е казал напълняла си ...  трябва да почнеш да спортуваш и тн. На него всичко му харесва ама в крайна сметка и това не е хубаво. Затова аз съм на принципа важното е ти какво мислиш и как се харесваш. Въобще не казвам на диета съм или тем подобни..... не обичам да гладувам и съм си на определени режими - редовно си хапвам и слабея. Казвам, че днес ми се яде нещо и така.   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 957
Да,намирам подкрепа:) Не само че намирам подкрепа,но и майка ми се присъедини към моя режим на хранене;)
Вкъщи половинката ми също ме подкрепя и ми помага.
Иронията и подигравките не са от полза за никой.

# 7
  • Мнения: 1 844
аз също не намирам особена подкрепа,защото мъжът ми мисли,че нямам нужда да свалям и грам и постоянно си ме изкушава с разни вкусотии.майка ми и тя така- много си хубава,виж се каква си слаба,стига диети..и само ни изпраща вкусни манджи. newsm78
подкрепа намирам само от вманиачени приятелки като мен. Hug

# 8
  • Мнения: 861
Моят мъж по принцип никак не одобрява диетите ми-смята че нямам нужда да отслабвам и се вманиачавам. Случвало се е да крия, че съм на диета и да се измъквам с това, че вече съм яла или че просто не ми се яде. А като тръгна да му споделям разни неща за режими на хранения, съдържание на храни или даже тренировъчни програми все казва, че съм като някаква енциклопедия, ама така тънко се усеща неодобрението му  Rolling Eyes. Но на мен изобщо не ми пука от мнението му-правя това, което аз си реша  Crossing Arms. Сега, обаче проявява завиден интерес към новия ми режим (Дюкан) и то предимно, защото ме вижда да кулинарствам непрекъснато. Тъй де, кой каквото прави аз все се въртя около печката  Crazy. Иска да ми помага  Shocked. Той например е виртуоз в обръщането във въздуха на палачинки и омлети, та удря по едно рамо  Laughing. Но снощи направо ме изуми  #Crazy. Хванахме се да гледаме филм към 8 часа и аз със съжаление казвам, че ме е домързяло да си приготвя обяда за днешния работен ден, а той: "Няма проблеми, ей сега за колко ще се размразят пилешките филенца, ще ти ги опека на грил тигана". Аз настоявам да не се занимава с моето ядене, да си гледа филма, но той ги направи все пак. Хм Thinking. Оказа се, че е имало, защо да се чудя на отзивчивостта му. Подмазвал ми се е  smile3521, понеже е имал планове да излиза късно вечерта с приятели, та и даже да не се прибере, както стана ясно днес сутринта  smile3505, когато прибирайки се в ранни зори от дискотека, ме завари да се гримирвам за работа smile3515.

# 9
  • Мнения: 397
Преди време, когато се тюхках, че съм дунда и започвах нещо от ден до пладне, той си мълчеше, но един ден ми каза, че само приказвам и нищо не правя. Нямал против вида ми, не искал да се мъча, да се лишавам и гладувам, но поне да не приказвам, защото "олеквам" (не на кг, разбира се). И аз спрях да приказвам.
Като част от вас, тайничко се хванах с режим, тръгнах на диетолог и отслабнах 10 кг. Е, разкриха ме, но реакцията беше друга.
Сега съм на Дюкан, за да преборя останалите, които диетологът не успя. И за моя изненада, имам пълна подкрепа. Интересува се колко % маслени продукти мога да консумирам, когато пазарува сам, както и марката им. Престана да ми купува шоколади и вафли, носи само диетична кока кола и следи зареждането с вода. И най-хубавото, понеже той е малка ламя, се старае да не яде шоколад пред мен. Винаги имаме вкъщи, но гледа да не съм наоколо.
Не съм предполагала, че подкрепата му може да бъде толкова стимулираща и искрено съчувствам на тези от вас, които я нямат, защото знам какво е.
Въпреки това, усещам, че не трябва да прекалявам и да превръщам своя режим в негово ежедневие.

# 10
  • Мнения: 117
Що не го зарежеш този твой мъж и не спреш да му обясняваш. Взимаш си решение за диета и почваш без много приказки да го спазваш.  при мен се случва следното - вземали много да се каня, да разправям какво и как и един да ме погледне с недоверие и аз се разколебавам и край. А най-често това се случва с моя мъж,отготе на всичко имам и двама синове които ядът та се пукат. Тоа ми беше все извенение че  немога да готвя и пазарувам за тях и отделно за мен. Обаче преди две седмици без въобще да казвам на когото и да било започнах да си спазвам режим, готвя си за тях и на втората седмица съпруга ми сам взе да ме разпитва и да чете съответната литература. И до сега му отговарям без да влизам в подробности, но увайава повече усилията ми. Пробвай и успех с начинанието  bouquet

# 11
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
И аз уж имам подкрепа, ама съпруга постоянно ми предлага нережимни неща за хапване и ме дразни, че не можа да запомни какво хапвам и какво не Joy
А иначе е много неприятно да чуеш думите " виж на какво си заприличала" и от сорта, но понякога е полезно, за да се вземеш в ръце  Peace
А най- приятно е като влезеш във форма и му натриеш носа Joy Joy Joy

# 12
  • Мнения: 117
Аbrakadabra -абсолютно идентичен случай.Само го уведомих че се записвам в програма за отслабване и тръгвам на фитнес. Това беше преди две години. Без много обяснения запалих и него, ефекта за двамата беше поразителен, а дори не се наложи да пия разни илачи, както беше предвидено. Сега и аз съм по Дюканан и подкрепата е пълна. Още повече като вижда резултата. Даже сам, скришом взе да чете книгата. Умирам от кеф заради това  Laughing

# 13
  • Мнения: 189
Не много, но не в смисъла, който влагате. Постоянно ми обяснява, че нямам нужда да отслабвам и все ми прави забележки като седнем на масата повече хора. Много се дразня, защото така хората остават с впечатления, че съм някаква изкукала, постоянно на диета и само ме карат да ям и да не се занимавам с глупости.

# 14
  • plovdiv
  • Мнения: 112
 Hug ЗДРАВЕЙТЕ СЛАДКИШЧЕТА.....ЗА ДОБРО И ЛИ ЗА ЛОШО МОЯТ СЪПРУГ НИКОГА НЕ МИ КАЗВА ,ЧЕ ИЗГЛЕЖДАМ ЗЛЕ.. А АЗ МНОГО ИСКАМ ДА ВЪРВЯ ГОРДО ДО НЕГО КОГАТО СЕ РАЗХОЖДАМЕ НАВЪН А НЕ ДА СЕ ЧУСТВАМ КАТО НЯКОЯ ЛЕЛКА В ТЯСНИТЕ СИ ДРЕХИ...ПИСНАМИ ОТ АНОРИКСИЧНИТЕ ГАДЖЕТА НА НЕГОВИТЕ ПРИЯТЕЛИ,КОГАТО СЕ СРЕЩАМЕ НАПРАВО МИ ИДЕ ДА ПОТЪНА В ДЪН ЗЕМЯ...РАЗБИРА СЕ ЧЕ МЕ Е ОКУРАЖАВАЛ ,КОГАТО СЪМ БИЛА СИЛНО АМБИЦИРАНА  ДА СЕ ВТАЛЯВАМ...НО И МНОГО МИ ПРЕЧИ ТОЙ Е ГОТВАЧ РАБОТИ В РЕСТОРАНТИ И ВИДИШ ЛИ КАТО СЕ ПРИБИРАЛ В 00.00 ЧАСА ВИДЯЛ ЧЕ ДЕНОНОЩНОТО РАБОТИ  И РЕШИЛ ,ЧЕ СЛАДОЛЕДЧЕ МОЖЕ ДА МИ СЕ ЯДЕ ИЛИ ПЪК ШОКОЛАДЧЕ,ПИЦИЧКИ ,ДЮНЕРЧЕТА И ВСЕ ТАКИВАМИ ТИ РАБОТИ  chefНИКОГА НЕ МЕ Е ОБИЖДАЛ,НО МИ ПИСНА ДА СЪМ ДЕБЕЛАНКА...МИНАЛАТА ГОДИНА СВАЛИХ 17 КГ. ЗА 2 МЕСЕЦА ТО НЕ БЯХА ЗЕЛЕВИ СУПИ ТО НЕ БЕ ТИЧАНЕ,ТО НЕ БЕ ГЛАД...ИСКАХ ДА ГО ЗАРАДВАМ ЧЕ МОГА ДА ИЗГЛЕЖДАМ КАКТО ПРЕДИ ,КОГАТО СЕ СРЕЩНАХМЕ ЗА ПЪРВИ ПЪТ ,ПО ТОВА ВРЕМЕ НЕГО ГО НЯМАШЕ БЕШЕ МАЛКО НА ГУРБЕТ..И ДОБРЕ НАИСТИНА ИЗГЛЕЖДАХ ДОБРЕ НО ЗА НЕ ПОВЕЧЕ ОТ МЕСЕЦ ЗА ЕДНА ГОДИНА ГИ КАЧИХ ДВОЙНО ,И ТО НАИСТИНА ДВОЙНО..СЕГА ОТНОВО ГО НЯМА И  МНОГО ИСКАМ И ТОЗИ ПЪТ ДА ОТСЛАБНА НО ТОЗИ ПЪТ ДА Е ТРАЙНО АКО МОЖЕ ЗАТОВА УТРЕ ЩЕ ХОДЯ ДА СИ КОПУВАМ КНИГАТА НА ДЮКЯН  ....В НЕГО МИ Е ПОСЛЕДНАТА НАДЕЖДА...ИЗВИНЕТЕ АКО СЪМ ВИ ДОСАДИЛА  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт