През СЕПТЕМВРИ с есента, очакваме и нашите деца!

  • 13 712
  • 275
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 926
СЕПТЕМВРИ 2008

01.09.
 preggoмама danip
02.09.
03.09.
04.09.
 preggoмама cidonia - първа бременност
 preggoмама Муциту - първа бременност

05.09.
 preggoмама MarinaMarina -
 preggoмама Lucicity -
 preggoмама unique v - първа бременност

06.09.
 preggoмама Purple - първа бременност
 preggoмама Vilistar - втора бременност
 preggoмама Tusha - втора бременност
 preggoмама mari p -
 preggoмама neni78 - първа бременност

07.09.
 preggoмама Асенцето - втора бременност
 preggoмама Sisonka05 - трета бременност

08.09.
 preggoмама Bizu

09.09.

10.09.
 preggoмама little_sweet_didka - първа бременност

11.09.
 preggoмама Ради78 - първа бременност

12.09.
 preggoмама Велислава - втора бременност
 preggoмама Stryper - трета бременност

13.09.
  preggoмама Geri
 preggoмама uanda - втора бременност
 preggoмама Mariam777 - трета бременност

14.09.
  preggoмама *verka* -

15.09.
 preggoмама Sheila - трета бременност
 preggoмама mirage - трета бременност
 

16.09.
  preggoмама моарейн - първа бременност

17.09.
 preggoмама mama macka - втора бременност
 preggoмама alisa 74 - втора бременност
 preggoмама dayana78 - първа бременност

18.09.
 preggoмама бръмбъзъче - първа бременност

19.09.

20.09.
 preggoмама dannii

21.09.
 preggoмама adicted - първа бременност
 preggoмама Вечерница - трета бременност

22.09.
 preggoмама irinaradeva - трета бременност
 preggoмама jaltur4e - първа бременност

23.09.
 preggoмама Lu - втора бременност
 preggoмама Sunshine3 - втора бременност
 preggoмама yaroslava732 - първа бременност

24.09.
 preggoмама misstana - трета бременност
 preggoмама Janis J - първа бременност

25.09.
 preggoмама Рени Димитрова - трета бременност
 preggoмама Sweetkids mama - трета бременност
 preggoмама Aneliq - първа бременност
 

26.09.
 preggoмама ninka3103 -
 preggoмама GerDa - втора бременност

27.09.
 preggoмама dididi - втора бременност

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 08:41 от Асенцето :)

# 1
  • Мнения: 39
Моля Асенцето включи ме в списъка за 24.09.2008-трета бременност и така май ставаме 10 мами кандидат героини.Поздрави на всички дами в новата темичка-успешна седмица.А аз започвам тези дни да действам за часове за бъдещи изследвания,знам че се чака доста , притеснена съм,защото дни преди последния ми цикъл пиех редуктил.Пуста женска суета незнаеш кога може да ти изиграе лоша шега. Confused

# 2
  • Мнения: 0
Здравейте мамички!
Аз през уикенда нямам достъп до нета пък и все съм в движение или спя.
Пипи, Гери, ужасно ме заболя като прочетох новината. Самата аз съм се замисляланеведнъж как бих реагирала ако ми се случи и си казах, че трябва само хубавата страна на нещата
да гледам- няма гадене, няма напълняване, можеш да си ходиш където си поискаш
и да се обличаш както си поискаш
Е, разбира се настройката за бебенце е трудна за преодоляване, но това не е последната Ви възможност така че гледайте напред с положителна нагласа и то ще стане от сама себе си.Ние с мъжа ми три години правим опити за бебе и преди година ми казаха, че трябва да ми правят лапароскопия и после да ме лекуват от стерилитет. Аз обаче се заинатих и ето че сега съм бременна по най-нормалния начин без да мисля за овулации, температури и т.н.
Така че горе главата! Целувки и прегръдки и от мен

# 3
  • Мнения: 118
Добро утро и от мен, момичета!
Чудесна темичка, Асенце!!! Hug Hug
Момичета да ви питам нещо ,  малко не е за преди закуска , но как сте с повръщането Tired, защото аз нещо много му се отдавам- сутрин  Crazy Crazy, мислех че ще се размина ама не Whistling
А сега да почерпя по едно сокче и само хубави емоции Hug

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 123
Привет и от мен  Hug
MarinaMarina, с гаденето и повръщането съм много зле. По цял ден ми е гадно, само когато спя не ми се гади. Не пропускам ден вече без повръщане и когато е веднъж на ден е добре.
Смуча едни ментови бонбони, та временно малко ми просветва.
И преди бях така и сега явно няма да ме подмине.
Надявам се до месец-два да отшуми.

# 5
  • Мнения: 391
MarinaMarina, сокче много хубаво ми звучи. Може да отскоча до магазина, че аз по принцип не ги купувам.
Не повръщам ама ми се гади на вулни през стомаха. Днес съвсем ме няма.

Асенце, мерси за новата тема.

# 6
  • Мнения: 0
Здравей Марина Марина Grinning!
Гледам, че сме с теб на една дата. ти къдемислиш да раждаш? Аз ще съм в Шейново Simple Smile
Що се отнася до сутрешното драйфане - ами аз чак дотам не стигам, но ми се гади
понякога зверски. Освен това постоянно имам гаден вкус в устата и затова дъвча дъвка.
Гледам, че другите мами са дискутирали напълняването.
Аз бях 62кг. като забременях. Сега съм 65 и сигурно малко повече вече Confused и се чудя колко ли ще кача до края. Висока съм 175см.

# 7
  • Мнения: 3 926
Добър ден Hug и от мен. Аз съм в подобна ситуация с гаденето. Вече взе да се поразрежда Grinning Т.е. не е целодневно, а на някакви приливи и отливи. Демек - светлина в тунела има Sunglasses Аз днес съм на доктор от 15 часа, така че ще се отчитам в последствие Grinning
Виждам рано, рано... ама сте взели да пообсъждате болниците. И първата спрегната хич не ми допада. Честно казано не знам какви са резоните да се ражда в Шейново. За мен това е АГ, което лежи на стара слава. Не предлага, а и не иска да предлага нормални условия на родилките. Под "нормални" визирам естественото право детето ти да е при теб. Хранят бебетата с изкуствено мляко, дават им вода и за да не ги разкарват напред-назад успяват да си измислят извинение и поне един ден да не ги носят на майките.
Честно да ви кажа това е единствената болница където съм ходила лично да цедя майки. При положение, че персонал има... аз съм ходила да показвам как се слага бебето и да давам основни начални напътствия за кърмене. Не твърдя, че другите болници са прелест, но поне едно елементарно уважение към правата на майката да е със собственото си дете...
Изобщо има много нови програми, по които доста болници работят. Шейново категорично отказват да се включат в която и да е програма за насърчаване на кърменето и за спиране на дистрибуторите на адаптирани млека. Да не говорим, че поради големия брой раждания там се действа като на конвейер. На всички се слага окситоцин, на всички се правят епизиотомии, ако може секцио - още по-добре. Мога ферман да напиша за тази болница. Тъжен ферман, за съжаление Sad

# 8
  • Мнения: 391
Асенце, колко е зле ситуацията там? Звучи като някакъв стар черно бял филм - как така ще взимат бебето и ще си правят каквото си искат?

# 9
  • Мнения: 118
Lucicity, за момента съм се насочила към Токуда, но има време и ще видим Hug 
 

# 10
  • Мнения: 3 926
Ами Шейли всъщност отвън изглежда много добре. С подменена ПВЦ дограма, добре почистено. Теракота или мрамор по пода. Нови, цветни чаршафи. Нощници за майките, които те дават и са доста чисти. Има обаче стаи за по 6 или 8 жени.
Обаче детското отделение на отделен етаж. И бебетата се разнасят на майките през три часа, като междувременно учтивият персонал ги храни и пои с каквото намери за добре. Като цяло в момента, в който подпишеш информираното съгласие вече не те питат за нищо. Децата се ваксинират според правилника и т.н. Ако недай Боже има някое с по-явно изразена жълтеница го качват, мисля на 5-тия етаж и го нагряват на лампа (което е стандартна процедура), но през това време не го носят на майката. Едното момиче, което ходих да цедя беше в такава ситуация. Освен това ако не се раздвижиш и не обърнеш болницата трудно ще ти дадат информация за детето Sad
Като цяло наприятното е, че всички новородени са заедно, което благоприятства развитието на инфекции Confused
И наистина управата на болиницата, въпреки, че е подканяна многократно от Националния Комитет по кърмене, както и от МЗ, не желае да се включи в програмите за Болница, приятел на бебето. Нито по какъвто и да е начин да осигури ранния контакт м/у майката и бебето. И въпреки всичко това е болницата с най-много раждания в София. КОето е просто кощунствено, но след като самите жени не си търсят правата... нищичко не може да се направи. И те се бият в гърдите и си правят каквото си знаят, защото разчитат на пациенти. Ей това е неприятнаата действителност Sad

# 11
  • Мнения: 3 926
Мдааа, Токуда е друга работа. Заради международното участие Simple Smile сигурно. Като и да е. Скоро едно от нашите майчета там се пребори да й дадат бебето 6 часа след цезаровото сечение, което за българска болница е направо неимоверен пробив.
ЗА условията чувам само добри отзиви. Да не говорим колко от добрите лекари от другите болници се прехвърлиха там да израждат.
Втора градска работи по програма "Болница, приятел на бебето", което значи, че бебетата стоят при майките и им се дават максимално рано до час-два след раждането. Дори при цезаровите сечения ако майката иска детето си остава при нея.
Така е и в Майчин дом, само дето там след секцио трябва да си във ВИП, зада ти дадат бебето постоянно при теб.
В Тина Киркова бебетата също са при майките, дори след операция, стига това да е желанието на майката.

# 12
  • Мнения: 0
Асенце, аз избрах Шейново, защото имам много голяма опора там. Както казах вече вуйчо ми, който е доста известен гинекелог макар и вече да е на възраст работи там. Освен това една приятелка, която роди миналата пролет там беше много доволна. Първия и опит беше в Токуда, но си спомням, че първия и сблъсък с отношението на лекарите там беше фрапантно лошо и затова се беше обърнала към Шейново. За съжаление не помня подробности, защото тогава тея теми хич не ме вълнуваха. Още правех планове само къде да щурея през почивните дни.  Party

# 13
  • Мнения: 125
ЗДравейте и от мен в новата тема.
В сряда съм на лекар, най-накрая и медицинско лице да ми каже със сигурност, че бебчето го има и всичко е наред. Доста порових и се спрях на д-р Папукчиев в 25та поликлиника - ходих при него, направи ми супер впечатление, обаче ми обясни, че било още рано да се видят някакви промени и в сряда ще ми каже със сигурност.
Извинете ме, знам че надали пиша много адекватно, но така се притеснявам какво ще ми каже - въпреки, че съм наясно, че съм бременна, даже знам и кога точно стана.

Охх.....звуча като луда Sad

Всъщност исках да ви попитам какво ви е мнението за Окръжна болница.....

# 14
Пипилота, Гери много ми е мъчно за вас. След като прочетох какво се е случило изпаднах в ужас и още не съм ходила на лекар.Пожелавам ви скоро да се обадите с хубави новини.

Момичета честно да ви кажа много съм притеснена. Не съм очаквала, че така мога да се изложа и да се уплаша.Знам, че трябва да отида на лекар, защото каквото Господ реши това ще бъде, но ме е страх.
Асенце ама много си свежа и имаш страхотен дух, давай все така.
Yaroslava- аз съм страхотна почитателка на театъра.Всеки месец ходя на театър. В петък гледах "Комедия на слугите" страхотно представление. Предложи ми някоя хубава постановка

Общи условия

Активация на акаунт