хипер-функция на щитовидната жлеза и Хашимото

  • 47 191
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 737
момичета получих си днес изследванията ето ги. Моля ви кажете как са според вас?
FT3 - 4.740 pmol/l [2.25-6.00]
FT4 - 13.42 pmol/l [9.15 - 23.86]
ANTI TG - 97.4 IU/ml [<34.00 IU/ml ]
ANTI TPO - 4.20 IU/ml [<12.00 IU/ml ]
PROGESTERON - 0.740 nmol/l референтни стойности М [2.2 - 10.7]
Ж[фол 0.85 - 8.2]; ЛУТ[]16.6 - 122.8

Моля ви кажете, как съм спроде вас?

# 46
  • София
  • Мнения: 4 575
момичета получих си днес изследванията ето ги. Моля ви кажете как са според вас?
FT3 - 4.740 pmol/l [2.25-6.00]
FT4 - 13.42 pmol/l [9.15 - 23.86]
ANTI TG - 97.4 IU/ml [<34.00 IU/ml ]
ANTI TPO - 4.20 IU/ml [<12.00 IU/ml ]
PROGESTERON - 0.740 nmol/l референтни стойности М [2.2 - 10.7]
Ж[фол 0.85 - 8.2]; ЛУТ[]16.6 - 122.8

Моля ви кажете, как съм спроде вас?
Така като гледам, Анти ТГ ти е висок, не знам кой е той, аз не съм правила. Прогестерон? Зависи в коя фаза си го правила, ако си била в Ж - е в норма. Кога си на лекар?

# 47
  • София
  • Мнения: 492
момичета получих си днес изследванията ето ги. Моля ви кажете как са според вас?
FT3 - 4.740 pmol/l [2.25-6.00]
FT4 - 13.42 pmol/l [9.15 - 23.86]
ANTI TG - 97.4 IU/ml [<34.00 IU/ml ]
ANTI TPO - 4.20 IU/ml [<12.00 IU/ml ]
PROGESTERON - 0.740 nmol/l референтни стойности М [2.2 - 10.7]
Ж[фол 0.85 - 8.2]; ЛУТ[]16.6 - 122.8

Моля ви кажете, как съм спроде вас?
Така като гледам  двата хармона ФТ са ти перфектни. Само този ANTI TPO - ти е доста нисичък, както и PROGESTERON - а ти е малко нисък.
На мен когато бях с Тиреотоксикоза са ми изследвали само ТАТ, МАТ-еднократно, FT3, FT4, TSH, за други не се сещам  newsm78
Ха, със Спокойна сме се дублирали... Simple Smile Мисля,че М е за мъж, а Ж е за жена - т.е. за нея важи 0.85 - 8.2

# 48
  • Варна
  • Мнения: 129
А очното ти налягане в нормите ли ти е било?
Честно казано идея си нямам newsm78 Не съм имала оплаквания с очите и не съм се преглеждала при офталмолог

# 49
  • Мнения: 2 657
Така като чета,да разбирам ли,че ТF3,TF4 и TSH,се поемат от касата?
Може ли личния лекар да ги назначи или ще се наложи пак да посетя ендокриноложката тук?

# 50
  • София
  • Мнения: 4 575
Така като чета,да разбирам ли,че ТF3,TF4 и TSH,се поемат от касата?
Може ли личния лекар да ги назначи или ще се наложи пак да посетя ендокриноложката тук?
Да, поемат се от касата, линия не може да ти даде направление, той ти дава за ендокринолог, а той от своя страна = за хормони.
Ками, М,Ж,Лут са фази на цикъла. Аз съм си правила хормони в лутеална фаза, не знам Дездемона в коя е била, за дазнаем кои референтни да гледаме, но лекарят ще каже.  Ама това за мъжете мо хареса  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 4 737
момичета, забравих да спомена това са ми стойностите но в АМЕНОРЕЯ
така беше записано и на изследванията, нали ви казах, че аз нямам все още цикъл.
Кажете сега

# 52
  • София
  • Мнения: 492

Ками, М,Ж,Лут са фази на цикъла. Аз съм си правила хормони в лутеална фаза, не знам Дездемона в коя е била, за дазнаем кои референтни да гледаме, но лекарят ще каже.  Ама това за мъжете мо хареса  Mr. Green
Мерси за уточнението, не съм ги правила тези изследвания и незнаех... Embarassed
Важното е,че се научават много полезни неща от тези форуми   bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 4 575
Да, много неща се научават от форума, добре, че го има; напоследък ако знаете как споря с личната, станах по-лекар от нея.
дездемона, не знам за аменореята как се смятат хормоните, лекар ще каже. Дано намериш добър гинеколог-ендокринолог.

# 54
Здравейте.Аз съм от Варна.Изследвания си правя всякя година в клиника Сириус-адвокатската градинка срещу старата фурна за закуски.анти-тро струва 20 лева другите хормони мисля че са по 15 с плащаш 2 лева за взимането на кръвта.

# 55
  • София
  • Мнения: 107
здравейте,

Нова съм във форума, наскоро ми откриха Хашимото, с хипер функция. Болестта беше диагностицирана 5 месеца след раждането на сина ми, но според доктора проблемът е бил налице от преди 3-5 години, а бременността само е подтикнала развитието. Иска ми се да се консултирам с още един специалист преди да започна лечение - ако някой е ходил в клиниката по ендокринология до министерство на земеделието, моля да сподели как се записва час, кой доктор препоръчва, чака ли се много (все още кърмя и времето ми е кът). Благодаря.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 575
Пипи, аз ходих при Кънев в Ендокринологията, кумата ми при Сечанов. По мои лични наблюдения, само съм загубила от ходенето си там. Нищо не ми каза, никакво внимание. Само ми прибра 60 лв за преглед /в държавната болница/. Сега ходя в поликлиника Младост, при млада, начетена лекарка, с направление и учудващо съм доволна. А тя ми е 4-я лекар. Пиши ми, ако не ти е много далече, да ти дам тел, много съм доволна. Ако искаш за ендокринологията, имам тел на Кънев, работи с плащащи само в четвъртък след 16 часа./поне така беше.

# 57
  • Мнения: 123
Здравейте момичета,ако има някоя от вас която е по запозната с разчитането на изследване ще я помоля да ми помогне.Правих си хормонални изследвания и като погледна резултата и реф.стойност всичко е О.К,но като се загледах в единиците нещо се замислих,че резултата не е много добър.Значи става въпрос за  Anti TPO 3.1 U/ml  реф.ст.< 12 IU/ml това трябва да е МАТ.Та какво е U и  IU,каква е разликата?
Много ще съм ви благодарна,ако някой може да ми помогне.

# 58
  • Мнения: 1 652
Не съм добре ориентирана и писах в друга тема, но май съм за тук. Все още опознавам болестите на щитовидната жлеза. Откриха ми Тиреоидит на Хашимото в субклиничен хипертиреоидизъм. От седмица съм на Тирозол. Засега няма странични ефекти и се чувствам добре. Бях при доц Ковачева в Бодимед. От ехографията се видя променена форма , неравен контур, дифузна, нехомогенна, хитоехогенна структура и ТСН- - 0,014 ,  ТАТ- 27,36 -т.е в норма доколкото схващам, МАТ- 355,3.  Други изследвания не са ми правени.
Моля ако някой е ходил при доц Ковачева да сподели мнение.
И още - на мен тя ми каза, че лечението ще продължи около 2 г и трябва да се отнеса изключително сериозно към него. Не ми каза, че няма да се излекувам, нито пък обратното. Бих била благодарна, ако някой ми каже на прост език- какво означават тези резултати , които описах по-горе . Много ли е засегната жлезата, обратимо ли е. Какви са прогнозите? Имах и още имах още запек, нервност, сърцебиене, забравях , топли вълни, липса на мензис, вълчи апетит, напълняване.

Благодаря предвалително. 
   
 
 
 

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 07:44 от darena

# 59
ЗДРАВЕЙТЕ,аз също съм с Хашимото ,Дифузна струма до 2-б степен,Тиреотоксикоза .TSH-0.001,ANTI-TPO>1300.В момента съм болнични 1 месец ,а лекарката при която ходя ми препоръчва поне още 1 месец.Някои от вас бил ли е толкова дълго в болнични?

Общи условия

Активация на акаунт