Анкета - ранно или късно захранване

  • 5 856
  • 141
  •   1
Отговори
# 135
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
И пак са оцелели хората.....

Съпругата ви е истинска късметлийка, че природата и е дала достатъчно кърма, за да си кърми толкова дълго дечицата и те да растат здрави само на кърма.....а който ви е казал, че хемоглобин 126 е нисък, нещо не е наясно.


Да, оцелели са... Но защо трябва да продължаваме опитите - ще оцелеят ли или не...
Всичко това, което описваш като пример, е точно доказателство за моите виждания по въпроса за късното захранване... Wink
А и "удивителната памет" е благодарение на заинтересоваността, има много информация, която може да се прочете...

Що се отнася до "късмета" на моята съпруга и дългото кърмене... Това е едно огромно заблуждение, което трябва да се изкорени... Имането или нямането на кърма зависи изцяло от волята на майката... В по-малко от 5 % от всички случаи, една жена не може да кърми поради медицински противопоказания... Във всички останали 95 % зависи изцяло от майката и нейната упоритост... Ако искаш да спорим по този въпрос - мини на лични, за да ти приведа доказателства за това...
А за "ниския" хемоглобин - написах го в кавички, за да докажа на vesyt, че не е права за "нехранителната" кърма и съответно липсата на желязо в нея...

# 136
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Захраних за първи път малко преди да навърши дъщеря ми 5 месеца Grinning

# 137
  • Мнения: 1 516
Захраних в петия месец, по схемата на американка - доктор педиатър - много бавно и постепенно - първо оризова каша, после зеленчуково , след това плодово пюре. След 6-тия месец заместихме цяло ханене. До тогава бях въвела по няколко  лъжички пюрета или каши в 3 от 5 хранения - но основното беше мляко...  Сокове не съм давала . Вечер все още давам АМ + бисквити. Не съм имала проблем!  Peace

# 138
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Каката е захранена на 2мес със сокове, на 3 плодово, на 4мес зеленчуково пюре. Тя не искаше, но аз настоявах защото така казала педиатърката -  и то въпреки, че беше с АБКМ. В момента няма по-злоядо дете от нея.

Сега с бебка изчаквам. Досега е яла по-малко от 1 капка тиква, 1 щипка варен морков, и 1 щипка варен лук. Ще изчакам още малко и сама да си покаже че й се яде- педагогическо захранване.

Още нещо - само в БГ за захранване на 6мес му викат късно захранване. По цял свят късно захранване се има предвид към 8-9-10мес.

По отношение на нахранителната кърма - на 6мес хемоглобин 117. Е, вярно е 6500гр/66см (не е е много малко, но има и по-дебели от нея), но пък за навършени 6мес може да пълзи, да сяда сама, да се изправя сама на крака като се държи за решетката на креватчето  и да прави крачки встрани без чужда помощ Simple Smile

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 12:44 от Томасе

# 139
  • Мнения: 1 121
Захраних на 6 месеца. Изчетох много и така прецених.

# 140
  • Мнения: 7 474
Захраних рано, ако имам второ ще захраня след 4 мес. Wink

# 141
  • Мнения: 221
Не изпадам ви никакви крайности. Прочетох доста , помислих, поговорих с педиатърката и реших да захраня в началото на 5-ия месец.
  И аз така мисля, изчаквам още малко, въпреки че педиатърката ми вече даде зелена светлина.

Общи условия

Активация на акаунт