Анкета - ранно или късно захранване

  • 5 857
  • 141
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 003
Захраних дъщеря ми на 6 месеца и 13 дена. Дотогава беше само на кърма. Laughing

# 16
  • Мнения: 238
  Аз пък захраних днес  Mr. Green на 5 месеца и половина.

# 17
  • Мнения: 617
преди да навърши 6 месеца

# 18
  • Мнения: 748
интересно ми е да разбера колко от вас са предпочели новата схема за късно захранване
в такъв случай анкетата ти е некоректна.
въпросната нова схема препоръчва захранване най-рано след 4 месец.
а ранното захранване е 2 - 3 месец.
но с така зададените опции за гласуване ще излезе, че всички захранили между 4 и 6 месец са захранили рано.  Naughty

# 19
  • София
  • Мнения: 3 249
Нямала съм дилема относно захранването-късното е логичния избор според мен Peace

И аз така. Peace

# 20
  • Мнения: 46 508
Захраних на 4 месеца и детето не беше готово, отчитам го като грешка. Ако имам второ, ще изчакам 6 навършени.

... колко от вас са предпочели новата схема за късно захранване и колко не се съобразяват с новите препоръки и са започнали по-рано ...

Странно защо определяш късното като нова схема, а ранното като стара  newsm78 Ранното е експеримент, започнал през 70-те години и прекратен скоро след това, а късното си е нормалният начин на захранване от както свят светува ...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 161
интересно ми е да разбера колко от вас са предпочели новата схема за късно захранване
в такъв случай анкетата ти е некоректна.
въпросната нова схема препоръчва захранване най-рано след 4 месец.
а ранното захранване е 2 - 3 месец.
но с така зададените опции за гласуване ще излезе, че всички захранили между 4 и 6 месец са захранили рано.  Naughty

Съгласна съм. Аз захраних на 5.5 м. като е имало дни в които са били само на мляко всичките хранения. Реално към 6 започнах с редовно хранене с нещо различно от мляко. Гласувах с преди 6.

# 22
  • Мнения: 1 900
интересно ми е да разбера колко от вас са предпочели новата схема за късно захранване
в такъв случай анкетата ти е некоректна.
въпросната нова схема препоръчва захранване най-рано след 4 месец.
а ранното захранване е 2 - 3 месец.
но с така зададените опции за гласуване ще излезе, че всички захранили между 4 и 6 месец са захранили рано.  Naughty

Точно така,  Naughtyаз захраних на 4,5м. което верно не е късно, но не смятам, че е и ранно.

# 23
  • Мнения: 728
Ние днес бяхме на да ни мерят и педито ми каза, ако искам че вече мога да му давам 1-2 лъжици сок на ден. Според вас рано ли е?

# 24
  • Мнения: 745
захраних на 4 навършени месеца.може би най-добре е около 5 месец.за 6 ми се вижда вече късно.

# 25
  • Мнения: 389
Захраних една седмица преди Криси да стане на 6 месеца, дотогава беше само на кърма!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 249
Ние днес бяхме на да ни мерят и педито ми каза, ако искам че вече мога да му давам 1-2 лъжици сок на ден. Според вас рано ли е?


Да, рано е! Сокът е тежка храна и не се препоръчва преди 6 месеца. Добре е да се даде чак когато си въвела другите храни, включително месо. Има много изписано по темата. Има и много мнения за и против. Аз не бих дала нищо, различно от мляко, поне още 3 месеца, най-добре още 5. Peace

# 27
  • Мнения: 357
Ние днес бяхме на да ни мерят и педито ми каза, ако искам че вече мога да му давам 1-2 лъжици сок на ден. Според вас рано ли е?


много рано - преди три месеца бях пуснала тема за това и тек мамите ми се скараха, че съм послушала и дала сок - нашия повръщаше на поразия и получи колики! така че недей прави мойта грешка - по -натам  Peace

# 28
  • Мнения: 236
Аз захраних Йоанка на 6 месеца и половина и даже още нямаме заместено хранене

# 29
  • Мнения: 545
Аз захраних на 5 месеца. Мислех да чакам до 6 м., но ми беше писнало да кърмя по 100 пъти на ден, реално на по-малко от два часа. Сокче дадох едва на 9 м., вследствие на всичко прочетено, пък и педиатърката ни съветваше първо пюретата и кашите и сок последно.

Общи условия

Активация на акаунт