Кои са самотните родители?

  • 348 741
  • 1 380
  •   1
Отговори
# 75
Здравейте и от мен.
Това ми е премиерата в ВГ Мама.
Самотна бременна (втр - 05.05), въпреки че по 8 часа на ден сме заедно - колеги.
Тъпо нали, и ми е много криво.
И ме е страх

# 76
  • In transit
  • Мнения: 11 791
Привет и от мен! В момента не се чувствам самотна майка, но имах и такива моменти. Казвам се Мария, на 31 години съм, разведена от 2 години и половина. С бащата на детето живеехме добре близо 5 години, докато не изкарах дълбоко скрити в съзнанието ми дребни неща, които лека полека ме накараха да се замисля за развод. Две години ми трябваха да намеря сили да направя крачката, докато последните месеци се чувствах толкова самотна и неразбрана, постоянно плачех и реших, че е дошло времето. Изнесох се един ден малко преди Коелда, за което никога няма да съжалявам! От две години съм с МЪЖА, който винаги съм търсила. Радвам се, че има такъв форум и, че го открих макар и късно. Както казах и в началото, не се чувствам самотна, но отговорностите по детето ми винаги ще си останат само мои! Горе главата на всички и не се отчайвайте, просто се мъчете да не повтаряте  грешките си - учете се от тях!  Hug

# 77
  • Мнения: 1 610
Здравейте! То е ясно, че и мен късметът ме е споходил преди да звъннат камбаните. На 26 години, с бивша диагноза стерилна и очевидно много фертилен "уплашил се" мъж, очаквам бебчо да се роди юни. Таткото не е българин, което какво ли значение има. В момента получавам шеметни обяснения от друг кандидат тати, който също не е българин, но разликата е, че има резервиран полет за България през март. Ако всичко е наред, ще ми се усмихне и на мен късметът навярно. Не съм се отчаяла, препоръчвам на всички да гледат с оптимизъм към утрешния ден!

# 78
И  АЗ СЪМ САМОТНА МАЙКА ,ГЛЕДА МЕ СЕ СЪС СИНА МИ ТОЙ ВЕЧЕ Е НА 10 ,НЯМА КОЙ ДА МИ ПОМАГА , И МНОГО МОЛЯ АКО НЯКОЙ ОТ ПЛОВДИВ ПРОЧЕТЕ ТОВА И МОЖЕ ДА  МИ ПОМОГНЕ ДА СИ НАМЕРЯ РАБОТА ДА МИ ПИШЕ.ЖИВЕЯ САМА И Е МНОГО ГАДНО ,А ПО ЛОШО Е КОГАТО И ПАРИТЕ НЕ ТИ СТИГАТ

# 79
  • Мнения: 2 956
Ами здравейте и от мен...за съжаление ще се добавя към дългия списък.На 27 години съм и имам дъщеричка на 7 месеца и половина. Още като разбрах ,че съм бременна въпросният тати го прие като на шега...да не разводнявам случая приеха ме спешно в болница и той дойде 1 път,но като,че насила...от тогава се видяхме само след като ме изписаха и край...ако не включвам 1 път случайно,когато малката беше вече на 3 месеца. И повече ни вест ни кост- не че съжалявам де... живея по стечение на обстоятелствата при майка ми с която изобщо не се разбираме и се разминаваме по стаите като съквартирантки...но мисля че има светлинка на хоризонта..успех на всички и дано се докажемче всяко зло е за добро Simple Smile

# 80
И аз да се присъединявам към самотните родители. В процес на развод сме. Женнеи сме от годиан и половина, почти две, но доиде един момен в който си казах че повече не искам да живея по този начин. Моята свекърва се има за нещо повече от другите хора, все едно има синя кръв във вените. Държи мъжа и сина си под чехъла си и те и угаждат за всичко. Страшна лигла е. Когато нещо не стане стане така както тя е казала и се фръцва и тряска вратите като разлигавено 5 годишно дете. Лошото е че мъжа ми не смее да и каже нищо. Живем отделно, но за тази жена разстоянията са без значение, когао е промила мозъка на сина си. Говори също като нея. Прави и държи и аз да правя всичко като нея. Лошото е че са чешити - цялото им семейство. Държат на някакви безсмислени неща, които те наричат "етикет". Да не  си докосвам косата или лицето, докато се храним, да не хода боса у дома и други подобни неща, които си миля че у дома мога да си позволя, а тя нарича липса на възпитание Поведението на свекърва ми е като на кралица. Страшно префърцунена е. Постоянно се превзема. А моето свободно поведение не го приема. Дори ми беше казала че влиая лошо на сина. А най-гадното е че мъжа ми (свекърва ми) иска тя да възпитава детето, понеже има на какво да го научи. На моята майка не остава детето (освен в краен случай) понеже и на нея както и на мен ни липсва възпитание. Направо кошмар...
Аман от властни свекърви, дето комадват живота на синовете си ! Naughty

# 81
Здравейте, така като гледам май съм с най-голям стаж на самотна майка поне от това което изчетох. Искам само да кажа на другите мами, спокойно и горе главата. В крайна сметка се свиква и дори после ставаш ревнив към собствената си свобода. Напуснах мъжа ми преди 6-7 години, защото реших, че така и така си седя все сама, защо пък да съм с него. Донякъде това има и своите предимства, така той разбра в крайна сметка че има дъщеря. Преди бяхме в лоши отношения, но напоследък сме във все по-добри, защото той се старае и аз съм склонна да му простя някои неща. Така, че не се депресирайте, не е лесно, но оценявайте помощта на другите и знайте, че Ви чака много тичане, но децата си заслужават всичко това, а който не иска да ги има... много му здраве.

# 82
  • Мнения: 195
Здравейте на всички смели и истински жени. Тук в това малко и необятно интернет пространство е събрана доста болка и тъга. Обаче мога спокойно да направя един голям извод след изчитането на толкова много човешки съдби - жената е едно страхотно същество с много голям дух и невероятна сила. Искам и аз да ви се представя с поредната тежка и трудна съдба. На з1 години съм и съм самотна майка от 3 години. Имам прекрасна дъщеря, която е на 6 години. Преди три години моят съпруг го заключиха в чужбина и го осъдиха на доста ...
От тогава имам усещането, че живея в кошмар. Дъщеря ми беше само на 3г. Научих неща от които ми настръхнаха косите. Доверяваш живота си в ръцете на човек когото обичаш и после осъзнаваш че си лъган и предаден по най-жестокия начин. Успях да запазя психиката си и да се преборя с всичко което се изпречи пред мен. Не знам как и откъде намерих сили. Сега имам хубава работа и се справям доста добре. Подадох молба за развот и смятам, че съм готова да започна на чисто. Миналата година загубих и майка си, която не можа да преживее моята трагедия. Разплаках се... . Нормално тя беше моята подкрепа и светлина в ада който преживях, тя беше утехата и сигурността при която се криех вечерно време, а най-вече беше закрилата за моята дъщера. Но така ни било писано останахме без нея - ОБИЧАМ ТЕ МАМО ако си там някъде и ме гледаш!!!
Точно когато загубих мама, в моя живот влезе мъж с когото живея в момента и който ми показа, че живота може да бъде и хубав въпреки всичко което ти се е изипало на главата. Чувствам се обичана и желана жена отново. С дъщеря ми се разбират добре и се надявам да е така и за в бъдеще.
Мили жени, мили майки горе главата и кураж само защото са ни смачкали не си заслужава да се предаваме, а и имаме дар от Бога - нашите деца. Няма по-голямо щастие от това да те гушнат едни малки ръчички и да чуеш "Мамо обичкам те" ето за това си заслужава да живеем и да изправяме главите си от калта колкотои лепкава да е тя.
Желая ви успех от цялото си сърце и Честит Празник. Бъдете обичани и желани жени. Вие го заслужавате!!!

# 83
Здравейте,! От достатъчно дълго съм в този форум, но го четях по предназначение- дъщеричката ми има вродена бъбречна аномалия, та се бях съсредоточила на уврежданията. Радвам се, че видях и тази тема, защото поне успях да се успокоя, че не съм чака такава загубенячка. Да се представя- казвама се Кристина и съм на 27 години. Дъщеря ми е на 9 месеца и се казва Йоанна. Моята история е компилация от наколко често срещани, които прочетох и тук. С баща й бяхме заедно 7 години, като от тях сми живяли 1 заедно, в една къща. Лошото е, че той живее с брат си и нещата просто не се получих, но не се разделихме, поне не тогава, продължихме да сме заедно и да правим планове за бъдещето. Полека лека обаче, той започна да пие все повече и повече, а това го променяше- убиждаше ме, занемаряваше си и т.н. Разделихме се. Тогава не бях бременна. За зла участ на съдбата обаче, 20 дни след като се бяхме разделили, почина баща му и аз му се обадих. Бях впечатлена от промяната в него- беше спрял да пие, изглеждаше чудесно.... изобщо, беше човекът, в който се бях влюбила. Е, събрахме се отново. Забременях. И двамата бяхме много щастливи. За почнахме да подготвяме един малък апартамент, за да можем да отидем там да живеем като семейство. Родителите ми и аз теглихме заеми, както и бъдещия тати. С тази разлика обаче, че неговите пари някак ненадейно се стопиха. Е, в последствие разбрах, че просто ги е изпил. В един момент му писна да бъде отговорен и тегли майната на всичко. Не че не искаше детото и не искаше да живеем заедно, но просто не правеше нищо по въпроса и ходеше по кръчми и клубове. Аз си живеех при нашите, работех и спестявах всичко, за да мога да купя нещата за бъдещето ми дете, а той се забавляваше. Раждането не го плати, разбира се, освен това дойде мъртво пиян на изписването и после на гости в дома ми. Изобщо направи един куп абсурдни постъпки.
 Както и да е. Ремонта на апартамента привърши, аз го дадох под наем (защото той всъщност си е мой) и си живея до ден днешен при нашите в къщи. Благодарение на тяхната финансова помощ (и двамата работят все още), ние не сме стигнали до просия. Гадното е, че донорът(съжалявам за грубия израз, но е такъв) обвинява всички останали, а най-вече моите родители, за собствената си ситуаци. Те му били взели апартамента и детето и ми били пълнили главата с глупости. Истината е,че аз не мога да разчитам на човек, който след три седмични увещания да купи памперс на собствената си дъщеря, най-безцеремонно ми заявява да спра да я храня, за да спре да ака и така няма да имам нужда от памперс #2gunfire И той бил баща!!!!!
Иска да я вижда всяка седмица, но идва непрестанно пиян и мен ме страх, че може да я изпусне или да направи нещо друго. Най-важното в момента ми е просто да се отърва от него- не му искам нито парите, нито присъствието му в живота на Йоанна. Просто искам да ме остави на мира! А за други мъже в момента не мога и да си помисла- почвам да се чудя дали са останали свободни свестни или всичко е такава измет като така наречения "баща" на моето малко съкровище #Crazy

# 84
  • Мнения: 211
След като прочетох историите до тук, някакси ми стана по-леко, че не съм сама и че има с кого да споделя и кой да ме разбере...
На 29 г.съм, имам син на 10 мес.
Съпругът ми го дундурках 3 год.преди сватбата и почти 2 след нея.
Предаде ме 3 мес.след като се роди детето, като започна люб.връзка с др.жена. Дадох му ултиматум, че ако се повтори случката, ще се разделим. Е, повтори се и се разделихме, от моя страна окончателно.
Сега пред мен стои въпросът, как да продължа напред...Надявам се в този форум да намеря отговор на своите въпроси и нови приятели!!! Party

# 85
  • Мнения: 6 315
Здравейте и от мен, мисля че мога да се "покажа" вече.

Повечето май си ме знаят, защото пиша отдавна тук. Маргарита, на 28г. от София съм и си имам момченце Йоан на година и 9 месеца вече.

С таткото се разделихме по мое желание. Темичката ми е малко по-надолу от анонимко  Laughing: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=77968.0

# 86
Здравейте, всички!
И аз скоро ще бъда самотна майка. Но при мен историята е доста по-различна. Сватбата ми беше септември, съвсем скоро след това забременях. Със съпруга ми знаехме само от няколко дни, когато той се почувства зле и влезна в болница.Това бяха и неговите и моите най-хубави дни. На следващия ден изпадна във внезапна кома и след 15 дни почина. Самата аз не знам как да продължа напред, а скоро ще дойде и дете, което ще има нужда от мен... Съпругът ми беше прекрасен човек, от хората, който срещаш веднъж в живота. Толкова много искаше това дете, а сега дори няма да го види. Надявам се след раждането на детето да изровя от някаде сили и да продължа напред, просто още не знам как.

# 87
  • Мнения: 934
Са твята загуба е най-болезнена. Ние че сме обичали обичали сме, че сме се разделили, разделиле сме се, но въреки това любов такава каквато ти описваш не ни е отнета насилствено, а е гаснела. Прегръщам ви силно с малкия човек в теб. Дано той ти е утеха.

# 88
zdraveite, az sum ot plovdiv i i imam du6terq na 2.5 g koqto absolutno sama gledam- t. e s tatkoto se razdelihme sled kato se rodi.
problema mi e 4e v akta na malkata toi figurira kato ba6ta

i mi pravi problemi, uj iska da q vijda, a samo ni tormozi... i smqtam da go sudq- za6toto imam pravo po zakon da otnema roditeslkite mu prava, sled kato ne pla6ta nikakva izdrujka za deteto

# 89
Zdraveite na vsi4ki mami , az sam ot suvsem skoro v tozi forum i se radvam , 4e go ima. Na 40 god sum i mi predstoi daj Boje prez mesec july da stana mama.Moje bi tova 6te e naj 6tastlivia mi moment v jivota.
Po ste4enie na obstoiatelstva sama 6te otglejdam bebeto si i si kazvam, 4e vsiako zlo e za dobro, za6toto 4ovek ne znae kakvo pe4eli, kogato gubi i kakvo gubi kogato pe4eli. Jenite sme po-silni ot mujete
i se spraviame s pove4e ne6ta i situacii ot tiah, vupreki 4e ne ni e po-lesno. No tova se dulji moje bi na tova, 4e sme po-otgovorni.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт