Мигрена и майчинство

  • 145 509
  • 1 175
  •   1
Отговори
# 45
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Рени , еми не знам Защо? Аз вече тогава бях в 7-ия месец и лежах в патологията на Майчин дом. Бях ги побъркала, че повръщам мн. от мигрената и явно искаха хората да се застраховат...
Сибелиума го пих след като родих известно време и що-годе се чувствах добре. Ама спасение от тази болка, вече се съмнявам че има! #2gunfire
.:.Stef.:. , еми и мен ме беше мн. страх, защото преди да разбера че съм бременна , бях взимала силни медикаменти за мигрената. Е, за щастие нямаше проблеми с детето! После като разбрах, че съм бременна - нито съм пила лекарства, нито кафе, нито алкохол - нищо! Имах мн. проблемна и рискова бременност, но се убедих, че всичко е Божа работа!

Чао за сега, че ми е вече мн. зле...

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз първият преди да разбера, че съм бременна бях пила Седалгин Нео. А вторият път така разбрах- заболя ме главата и мислех да пия Анагин. Но понеже правехме опити за бебе, а цикълът ми вече закъсняваше и реших преди да пия хапче да си направя за всеки случай един тест. Той пък излезе положителен и Аналгин не пих Laughing

# 47
  • Мнения: 263
И аз през бременността не съм взимала никакви лекарства за главоболие, просто търпях, също не съм употребявала никакъв алкохол, цигари, кафе дори и докато кърмех.
.:.Stef.:. най-добре е консултация с лекар по този въпрос, защото през различните месеци на бременноста са допустими различни лекарства, а това може да го каже само специалист.
По повод това, че някои пият пушат..., аз като видя бременна с цигара честно ви казвам,  си мисля, че това е "майка-убиец", много ми е грозно и жал за бебето.
Днес съм изненадана, че станах без главоболие, явно този път е хормонално. Бях доста време днес на разходка, на чист въздух и засега съм добре.
Иржи, съчувствам ти, дано ти мине по-бързо. Hug

# 48
  • Мнения: 438
Иржи - дано скоро да отшуми болката ти и да се почувстваш по-добре. Стискам палци!
И при нас има проблеми.....Лазар е с главоболие. Днес реших като не е на училище да се поразходим и да се качим на Витоша. Но явно при него от голямо значение е налягането. Като се качихме на Алеко и той започна да се оплаква,че му става зле.....За радост си носеше Белергамина и го изпи. В колата каза,че му се е появила аурата и му е зле,но се размина повръщането и сега го боли главата. Моля се да е само това и да няма усложнения.

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Иржи, по-добре ли си след повръщането?

# 50
  • Мнения: 463
Аз два дни съм със страшна мигрена, затова и съм толкова кратка тук!
Сега леко поотмина. Този път издържах без лекарства, но се чувствам като сдъвкана и изплюта.
Стеф, аз по врече на бременността също имах пристъпи, при това по- силни и по- чести, но дори и билки знам, че не е много добре да се пият и ги търпях девет месеца. Тогава се молех да се приключи с това, дори си казвах , че е по- добре да раждам пет дни , отколкото да ме боли и да повръщам!

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Наистина има билки, които са забранени при бременност. Но има лекарства, които може да се пият без опасност за бебето или за износването.

# 52
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Здравейте! Оцелях и този път, ама още ми е зле. До късно снощи повръщах само стомашен сок, адски горчив, но ми олекваше от това.От сутринта сякаш имам сто камбани в главата и преди малко пих един аналгин. Поне не ми се повръща. Надявам се тази отшумяващата и камбанена болка да ми мине скоро от хапчето! Praynig

Cvetina-71 , дано Лазар да се е оправил и кризата да е била от по-леките! baby_neutral

# 53
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
VACHE,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!   bouquet  bouquet

Пожелавам ти много, много здраве да те съпътства в живота ти, много любов и незабравими мигове да радват душата ти и да успееш да изгониш досадното главоболие, като го замениш с искрени и истински усмивки!
newsm59  bigdance2 Tada  bigdance2 newsm59
Весело изкарване на празника!



П.С. Знам, че имаше доста водолейки от нас, но съм запомнила датата на Vache. Който ще празнува този месец - да черпи виртуално  Joy Joy Joy

# 54
  • Мнения: 242
VACHE  ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!!!!!!!!!!

Да си жива и здрава,пожелавам ти МНОГО хубави емоции и се надявавам да изкараш хубаво празника без боки !

# 55
  • Мнения: 81
Vache, 4естит ти праzник, да си zдрава и 6тастлива, много успехи и радости  bouquet
Иржи, по добре ли си, мила?
Цвети, как е детето? Абе не zнам какво става, бе. И аz съм с мигрена и то от две седмици. Ей сега 6те вzема имигран да ми мине, не мога ве4е и аz съм 4овек в края на краи6тата.
Много ми е мило zа Лаzар, Цвети. Не стига, 4е имат една никаква жаканция от три дена, ами и да го боли главата. Пробвахте ли ве4е да вzема имигран? И въоб6те с каква 4естота са му пристъпите? Но трябва да се надявате, 4е 6те мине след пубертета, аz така си мисля. Стискам ви палци.
А, да, аz съм другата водолейка  Simple Smile На 6 съм. Я да си приzнаят и останалите бърzо.
4ао на вси4ки и приятен уикенд.

# 56
  • Мнения: 263
ЧЕСТИТ РОЖДЕН Vache !

Пожелавам ти река от здраве, море от любов и езеро от щастие...




# 57
  • Мнения: 438
ВАЧЕ,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
Пожелавам ти от сърце от здраве да не се отървеш, от щастието да не можеш да избягаш и от любовта да не можеш да се скриеш!

# 58
  • Мнения: 438
При нас кризата на Лазар отмина и беше от леките.....защото нямаше повръщане и проблемите след него. А днес също няма обичайните оплаквания за следващия ден.
Не смея да си го помисля,но май има ефект от Белергамина. Истина е,че при всеки човек действието е различно,но при него има положителен ефект вече 3-4 пъти. Така,че който иска може да опита.
Пожелавам ви приятни почивни дни без мигрена!

# 59
  • Мнения: 463
Vache, Ч.Р.Д. и от мен!  Желая ти много щастие , с което върви всичко, което си пожелаеш!
Това е от мен!



Общи условия

Активация на акаунт