Колко струва едно дете ?

  • 7 089
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 109
Никой не може да ти даде отговор на този въпрос.При всеки е различно.Аз например нямах никакви проблеми до 7-мия месец,когато се наложи да пия добавки и хапове за кръвно,те ми излизаха около 60лв на месец.Почти всеки мецец плащах 20лв.за видеозон,защото в държавния кабинет нямаше такъв и ходех в частния.За раждането си платихме,защото се уговорихме с лекаря който ми водеше бременността(това вече си е личен избор).
Когато се роди бебчо,много хора ни помогнаха бабите ни оборудваха с всичко необходимо,като начало,кошарка,дрешки.Количка ни дадоха наши приятели,но и нова да беше има и от 200лв.Много от приятелите ни вече имат дечица и ни дават и дрешки,те са запазени,защото много бързо се израстват!Пък и всеки който идваше да ни види ни носеше подаръци,и мога да ти кажа че напълних цял скрин с нови дрешки,които незнам дали ще успея да облека на бебчо и по веднъж.
Така че давайте смело напред,колкото и сметки да правиш няма нищо по безценно от това да гушнеш едно малко беззащитно човече!

# 46
  • Мнения: 526
1400 лева ви е дохода с/без платени сметки? Ако е чист-добър е. Ние сме с доста нисък доход на фона на цените  Laughing и като дойде дата за плащане, ми се реве. Детето все още не можем да си го позволим, защото мъжът ми не получава голяма заплата и ако трябва да разчитаме на нея-сме загубени. Така че те разбирам, тежко е да искаш, но неможеш да си го позволиш.

# 47
  • Мнения: 236
Давай смело, парите ще ви стигнат. А и роднините и приятелите много помагат. Ние до 6 месец нищо не сме купували на малката - толкова много подаръци получихме. Даже сме се насилвали да й купим нещо, та да знаем, че има нещо от нас! Доходът ви е съвсем нормален. Поздравявам те за решението, действай, иначе годинките минават, а едно дете наистина е смисълът на живота, няма по-важно нещо!

# 48
  • Мнения: 8 999
Големите харчове около децата започват след като пораснат. Като бебета имат нужда единствено от храна и топло. Можеш да се снабдиш с много неща на втора употреба. Не е срамно да имаш ползвани вещи като легло, количка, проходилка и всякакви там съоръжения. Аз съм взимала, други неща пък съм давала.
Обичай детето си, а всичко останало някак си се нарежда и се урежда.

# 49
  • Мнения: 630
Аз мисля, че подхождаш много правилно. Точно защото детето е голяма отговорност и решението за неговата поява трябва да е отговорно. Не съм съгласна с идеята, че виждаш ли ако го обичаш това ще му е достатъчно. Човек трябва да може да даде най-доброто на детето си, а най-доброто се дава само, когато си щастлив и спокоен. Аз мога да ти кажа колко много струва да не можеш да забременееш, когато го искаш, но се надявам да не се случва при теб. Иначе след проблемното ми забременяване и дълго чаканото бебе, естествено исках най-доброто за него. Ходех на прегледи всеки месец при лекар, който бях избрала -по 20 лв. всеки ултразвук, БХС -30 лв., фетална морфология -80лв., но може и 50 да ти струва. Аз ходих на най-добрия ултразвук в София по онова време. Пих освен фолиева киселина, витамини пре-натал -39лв. струваха, но ми стигнаха за цялата бременност. Платих си раждането на лекаря, който си бях избрала -по договорка. Първоначалните нужди на бебето се посрещат с около 1200 -1500 лв. при положение, че не купуваш много скъпа количка и креватче. След това трябва да имаш около 300 лв. месечно, които покриват памперсите и храната основно. Желая ти късмет и здраво бебе след време.

# 50
  • Мнения: 486
С дохода ви може да се гледа дете!Безпаричието е само оправдание според мен.Ако си готов и искаш дете, парите няма да те спрат.Те съвсем не са най-важното за да отгледаш Човек.

# 51
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Никакви добавки не съм пиела по време на бременността, освен фолиева киселина, а тя е няколко лева. Детето може да се гледа и с малко и с много пари, важна е любовта.

 smile3521 smile3521

За самото раждане не съм давала пари. Не виждах причина да го правя, въпреки че мога да си позволя скъпо частно медицинско заведение. Роднините и приятелите ни му подариха почти всичко - има много дрехи, който даже не са и докоснати...Кърмим се изцяло - без пари за изкуствено мляко. Това може да бъде до 6 навършени месеца..


Казано иначе - човек може и с две и с двеста !

# 52
  • Мнения: 724
Има една доста стара приказка"Всеки се разпростира спрямо чергата си"
Парите винаги не стигат но това не трябва да ни е оправдание да не раждаме деца.Не изгледано дете до сега не съм виждала.
Смело давай това е най хубавото нещо в живота на човек.

# 53
  • Мнения: 526
С дохода ви може да се гледа дете!Безпаричието е само оправдание според мен.Ако си готов и искаш дете, парите няма да те спрат.Те съвсем не са най-важното за да отгледаш Човек.

Тук не си права! С какво ще купуваш на детето пелени? С пари. С какво ще си плащате тока, водата, евентуален наем/вноска по кредит, защото се предполага ще семейството живее някъде. Всичко е свързано с пари и не може така идеалистично да се глед ана нещата. Детето е отговорност. Майка ми също не ни е отгледала с много пари, но също така съм я виждала да плаче тайно, защото е нямала пари да ни купи нова дреха, да ни купи храна или да плати тока. Това не искам детето ми да изпитва. Така че, сметките не са егоизъм, а правилен начин за семейно планиране и семеен бюджет.

# 54
  • Мнения: 4 965
Зависи от много фактори - може и с много, може и с малко пари.
Важното е детето да е стимул за развитие, а не пречка.
Когато решихме да имаме дете, живеехме в малко жилище, двамата бяхме държавни служители с ниски заплати, нямахме нищо "настрана". Когато забременях, се оказа, че ни трябват много средства - аз стоях вкъщи и работех от рс-то 2 неща, мъжът ми започна допълнителна работа; наложи се да разчитаме за финансова подкрепа и от родителите ни. С времето се доказахме в своята област и сега доходът ни е в пъти по-висок /въпреки, че по време на бременността и първите месеци живеехме буквално "на ръба", въпреки вече високите ни доходи - защото разходите бяха кошмарни/. Сега имаме големи възможности, но вече имаме по-малко нужда от средства и ги даваме пак за децата, но е различно.
Имам предвид, че аз карах патологична бременност - не трябваше да се движа; първите 3-4 месеца всеки ден ми биеха инжекции, които бяха по 30 лв. всяка; специални добавки не съм вземала, но гълтах със шепи лекарства за задържане и т.н. Минимум веднъж в седмицата ходех на преглед с ехограф - всеки преглед го плащах по 20 лв. За раждането и за престоя в болницата не съм плащала - бях такъв случай, че шефката на родилна зала държеше лично да ме оперира. След раждането разходите бяха кошмарни - хем купувахме всичко по 2, хем децата бяха недоносени и се хранеха със специално АМ - 34 лв. кутията за 4 дни и т.н. Отделно, памперси и т.н. - не ми се смята общата сума, но беше огромна.
Е, свикнахме да работим допълнително, доходите ни сега са около 40-50 пъти по-големи /сериозно/, а децата вече имат нужда от съвсем обикновени неща /като разходи/ - такса за градина, понякога бавачка, храна /същата като нашата/, забавления, образование и т.н. Като "цена" е в пъти по-малко, но всичко над тази сума го влагаме в нещо друго и така.
Та идеята ми е, че най-важното е желанието да имате деца, а паричната страна може да я осигурите с времето. Успех! Бързо забременяване и лека бременност ти желая!

# 55
  • Мнения: 745
за храна и консумативи даваме някъде около250лева.доходите ни са някъде около1200лева.от нищо не съм лишила до сега детето си.иначе повечко пари се харчат в началото за кошара,количка и т.н.ама ако има баби,които да помогнат е много добре.просто аз се ограничих в мойте покупки от рода на обувки,парцалки и тем подобни.за сега не ми и липсват,няма къде толкова да излизам,то по цял ден с малкия в къщи.

# 56
  • Мнения: 510
Според мен доходът вие съвсем приличен.
Има колички 2-ра ръка..има по-евтини дрехи и бг козметика.
Стига да дойде бебчето, ще се справите. Убедена съм просто.
ВЪобще не мисли парите. Мисли си за това да си здрава и бъдещото бебе да е здравичко...
Успех.

# 57
  • Мнения: 1 620
котешко око, напълно те разбирам и аз като кажа че семейниня ни доход е 1600 лв ме гледат #Crazy
обаче аз си знам как караме
200,00 лв - наем
200,00 лв - кредит заколата /остават ни още 2 години/
250,00  лв-  кредит – мислим да си построим къща и теглихме кредит за проекта- за строежа  ще чакаме  да се продаде един имот на мъжа ми може и да не стане скоро обаче и ще се наложи да теглим още кредити и после да ги погасим от продажбата.
100,00 лв  - каско за колата /стои на уличата през две пресечки и още на 3 ден като я къпихне я надраха здраво добре че беше каското иначе ремонта щеше да ни излезне повече от годишното каско/
18.00лв-  кабелна
50.00 лв  - ток
25.00 лв-  дом телефон
50.00 лв-  мобилни телефони общо
10.00 лв -  вода
60.00лв - парно /което ние не ползваме-  плащаме само такса е това и топла вода, нея между другото я изключихме и се надяваме да падне сумата /
200.00лв -  бензин минимум /развали ни се газовата лятото, а нямаме възможност да правим нова. Гълта бензин като луда тая кола. Иначе си я ползваме и 2 пъти в месеца за излизане извън града но 20км най-много /
50.00 лв – лекарства, имам здравословни проблеми
200.00лв – храна
1400.00 са някъде до тук
и с останалите 200 лв ще трябва да си доплащам за осигуровки понеже не ме осигуряват на реална заплата  и да покривам разходите по бременността, а  после и за детето. Да се похваля във втори месец съм! И няма да има на кой да разчитаме понеже родата са пенсионери и едвам свързват 2та края даже им помагаме за отоплението зимата или ги зареждаме с храна понякога , ужасно ми е гадно да гледам как родителите ми мизерстват, и считам за свой дълг да им помагам, както те са ми помагали когато са имали възможност. Така че разни варианти като креватче от бабата и количка от дядото просто са невъзможни в нашата ситуация.
Така че, давай смело. Не си единствената и не се срамувай от дохода си има хора с много по ниски доходи но и с никакви  разходи. Аз познавам такива- и жилище им дадоха в наследство и ремонта им направиха и  с пари им помагат родителите,  и за тях и за бебето, а на края се оплакват че взимат по 500лв. А всъщност те са им само за харч за глезотийки.

# 58
  • София
  • Мнения: 5 079
Я стига! Естествено, че ще се справите! Нали знаеш приказката, че д*пе знае 2 и 200.  Mr. Green
Същото важи и за децата. Гледат се и с малко, и с много, същественото е любов и разбирателство да има. Както и желание. Heart Eyes
Без тези три неща не става. Когато обаче силно искаш нещо, дори да нямаш практическата възможност, постепенно подреждаш приоритетите си, лишаваш се от повечето неща, лично за теб си, и в крайна сметка живееш за, и се раздаваш за малкото същество, на което си дал живот.
Личният ми пример също го потвърждава. Вярно, че живеем до ден днешен при родителите ми, и в много аспекти имам помощ и подкрепа, но синът ми не се гледа и не е отгледан с много. Е, има разходи, но е постижимо, съвсем не е нещо космическо, както повечето начинаещи родители си навиват. И това го казва човек, който близо година и половина е "живял" на 180 лв майчинство  Sick, без почти никакви сериозни постъпления от страна на таткото (който до ден днешен  Crazy изплаща кредит и не взима пълна заплата...) Както виждаш, сме оцелели.
Не го мисли толкова, а действай! Няма по - голяма радост от децата. Успех и дано скоро се похвалиш!!! Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 2 309
Абсолютно си права да си правиш сметката, дали ще можете да се справите финансово. Ще споделя моя опит, ако може да ти послужи.

Когато забременях, семейният ни доход беше около 1000лв. Излязох в болничен в  5 месец. В последствие доходите на съпругът ми драстично се увеличиха. Аз си следих бременността по ЗК, едновременно с това ходех веднъж месечно на частни консултаци по 30-40 лв.всяка в зависимост от прегледа; ходила съм на фетална морфология като единствено изследване не по ЗК; ако имаш спокойна бременност можеш да си минеш само по ЗК. Раждането ми излезе около 1 500лв. - такса, наем на ВИП стая, рушвет на доктора,  подаръци тук-там из болницата. Има еднократна инвестиция за купуване на легло, количка и няколко чифта дрешки. Тук е момента да повторя тези преди мен и  да кажа, че има колички и за 100 и за 1500 лв., с леглата е същото, с дрехите - също, с хилядите нужни и ненужни цвъкни по бебето - пак. Бебето си го кърмих и не съм давала пари за АМ. Само за памперси. После за пюрета и сокове - около 100лв. на месец, но се ядосвах всеки път, че не желае домашно приготвени - хем по-качествени са, хем в пъти по-евтини. Разходи за дрехи се прави на сезон един път. Обувките са скъпи, но не е задължтелно да имаш цетове и модели за всяко костюмче. Човек знае 2 и 200, ако имаш силно желание - действайте!

Общи условия

Активация на акаунт