Не се сдържам

  • 25 244
  • 190
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 7 851
не става.
В един клюкарски вестник бяха изрязали надписите, които поставям малко над чинията.
В друго едно медийно издание пък ме попитаха те ли да ми махнат името от снимката - там обаче аз съм я дала, но въпроса е в това, че както има програми за надписване на снимки, така има и за изтриване на надписите.
За рецептите да - няма авторско право, не се знае кое първо -яйце/кокошка. На всички ни тук идеята е за снимките, но българина е известен със своята коректност и възпитание, така че - толкоз.

Ади да и лепна аз на снимката един воден знак па нека го трият после. Ще замяза на пъзел с липсващи части.  Laughing

# 181
  • Мнения: 1 777
дядо хаджия те ги публикуват и с водни знаци ,без да пишат на кой е снимката.

# 182
  • Мнения: 4 380
няма мои и твои рецепти бе как не се разбрахте! ooooh!
   
   НЕ съм съгласна с това! Naughty
   Предполагам,отстрани ,може би,е трудно да съдиш,кой е истинският автор на еди коя си рецепта,но,ако самият автор собственомозъчно  си я е измислил,той си знае,че е негова!И тогава не може ли да каже :това е МОЯта рецепта! newsm78
   Вие нямате ли поне по една рецепта,която да ви е абсолютно ваше лично хрумване,която да не сте срещали никога,преди да сте я публикували,която да не е нито сборна рецепта,нито рецепта по идея на някой си? Thinking
   
   

Той никога не може да знае че е негова и подобно нещо никога никъде и от никой друг преди него не е правено. На практика такава възможност е и нищожно малка да не кажа несъществуваща.

# 183
  • Мнения: 1 520
Някои все още не знаят, че Интернет е свободно пространство.

Ако някой се страхува и трепери да не му "откраднат" любимата готварска рецепта, ами да не я публикува. Толкова е просто.

# 184
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Някои все още не знаят, че Интернет е свободно пространство.

Ако някой се страхува и трепери да не му "откраднат" любимата готварска рецепта, ами да не я публикува. Толкова е просто.

Айде пак не сме разбрали ooooh!...

Никой "не трепери" за рецептата, а сме възмутени от факта, че чужди снимки се представят от авторката за нейни.
Дори я мързи да сготви нещата, да ги снима и да си ги публикува тогава като ще...

# 185
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Някои все още не знаят, че Интернет е свободно пространство.

Ако някой се страхува и трепери да не му "откраднат" любимата готварска рецепта, ами да не я публикува. Толкова е просто.

абе той и градът е свободно пространство, но се спазват определени правила.... Wink

# 186
  • Мнения: 7 416


Той никога не може да знае че е негова и подобно нещо никога никъде и от никой друг преди него не е правено. На практика такава възможност е и нищожно малка да не кажа несъществуваща.
     А когато човек съчинява една песен,например,той по същия начин не може да е сигурен,че никой преди него не е измислил едно към едно същата песен(нотичките са само 7  Laughing )......
     И?След като я съчинява,няма ли право да каже:"това е моята песен"? Simple Smile

   

# 187
  • Мнения: 25 565
Ади да и лепна аз на снимката един воден знак па нека го трият после. Ще замяза на пъзел с липсващи части.  Laughing

Нищо по-лесно от това, дядо Хаджия! Водни знаци трием на кило.  Mr. Green
Елементарно ниво на Фотошоп.

# 188
  • Мнения: 623
Някои все още не знаят, че Интернет е свободно пространство.

Ако някой се страхува и трепери да не му "откраднат" любимата готварска рецепта, ами да не я публикува. Толкова е просто.

абе той и градът е свободно пространство, но се спазват определени правила.... Wink

подкрепям напълно  Peace

....според мен една от идеите на водния знак е да приканва към коректност хора,като тези,станали причина за отварянето на темата и които са изгубили това хубаво качество Mr. Green....иначе всичко може да се напише,всичко може да се направи.....

# 189
  • София
  • Мнения: 7 851
Аз пък не виждам какво срамно има да си признаеш, че си направил нещо по чужда рецепта. Важното е, че си се престрашил и си сготвил нещо и после радостен бързаш да споделиш. Привествам например онова момиче, че е седнало да превежда българските рецепти на испански, ама пиши би душо пиши там тия испанки да разберат, че не само една мома готви хубаво у нас ами е повсеместно.

Аз например по моя рецепта пък нищо не съм готвил. Всичко при мен е експеримент и импровизация, то затова и много не обичам да публикувам рецепти, че като не помня от кое колко съм турил.

Те сега например козунака на Местерчето или май да беше на О`Хара (ми не помня де) - забил ми се у главата като рецепта (някога съм я чел нали) и от там пък хайде един експеримент та направих нещо като милинко-погачо-тутманик. Ама след това творение а пиши, че е по рецептата на еди си кой и после да видиш кво те чака.  Laughing Laughing Laughing

# 190
  • Мнения: 7 474
Мисля, че темата се изчерпа, всеки си направи изводите!

Общи условия

Активация на акаунт