Грижа за тялото по време на бременността

  • 25 300
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
При предната бременност се мазах с Кеч балсам, действаше ми много добре, имах и два подхранващи лусиона с Алое Вера на Avon  бях много доволна от тях. Сега се мажа със стягащия лусион на Avon имам също още един лусион на Avon с черна череша и индийско орехче. Харесвам свежата им миризма и това, че овлажняват много добре тялото.
Рецепта против стрии няма според мен, всичко е до еластичност на кожата - на мен ми останаха стрии и от първата бременност и от рязко сваляне на килограми преди бременността и след това, което определено ме изважда от списъка на кандидатките за Мисис Свят. Wink Важното е да се чувстваш добре в тялото си и това е! Wink

# 16
  • Мнения: 817
Хмм, така като чета оставам с впечатление, че всякакви масла и по-мазнички мазила предпазват от появата на стрии.
А как се грижехте за бюста си по време на бременността? Този въпрос доста ме притесява, защото гъдрите ми не са малки и искам да предотвратя отпускане  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 10 858
Здравей!

По време на двете си бременности за предпазване от стрии ползвах зехтин. Не знам дали е от него, но нямам стрии.

# 18
  • Мнения: 1 802
Аз ползвах кремa на Oriflame -  Giordani Gold, той не е специално против стрии, но аз си мажех всеки ден корема и гърдите сутрин и вечер със него и резултата е, че нямам нито една стрия.  Peace А повярвай ми, имах огромен корем  Laughing Честно да ти кажа не знам как ми се разминаха стриите, явно кремчето си го биваше  Peace

# 19
  • Мнения: 817
Хихи, благодаря ви за отговорите момичета. Ще се въоръжавам с повечко мазила май. Wink

# 20
  • Мнения: 7 186
Ползвах серията на Чико- Мама Дона- крем против стрии и за бюст. Хареса ми, мирише приятно и овлажнява добре.
Нямам стрии и бюста ми се запази, но мисля, че до основна степен тези неща са въпрос на кожа и структура.  Но за всеки случай се мазах много съвестно през цялото време Simple Smile
За бюста- според мен носенето на сутиен оказва положително влияние по време на бременност и кърмене. А с мазилата е хубаво да се продължи и по време на кърменето.

# 21
  • Мнения: 13
хмхм....ами мисля си така като чета вашият опит /на вече имащите бебчета/ дали е възможно хранителният ни режим по време на бременност също да оказва влияние.аз допреди 2 месеца умирах за месо...не сядах да ям ако няма поне саламче или не6то месно нарязчно отстрани а да не говорим как клъопах кюфтенца и пържолки...сега ми се гади само от мисълта за това..не съм вкусила месо от нова година...и кожата си намирам особено по суха и нееластична...дори през деня си нося крем на работа за да се намажа с него понеже в страни от коремчето ми се струва напукана и някак особено суха newsm78 newsm78 newsm78 какво мислите за това...

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Момичета,бюстът и без това си ми беше голям с 1-2 невидими стрии от отслабване,но сега съм в 1 месец и той нарасна още повече!Мажа го с Кокона и майка и един крем със зехтин,но видях новопоявили се мънички стрийки newsm78.Това е моята гордост,помогнете да го спася1 Laughing

# 23
  • Мнения: 817
Момичета, я кажете нещо повече за този продукт "Кокона и майка". Досега не съм го срещала никъде и нищо не ми говори  Embarassed Специлано за бременни/ раждали жени предполагам е предназначен? А на коя марка е?  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 712
Момичета, я кажете нещо повече за този продукт "Кокона и майка". Досега не съм го срещала никъде и нищо не ми говори  Embarassed Специлано за бременни/ раждали жени предполагам е предназначен? А на коя марка е?  Rolling Eyes
http://www.kokona.eu/shop/products.aspx

# 25
  • Мнения: 817
Благодаря ти, valq_78. Сайтът им е добър и има достатъчно информация.  Simple Smile

# 26
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Тамън мислех да си взимам Мустела утре, но някой от мненията ме разколебаха. Кажете повече за това защо не я препоръчвате. Линка не ми се отваря : http://www.cosmeticsdatabase.com/splash.php?URI=%2Findex.php

# 27
  • Мнения: 14 483
Иренка, не знам защо не ти се отваря сайта, при мен няма проблем. в него има търсачка, пишеш марката или козметичния продукт, който те интересува и ако е изследван за вредни вещества ти показва какви са те и каква е степента му на вредност по скала от 1 до 10. от 1 до 3, мисля беше безвреден, от 3 до 6 със средна степен на опасност, от 7-10 с много голям риск от увреждане (канцерогенни вещества, вещества причиняващи увреждания на половите органи и т.н.)
продукта на мустела за стрии за бременни е с коефициент 6, а един друг техен лосион също за бременни е с коефициент 7.

victorychild, на мен също бяха започнали стрии да ми се образуват, червени (за първи път в живота ми, такова нещо за мен беше непознато, бях чела за червени и лилави стрии тук във форума), не по бюста, а по корема. взех си маслото против стрии на икаров и вече няма следа от тях. нито червени, нито бели. Peace

# 28
  • Мнения: 817
Днес си взех маслото против стрии на Икаров без да прочета листовката подробно. Там пише бременните жени да го ползват след 4-ти месец. Ползвала ли го е някоя от вас и от кой месец? Не ми се вярва нещо да ми навреди, ако започна да се мажа сега, но пък не съм експерт и не съм сигурна какво да правя  newsm78

# 29
  • Мнения: 14 483
аз го ползвам от петия месец. предполагам, че пише от четвъртия защото по принцип за продуктите против стрии по време на бременност ги препоръчват след 3-4 месец. преди това просто да ти се получат е много малка вероятност.

Общи условия

Активация на акаунт