Будите ли бебчетата за баня?

  • 1 897
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Последното папкане на Дани е някъде към 10-11 часа вечерта. Напоследък обаче няколко пъти се случва да заспи малко преди този час и не се буди за ядене. Това не ме притеснява - ще го няхраня когато се събуди човека Laughing обаче какво да правя с вечерната вана? Thinking Не ми се струва добра идея да пълня ванички и да къпя бебе в 1 през нощта, че и по-късно...
Вие как постъпвате?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Ами къпи го по-рано. Важното да не е ял скоро. Аз много често го къпех и следобед.

# 2
  • София
  • Мнения: 747
И при нас често се разминават часовете за къпане, защото зависи от това кога е ял- къпем в интервала от 8 до 10 часа. Къпали сме и по- късно, но забелязахме, че детето след това е по-изнервено, спи неспокойно. Затова ако закъснеем по някаква причина с къпането просто "прескачаме" банята.

# 3
  • Мнения: 1 645
Винаги съм го будела ако заспи преди банята, но това се случваше когато беше много малък- къпехме го после папаше и в леглото.Сега вече е свикнал ,че след банята ляга да спи.
Даниел- 21.04.2004г.

# 4
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Никога не съм я събуждала зарди банята. Просто в началото я къпехме преди предпоследното хранене

# 5
  • Мнения: 3 777
Цитат на: mecho_puh
Никога не съм я събуждала зарди банята. Просто в началото я къпехме преди предпоследното хранене


Същото и при нас, не мога да си представя мен някой да ме събуди да се къпя примерно - доста гадничко.  Simple Smile Та си представям на бебо какво му е.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат на: mecho_puh
Никога не съм я събуждала зарди банята. Просто в началото я къпехме преди предпоследното хранене


Проблема при нас е, че не знаем кое е предпоследното хранене Confused

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Изградих му режима от съвсем малък.Последното хранене тогава му беше към 22ч.,сега е към 21.30.Къпането еполовин час по-рано.Преди това не му давам да спи,за да не си говорим цяла нощ.След като изпие млякото заспива.Но ако няма друг начин го буди,така ще свикне да е буден по това време.

# 8
  • Мнения: 1 770
Разбира се, че няма смисъл да се буди бебето - че от какъв зор? Бебето има нужда от своя сън. Просто го къпи по-рано. В някои държави даже къпят бебетата сутрин, а не вечер. Това само като пример. Наместваш се според неговия режим.

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз следвах биологичния часовник на моето ДАни - къпане обаче от 18 до 22ч зависи кога смогнем!
по пренцип гледам къпането да е м/ 19 и 20.3 - в този случай колкото и да се забавим с къпането поне до 23 ще свършим.
Ако недай си боже пропусна че е гладен или междувременно му се е приспало - банята от удоволствие се превръща в мъчение - както за него така и за мен.
Просто решение - къпи по-рано! Няма причина да чакаш до 23ч - и сутрин като се събуди го подмиваш - всичко е на шест!

Малко офф - много е сладък  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 311
Будила съм и големите си деца ,сега будя и бебка.Проблема при нас е , че къпането ни идва малко рано /20,00-20,30 ч./и след това трудно се събужда за последното хранене.Изчаквам я няма как.
Мнението ми е ,че ще си спестя много нерви и проблеми ,ако от сега изградя режима на малката,нещо което пропуснах със сина ми и ми излезе през носа.

# 11
  • Мнения: 46 434
Дъщеря ми заспиваше в 18 ч., сега в 19 ч., никога не съм я будила за баня. Къпем преди това.

# 12
  • Мнения: 768
Да и каката я будех (заспиваше кьм 19 часа- по скоро дремеше) и малката я будя ( и тя като каката заспива понякога в 19 часа).

# 13
  • Мнения: 5 577
Не бива да се събужда бебенце. Ако пропуснете банята някоя вечер не е фатално. Наистина може да къпете бебока по-рано,или дори по обяд. В книгата която чета дават такава възможност.

# 14
  • Мнения: 3 663
не е казано че трябва да къпеш бебето след (или преди) точно последното хранене Simple Smile къпи го по-рано
аз лично къпя Таня откакто се е родила между 19 и 20 часа, независимо след това колко пъти и кога ще яде Simple Smile
щом последното ви хранене е към +/-11 часа предполагам, че предишното е към +/- 8, така че към 7 или 9 според мен е един добър час за къпане Simple Smile хубаво е да не е директно след хранене, особено за по-малките бебета...
не съм я къпала точно преди хранене, защото са големи нерви голямо чудо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт