Може ли да не имунизираме детето си

  • 3 769
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 401
За да не повтарям това, което са написали момичетата преди мен (споделям тяхното мнение напълно), само ще ти кажа, че аз не бих събирала на едно място моето имунизирано дете с неимунизирано и никак не би ми било приятно, ако този факт е останал скрит от мен. И аз се плашех от ваксините, но взех решение, тъй като наистина няма да приемат детето нито в ясла, нито в градина.

Надявам се да вземеш най-правилното решение и детенцето да е здравичко!   bouquet

П.П. Имах предвид, че не бих желала в периода около имунизацията да събирам двете деца, защото опасността от заболяване съществува и за моето, и за неимунизираното дете!  Peace

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 11:01 от pearly

# 16
  • Мнения: 4
На моя позната сложиха на детето и ваксина за заушка и след една седмица то се разболя от нея,добре че е момиченце.Лекарката казала-ми случва се???А статиите за ваксините ги прегледах,както и филмчетата към тях-много са плашешти.

# 17
  • Мнения: 750
Аз не съм имунизирала моите деца!!!

# 18
  • Мнения: 2 865
Аз съм слагала всички ваксини + Акт-хиб.
А ако не бях ги слагала не бих се осмелила да си пусна детето на детска градина или ясла.

# 19
  • Мнения: 620
Здравеите,моля посъветваите ме какво да правя.Толкова страшни неща прочетох за имунизаците че сега ме е страх да заведа детето за тях.
Просто не са ти попадали страшни неща, описващи какво става БЕЗ имунизации.

Според мен по този въпрос да се осланяш на съвети от форума не става - отговорността е изключителна и решението е само твое.
Единствено, което мога да те посъветвам е да събереш информация и за двете страни на проблема (СЪС вакцини и БЕЗ вакцини) и да прецениш за себе си, в кое повече вярваш.
Честито поредно родителско главоблъскане  Laughing Успех!

# 20
  • Мнения: 357
На моя позната сложиха на детето и ваксина за заушка и след една седмица то се разболя от нея,добре че е момиченце.Лекарката казала-ми случва се???А статиите за ваксините ги прегледах,както и филмчетата към тях-много са плашешти.

lвсъщност ваксината за паротит рубеола и още какво беше, което се слага на година и месец е най-гадната - жива и оплакванията от нея валят - има много теми за нея, та тя е тази, която пък аз се чудя как да откажа  Thinking

# 21
  • Мнения: 2 865
На моя позната сложиха на детето и ваксина за заушка и след една седмица то се разболя от нея,добре че е момиченце.Лекарката казала-ми случва се???А статиите за ваксините ги прегледах,както и филмчетата към тях-много са плашешти.

lвсъщност ваксината за паротит рубеола и още какво беше, което се слага на година и месец е най-гадната - жива и оплакванията от нея валят - има много теми за нея, та тя е тази, която пък аз се чудя как да откажа  Thinking

Какви оплаквания? Ние вече сме я минали преди няколко месеца и единствената реакция беше лека температура една седмица след ваксината, а за сина ми даже не си спомням и температура да е имал.

# 22
  • Мнения: 357
На моя позната сложиха на детето и ваксина за заушка и след една седмица то се разболя от нея,добре че е момиченце.Лекарката казала-ми случва се???А статиите за ваксините ги прегледах,както и филмчетата към тях-много са плашешти.

lвсъщност ваксината за паротит рубеола и още какво беше, което се слага на година и месец е най-гадната - жива и оплакванията от нея валят - има много теми за нея, та тя е тази, която пък аз се чудя как да откажа  Thinking

Какви оплаквания?

ами наскоро няколко майчета писаха как децата вдигали температури от нея и се разболявали, на приятелка до пневмония стигна ... но ми се струва че ако продължим да разискваме ще откажем съвсем жената - аз само искам да не слагам тази може би , защото и аз прекалено много съм чела и от чуждия опит

# 23
  • Мнения: 2 865
Наскоро имаше тема в здравния: Има ли преболедували от морбили.
Ако искаш прочети.


# 24
  • София
  • Мнения: 1 603
Аз не съм имунизирала моите деца!!!

 Shocked
Дори първите бцж и хепатитна от родилния дом ли?

# 25
  • Мнения: 357
Наскоро имаше тема в здравния: Има ли преболедували от морбили.
Ако искаш прочети.




аз съм я преболедувала също ... но предполагам че пише страшни неща - просто страха си е страх, за което разбирам и авторката на темата, но нищо от това не е задължително да се случи - всичко си е до дете  Peace

# 26
  • Earth
  • Мнения: 1 952
В България са задължителни.Ако не го ваксинираш няма да бъде прието в нито една детска градина,ясла или училище.За съжаление това е положението.Аз също съм против ,но никой не ни пита.

 smile3521 newsm10

# 27
  • Мнения: 2 865
Наскоро имаше тема в здравния: Има ли преболедували от морбили.
Ако искаш прочети.




аз съм я преболедувала също ... но предполагам че пише страшни неща - просто страха си е страх, за което разбирам и авторката на темата, но нищо от това не е задължително да се случи - всичко си е до дете  Peace

Така е абсолютно съм съгласна. Затова съм против даването на съвети, мога само да споделя личен опит. Всеки да си решава сам какво да прави.

# 28
  • Мнения: 1 668
А статиите за ваксините ги прегледах,както и филмчетата към тях-много са плашешти.

Къде мога да видя теэи статии и филмчета? Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 8 999
Здравеите,моля посъветваите ме какво да правя.Толкова страшни неща прочетох за имунизаците че сега ме е страх да заведа детето за тях.Има ли мами които не са си слагали на децата задължителните ваксини?Благодаря предварително.

А дали си прочела страшните неща, за неимунизираните деца?

Общи условия

Активация на акаунт