Раждане - Франция или България?

  • 5 327
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 847
И аз раждах в градската болница ,не в 4астна клиника....имаше и 4ужденци от персонала ...но за отношението какво да кажа (по скоро незнам откъде да запо4на)....Бях в самостоятелна стая ,ве4ер към 21 4аса пускаха прахосмука4ката да 4истят и такъв шум се вдигаше ,4е просто няма накъде....отделно миялната машина ....да не говорим...стаята ми беше доста отдале4ена от кухнята ,но все пак се 4уваше....бях близо до отделението по неонеонтология ,и уж трябваше да  е тихо...вятър....Имах проблем с кърмата - нямах доста време -бях подложена ,на какви ли не изпълнения от тяхна страна.....вярно ,уж за добро ,но сега със второро изобщо не искам и да 4уя за кърмене...будеха ме през 2 4аса през ноща ,за да кърмя,аз им казвах ,4е няма смисъл да идват и да вдигат шум,4е мога и сама да се будя,което и съвестно спазвах....но....когато помолих да вземат детето за малко ,само за една нощ ,за да мога да се наспя ....отговорът беше отрицателен , а това се прави....особенно оби4ах събуждането сутрин - в 6 и половина сутринта -  влизаха с въпроса "какво искате - кафе или 4ай ", а аз току що бях заспала ,абе ....за самото раждане няма да разказвам ,писах някъде за това , как акушерката каза - аз съм до 18 4аса тук и трябва да родите до тогава ,няма да стоя да ви 4акам ,което и стана де,тя успя....за анестезиолога,който не искаше да ми сложи упойка ,след като бях минала вси4ките изследвания и бяха ОК за упойка.....
Като разказах на ли4ния си лекар във Фр-я за раждането -той стоеше и ме гледаше и незнаеше какво да каже и как да реагира ,посъветва ме да напиша писмо до директора на болницата ,което аз не направих ....за какво....Поради работата си ,съм записана на женска консултация в БГ .....ходя до съседния град....попаднах на страхотни специалисти , а за отношението и 4истотата на болницата в която ходя няма да говоря..... Peace
Не отри4ам ,4е в БГ има много болници в ужасно състояние,каквато е тази в родния ми град.....но пък отношението на лекарите е страхотно....въпреки трудностите те са страхотни....педиатърката на Матео в БГ е страхотен специалист , всеки път като ходим при нея й се 4удя - защо не е заминала някъде ,и как успява в тези условия на работа - а те наистина са окайващи .....
Така 4е за мен вси4ко е много относително ,кой знае , може пък да родя и в БГ ,ако не успея да хвана самолета навреме... Wink

# 16
  • Мнения: 945
Не zнам какво е отношение то във Франция, не съм и раждала в България. Но едно zнам със сигурност... ще раждам там, където е съпругът ми. Искам той да е до мен докато раждам, да види детето в първите минути от живота му, да е до мен в първите трудни седмици след раждането. Не приzнавам нито майки, нито свекърви, които да помагат. Моето семейство е мъжът ми. Ако ще и в Патагония да е, там ще раждам и ще отглеждам детето си.
Само като си помисля, че недай си боже може да се получат усложнения и може мъжът ми в това време да е на 2000 километра от мен и детето, ме полаzват тръпки.

# 17
  • Мнения: 2 907
Намерих темата където съм описала общо раждането ми. На който му се чете, да заповяда :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=150593.40

# 18
  • Мнения: 1 909
Леле, Мистик, ама че кошмар си преживяла  Shocked  Все пак, не се заричай заради това да нямаш второ дете.  Hug

Според мен въпроса  не е толкова за избор точно между Франция и България, ами въобще между България, където всичко е що-годе познато и друго място, непознато, но пък където ще бъде и таткото на бебето.

С известни забележки, аз нямам оплаквания от френските болници и от обслужването.

Marcie-MC, ако финансово няма проблеми раждането във Франция, според мен сама трябва да прецениш дали ще ти е по-добре да преживееш всичките тези пътувания и промени в един толкова важен момент, който сам по себе си също внася огромна промяна в живота, дали предпочиташ да ги преживееш заедно с таткото, или да родиш в България и да се присъедините към таткото по-късно. Каквото и да решиш, довери се на инстинкта си и на това какво ти диктува вътрешния глас. Успех Hug

# 19
  • Мнения: 1 325
Мистик наистина това което си преживяла е ужасно Sad но съм сигурна , че ако се решите на второ бебече няма да е така, ще потърсиш друга болница или клиника Simple Smile
Както написах, аз съм страшно доволна от клиниката в която раждах, на всичкото отгоре не говорих френски, изключително съм благодарна на доктора ми който ме обсибваше с такова внимание, дори винаги ме прегръщаше за кураж, акушерките също доста ми помагаха във всичко, виках ги по сто пъти на ден Laughing я да ми подават бебето, я за нещо друго.
А вие в кой град ще се установявате?

# 20
Mystic, това което си преживяла, е ужасно, дори не бих могла да го коментирам, нямам думи.
Chumbi, определено си усетила проблема ми. А относно съпруга ми, ако аз не успея да замина, той ще направи всичко възможно за да дойде при мен. Но все пак става въпрос за раждане - живот и здраве - не се знае точно кога ще се покаже на този свят моето сладурче.

# 21
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Marcie-MC, ако тук си имате вси4ки необходими застраховки, наистина няма от какво да се плашиш. Тогава би могла да си избереш добра клиника и както Мари ти е писала е по4ти безплатно.
Аз ли4но съм доволна от моето раждане и ако един ден ми се наложи-пак тук ще родя.
Но изборът е твой!
В кой град ще сте?

# 22
# 23
  • Мнения: X
Хайде и аз да се изкажа по въпроса - второто ми раждане беше във Франция. Очарована съм от отношението и грижите които получих. Бях изключително негативно настроена, но ме изненадаха приятно. Мога да сравнявам с раждане в друга европейска страна, във Франция определено беше по-добре.
За разлика от проследяването на бременността ми -във Франция в това отношение беше много зле. Това обаче зависи много от лекаря на който ще попаднеш, така че си е на късмет.

Лично аз в твоята ситуация бих решила следното:
Раждане в БГ - само ако мога да си позволя раждане в частна клиника, с избран лекар, епидурална и гарантирано добро отношение.
Раждане във Франция -само ако съм осигурена, ако мъжът ми ме е записал в клиника за раждане и имам осигурен лекар.
Нямаш много време, така че дано бързо вземеш най-доброто решение за теб и бебето. Успех и ни дръж в течение. Радвам се че френския отбор се увеличава!

Общи условия

Активация на акаунт