Моля Ви ... успокойте ме!!!

  • 11 479
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Септември месец си правих цитонамазка -резултат РАР 2 .Проведох... по-скоро проведохме курс на лечения с моя приятел, но миналата седмица показаха пак същото Sad Лекарката ми предписа същите лекарства (Азатрил и влагалищни таблетки).Аз и обясних, че вече съм ги пила, но явно ефект няма. Пък тя явно и такова внимание обърна! Tired .
Не ги пих тези лекарства и сега чакам да ми дойде и да ми свърши .. за да мога да отида на друг гинеколог. Надявам се това протакване да не влоши нещата.
Може би това е n-тата такава тема и съжалявам за досадата Sad, но наистина съм много притеснена!

# 1
  • Мнения: 46 429
ПАП 1 и ПАП 2 са добри резултати.

Вие какво лекувахте?

# 2
  • Мнения: 2 731
ПАП 1 и ПАП 2 са добри резултати.

Вие какво лекувахте?
И аз така знам .Какво те притеснява в ПАП2?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 956
Аз също знам, че ПАП2 е нормален резултат и дори не прилагат лечение в повечето случаи Rolling Eyes
Не съм чувала някой да има ПАП1  newsm78 или може би само девствени момичета  newsm78

# 4
  • Мнения: 619
Притесняваме реакцията на лекарката и това ,че имам леки болки там долу.
Пише цервицит .....

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да нямаш раничка?
Ако искаш се консултирай с доц. Стефан Иванов- онкогинеколог- мисля, че това е лекарят, който ти е нужен (вчера бях при него и разговаряхме за цитонамазките и лечението). Тел. 871-55-07, 0888-316-426.
На моят резултат пише РАР 1.

# 6
  • Мнения: 619
Раничка.. мисля ,че не
Защото като ем преглеждаше каза ,че вътре съм идеална  Laughing от лекарска гледна точка-чиста розова и здрава... уж

# 7
  • Варна
  • Мнения: 956
Рени, хубав резултат имаш  Peace Досега наистина не бях чувала за ПАП1 при водещи полов живот /и особено раждали/ жени.
Не мисля, че се налага обаче идване до София  Rolling Eyes Резултатите на BacuTy не са лоши...Все пак може да се поиска и друго лекарско мнение, а болките може да са и от прегледа.

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Раничка.. мисля ,че не
Защото като ем преглеждаше каза ,че вътре съм идеална  Laughing от лекарска гледна точка-чиста розова и здрава... уж
По здравна каса или на частно посещаваш лекарката?

# 9
  • Мнения: 46 429
ПАП 1 съм чувала при много жени, легенда е, че е само при момичета  Peace

BacuTy, сам по себе си резултатът от цитонамазката е добър и не винаги е свързан с някакво възпаление, щом ти е направен преглед и изследвания и не са открили нищо, какво лекувахте? Микробиологията показа нещо или?

Като се обадих за резултатите си, лекарят ми каза цитирам "Дишай спокойно, ПАП 2, ще се видим пак след 1 година" ...

# 10
  • varna
  • Мнения: 404
ПАП 2 по принцип е добър резултат,антибиотици и влаг. глобули се изписват,ако има някаква бактериална инфекция.При теб така ли е?Щом докторката ти казва,че всичко ти е наред,защо те тъпче с лекарства?

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Заведох и моя колежка при доц. Иванов- отначало имаше РАР 2, но имаше и раничка. След като я изгори, и нейният резултат стана на РАР 1. Освен това и тя имаше някакви болки, но той и би някакви инжекции и болките изчезнаха. Сега казва, че не усеща кога е в цикъл.

# 12
  • Мнения: 619
По здравна каса съм.
Рекацията на лекарката беше "оо момиче ще трябва лечение"
имам резултатите и на тях пише :Паваж от неутрофилни левкоцити и единични дегенеративно променени  ектоцервиални клетки- РАР 2 и подчертано цервицит  колкат ли е.. .
Думите ги разчитам по лекарски почерк та е налице вероятност да съм написала нещо не съвсем точно.
Раничка нямам ,а болките не са по време на цикъл само.. то не са точно болки.. силни ама просто е... неприятно усещане.

  bouquet
Благодаря ви на всички успокоих се наистина не е чак толкова сериозно колкото го изкарват

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 132
При цитонамазка, освен ПАП-а се виждат и евентуални възпалитени процеси. Явно имаш такива и е работа на гинеколога да открие подходящото лечение. По-сигурно е да направиш и микробиология.

# 14
  • Мнения: 3 116
Хмм, аз досега все съм била с ПАП1 и дано така си продължа де  Crazy

Но ПАП2 и аз знам че не е нещо притеснително, даже се води нормална проба  newsm78

BacuTy не се притеснявай, а моя съвет е да посетиш друг лекар, да не би тази лекарка така да си те върти, знам ли  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт