Краят на Иракли...

  • 4 723
  • 80
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 753
мда, тъжно, много тъжно..

# 2
  • Мнения: 5 940
Краят на битката за Иракли е и символичен край на битката за българското черноморие. Само бетон, безумни хотели и чалга.
За мен Иракли беше лятното ми спасение, моето си място. Исках да заведа и синът ми там, да му покажа делфините....

# 3
  • Мнения: 9 077
Я кажете кой точно (имена, ако може) е отговорен за това?
Искам да си ги наредя в списъка със заслужили един desert eagle  в тила...

Държавата ни умрЕ...

# 4
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 824
За съжаление в България природа остана само високо в планините #Crazy

# 5
  • Мнения: 1 072
Майко мила, кой ги мисли тези грозилища?
Жалко е не само за загубената природа, жалко е и за загубения вкус. Потрес от бетон и арматура. Прилича на фабрика.

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
То поне да беше някакъв красив комплекс...а то ужасия - грозотия!

# 7
  • Мнения: 2 070
Приличат на фургони. Грозно е.

# 8
  • Мнения: 4 841
Ееееее, стига де  Cry Щом това райско кътче не запазихме, плаша се какво очаква останалата (все още) небетонирана част от страната ни...

# 9
  • Мнения: 212
Тя цялата Земя барабар с човечеството загива вие за едно Иракли сте се хванали. Не бъдете толкова дребнави. Гледайте глобално на нещата. Денят на Страшният съд наближава...

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 179
Аз пък мисля, че по-добре бетонирано, отколкото цялото в лайна, дамски превръзки, презервативи и прочие боклук!

# 11
# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да мислим позитивно ... ще видим какво ще се получи

# 13
  • Мнения: 8 999
Не е чак толкова грозен проектът.

# 14
  • Мнения: 9 077
Грозен, не грозен....ще се строи, това е гадното според мен Confused
И аз съм "за" облагородяване на някои места - но Иракли не беше едно от тях. Не знам...
А най-тъпото е, че мястото ще стане недостъпно за обикновения човечец.

# 15
  • Мнения: 2 018
Не става въпрос толкова дали е грозен или не или да чакаме да видим какво щяло да се получи ... жалко е че това райско кътче е обречено  Tired По - миналото лято мъжът ми плува там заедно с делфините - те буквално си играеха с него; природата е неописуема - не е преувеличение, че я сравнявам с рая; водата е кристална, широка пясъчна ивица, бадемовата горичка...

# 16
  • Мнения: 1 072
Аз друго не мога да разбера. Настроиха се толкова постройки / ок, ще преглътна коментара си относно художествената стойност на проектите, но да знаете, че не ми е лесно...../ , прозорец до прозорец, тераса до тераса. Стоят празни по цяло лято. Цената на апартаментите се задържа едва, едва......но българският гъз с пари продължава да строи. Има ли някой на горните етажи? Не могат да измисляд друга помийна яма, в която да си излеят парите ли!? Моля, някой да ми даде дори и незадоволително обяснение, щото почвам да си мисля, че сямо аз не разбирам какво става.

# 17
  • Мнения: 9 077
Споко, Краве, и аз не разбирам Confused
Чувствам се жертва в тази държава, честно...

# 18
  • Мнения: 2 018
Аз друго не мога да разбера. Настроиха се толкова постройки / ок, ще преглътна коментара си относно художествената стойност на проектите, но да знаете, че не ми е лесно...../ , прозорец до прозорец, тераса до тераса. Стоят празни по цяло лято. Цената на апартаментите се задържа едва, едва......но българският гъз с пари продължава да строи. Има ли някой на горните етажи? Не могат да измисляд друга помийна яма, в която да си излеят парите ли!? Моля, някой да ми даде дори и незадоволително обяснение, щото почвам да си мисля, че сямо аз не разбирам какво става.

Има много пари за изпиране!

# 19
  • Мнения: 7 109
Приличат на фургони. Грозно е.
И на мен ми заприличаха на фургони.  Simple Smile

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Бо, много добре знам какво е на Иракли ... до сега все там сме ходили ...  мъчно ми е, но какво от това .... в крайна сметка нещата винаги се  променят...

# 21
  • Мнения: 3 622
Застроявят всички хубави местенца за съжаление  Sad

# 22
  • Мнения: 2 755
....Моля, някой да ми даде дори и незадоволително обяснение, щото почвам да си мисля, че сямо аз не разбирам какво става...
Без претенции за задволително обяснение - инвестират хората, пЛетяща, инвестират. Така казват. То не бе пране, не бе чудо. ooooh!
Жалко за Иракли. Жалко за цялото ни Черноморие. Все по-непривлекателно става. Няма да се учудя, ако след години започнат да събарят "лошите инвестиции", но едва ли нещата ще са обратими. Sad

# 23
  • Мнения: 78
Ужас...няма ли гражданско общество в тая държава? Преди време четох за подобно място в Румъния, но там се вдигнали на протести и сега е оставено в напълно оригинален вид и привлича повече туристи от разни там  комплекси и хотели. Дори улиците не са асфалтирани....
Много ми е мъчно за Иракли. Дано се намерят хора, които да протестират подобно загрозяване на района. А държавата трябва да обезщети собствениците на земя и да остави мястото девствено.

# 24
  • Мнения: 5 940
Има гражданско общество, има инициативен комитет "Да спасим Иракли!", който какви ли не опити не направи да защити мястото. А колкото до боклуците и лайната на Иракли, споменати по-горе, това може да го каже само човек, който не е ходил на мястото с пясъчните лилии и делфините. Лайната в Сл.бряг са много повече...

# 25
  • Мнения: 1 072
И при инвестирането и при прането се иска възвръщаемост. Каква такава при грозен хотел в  непосещаван курорт? Нещо друго трябва да е, иначе няма смисъл.

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз друго не мога да разбера. Настроиха се толкова постройки / ок, ще преглътна коментара си относно художествената стойност на проектите, но да знаете, че не ми е лесно...../ , прозорец до прозорец, тераса до тераса. Стоят празни по цяло лято. Цената на апартаментите се задържа едва, едва......но българският гъз с пари продължава да строи. Има ли някой на горните етажи? Не могат да измисляд друга помийна яма, в която да си излеят парите ли!? Моля, някой да ми даде дори и незадоволително обяснение, щото почвам да си мисля, че сямо аз не разбирам какво става.

Има много пари за изпиране!

Ох, не свършиха ли тези пари........ ooooh! Потресена съм. Всичко опропастиха.....

# 27
  • Мнения: 6 167

да им приседнат дано тъпите фургони и да ги погълне морето.

# 28
  • Мнения: 2 818
Чак го кръстили еко-курорт  ooooh!

# 29
  • Мнения: 1 526
Мъчно ми е и болно.
Помня Иракли отпреди 14г., когато за първи път бях там...
И май ще си остана със спомените.
Жалко, че децата ми никога няма да видят това райско кътче.


да им приседнат дано тъпите фургони и да ги погълне морето.
ха дано!  #2gunfire

# 30
  • Мнения: 3 576
Мъчно ми стана, била съм там на детски лагер преди 14-15 години и имам прекрасни спомени.... страхотно местенце.

# 31
# 32
# 33
  • София
  • Мнения: 2 840
Вие май не схващате, че инвеститорите нямат вина.Те си гонят печалбата, това им е бизнесът.
Хората от Иракли продават земята си.
Не, не просто я продават, те направо се молят да я продадат.Предлагат я, навират я в ръцете на инвеститорите. Никой не ги преследва, притиска или изнудва да го правят. Те искат.
Наистина зная за какво говоря.

Жалко е не само за Иракли.

А тоя комплекс е безумно грозен, което е още по-жалко.

# 34
  • Мнения: 2 018
Вие май не схващате, че инвеститорите нямат вина.Те си гонят печалбата, това им е бизнесът.
Хората от Иракли продават земята си.
Не, не просто я продават, те направо се молят да я продадат.Предлагат я, навират я в ръцете на инвеститорите. Никой не ги преследва, притиска или изнудва да го правят. Те искат.
Наистина зная за какво говоря.

Жалко е не само за Иракли.

А тоя комплекс е безумно грозен, което е още по-жалко.

Това трябва да е защитена територия!

# 35
  • София
  • Мнения: 2 840
Това трябва да е защитена територия!

E, да, ама не е.

# 36
  • Мнения: 9 865
Както е казал поетът, земя без бетон е ненужна земя, тя не носи пари и печалба никому.

# 37
  • Мнения: 2 018
Това трябва да е защитена територия!

E, да, ама не е.

А Натура 2000  Thinking ?

# 38
  • София
  • Мнения: 1 320
Няма такова нещо Натура 2000!!!  Crossing Arms На Банско е същата история. Колко шумяха и какво ли не. Хората си продават земята и това е.......

# 39
  • Мнения: 2 018
Няма такова нещо Натура 2000!!!  Crossing Arms На Банско е същата история. Колко шумяха и какво ли не. Хората си продават земята и това е.......

Товя че е вкл. в натура 2000, не означава че не могат да я продават.

# 40
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз друго не мога да разбера. Настроиха се толкова постройки / ок, ще преглътна коментара си относно художествената стойност на проектите, но да знаете, че не ми е лесно...../ , прозорец до прозорец, тераса до тераса. Стоят празни по цяло лято. Цената на апартаментите се задържа едва, едва......но българският гъз с пари продължава да строи. Има ли някой на горните етажи? Не могат да измисляд друга помийна яма, в която да си излеят парите ли!? Моля, някой да ми даде дори и незадоволително обяснение, щото почвам да си мисля, че сямо аз не разбирам какво става.

Щото българският гъз с пари, освен че си търси къде да си поизпере паричките, не му стига умствения багаж да ги инвестира в нещо далеч по доходоносно - завод за отпадъци, да речем. Хем инвестиция която ще има възвръщаемост, хем прави добро на човечеството. Много по- лесно е да плесне някоя грозотия на плажа и да се бие в косматите гърди че е хотелиер  Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 1 320
Няма такова нещо Натура 2000!!!  Crossing Arms На Банско е същата история. Колко шумяха и какво ли не. Хората си продават земята и това е.......

Товя че е вкл. в натура 2000, не означава че не могат да я продават.

Да, това ми е ясно. Имах предвид, че си продават земите и това е... Стоежите си вървят с пълна сила, кал навсякъде и от стария Банско вече няма и помен. Особено лятото нещата са ужасни, не може да си отвориш прозореца на стаята, навън само прах и шумотевица от строящата дейност. По морето е същото. И малкото спокойни места, които останаха вече ги няма...
Жалко за Иракли, жалко и за много други такива места, които загубиха красотата си, заради модерните хотелчета...  Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 3 861
Така и не отидохме нито веднъж да почиваме на Иракли, само сме ходили на разходка до там...наистина е много красиво. Завиждам ви, че сте се докоснали до този рай, до който аз и семейството ми явно няма да можем  Sad

# 43
  • Мнения: 1 072
tatyana_77, дописала си мисълта ми.

# 44
  • Мнения: 2 018
На мен пък ми приличат на производствени цехове и халета  Tired

Преди време бях чула, че в унищожението на Иракли има пръст и Любка Качакова. До колко е вярно не зная. Не мога да си го обясня, дори и това ли няма да ги спре  ooooh!

"ВЪПРЕКИ  ЯСНОТО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕТО НА ЕВРОПЕЙСКАТА КОМИСИЯ ОТ МИНАЛАТА СЕДМИЦА  И ЗАПЛАХАТА ОТ СПИРАНЕ НА ВСИЧКИ СТРУКТУРНИ ФОНДОВЕ, ОГРОМНИТЕ БЕТОНЕНИ ОСНОВИ  В  НАТУРА -2000 зоната „ИРАКЛИ-ЕМИНЕ“, СА ВЕЧЕ ФАКТ"

Винаги съм смятала, че когато влезем в ЕС, то тогава беззаконието ще бъде ограничено, под натиск отвън! Май съм се лъгала  #Cussing out

# 45
  • София
  • Мнения: 2 840
Това трябва да е защитена територия!

E, да, ама не е.

А Натура 2000  Thinking ?

E, щом строят, значи може.
Ако не може, ще ги спрат.

А в момента Иракли масово се разпродава.
Щом се купува, значи ще се строи, защото никой не купува земя по морето, за да отглежда земеделски култури.

Хората в Иракли искат пари.Продават земята си.Би трябвало точно те да искат спасението му, но истината е, че е точно обратното. Иракли можеше да бъде спасен само от хората, които имат земя там. Но те не го искат. Искат да се строят хотели, да идват по-богати туристи, да печелят.

И най-вече искат да печелят от земята си, като я разпродават.

Иракли е тъжна тема.
И не само Иракли.

Но не бива да се съдят само и единствено инвеститорите.Както казах, те не търсят земята, собствениците търсят тях и я предлагат. И ако един инвеститор я откаже от сантиментални подбуди, той много добре знае, че следващият ще я вземе.

Това със строенето на заводи, което беше предложено...хъм....като се замисля, не е толкова рентабилно, а бизнесът си е бизнес.

Впрочем, малко извън темата, но Кремиковци, ако се продаде, най-вероятно ще се разруши и на негово място ще изникне град.
А производството ще се изнесе в Бургас.
Честито на морските хора!!!

Пак казвам, тъжно ми е за много неща, които се случват, но парите движат света.
Започвам да си мисля, че цялата истерия около Иракли беше задвижена от определени хора, за да изкупят земите на безценица на един по-късен етап.

# 46
  • Мнения: 7 109
И собствениците на земи там не са виновни. Мое мнение. Peace
Имат собственост и имат право да се разпореждат с нея. От продажбата може да зависи здравето и/или живота на някой близък.
Държавата е тази, която създава правилата на играта. Съответно тя е тази, която отчуждава такива имоти срещу съответното адекватно обезщетяване на собствениците.
Съответно даже и при разрешено строителство има административно вмешателство върху планове, изглед и т.н.
А това, че влязохме в Европа не прекъсна веригата на беззаконието. Просто вдигна мизите на алъш-вериша.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз по никакъв начин не обвинявам собствениците.
Само казах, че именно те са тези, които би трябвало най-много да жалят за красивото си място на живот, а е точно обратното -  най-вече те желаят да продават.

Хората се чувстват предадени, защото не могат да вземат висока цена.
В същото време знаят, че тази земя така или иначе ще бъде изкупена и застроена, но те няма да спечелят.Затова протестираха.

Цялата схема е доста порочна.
Едно е сигурно - цялото ни крайбрежие ще се застрои, пък ако ще след това и да го сринат.

# 48
  • Мнения: 2 018
Мое мнение - ако бяха си останали старите собственици, на тях никой нямаше да им даде да строят там! Съответно цената пада - независимо от това, че е до морето. И тъй като те не могат  да извлекат полза от земята си, са принудени да я продадат. Е сега вече се появяват големите риби с парите - т.н. инвеститори. При тях номера с Натура 2000 не минава  Crossing Arms

# 49
  • София
  • Мнения: 2 840
Именно.
Направиха някаква врътка, за да изкупят земята на безценица и да си я застроят.

# 50
  • Мнения: 212
Хората в Иракли искат пари.Продават земята си.Би трябвало точно те да искат спасението му, но истината е, че е точно обратното. Иракли можеше да бъде спасен само от хората, които имат земя там. Но те не го искат. Искат да се строят хотели, да идват по-богати туристи, да печелят.
Нещастници. Дано им приседнат тия пари. Тия пари са от Дявола. Те са за сметка на българската природа. Дано се задавят с тях. Алчи продажници.

# 51
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
По грозен проект не бях виждала  #Crazy прилича ми на химически завод, на гара- разпределителна, на абсолютна безвкусица Sick дано да не види бял свят. Ужасена съм от строителството в България най- вече в красивите ни курорти  smile3515 Тази неделя в БТВ Репортерите ще дават за бетоновите концлагери по нашето черноморие и рая в Гръцките морски курорти  Weary

# 52
  • Мнения: 3 622
Право на глас - господа управляващи ни нас, крадци и мошенници- дано тази хапка най сетне ви задави та най после пукнете и ни отървете от лакомията си

# 53
  • Мнения: 2 018
Питам се  newsm78 къде са медиите? Защо не се говори по-настоятелно по този проблем, а само се споменава мимоходом в новините?

# 54
  • Мнения: 1 470
Питам се  newsm78 къде са медиите? Защо не се говори по-настоятелно по този проблем, а само се споменава мимоходом в новините?
Радвай се че ги няма.От опит знам че обслужват желанията на правителството...И ако те се намесят,значи нещата са тотално обречени...не че и по принцип не са...Но и всички ние сме виновни...Защото търпим...И децата ни ще са недоволни някой ден...

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 840
Хората в Иракли искат пари.Продават земята си.Би трябвало точно те да искат спасението му, но истината е, че е точно обратното. Иракли можеше да бъде спасен само от хората, които имат земя там. Но те не го искат. Искат да се строят хотели, да идват по-богати туристи, да печелят.
Нещастници. Дано им приседнат тия пари. Тия пари са от Дявола. Те са за сметка на българската природа. Дано се задавят с тях. Алчи продажници.
Алооо, по внимателно само! Земята си е тяхна и ще си я правят каквото поискат. Щом са допрели да продават тази земя на безценица значи има защо. Не са го направили от хубаво. Аз също имам земя край морето. Намира се в едно девствено място край Бяла - Самотино се казва. Скоро и там ще почне да се продава. И аз ще продавам. И знаеш ли защо? Не защото не искам да отида на почивка лятото в малката ни къщичка там, а защото ми трябва жилище. Не искам да живея под наем и да давам една солидна сума на месец, не искам и да плащам безумни лихви на банките. Ясно ли е. И не са пари от Дявола. От дядо ми са. И ти не можеш да ми кажеш кво ще правя с тях. Кво ме интересува, че няма къде да си опънеш палатката лятото за без пари и да си оставиш боклуците после. Все ми е тая.
Съжалявам ако съм засегнала някой друг. Нямах намерение да се включвам в темата защото съм пристрастна, обаче тези думи на този потребител ме вбесиха.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 702
И аз нямах намерение да се включвам, но сега вече ще го направя.
Пред очите ми се състояха доста сделки за покупко-продажби на терени и със сигурност мога да заявя, че стедностатистическият собственик  е отчайващо прост човек. Тесногръд и еснаф. Продава, защото вярва само на сухото. А вярва само на него, просто защото мирогледът му се простира до там, друго той нито е виждал, нито е чел за него. Даже и като пипне парАта, не я оставя в банка, защото няма вяра, а  надипля пачките под дюшека.
Него не можеш да го спечелиш с никакви приказки за Натура и пожизнени обезщетения. Нищо че от това могат да печелят и децата и внуците му. Той ще си сготви супа от тази кокошка ТУК и СЕГА. Нищо, че тя може да снася златни яйца.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 840
Ако се замислиш, може би ще се сетиш, че това поведение си има причина

# 58
  • Мнения: 804
Нещастници. Дано им приседнат тия пари. Тия пари са от Дявола. Те са за сметка на българската природа. Дано се задавят с тях. Алчи продажници.

И аз нямах намерение да се включвам, но сега вече ще го направя.
че стедностатистическият собственик  е отчайващо прост човек. Тесногръд и еснаф. Продава, защото вярва само на сухото. А вярва само на него, просто защото мирогледът му се простира до там, друго той нито е виждал, нито е чел за него. Даже и като пипне парАта, не я оставя в банка, защото няма вяра, а  надипля пачките под дюшека.
Него не можеш да го спечелиш с никакви приказки за Натура и пожизнени обезщетения. Нищо че от това могат да печелят и децата и внуците му. Той ще си сготви супа от тази кокошка ТУК и СЕГА. Нищо, че тя може да снася златни яйца.
Абе и аз нямах намерение да се включвам, но да се обвиняват собствениците, че си продават земите е нелепо. Клетвите на Борис пък са направо грозни.
Какво да правят хората, нали трябва да живеят. Никой не продава, ако няма нужда от пари. Не мога да ги упрекна, че не вярват и на ефимерни обещания за пожизнени обезщетения, защото всички виждаме какво става.
Фондове, помощи, субсидии - всичко си има строга схема на разпределение и тя не касае средностатистическия собственик.
Наистина жалко за Иракли. Жалко, че на това райско кътче ще се построи това недоразумение. Защото тези "вагони" нямат нищо общо с ландшафта, а архитектурата е красива тогава когато се вписва в природата и не е самоцелен крясък на бездарието.
Жалко за бетонираното ни черноморие, но за това вина имат най-малко хората продали земята си. Държавата няма политика по отношение на природата ни.

# 59
  • Мнения: 1 517
Държавата трябва да се вини, да. Винаги може да намери начин да защити малкото останали райски кътчета тук.
Радвам се, че все още има места по планините, към които никой не проявява интерес, само те ще ни останат явно.

# 60
  • София
  • Мнения: 1 074
Приличат на фургони. Грозно е.
И на мен ми заприличаха на фургони.  Simple Smile


 Peace
Фургони са.
Грозно, гадно, прилича на някакво чудовище от приказка цялата тази конспирация около българската природа. Само нещо липсва принцът на белия кон да я защити.

# 61
  • Мнения: 351
За съжаление в България природа остана само високо в планините #Crazy
За съжаление е вярно.............  Sad

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 702
Нещастници. Дано им приседнат тия пари. Тия пари са от Дявола. Те са за сметка на българската природа. Дано се задавят с тях. Алчи продажници.

И аз нямах намерение да се включвам, но сега вече ще го направя.
че стедностатистическият собственик  е отчайващо прост човек. Тесногръд и еснаф. Продава, защото вярва само на сухото. А вярва само на него, просто защото мирогледът му се простира до там, друго той нито е виждал, нито е чел за него. Даже и като пипне парАта, не я оставя в банка, защото няма вяра, а  надипля пачките под дюшека.
Него не можеш да го спечелиш с никакви приказки за Натура и пожизнени обезщетения. Нищо че от това могат да печелят и децата и внуците му. Той ще си сготви супа от тази кокошка ТУК и СЕГА. Нищо, че тя може да снася златни яйца.
Абе и аз нямах намерение да се включвам, но да се обвиняват собствениците, че си продават земите е нелепо. Клетвите на Борис пък са направо грозни.
Какво да правят хората, нали трябва да живеят. Никой не продава, ако няма нужда от пари. Не мога да ги упрекна, че не вярват и на ефимерни обещания за пожизнени обезщетения, защото всички виждаме какво става.
Фондове, помощи, субсидии - всичко си има строга схема на разпределение и тя не касае средностатистическия собственик.
Наистина жалко за Иракли. Жалко, че на това райско кътче ще се построи това недоразумение. Защото тези "вагони" нямат нищо общо с ландшафта, а архитектурата е красива тогава когато се вписва в природата и не е самоцелен крясък на бездарието.
Жалко за бетонираното ни черноморие, но за това вина имат най-малко хората продали земята си. Държавата няма политика по отношение на природата ни.


Бабче, на всеки му трябват пари. Не познавам някой, който да казва "Всичко си имам, нищо не ми трябва"
Тук става въпрос за друго. Не можеш да виниш държавата. Та когато държавата излезе със списъка за Натура, всичките тея "хорица" излязоха на линч, за да защитят "суверенното си право като собственици".
И ето ти ги собствениците в действие.
Да, те са собственици, никой не им го оспорва. И какво следва:
Вариант 1: включват земите си в мрежата Натура. Получават чисти пари, за да поддържат имота си в същия вид. След 10 години са собственици на природен парк, уникален в Европа и той буквално няма цена.
Вариант 2: земята е продадена. След 10 години никой даже не си спомня за парите, които днес е взел.
След 30 години оттам ще минат внуците им и ще кажат: "Божеее. Ти знаеш ли, че тези земи някога са били наши!? И тъпата ми баба ги е продала за 250 000 евро. Представяш ли си?!?"
Смятам, че ще имат пълното право да презират въпросната баба от дъното на душата си.



И ако това време ви се струва твърде далечно, ще ви разкажа една истинска случка:
Във връзка с работата ми, ми попадна нотариален акт от една автентична къща в сърцето на стария Несебър. Бях силно заинтригувана, защото такова нещо не бях виждала никога да се търгува. Зачетохме се с колежката. Актът беше отпреди 30 години. Не беше покупко-продажба, а замяна. Собственикът на къщата я заменя за автомобил ВАЗ (мисля, че това е Жигулка) плюс доплащане от 20 лева.
Изводът?
Какво да прави човекът, като няма кола. Нали трябва и той да живее.



# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
[quote
И ако това време ви се струва твърде далечно, ще ви разкажа една истинска случка:
Във връзка с работата ми, ми попадна нотариален акт от една автентична къща в сърцето на стария Несебър. Бях силно заинтригувана, защото такова нещо не бях виждала никога да се търгува. Зачетохме се с колежката. Актът беше отпреди 30 години. Не беше покупко-продажба, а замяна. Собственикът на къщата я заменя за автомобил ВАЗ (мисля, че това е Жигулка) плюс доплащане от 20 лева.
Изводът?
Какво да прави човекът, като няма кола. Нали трябва и той да живее.

[/quote]

Върхът  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 64
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
За съжаление в България природа остана само високо в планините #Crazy
За съжаление е вярно.............  Sad
Май и там няма да остане #Crazy наблюдава се интензивно строителство в най- живописните ни планински градове и села  #Crazy Надявам се някой да е гледал снощи БТВ репортерите. Евала на гърците и законите им, а и на природата им  smile3521 естествено, че ще избера  да почивам там на море  smile3521

# 65
  • Мнения: 2 018
Снощи по новините казаха, че от Бургас са спрели строежа в Иракли, заради оценка за съвместимост. И това няма да ги спре  Tired

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 702
В петък е имало заповед за спиране, но вечерта брат ми е ходил и "каква изненада" никой не се е смутил от въпросната заповед. Той е пратил снимки до сайта "Да спасим Иракли", но и те не са хора с достатъчно власт.
За съжаление дори при издадена заповед и шумно коментирана забрана, процесът си продължава с едно или друго обяснение за присъствието на строителите там.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Изключително важно е да съберем колкото може повече подписи в защита на Рила, за да може петицията да бъде приоритетно разгледана от Европейската комисия по петициите, която може да окаже реален натиск върху правителството ни и да спре незаконното строителство навреме. За тази цел до средата на февруари трябва да сме събрали поне 70 000 подписа/това е абсолютния минимум/. Колкото повече по-добре!

Крайната цел е да се внесат 100 000 подписа, за да има максимално бърз ефект.

http://forthenature.org/petitions/1

# 68
  • Мнения: 624
Като сме тръгнали да се оплакваме... Някой ходил ли е на Кара дере до Бяла. Толкоз красив и девствен плаж не вярвах, че може да съществува в България, до него се стигаше по един черен път. Нещо невероятно, само който е ходил може да разбере за какво става дума. А вижте какво прочетох преди време:
http://forthenature.org/cases/kara_dere

Бенджи, смятам да последвам примера ти и да сложа петицията за Рила и в моя подпис. Благодаря за идеята!   bouquet
 

# 69
  • Мнения: 804
Като сме тръгнали да се оплакваме...
Виж, нямам претенции да бъда капацитет, но знам че девствен плаж не храни живеещите край него. И в най-девствения курорт, в който някой печели пари, до шезлонга ти притичва сервитьор с табличка. \Ако не притичва - значи е филм например "Синята лагуна"/.
Идеализмът е приоритет на младостта, реализмът - прокобата на възрастта.
Нашият проблем с природата и урбанизацията го има по цял свят.
Изкуството на архитекта, мъдростта на политика и далновидността на инвеститора правят така, че хем да не се съсипва природата, хем да се осигурят оптимални условия за консуматора (разбирай туриста).
Ние явно не го владеем туй нещо. Всичко ни е крайно - и защитата на природата и съсипването и. Затуй  и "страстите български" в споровете са ни такива.

# 70
  • Мнения: 2 018
Крайната цел е да се внесат 100 000 подписа, за да има максимално бърз ефект.

http://forthenature.org/petitions/1

Подписах  Peace

# 71
  • Мнения: 4 585


Ще подпиша. Относно Ладичката, имайте предвид, че за Лада се чакаше 15 години.
Какво като имаш пари? Хората правеха вноска за кола на детенце, белким като се ожени вноската е излязла.
Левът не беше конвертируема валута нито навън нито в страната.
Една нова Ладичка можеше да я извадиш за 6 700 от Мототехника и веднага да я продадеш за 25 000.

# 72
  • Мнения: 624
Виж, нямам претенции да бъда капацитет, но знам че девствен плаж не храни живеещите край него. И в най-девствения курорт, в който някой печели пари, до шезлонга ти притичва сервитьор с табличка. . .
Е на този плаж не притичваше сервитьор. И какво не им стига на живеещите там, като застроиха с хотели Обзор, Простор, Луна ... сега и Иракли. Отделен е въпросът, че и "живеещите край него" доста ще пострадат във финансово отношение, защото като има такава голяма конкуренция цените са ниски и никой няма да наеме квартирите под наем, а ще предпочете по-луксозния хотел. Да не говорим за купищата боклук и отпадъци.
А хората, които предпочитат да си изкарат почивката си на палатка или в каравана..? Аз поне предпочитам плаж тип "Синята лагуна" и този определено беше такъв (поне преди 3 години от тогава не съм ходила).

# 73
  • Мнения: 804
Е на този плаж не притичваше сервитьор. ....
Не съм искала да се заяждам. Просто изказвах мнение.
Иракли и за мен е свързан с нежни и романтични спомени (не от преди 3, а от преди 23 години), и аз не искам да се превръща в бетонирано нищо. Но не можем да се сърдим на хората, че продават земите си, нито да ги виним, че искат да живеят по-добре.
Вече написах - "Изкуството на архитекта, мъдростта на политика и далновидността на инвеститора правят така, че хем да не се съсипва природата, хем да се осигурят оптимални условия за консуматора (разбирай туриста)." Допълвам - и поминък на местното население.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 702


Ще подпиша. Относно Ладичката, имайте предвид, че за Лада се чакаше 15 години.
Какво като имаш пари? Хората правеха вноска за кола на детенце, белким като се ожени вноската е излязла.
Левът не беше конвертируема валута нито навън нито в страната.
Една нова Ладичка можеше да я извадиш за 6 700 от Мототехника и веднага да я продадеш за 25 000.

Ама нали и аз това казвам бе Волф!
Човекът си е имал "сериозна причина"   Twisted Evil




..................
...Всичко ни е крайно - и защитата на природата и съсипването и. Затуй  и "страстите български" в споровете са ни такива.

Бабче, тук не съм много съгласна. Не виждам нищо крайно в действията на природозащитниците. Макар че, ако е вярно твърдението за размера на силите на действие и противодействие, би трябвало да са такива.

# 75
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Крайната цел е да се внесат 100 000 подписа, за да има максимално бърз ефект.

http://forthenature.org/petitions/1

Подписах  Peace
И аз подписах  Grinning

# 76
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз пък мисля, че по-добре бетонирано, отколкото цялото в лайна, дамски превръзки, презервативи и прочие боклук!
E сЯ ще го бетонират и ще има пак призервативи и прочие боклук  Mr. Green Все едно в вече застроените комплекси не е залято от собствената им пумия  ooooh!


Искренно съжалявам за Иракли , имах шанса да го видя, запомня такова каквото беше преди  плажна ивица , море и пустош ..... беше вълшебно ноистина  Cry

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Да спрем бетона на Иракли!
http://bezbeton.exaf.org/

# 78
  • Мнения: 268
И забрана не спира строителството в Иракли

07 февруари 2008 / News.dir.bg

Въпреки забраната на РИОСВ-Бургас продължава да кипи градежа на "Сиус Пропърти" в Иракли, алармираха отново еколози.
Има заповед от директора на РИОСВ-Бургас за спиране на строежа на фирмата “Суис Пропъртис” в зоната Иракли - Емине, тъй като липсва голяма част от документацията за разрешителното за строеж, издадено от община Несебър. Това каза Надежда Максимова, координатор от гражданско сдружение “Да спасим Иракли”. Доброволци на организацията са направили проверка по сигнал, че се извършват строителни работи в района на местността Иракли. Според Надежда Максимова по сигнал на Европейската комисия Министерски съвет е отменил точка трета от решението за зоните в “Натура 2000”, според която всички зони с териториално-устройствени планове не се включват в екомрежата. “Това автоматично връща местността Иракли и останалите черноморски зони в “Натура 2000”, което означава, че те са под предварителна защита, докато не се обявят защитените зони. С други думи там не може да се прави нищо, докато не бъде извършена преценка за съвместимост с “Натура 2000”, обясни Надежда Максимова. Това, според нея, прави строежа изцяло незаконен и “престъпен”. Максимова каза още, че работата по рекултивацията на района според Директивата за екологичната отговорност трябва да бъде извършена изцяло от фирмата-строител, която би трябвало да бъде и санкционирана".

това е публикувано днес на дир бг  ooooh! наглостта им няма край! няма ли полиция в тази държава, няма ли кой да следи за спазването на закона?!

# 79
# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Целувка за Иракли!

ДА СПАСИМ ИРАКЛИ обявявява НАЙ-МАСОВАТА ЦЕЛУВКА В ИСТОРИЯТА НА ПРИРОДОЗАЩИТАТА И НАЙ-ПРИРОДОЗАЩИТНАТА ЦЕЛУВКА В ИСТОРИЯТА НА СВ.ВАЛЕНТИН

14ти февруари 2008 г. - ден на ВЛЮБЕНИТЕ В ИРАКЛИ;
ПРЕД НАРОДНИЯ ТЕАТЪР „ИВАН ВАЗОВ“, 18:30 часа

Не само вярваме, но сме напълно сигурни, че всички, които следят развитието на кампанията ни, имат хиляди поводи да искат страстно да целунат многобройните представители на Министерски съвет, община Несебър, МВР, и най-вече Стоян Захариев и всички онези, представители на обичните ни Суис Пропъртис – хората в нежни отношения с бетона !

ТОЗИ 14-ти февруари няма да е като никой друг!

Този Св. Валентин ще бъде първият, на който ще се целувате, за да докажете, ,,,че само любовта може да спаси и вас и природата! Първият св. Валентин, който доказва, че в България се целуваме добре и то за да преборим апатията и кича!

ЕЛА(те) ДА СЕ ЦЕЛУВАШ(те) с хиляди хора , влюбени в природата и ИРАКЛИ! Покажи, че дори кичът си струва, когато е за най-смислената кауза - нашата!

Убедени, че все пак любовта е в основата на съществуването на всички ни, Гражданска група ДА Спасим Иракли ВИ кани ако:
-обичате да се целувате
-просто се обичате
-обичате Иракли
-обичате живота

искате да покажате цялата си любов на българското правителство и община Несебър, инвеститорите и багерите, бетонобъркачките......

имате желание, но не сте имали възможност да целунете всички онези представители на властта, които ще превърнат Иракли в прекрасен бетонен курорт, в който сигурни сме, ще има доста целувки от всякакаъв вид!
Затова, а и защото наистина си мислим, че всичко, което липсва в тази държава е любов, ви каним на 14-ти февруари от 18.30 на най-масовата в историята на България целувка!

Нека, ако ще се целуваме и ще празнуваме то да бъде за Иракли и българската природа!

Очаквайте подробности на сайта на Да спаим Иракли!

Да превърнем кича в чистокръвен еко-пънк и смислен ден на хората, способни да обичат! Да отпразнуваме любовта си към хората и природата!

И изобщо....може ли любовта на гражданите да помогне на полицията и властта да свършат всичко онова, за което само сме си мечтали: задълженията си!

ОБИЧАЙТЕ СЕ И ВОДЕТЕ ВСИЧКИ СВОИ ПРИЯТЕЛИ, БИВШИ И НАСТОЯЩИ ГАДЖЕТА, МАНЕКЕНКИ С ЕКО_СЪЗНАНИЕ, МИКИ МАУС, АЛИСА и изобщо

VIVA L`AMOUR et IRAKLI

daspasimirakli.org * iskampriroda.org

за нашата обща идея и ценност!
Повече информация тук >>
Нашите граждански искания:

- Да се спре незаконното строителство на Паничище и да се дадат гаранции, че ще се спазва законът и няма да бъдат допуснати ски-курорти на територията на Национален парк Рила!

- Да се спазва европейското и българско законодателство за Натура 2000 в Рила, включително Рила-буфер по хабитатите да се приеме в предложените от НПО граници, като не се изключва Паничище под натиска на инвеститорите!

- Незабавна заповед и реална забрана на всякакво строителство на Иракли и пълна рекултивация на р. Вая
за сметка на нарушилите закона!

- Защита на всички защитени територии заедно с влизащите в Натура 2000!

В противен случай всички плащаме от джоба си
и оставяме уникалната ни природа да бъде непоправимо опустошена!

Общи условия

Активация на акаунт