Защо според вас се будят нощем кърмачетата?

  • 4 316
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 684
Иви, и аз се питам всяка нощ същото  Confused И през деня като съм парцалена - пак се питам. И вече сериозно беснея на третото будене. Даже опитвах няколко пъти да я излъжа със сок/ гушкане/ игноририране на хленча, но само се доизнервяме и двете  Tired А сутрин като се излюпи в 8 една свежичка, бодра и усмихната, се чудя същото мрънкалце ли е от през нощта?!
P.S. ... Малко ме успокоява фактът, че и при други имат подобен "нощен живот" и че други мами също не са очаровани от това...  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 3 034
jas.min, не ми е хич успокояващо, че не съм сама кукувица през нощта....а беше такова добро и спящо бебе до 4-тия месец....какво оплесках така и не разбрах.... Tired

# 17
  • Мнения: 684
Ооооо, а моето - чааааак до 5 месеца и половина  Flutter Но явно повечко я хвалех по това време, та прецаках работата.

P.S... Чудя се дали не е знак на съдбата - във филма, който върви по ТВто, току що един от героите силно и назидателно извика "Спри да кърмиш! За Бога, спри да кърмиш!"  Shocked

# 18
  • Мнения: 3 034
 Joyобичам ги аз тия знаци...

# 19
  • Мнения: 4 242
Само и единствено поради незрялост на нервната система от където и неумението им да преминават през различните фази на съня.
Повечето бебета спират да се будят на около 2г.

# 20
  • Мнения: 3 718
jas.min, не ми е хич успокояващо, че не съм сама кукувица през нощта....а беше такова добро и спящо бебе до 4-тия месец....какво оплесках така и не разбрах.... Tired
Ама нищо не си оплескала, недей така. Моето бебе също ме забаламоса с един период на целонощно спане, та чак се будеше след мен и аз успявах сутрин да си взема душ... ех спомени  Rolling Eyes
Я да го видиш сега. При мен единствения вариант хем да се наспивам аз, хем и Алекс да е спокоен е да спим заедно. Или по точно долепих неговото креватче до моето и сега като се събуди просто си припълзява при мен, а като се насуче или си отпълзява обратно или аз го претъркалвам. Така реално никой не се буди съвсем.

# 21
  • Мнения: 3 034
Само и единствено поради незрялост на нервната система от където и неумението им да преминават през различните фази на съня.
Повечето бебета спират да се будят на около 2г.


това и аз съм го чела,обаче се питам как така едни бебета се оказват с незряла нервна система, а други - с доста добре узряла. и защо моите и двете са от първия вид?

Шаманката, при нас това с креватите няма как да стане. такова ни е разположението на стаята, че няма да е много удобно.

засега все повече обмислям варианта да пратя дребната при каката.

# 22
  • Мнения: 189
Ето, че се вижда светлинка в тунела....може би, евентуално има вариант към втората годинка сами да си спрат нощните ставания. Ех, ама тогава как ще се наспяяяяяя Tired

# 23
  • Мнения: 5 401
... Ех, ама тогава как ще се наспяяяяяя Tired

Най-искрено желая на всички ви да се наспите трайно! Прекрасно е!   bouquet

# 24
  • Мнения: 4 242
Само и единствено поради незрялост на нервната система от където и неумението им да преминават през различните фази на съня.
Повечето бебета спират да се будят на около 2г.


това и аз съм го чела,обаче се питам как така едни бебета се оказват с незряла нервна система, а други - с доста добре узряла. и защо моите и двете са от първия вид?


Кой с кого е еднакъв Иви? И сина ми още от изписването от родилния спря да се буди, почти никога не се е будил нощем за каквото и да е, дъщеря ми обаче е по така да се каже нежна душа, тя си се будеше по веднъж- дваж до към 2г

# 25
  • Мнения: 873
И аз мисля, че причините могат да са много - зъби, жажда, утеха, но и просто поддържат лактацията на мама, струва ми се.
и мъъъъъъъъъъъничко по навик Laughing

# 26
  • Мнения: 4 242
И аз мисля, че причините могат да са много - зъби, жажда, утеха, но и просто поддържат лактацията на мама, струва ми се.
и мъъъъъъъъъъъничко по навик Laughing

И как го изкореняват към 2г възраст изведнъж този тъй приятен навик?

# 27
  • Мнения: 681
Здравейте момичета.И моята Йоана до 5-6 месец не се будеше нощем.След това започна почти всяка нощ да се буди по 2-3 пъти.Нито вода иска,нито биберон.Само на гърдата се успокоява и заспива.И аз през деня съм парцал.

# 28
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Комбинация от индивидуални особености и външни "дразнители"  - зъби, болест, стрес, близостта или пък липсата на мама и т.н.

И моят син спря изведнъж да се буди в момента, в който аз се махнах от стаята му на 1г. и 7 мес. Когато се роди брат му обаче,  започна да се буди от време на време пак, а от два месеца -  всяка нощ.

# 29
  • Мнения: 189
Имам едно процедурно решение: да напишем петиция срещу нощното ставане и да го връчим на бебешкия парламент Joy.
А мъжа ми й се е заканил като порасне да я буди по-същия начин #Crazy #Crazy
Преди поне през деня си заспиваше сама, а от няколко дни иска пак на цица.
Ама ако са зъби, айде да избиват вече дееее.

Общи условия

Активация на акаунт