Отговори
  • Мнения: 159
Здравейте мами, това е моят въпрос. С какво комбинирате тиквата освен с картоф в зеленчуковите пюрета?

# 1
  • Мнения: 2 721
Може да се комбинира с всякакви зеленчуци,стига детето да ги яде.
Аз съм правила с морков,скартоф с месо също съм комбинирала

# 2
  • Мнения: 408
Ивчо обича тиква и я комбинирам с почти всичко!С морков ,тиква,1-2 розички броколи и малко ориз!Понякога слагам и малко тиквичка с картоф и тиква,но Ивче не харесва тиквичката когато преобладава и слагам по 1,2 резенчета!Според мен може да я слагаш във абсолютно всичко стига бебо да го харесва!

# 3
  • Мнения: 1 897
Може да се комбинира с всякакви зеленчуци,стига детето да ги яде.
Веднъж комбинирах тиква с дюля-на дребния много му хареса. Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Морков, карфиол, броколи, червено цвекло, авокадо. Освен това съм слагала в месни пюрета, както и в комбинация с ориз и разбира се с плодове.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 020
С карфиол или броколи.

# 6
  • Мнения: 159
Много ви благодаря! Hug Помогнахте ми с нови идеи, че нещо бях зациклила.  bouquet

# 7
  • Мнения: 483
С грах също става вкусно (ако са пасирани)

# 8
  • Мнения: 55
Здравейте!
Аз съм си направила тиква в бурканчета от пюрета и я добавям или към сварен картоф, или към готови пюрета. Така едно купено пюре го деля за два дена - хем по - евтино, хем по - вкусно. Например любимото пюре на моят син е: един картоф, половин пюренце на Хип моркови с картоф, половин бурканче от домошната тиква и 60 мг ам. Пасирам ги и става много вкусно и пухкаво пюре, ако случайно остане малко с удоволствие го дояждам!
Искам да ви попитам, как приготвяте ориз за домашно пюре - по колко варите, с колко вода, пасирате ли го? И има ли значение какъв трябва да бъде ориза - бял или кафяв?

# 9
  • Мнения: 5 940
Искам да ви попитам, как приготвяте ориз за домашно пюре - по колко варите, с колко вода, пасирате ли го? И има ли значение какъв трябва да бъде ориза - бял или кафяв?
Съотношението ориз- вода е както като го готвиш за вас.  Правя пюрета на сина ми предимно с кафяв ориз. Обича много тиквички с ориз и копър. Пасирам.

# 10
  • Мнения: 139
В зеленчуковото пюре слагам понякога и тиква. То всеки път е различно, например: картоф, морков, чушка, броколи, съвсем малко белена леща. Ползвам още червено цвекло, елда, ориз, праз, грах... Комбинирам зеленчуците по всевъзможни начини и тиквата май подхожда на всички. Предлагала съм също като следобедна закуска тиква с ориз.

# 11
  • Мнения: 378
     Често давах плодово- зеленчукови пюрета: тиква и ябълки, тиква и сушени сливи, тиква и кайсии... Децата ги харесваха. Правила съм и пюре от тиква и моркови, тиква и тиквички ( така въведох тиквички ). Също на 7 месеца -  пюре от картофи,тиква, лук, тиквички  с месо;  тиква, тиквички и картофи;  картофи,тиква, елда и месо;  тиква, картофи,месо и ориз.

# 12
  • Мнения: 4 447
Тиквата е мултифункционален, наречена от мен плодов зеленчук  Crazy Комбинира се с адски много неща, стига въображение да имаш., пък и на детенцето да му харесва  Peace

Пробвай тиква с мяляко, ориз и канела. Ако сте достатъчно големи за тази комбнация  Peace

# 13
  • Мнения: 159
Тиквата е мултифункционален, наречена от мен плодов зеленчук  Crazy Комбинира се с адски много неща, стига въображение да имаш., пък и на детенцето да му харесва  Peace

Пробвай тиква с мяляко, ориз и канела. Ако сте достатъчно големи за тази комбнация  Peace

Само за канелата не съм много сигурна. Иначе сме на 6 месеца без 5 дена. Simple Smile

# 14
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
аз пък да питам как я приготвяте тиквата newsm78 newsm78
Вари ли се че аз мисял да давам тез дни Peace
да не пускам нова тема ако може да ми помогнете Hug

Общи условия

Активация на акаунт