Интерпретация на сън

  • 22 292
  • 218
  •   1
Отговори
Добър ден/утро на всички.
Имам нужда от малко помощ отностно един сън.
Надявам се тук да има такива които се интересуват или разбират до някаква степен от интерпретации.
Значи от мнооого време, месеци, много често сънувам море. Понякога съм вътре в него, понякога просто го виждам от плажа, понякога не го виждам, но знам че съм на морето.
Не са били никога лоши сънища, че се давя примерно, а просто че съм на море я с гаджето, я със семейство или със приятели. Последната седмица ми се случи да сънувам прословутото море 4,5 поредни нощи. Едната нощ, бях на плажа, но имаше някакво въженце там където се разбиваха вълните на брега, спасителите го бяха сложили за да не влизаме, защото било опасно. Обаче видях на няколко метра навътре в морето няколко лодчици, приличаха повече на канута, с по 1 човек в тях, а морето беше адски спокойно там, нямаше никакво движение.
Започвам вече да се чудя какво символизира това море, защото постоянно го сънувам.
Друг сън който сънувам вече 3ти път е че намирам една монета на земята, примерно 50 стотинки, но изведнъж започвам да виждам около тази монета десетки други и започвам да ги събирам. Веднъж се случи и с пръстени,хаха. Но друго ме интересува в случая. Тази нощ сънувах тези прословути монети, но бяха във морето до кокалчетата на плиткото.
Сигурно ще има такива които да ме помислят за луда, но ми е интересно и ще се радвам ако имате някакви обяснения.
Мерси.

# 1
  • Мнения: X
интерпретация1.ходи ти се на море,но още не си събрала пари
интерпретация2.искаш да участваш в Сървайвър,но не можеш да плуваш
интерпретация3.мечтаеш тайно за богат съпруг и бурен живот
интерпретация4.ако се научиш да плуваш можеш да престанеш да мечатеш за обекта от интерпретация 3.,а интерпретация 1. просто ще отпадне,тъй като интерпретация 2. би било напълно реализируема,освен ако не стане резилируема Thinking

# 2
  • Мнения: 274
pink stupid rabbit,
това бих го номинирала за най-оригинален постинг на годината.  Laughing
Сорри за офф-а.  Wink Нищо не разбирам от сънища.

# 3
 Laughing
1. Ходи ми се на море, но не парите са проблема, а времето.
2. Нямам мераци за участвам в сървайвър.
3. Отпиши богатия съпруг, рано ми е да се омъжвам.
4. Мога да плувам. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 161
Снощи един огромен черен котарак блъскаше по вратата в съня ми и искаше да влезе при мен.Аз натисках отвътре,той отвън.Кошмар.Какво означава това?

# 5
  • Мнения: X
а сега сериозно, морето доколкото знам е много важно според съновниците дали е спокойно или бурно,така че млада ми козичке,първо се оглеждай за флагче следващия път и тогава сънувай, всяко нещо уж си е символ за нещо друго,но примерно има хора,които си знаят,че не е хубаво да сънуват вода,огън итн,така че пак е индивидуално.Парите казват,че не са на хубаво,ама не знам за монети или банкноти става въпрос. Общо взето гледаш ли в съновника след всеки сън, направо се пиши умрял,тва лошо,онова лошо.Или за едно и също нещо крайно различни значения, кисело мляко ако ядеш с лъжица едно,ако направо го лочиш от кофичката друго...а изобщо не знам защо са решили,че киселото мялко е толкоз важен елемент,дето хората не спират да го сънуват newsm78. Аз за тва си измислям мои си интерпретации Whistling

# 6
  • Мнения: X
Снощи един огромен черен котарак блъскаше по вратата в съня ми и искаше да влезе при мен.Аз натисках отвътре,той отвън.Кошмар.Какво означава това?
ти сигурна ли си че беше котарак? newsm78

# 7
  • Мнения: 2 161
Беше голям,лъскав котарак с бяло около врата.

# 8
  • Мнения: X
знаех си аз,че е бил по-особен
до колкото знам може да значи враг,но ако случайно си козирог,може да излезе,че си бягаш от късмета Hug

# 9
  • Мнения: 2 161
Не съм козирог.

# 10
  • Мнения: 2 746
Млада козичке, морето значи нещо неизвестно, нещо което ти предстои.Ти си на прага на нещо, но още не си достатъчно уверена, за да му се посветиш изцяло.Това, че е имало преграда, значи че още не си готова, колкото и спокойни и лесно постижими да ти изглеждат нещата.Това е моето тълкувание.
Аз самата също сънувам много, но не съм на морето , а на планина  Grinning

# 11
  • Мнения: X
Chanel,мисля,че е важно срещу кой ден от седмицата си сънувала,понякога нищо не значат,аз също често сънувам,че направо се бия с котки и винаги са ми като кошмари тези сънища....
Аз също много бих искала да знам,какво значи да сънуваш че пребиваш мъж в дамската тоалетна ,и му забиваш члена с пирон на вратата,но още не е измислен съновник за мен.

# 12
  • Мнения: 2 161
Chanel,мисля,че е важно срещу кой ден от седмицата си сънувала,понякога нищо не значат,аз също често сънувам,че направо се бия с котки и винаги са ми като кошмари тези сънища....
Аз също много бих искала да знам,какво значи да сънуваш че пребиваш мъж в дамската тоалетна ,и му забиваш члена с пирон на вратата,но още не е измислен съновник за мен.
Сънувах го снощи,а може да е било рано сутринта.При всички положения е било след полунощ.А това за члена с пирона...Незнам.Може би партньорите ти за секс трябва да те държат далеч от инструментите,когато правите секс. GrinningОбаче е жестоко,хареса ми.

# 13
  • Мнения: 4 718
Беше голям,лъскав котарак с бяло около врата.
В реалността случва ли се да те наобикалят нахални и напористи мъже, чиито атаки с досада да се налага да отблъскваш?

# 14
  • Мнения: X
Chanel колежките си имат тука един съновник, в него пише:
"срещу четвъртък сънят няма гадателна стойност и не се сбъдва"

# 15
  • Мнения: 648
     Последното, което съм чела за сънищата е на Кехоу- много интересен начин за интерпретации дава той. Свързано със себеопознаването и разчитане на знаците, които ни дава "неосъзнатото". Според него е хубаво да записваме сутрин сънищата си  и след това да ги анализираме. Всеки сам за себе си може най- добре да го направи.
Примерно "морето" може да е нещо, което те вълнува, някоя област от живота ти,  в която не смееш да  се пробваш.........

Chanel , котките според традиционните тълкувания са врагове, но ако поразмислиш, може котарака да си самата ти!

# 16
  • Мнения: 2 161
Беше голям,лъскав котарак с бяло около врата.
В реалността случва ли се да те наобикалят нахални и напористи мъже, чиито атаки с досада да се налага да отблъскваш?
Е,случва ми се.Това на всеки се случва.Обаче аз умирах от страх и този котарак беше силен,дори по-силен от мен.Честно казано,не отдавам голямо значение на сънищата,но този остави много неприятно чувство в мен.В съня си се опитвах да викам за помощ,но гласът ми излизаше много,много тих.Дано да няма никаква стойност.

# 17
  • Мнения: 2 161
    Последното, което съм чела за сънищата е на Кехоу- много интересен начин за интерпретации дава той. Свързано със себеопознаването и разчитане на знаците, които ни дава "неосъзнатото". Според него е хубаво да записваме сутрин сънищата си  и след това да ги анализираме. Всеки сам за себе си може най- добре да го направи.
Примерно "морето" може да е нещо, което те вълнува, някоя област от живота ти,  в която не смееш да  се пробваш.........

Chanel , котките според традиционните тълкувания са врагове, но ако поразмислиш, може котарака да си самата ти!

Ще помисля върху това.

# 18
Не съм питала за значението на всяко едно нещо като отделен елемент, а питах дали имате някакви идеи защо постоянно сънувам море. В интерес на истината се надявах на сериозни мнения.
Споменала съм във първия си пост че не са били лоши сънища, не съм се давила, не е било бурно морето.

# 19
  • Мнения: 4 718
Да си задлъжняла някому с пари случайно? Сънят ти може да се интерпретира и като сън на човек затънал до колене във финансови задължения...

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 13:46 от Kasidy

# 20
  • Мнения: 5 647
Аз също много често сънувам море.

# 21
Не, не дължа пари.
Моята учителка по психология сподели интересно тълкуване за този сън с въженцето и лодките в спокойното море. Каза че според нея моментното състояние е бурно като вълните, а се стремя към спокойното в което плаваха лодките по-навътре. Има логика наистина, но исках да чуя и други мнения.

# 22
  • Мнения: 5 647
Сънувах, че съм на плажа и бягам от една вълна. Не можа да ме намокри водата. Избягах. Не знам как да го интерпретирам.

# 23
  • Мнения: X
Не, не дължа пари.
Моята учителка по психология сподели интересно тълкуване за този сън с въженцето и лодките в спокойното море. Каза че според нея моментното състояние е бурно като вълните, а се стремя към спокойното в което плаваха лодките по-навътре. Има логика наистина, но исках да чуя и други мнения.
козичке, мисля,че най-добрият тълкувател на сънищата е този,който ги е сънувал Ти най-добре знаеш какво е вътре в главата ти,към какво се стремиш и от какво бягаш. Всеки друг би тидал само някакво предположение за това,какво би могло да е. След като това море те следва толкова често на сън,вече би трябвало да си започнала малко по малко да го разбираш какво ти нашепва. Искрено се надявам да са само добри неща.

# 24
Вижте какво, явно съм сбъркала мястото. Не са ми нужни саркастични и иронични подмятания като тези на шанел и М. Не съм писала тук еднократен сън , за да се подигравате така. Исках мнение на нещо което сънувам от много време и е почти еднакво винаги.
Благодаря на сериозните мнения.  

# 25
Зайче, аз търся други идеи, за сега имам само тази за бягането от нещо и стременето към спокойното. Вярно е че аз си знам какво ми е в главата, но море може да символизира нещо друго, за това писах тук. Това за бягането е само теория, писах за да разбера дали имате други.

# 26
  • Мнения: 5 647
Вижте какво, явно съм сбъркала мястото. Не са ми нужни саркастични и иронични подмятания като тези на шанел и М.

Къде видя да ти се подигравам??? НЕщо май си се объркала. Прочети ми мненията хубаво и пак пиши.

# 27
  • Мнения: 2 161
Ти нямаш нужда от тълкувател на сънища,а от нещо по-квалифицирано.Възползвах се от темата ти за да опиша моят сън.честно казано,твоят дори не го прочетох.В такъв случай разбираш,че няма как да ти се подиграя,дори да се изкушавам.Благодаря за темата,добре ми послужи и поздравления за ника-перфектно си го избрала.

# 28
  • Мнения: X
Също така мисля,че не е хубаво човек толкова насериозно да взима сънищата си. Та аз толкова често сънувам напълно абсурни неща ,някакъв колаж от това,което съм чула или видяла през деня. Много ясно,че ако по цял ден слушаш за разни убийства това и ще сънуваш,ако си мислиш за приятни неща, възможно е  да ги сънуваш и тях. Твоя сън си ти,дядо Боже едва ли има време всяка нощ да ти обръща специално внимание и да ти дава напътствия какво да правиш и от какво да се пазиш.Пророчески сънища не се сънуват всеки ден,така мисля аз. Морето,козичке,си е твое море,каквото ти го виждаш,моето си е друго,с други лодки, с други вълни, защо да ти го натрапвам?

# 29
И аз сънувам абсурдни неща, не им обръщам внимание. Казах няколко пъти причината заради която писах.  Не вярвам в дядо Боже, и не мисля че съня ми се дължи на това че той ми обръща каквото и да било внимание. Simple Smile
Пророчески сънища  newsm78 , не знам откъде ти дойде това, не твърдя че съня ми е в каквато и да било степен пророчески. Просто мисля че за да го сънувам толкова често, сигурно има някаква причина. Сега ще кажеш че няма как да знаете причината. Хубаво, аз не искам да я знаете. Исках идеи за интерпретация. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 3 423
Трябва да опиташ някои средства,
за да не те лови сън известно време.
После всичко ще си дойде на мястото.

# 31
  • Мнения: 346
Към авторката :
Май не си ходила последните 2-3 год. на море поради липса на пари ,така че тази година се понапъни със спестяванията и отиди .
Може и да се лъжа разбира се,но това ми говори поста ти чисто интуитивно. Peace

# 32
  • Мнения: 2 018
Chanel отновно съня с котарака - помисли си котката на какво е символ за теб. Ти се страхуваш от нея. А трябва ли... Помисли в тази насока  Peace

# 33
  • Мнения: 2 161
Котката за мен е любима.Гордо животно,държи се така,все едно си длъжна да я гледаш,да се грижиш за нея.Котката не е като кучета,да те гледа признателно за всяко кокалче.Котката,ако се навре в ръцете ти,ако започне да мърка и да си вре главичката в теб,трябва да си неимоверно щастлив.Значи си заслужил тази награда.Много обичам котки.

# 34
Към авторката :
Май не си ходила последните 2-3 год. на море поради липса на пари ,така че тази година се понапъни със спестяванията и отиди .
Може и да се лъжа разбира се,но това ми говори поста ти чисто интуитивно. Peace
Ходя си на море редовно лятото.  Laughing

# 35
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 825
Сънищата могат да се тълкуват логически, както е направила твоята учителка по психология или да носят закодирано послание.
МОРЕ, МОРЯК
ако насън ви­диш спокойно море, животът ти ще е спокоен и осигурен. Лятно море означава разнооб­разен и интересен живот, а зимно море предсказва скука и еднообразие. Бурно море ако видиш, предстоят ти проме­ни и сътресения. Ако се къпеш в море, ще се опитваш да промениш съдбата си. Ако пъту­ваш по тихо и гладко море, ще ти потръгне в личния живот, а ако е развълнувано, ще срещ­неш затруднения и препятст­вия в работата и семейство­то си. Ако се давиш в море, ча­кат те нещастия. Ако падаш или потъваш в море, ще те сполетят беди и неприят­ности. Ако се сънуваш като моряк, предстоят ти изненад­ващи събития, житейски обра­ти. Друг ако е моряк, значи се доверяваш на авантюрист, на несигурен човек.

МОНЕТА
ако сънуваш, ще имаш променлив късмет. Ако е старинна, очаквай добри пе­чалби, придобивки, успех. Ако е златна, заплашва те болест. Ако е медна, ще имаш сиромашки радости. Звън на моне­ти е знак за лъжлив слух и сиг­нал за настъпващи болести. Фалшива монета ако видиш или ти дават насън, ще те измамят в любовта.

ЛОДКА
ако видиш насън, ще успееш в започнатото. Ако си в нея, значи ще се впуснеш с пълни сили в живота. Ако лодката е привързана към кея, ще се страхуваш да предприемеш по-значителна промяна в работата си. Разходка с лодка в спокойна вода е предсказание за приятни изживявания, любовни емоции и развлечения. Ако лодката плава в бурна или мътна вода, ще претърпиш загуби. Ако лодката ти потъва, някоя твоя авантюра ще завърши с лош или печален край.

ПЛАЖ, ПЛАЖЕН ЧАДЪР
ако сънуваш, че си на плаж, не бързай да споделяш или да разкриваш всичките си тайни. Ако друг е на плаж, ще бъде нечестно и неоправдано да се възползваш от временната слабост на партньорите си. Ако насън видиш плажен чадър или стоиш под него, значи разчиташ на случайно стечение на обстоятелствата във важна ситуация.

ПРЪСТЕН
че носиш, ако сънуваш, ще се влюбиш. Ако ти подаряват пръстен, чакай изненада в семейството. Ако изгубиш пръстена си, ще те сполети беда. Намериш ли пръстен насън, ще намериш приятел за цял живот. Пръстен със скъпоценни камък е знак за богатства и почести. Златен пръстен означава радост и успехи в работата, сребърен -семейно щастие, железен - бедност и неволи.

Бариера
ако видиш пред себе си насън, ще се чустваш несигурен във собствените си сили, готов си да се откажеш от започнатото. Ако я преодолееш, ще се справиш с голяма препятствие в работата или личния си живот.

# 36
  • Мнения: 14 654
Май преди имаше една тема в подфорум Хомеопатия, където Aleksander тълкуваше сънищата на хората Simple Smile
Но много рядко взе да пише вече.

# 37
  • Мнения: 3 447
Снощи един огромен черен котарак блъскаше по вратата в съня ми и искаше да влезе при мен.Аз натисках отвътре,той отвън.Кошмар.Какво означава това?
Означава, че скоро ще пуснеш анонимка в Д и С  Simple Smile

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
морето е хубаво нещо ...явно си наясно със себе си, смел човек си ...  морето символизира подсъзнанието и това, че си близо до него или се потапяш е хубав знак ... себепознание някакво

малките метални кръгчета , според мен , са времето, дата, календар ... очакваш ли нещо ?

# 39
Очаквам да. За монетите ли става въпрос?

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Очаквам да. За монетите ли става въпрос?

Монетите, според мен са някаква дата, на която очакваш нещо да се случи ....

# 41
Ами има определена дата в близкото бъдеще, която очаквам, да .. Simple Smile

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами има определена дата в близкото бъдеще, която очаквам, да .. Simple Smile

Ами, това сънуваш- очакване

# 43
  • Мнения: 335
Естествено, че сънищата са показателни.
Важно е как изглежда водата в твоето море - плитка ли е, бистра ли е, виждаш ли дъното или е дълбоко и тъмно.
Усещаш ли водното на водата, студена ли е или топла, боса ли си или не...
Металните бляскави кръгчета, монетите също са много характерни.

И двете картинки показват напрежение.

Може да си имала скоро повод да се усъмниш в приятелството на близък човек. Може да е роднина (но не от къщата ти) или приятел от детството.
Ако не си влизала в открит конфликт (например неочаквано сериозна разправия по нищожен повод), имаш някакво смътно предчувствие за предателство и неискреност, за нещо, което ти се изплъзва по предателски лесен начин, някак си набързо.
Морето изобщо не е екзотика в сънищата.
По-скоро е усещане за нечия прикритост, която те обижда и държи в напрежение, понеже ти отдавна, доброволно и почти с ентусиазъм си предала всички свои ключове. Очакваш същото, а получаваш все по-метален вкус след размисъл за отношението и поведението на някого, на когото държиш.
Сещаш ли се - нещо като да гледаш "Слона моя приятел" в лятното кино юнска вечер. И после да гледаш същия филм в същото кино но през ноември, а да не знаеш това. И да се чудиш защо ти е студено на тоя горещия филм.

Е?

# 44
Ей тва беше! Евалата и мерси!
Това по свои сънища ли си го интерпретирала или ... не знам и аз, но много точна дефиниция даде. Едва ли го пише някъде така.
Отностно въпросите...водата винаги е лятно топла, ясна, чиста, няколко пъти кристално чиста като онези води по хаваите и бахамите...ако съм била вътре никога не съм имала страх че ще потъна, не съм се давила, винаги съм опирала дъното.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 23:07 от Млада Козичка

# 45
  • Мнения: 335
Бистрата плитка вода не е от добрите картинки.
Но ако е топла и приятна... - не знам. Поначало да си във вода значи да си се открил пред някого, да си се доверил и да си доброволно незащитен.

Не чета съновници. Няма показателен сън извън личния разказ на самия сънуващ  Simple Smile
Така ти го изтълкувах, защото ми се стори, че ми го разказваш така.



# 46
Брей, имаш дарба явно. Simple Smile
Добре тогава, а откъде знаеш примерно че бистрата плитка вода не е на добро? Всмисъл как си го разбрала? Simple Smile

# 47
  • Мнения: 335
... Добре тогава, а откъде знаеш примерно че бистрата плитка вода не е на добро? Всмисъл как си го разбрала? Simple Smile

Ами, с времето. Така го разбрах.
Ти как разбираш, че като няма облаци ти е слънчево? Първо го усещаш, после - по логика.

Например, за да тълкувам разминаването между ника и аватара ти, ми трябва повече логика, отколкото "усет"  Simple Smile

Та бистрата вода затова я сънуваш бистра, защото наяве има нещо, което "виждаш" като дъно през бистра вода. Тревогата ти се е събирала капка по капка, сглобила си много дребни причини ведно, за да стане картинката цяла.

Бабите казват - бистра плитка вода е на болест, на ядове.
Аз това го чувствам като усещането след баня, когато си си забравил кърпата в гардероба и мокър тръгваш да се ветрееш до там, за да я търсиш и употребиш.

От друга страна, ако бабите са прави, то е, защото човек сънува бистра вода, когато сутринта вече е кихнал, наобед се е закашлял, а преди да заспи няколко пъти си е духал носа...  Laughing
Няма да тръгне да се разболява, защото е сънувал вода, а обратно.

# 48
  • tardis
  • Мнения: 329
морето е хубаво нещо ...явно си наясно със себе си, смел човек си ...  морето символизира подсъзнанието и това, че си близо до него или се потапяш е хубав знак ... себепознание някакво

водата и големите водни площи имат важно място като символ в колективното несъзнавано;
това е нещо непознато и дълбоко, и въпреки, че е спокойно, в съня си, козичке, не успяваш да влезеш там;
мисля, че причината да се повтаря е, че е необходимо да осъзнаеш нещо конкретно, което отказваш да приемеш за себе си (или че много малко се познаваш и е крайно време да го направиш, да се потопиш в несъзнаваното).
подобни са сънищата с пропадането с асансьор, обаче при тях си е истински кошмар;
или когато стоиш до стълби, които се спускат към бездна или просто към тъмно подземие.

Chanel, имала съм подобен и то доста разтърсващ сън (при мен не беше котарак, нещо по-ужасяващо, но и приличащо на мен); това наистина може да си самата ти, или по-скоро твоята Сянка: обобщение на всички неща, които не одобряваш в себе си и си ги изхвърлила и заключила някъде с илюзията, че ги няма вече. Не е задължително да са лоши, просто според теб са неприемливи и са получили оценка "не". Те, естествено, искат да бъдат забелязани и приети и ти хлопат на вратата.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Защо не гледате съновници? Аз си правя справка с моя който е на компа и ми познава.

# 50
  • Мнения: 335
Защо не гледате съновници?...

По причината, поради която не си гледам на боб  Laughing

# 51
  • Мнения: 39
Добър ден/утро на всички.
Имам нужда от малко помощ отностно един сън.
Надявам се тук да има такива които се интересуват или разбират до някаква степен от интерпретации.
Значи от мнооого време, месеци, много често сънувам море. Понякога съм вътре в него, понякога просто го виждам от плажа, понякога не го виждам, но знам че съм на морето.
Не са били никога лоши сънища, че се давя примерно, а просто че съм на море я с гаджето, я със семейство или със приятели. Последната седмица ми се случи да сънувам прословутото море 4,5 поредни нощи. Едната нощ, бях на плажа, но имаше някакво въженце там където се разбиваха вълните на брега, спасителите го бяха сложили за да не влизаме, защото било опасно. Обаче видях на няколко метра навътре в морето няколко лодчици, приличаха повече на канута, с по 1 човек в тях, а морето беше адски спокойно там, нямаше никакво движение.
Започвам вече да се чудя какво символизира това море, защото постоянно го сънувам.
Друг сън който сънувам вече 3ти път е че намирам една монета на земята, примерно 50 стотинки, но изведнъж започвам да виждам около тази монета десетки други и започвам да ги събирам. Веднъж се случи и с пръстени,хаха. Но друго ме интересува в случая. Тази нощ сънувах тези прословути монети, но бяха във морето до кокалчетата на плиткото.
Сигурно ще има такива които да ме помислят за луда, но ми е интересно и ще се радвам ако имате някакви обяснения.
Мерси.
Насън парите не са хубаво нещо.Спокойната вода означава опасност,лоши колеги и лукави приятели.Няма да тълкувам всяка дума,но май трябва да смениш работата и средата си.Промени нещо в личния си живот,защото май там нещо те ограничава.

# 52
  • Мнения: 2 161
Снощи един огромен черен котарак блъскаше по вратата в съня ми и искаше да влезе при мен.Аз натисках отвътре,той отвън.Кошмар.Какво означава това?
Означава, че скоро ще пуснеш анонимка в Д и С  Simple Smile
Имам такива намерения.Обобщена тема под наслов:Мъжът ми ме бие и изнасилва едновременно в понеделник,във вторник чати с момичета в нета,сряда и четвъртък са му ден за порно,в петък изпраща майка си да ме тормози специално,а в събота и неделя спи като пън и не ме извежда.Кажете,според вас не е ли гей?Помогнетееее,плиййййз.

# 53
  • Мнения: 3 447
Имам такива намерения.Обобщена тема под наслов:Мъжът ми ме бие и изнасилва едновременно в понеделник,във вторник чати с момичета в нета,сряда и четвъртък са му ден за порно,в петък изпраща майка си да ме тормози специално,а в събота и неделя спи като пън и не ме извежда.Помогнетееее,плиййййз.
... апък на мен едно момче ми взе ъкълъ, помощщт!!!

# 54
  • Мнения: X
Снощи един огромен черен котарак блъскаше по вратата в съня ми и искаше да влезе при мен.Аз натисках отвътре,той отвън.Кошмар.Какво означава това?
Означава, че скоро ще пуснеш анонимка в Д и С  Simple Smile
Имам такива намерения.Обобщена тема под наслов:Мъжът ми ме бие и изнасилва едновременно в понеделник,във вторник чати с момичета в нета,сряда и четвъртък са му ден за порно,в петък изпраща майка си да ме тормози специално,а в събота и неделя спи като пън и не ме извежда.Кажете,според вас не е ли гей?Помогнетееее,плиййййз.
Моят като почне да прави така назидателно му коввам оназ работа на вратата на кенефа, да му еза урок! Naughty

# 55
  • Мнения: 335
Тази нощ сънувах, че чичкото от рекламата на "Леко" - в син гащеризон и с кофа жълта боя - отива до вратата на форум "Клюкарник", надига се на пръсти и написва с четчица "Спам-клъб".
А малко по-вляво проблясва нещо метално и масивно с леко размити очертания на катинар.
И се чува "Щрак". Laughing

Какво ли означава това?




# 56
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393

подобни са сънищата с пропадането с асансьор, обаче при тях си е истински кошмар;
или когато стоиш до стълби, които се спускат към бездна или просто към тъмно подземие.


Rainbird, може ли да дадеш малко повече интерпретация за пропадащ асансьор. Доста често съм сънувала такъв и такъв, който излита на горе..Много рядка успявам возейки се на асансьор на сън да  спра на етажа, на който искам.. Crazy .Тогава само си повтарям.. ще спре, ще спре..

# 57
  • tardis
  • Мнения: 329

подобни са сънищата с пропадането с асансьор, обаче при тях си е истински кошмар;
или когато стоиш до стълби, които се спускат към бездна или просто към тъмно подземие.


Rainbird, може ли да дадеш малко повече интерпретация за пропадащ асансьор. Доста често съм сънувала такъв и такъв, който излита на горе..Много рядка успявам возейки се на асансьор на сън да  спра на етажа, на който искам.. Crazy .Тогава само си повтарям.. ще спре, ще спре..

сега не сънувам, но като малка редовно ми се случваше и точно като при теб - не само надолу, а и нагоре, минава 11-тия етаж и продължава незнайно накъде; страх ме беше да вляза в асансьор заради тези сънища и до сега предпочитам стълбите, колкото и висока да е сградата...

та пропадането е едновременнно знак, че имаш много скрити от себе си неща и е време да им обърнеш внимание, да си честна спрямо себе си за тях; да осъзнаеш по-добре какво стои зад нещата, които не харесваш у себе си или смяташ, че ти създават проблеми; да разбереш какво контролира наистина живота ти.
това, че асансьорът излиза от твой контрол, само показва, че нещата засега са извън твой контрол и е време да ги овладееш. Показва и несигурност, както и това че някой друг или нещо друго решава вместо теб.

това, а ла Пиер Дако; дано ти свърши някаква работа Simple Smile

# 58
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
rainbird, благодаря  bouquet
Отдавна не съм имала асансьорни премеждия и не си спомням последния път, когато съм имала такъв сън, какви са ми били притесненията, но ми даде насока за размишления  Grinning
Аз също честичко сънувам море. При мен винаги е бурно или с мътна вода, веднъж вадих от водата трупове на удавници.. Confused

# 59
  • Мнения: 335
Фройд има много специални тълкувания за асансьорите в сънищата, но би трябвало да се сещате с какво са свързани те, щом са на Фройд.  Simple Smile

За мен пропадащ асансьор е логичен образ на спотаено притеснение за предприети от теб начинания и страх от техния провал.
Не е задължително начинанията ти да са съдбоносни, с точна дата и действащи лица. Може да са много, но дребни уговорки, искания към теб, отложени твои обещания и пр. нещица, по които изпускаш срокове или можеш да претърпиш загуба - каквато и да е. Не е задължително да я съзнаваш, да лягаш и да ставаш с мисълта за тази загуба. Тя може да си кротува на най-долния етаж на твоето подсъзнание, накъдето всъщност отива твоя пропадащ асансьор  Simple Smile.

Такъв асансьор може да сънува и всяко дете, ако в градината предишния ден са рисували за пръв път с водни боички например, но баба му е дошла да го вземе по-рано и рисунката е останала недовършена, без детето да знае кой ще я прибере. А в същото време предишната седмица сте си бъбрили вкъщи с него именно за това - как то вече е голямо и може да нарисува самО истинска картина с истински водни бои. Как ще я покаже на Едисикого, за да го впечатли и да разбере и той, че малкият герой вече е голям  Laughing
(Ако напоследък се е и возило на асансьор, не виждам какво друго би могло да сънува това дете  Laughing)

# 60
  • Мнения: X
хм,интересно, и аз имам такива сунища с пропадания,само че винаги са стълбища

# 61
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
И последно за асансьорите  Laughing
Това с пропаданията  - ясно
А излитащите какво трябва да говорят? Simple Smile И те са си доста страшни

# 62
  • Linz
  • Мнения: 11 619

Rainbird, може ли да дадеш малко повече интерпретация за пропадащ асансьор. Доста често съм сънувала такъв и такъв, който излита на горе..Много рядка успявам возейки се на асансьор на сън да  спра на етажа, на който искам.. Crazy .Тогава само си повтарям.. ще спре, ще спре..

сега не сънувам, но като малка редовно ми се случваше и точно като при теб - не само надолу, а и нагоре, минава 11-тия етаж и продължава незнайно накъде; страх ме беше да вляза в асансьор заради тези сънища и до сега предпочитам стълбите, колкото и висока да е сградата...
И аз често сънувам асансьор, който подминава последния етаж и продължава нагоре, а аз се будя от страх... Но защо при теб е 11 етаж?!...
... Както и прииждаща към мен огромна водна маса.
Заради тия сънища не обичам да се возя в асансьори (по-специално до последния етаж) и ме е страх от морски вълни.

# 63
  • Мнения: X
аз пък познавам хора,които твърдят че никога нищичко не сънуват и някак си странно ми звучи,аз почти винаги сънувам по нещо

# 64
  • София
  • Мнения: 4 022
И аз често сънувам асансьор, който подминава последния етаж и продължава нагоре, а аз се будя от страх...


И аз . Някой знае ли какво тълкувание има този кошмар?

# 65
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
И аз често сънувам асансьор, който подминава последния етаж и продължава нагоре, а аз се будя от страх...


И аз . Някой знае ли какво тълкувание има този кошмар?
Издигане в службата....

# 66
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Кошмари ли са ? Общо взето човек се плаши да разбере за себе си неща, които не му хареват, за които е бил наказван, за които му е било внушено, че са лоши и за това не ги допуска до съзнанието си ...такъв един асансьор може да е опит за надзъртане, но трябва да се преодолее страха... важно е да стане ...

# 67
  • София
  • Мнения: 4 022
Кошмари ли са ? Общо взето човек се плаши да разбере за себе си неща, които не му хареват, за които е бил наказван, за които му е било внушено, че са лоши и за това не ги допуска до съзнанието си ...такъв един асансьор може да е опит за надзъртане, но трябва да се преодолее страха... важно е да стане ...

За мен са кошмари, тъй като в съня си знам , че след като мине и последния етаж и не спре, сградата има покрив и едва ли не ще ме премаже в него.Не мога да се насиля да го доизсънувам, за да разбера какво всъщност става, от страх.

# 68
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За мен са кошмари, тъй като в съня си знам , че след като мине и последния етаж и не спре, сградата има покрив и едва ли не ще ме премаже в него.Не мога да се насиля да го доизсънувам, за да разбера какво всъщност става, от страх.
И аз така. Като че ли ме е страх, че ще подмине последната врата и няма да има как да изляза. Или пък че ще се удари в покрива и ще падне.

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За мен са кошмари, тъй като в съня си знам , че след като мине и последния етаж и не спре, сградата има покрив и едва ли не ще ме премаже в него.Не мога да се насиля да го доизсънувам, за да разбера какво всъщност става, от страх.
И аз така. Като че ли ме е страх, че ще подмине последната врата и няма да има как да изляза. Или пък че ще се удари в покрива и ще падне.

 това , което написах се отнася по- скоро за слизащите асансьори...  newsm78

# 70
  • tardis
  • Мнения: 329

И аз често сънувам асансьор, който подминава последния етаж и продължава нагоре, а аз се будя от страх... Но защо при теб е 11 етаж?!...

при мен беше 11-ти защото толкова етажа май имаше блокът, в който живеехме когато ги сънувах; повечето кошмари са свързани с този блок, явно съм го смятала за важен;
и да, бяха кошмари, защото не можеш да спреш и да излезеш; ако пропадането е свързано със слизане в несъзнаването, то издигането може да е с много властен свръхаз, кой знае;
а пропадането беше сякаш до центъра на земята, минавах шахтата и започваха някакви подземни етажи с все по-големи номера, понякога ставаха трицифрени ...
колкото повече пораствах и разбирах себе си, толкова по-рядко сънувах подобни сънища; иначе бяха почти хронични, но аз живеех в психически потискаща обстановка... и откъсната от родителите си;
а издигането може да е и хубаво, но много зависи как се чувстваш; по-късно, като намаляха асансьорните сънища, често сънувах, че летя и беше хубаво;


Холограма, с Фройд започва психоанализата, но само започва; той вижда най-очевидното и срещаното, но то е само част от цялостната картина; други след него надграждат и виждат други такива части;
на практика всяко желание може да бъде изтласкано в несъзнаваното ако определени условия са налице;
дори това да ходиш на кино или да ядеш сладолед, стига Свръхазът да е програмиран така.;
та Фройд ми е много едностранчив, въпреки големия си принос...
Виж Юнг ми е по на сърце Wink

# 71
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

а издигането може да е и хубаво, но много зависи как се чувстваш;




Да, но не го допускаш за себе си

# 72
  • Мнения: 3 634
Аз съм много добра в интерпретацията на сънища!  Mr. Green Моите си ги тълкувам вярно. Веднъж се обадих на приятел в 3 през нощта, за да го предупредя за опасност, а той ми каза че е направил лека катастрофа.

Твоето море тъмно или бистро е? Спокойно или бурно? Има ли скали наблизо - стръмни, отвесни? Растителност? Тясна ли е плажната ивица...всичко е символика, питай чичо Фройд!  Wink

Аз често сънувам море и не защото хобито ми е ветроходство. За себе си знам какво означава - утеха! Само в близост до голям воден басейн я намирам. Другите елементи са лични.  Blush

# 73
  • Мнения: 59
На мен като дете ми се случваше много често да сънувам море. Седя сама на плажа посред нощ и ме залива цунами. И това го сънувах стотици пъти. Така и не разбрах какво означава.

Миналата година сънувах, че баща ми умира. След няколко дни наистина се случи.

# 74
  • Мнения: 183
снощи сънувах много странен сън,Спилбърг пасти да яде,и цял ден ме човърка какво ли значи
значи бяхме с милото някъде си и по едно време трябваше да се разделим,аз дойдох при моето семейство от едната страна на някаква висока стена,а милото с неговото остана от другата и вече щеше да идва края на света и отгоре се гледа как от страната на милото става страшно,а аз бях много притеснена и  ме беше яд,че се разделихме от моята страна нищо....и по едно време свърши ужаса и тел. ми звъни,милото да ми каже,че е жив,но е останал с един крак  Shocked Shocked Shocked ... или нещо подобно...направо събудих се почти готова да ревна Tired

# 75
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Хъни, ще останеш наполовина удолетворена....или ти, или той. Нищо страшно или притеснително.

# 76
  • Мнения: 335
... от едната страна на някаква висока стена,а милото с неговото остана от другата и вече щеше да идва края на света и отгоре се гледа как от страната на милото става страшно,а аз бях много притеснена...


По-скоро си гледала IceAge 2 .
"Ледена епоха 2" - онази с катерицата  Laughing

# 77
  • Мнения: 183
мерси  bouquet
колкото до Ледена Епоха-не точно повече приличаше на Война на Световете
hahaha

# 78
  • Мнения: 335
... повече приличаше на Война на Световете...

Ама враждуващи лагери ли се оформиха в тези два края...с тази стена между тях...?
Тогава значи, че ще пишеш в някоя от темите за свекървите в ДиС.


# 79
  • Мнения: 6 206
Хихи, асансьорите били секс
Това не го знаех
аз също съм си летяла с асансьори нагоре, но не ми е било притеснено
Винаги съм го приемала като добър знак и е било такъв

Но тези дни имам гадни сънища
Преди дни сънувах, че косата ми капе, това по всички съновници е много гадно
Капеше на ивици, една лента с коса, една без коса
Видях го изведнъж и се учудих как не съм го видяла преди
Успокоявах се, нищо, ще мине
Лошо, беше четвъртък срещу петък - лошите сънища се сбъдват до няколко месеца

На другият ден сънувах мъртви живи и живи хора, мъртви

За капак на третият ден сънувах, че съм бременна. Хубавото беше, че раждах, ама така и не родих докато се събудих

По всички тълкувания сънищата тези дни показват лошо
Дано просънувам нещо хубаво
Холограма, какво ще кажеш? Simple Smile

# 80
  • Мнения: 2 353
  За издигането с асансьор - поне аз го тълкувам като страх от израстване, което знаеш, че заслужаваш, но те е страх от последиците и промените, които би могло да предизвика, не знаеш докъде можеш да се качиш, страх от липсата на старата, добре изпитана основа.
  За огромните морски вълни - същото, но по-скоро вътрешно - промяна в светогледа, която ще попилее много стари и любими неща, но е необходима. Човек знае, че все някога трябва да "си извади водораслите" и боклуците и да ги сложи там, където им е мястото - в коша.
 

# 81
  • Мнения: 335
... Холограма, какво ще кажеш? Simple Smile

Ще кажа, че щом сънуваш лоши сънища, значи нещо те тревожи.

Нали знаеш как понякога намисляш да направиш нещо, а после забравяш и цял ден те преследва някакво смътно усещане за нещо недовършено, недоизказано - някакъв жълт светофар ти мига нон стоп и те прави тревожна.

А най-голямата тревога в сънищата идва от подсъзнателното чувство за вина - усещането наяве, че нещо зависи от теб и ти можеш да го промениш, ако реагираш адекватно, но все още не си го направила
Да очакваш от себе си правилно поведение е много натоварващо и то винаги носи много по-големи кошмари, отколкото страхът от чуждите кофти решения (или от тези на "Съдбата").
Да натоварваш собствената си личност с отговорности, е най-сигурният начин да си развалиш съня.
Дори "бабешката" символика за бременност насън е "бреме", тежест, отговорност и пр.
Живи хора да сънуваш мъртви - "по бабешки" значи, че им е "умряло злото".
Но това наистина не е толкова лош сън в повечето случаи - особено, ако си плакала за тях. Да сънуваш човек, който вече не е жив, значи, че ще се видиш с жив след дълга раздяла (според съновниците).
Падането на косата е страх от загуба, страх от разболяване и изобщо страх от личната ти безпомощност пред обстоятелствата извън теб, които не можеш да промениш. Но и не можеш да се успокоиш от това, че съзнаваш липсата на вина у теб. Подсъзнанието ти те тормози: "Ако мислиш бързо и правилно, може пък да се намери някакъв изход". Така то те кара да се упрекваш, че не виждаш такъв.

По принцип лоши сънища сънуват най-вече хората, които трябва да вземат решения наяве, натоварени са с отговорности, а не просто със страхове (от нечии други решения напр.).
Затова и полетите насън са най-често в детска възраст или най-ранна младост.
Чувството за несигурност (особено, когато е основателно) и чувството за вина (особено когато наистина имаш такава) никога не биха допуснали да летиш насън.
Но винаги биха могли да ти докарат сънища като тези, които описваш.

Ако ми се налагаше да тълкувам, щях да предположа, че се страхуваш за здравето на близък човек и се тормозиш от мисълта,  че може би можеш да му помогнеш, но не се сещаш как. Може да се притесняваш и за себе си, но, разбира се, съзнанието ти нищо не знае за всичко това - чува само някакво трополене като от разместване на столове от долния етаж (твоите неосъзнати страхове)...

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 01:12 от Холограма

# 82
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За себе си мога да кажа, че асансьорите и големите вълни не символизират нищо. Просто са израз на страховете ми.
Падането на зъби, коса, ражданията и т. н. също не са някакъв символ и не ги тълкувам.
Вчера сънувах баба ми (тя почина на 12.02.2001 г.). Бях при нея с децата ми и трябваше да й оставя едното, а аз с другото да ходя някъде. Тя обаче ми каза да ги взема и двете. Тръгнах аз с децата и се озовах на едно място (до блока, в който живеех с баба ми), тогава звънна будилника. Един час по-късно се озовах на същото това място (случайно минах точно от там) този път наяве... А бях забравила, че има годишнина от смъртта й.

# 83
  • София
  • Мнения: 4 022
  За издигането с асансьор - поне аз го тълкувам като страх от израстване, което знаеш, че заслужаваш, но те е страх от последиците и промените, които би могло да предизвика, не знаеш докъде можеш да се качиш, страх от липсата на старата, добре изпитана основа.

 

Много интересна интерпретация.Замислих се за себе си и наистина при мен има един такъв страх , ще се опитам като ми се появи отново този кошмар с асансьора да се погледна отстрани, за да видя каква е ситуацията в момента и как аз реагирам на нея.Благодаря ти  bouquet

Холограма, много ми харесват разсъжденията ти по темата!

# 84
  • Мнения: 335
...А бях забравила, че има годишнина от смъртта й.

Очевидно не си.
Само дето подсъзнанието ти не го е подложило на обсъждане със съзнанието ти.
Мога да предположа, че не мислиш, че твоята баба е дошла в съня ти, за да ти припомни това.
Всъщност, образно казано, е така.
Споменът за нея е намерил спомена за годишнината й в съня ти.

А това, че си се оказала близо до дома й, някой с готовност би ти го обяснил с "победата на подтиснатата интенция" (както е при "борбата" между "подтиснатата и свободната насоченост на съзнанието" както го разбира Фройд в обясненията му за грешките).

Доста спорно, ако се прилага за спомените, и пак звучи логично.
Колко хубаво ще е, ако истината не е чак толкова логична и вие наистина сте били заедно както в съня ти, ако тогава си се чувствала добре.

# 85
  • Мнения: 335
... Холограма, много ми харесват разсъжденията ти по темата!

И на мен  Laughing
Шегувам се (макар че, пиша неща, които наистина мисля)

# 86
  • Linz
  • Мнения: 11 619
...А бях забравила, че има годишнина от смъртта й.

Очевидно не си.
Само дето подсъзнанието ти не го е подложило на обсъждане със съзнанието ти.
Мога да предположа, че не мислиш, че твоята баба е дошла в съня ти, за да ти припомни това.
Всъщност, образно казано, е така.
Споменът за нея е намерил спомена за годишнината й в съня ти.

А това, че си се оказала близо до дома й, някой с готовност би ти го обяснил с "победата на подтиснатата интенция" (както е при "борбата" между "подтиснатата и свободната насоченост на съзнанието" както го разбира Фройд в обясненията му за грешките).

Доста спорно, ако се прилага за спомените, и пак звучи логично.
Колко хубаво ще е, ако истината не е чак толкова логична и вие наистина сте били заедно както в съня ти, ако тогава си се чувствала добре.
Забравих, от което много ме е срам. Обадих се на майка ми тази сутрин и тя ми каза, че вчера е ходила на църква да запали свещичка за баба ми... А аз дори бях забравила, че е починала на тази дата ooooh! Embarassed
Но естествено си права, че не мисля, че баба ми ме е посетила в съня ми Peace

# 87
  • Мнения: 183


На другият ден сънувах мъртви живи и живи хора, мъртви

аз когато сънувам дядовците ми<защото всичките са починали> винаги сънувам,че са живи а бабите ми<които са живи и здрави,дано и занапред да е така>в съня ми винаги са починали Shocked

# 88
  • Мнения: 143
Здравейте.Сънувах че съм в църква и съм пред иконата на св.Димитрий но самата икона не видях а силно в съня ми се бе втренчил надписа на иконата св.Димитрий.Какво според вас означава това?Благодаря на всички ако ми отговорят.Приятен ден.

# 89
  • Мнения: 3 634
Здравейте.Сънувах че съм в църква и съм пред иконата на св.Димитрий но самата икона не видях а силно в съня ми се бе втренчил надписа на иконата св.Димитрий.Какво според вас означава това?Благодаря на всички ако ми отговорят.Приятен ден.

Странно! Аз също сънувах тази нощ икона на св. Димитър, но го отддадох на сина ми, който се казва така.  newsm78
Религиозна ли си? Защото аз не съм и не бих се замислила. обаче, ако съм ще отида вероятно на църква и ще оставя 20лв.

# 90
  • Мнения: 941
Поздравявам ви за темата, не е нужно да се гледа с присмех на нея...и ако някой наистина може да тълкува сънищата, го поздравявам   bouquet
Ако не се бъркам в ник-а Холограма има доста точни попадения   bouquet

Щв ви споделя един съм, който сънувах преди около 20 дена и който след една седмица, ми се "разясни"...
Какво значи "разясни" - случи се нещо, което не бих го свързала със съня...ако не си задавах постоянно въпроса какво значи...
Та сънувам: в една стая съм с няколко жени...гола стая, на едната и стена има врата към друга преходна стая...на вратата една по-плътна леля, с бяло, седи като на пропусквателен пункт. Редим се ние жените -аз най-накрая, защото ме е страх ще ме пусне ли, а искам да ме пусне да отида в другата стая.Защо искам - незнам, но знам че ме е страх...
На всяка жена лелята казва нещо шепнешком.
Идва моя ред и тя ми казва "а ти къде?",
аз: "ми и аз там"
тя: "ааааа там ходят тия дето им е топло"
аз: "ми и на мен ми е топло"
тя:"ааааа студено ти е, не ти е топло още"

и не ме пусна.....

тълкованието на съня ми.....ще ви го кажа....
но бих искала поне някой от вас, да се опита да ми го разтълкува...
Съня ми е доста показателен, за вътрешните ми тревоги...., но докато не се случи "случката", която го разтълкува, незнаех какво означаваше...

# 91
  • Мнения: 127
Според мен всеки според собствените си усещания може да разтълкува сънищата си .
mother-of-pearl за твоя сън си мисля от вчера ,но истината е че ми е трудно да го разтълкувам.


тълкованието на съня ми.....ще ви го кажа....

Ще се радвам да споделиш с нас!

# 92
  • Мнения: 2 448
Мога да тълкувам само моите, защото знам от какво са провокирани. Чуждите , за съжаление не .

# 93
  • Мнения: 941
Ще започна малко от далече за да ме разберете...
Месечният ми цикъл е 23 дена.
Съня го сънувам някъде към 20-ия ден от цикъла ми.
Същия месец ми закъснява за първи път и то сериозно - една седмица.
Факт е че искаме второ...и се надах този път да се е получило..
НО...на 31-ия ден "цъфнах"

Думите от съня си ги помня много ясно:
Цитат
:"ааааа студено ти е, не ти е топло още"
  - явно е ставало въпрос за корема ми....че съм празна... Sad

Съня го сънувах, преди въобще да ми е дошла датата на цикъла...и да се замисля, дали този месец се е получило...в смисъл, че не е в следствие на мои тревоги или подсъзнание..

# 94
  • Мнения: 1 212
Тази нощ сънувах, че чичкото от рекламата на "Леко" - в син гащеризон и с кофа жълта боя - отива до вратата на форум "Клюкарник", надига се на пръсти и написва с четчица "Спам-клъб".
А малко по-вляво проблясва нещо метално и масивно с леко размити очертания на катинар.
И се чува "Щрак". Laughing

Какво ли означава това?

 Peace ....   Laughing Laughing Laughing

Ето тук мога определено да се включа с тълкувание и аз  Mr. Green
Тъй както повечето "вещи в занаята "  Wink със сънищата знаят ....
За това дали един сън се сбъдва или не е от знаение кога го разказваш / споделяш/ пред други .... сутринта или следобеда в деня последващ въпросния сън.
И тъй като часа на поста е гледам ... 11.48  - точно на обед , въпроса за реализацията му е спорен  Mr. Green
yes

# 95
  • Мнения: 13
Сънувах обесено дете - момче, на около десет години, със светла коса - много гадно...  Какво ли е това?

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 05:12 от Malko diva

# 96
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз сънувах, че двамата с дядо ми (който почина отдавна) плачем за едно мое бебе, което е починало. Мъката ми беше огромна. Събудих се и пак заспах. После пък сънувах, че ми падат зъби (но това го сънувам често, а и снощи си мислех, че тия дни трябва да отида на зъболекар- имам зъб за вадене)... докато гоня самолет (да не изпусна полета).

# 97
  • Мнения: 335
Рени, нали сама си знаеш, че това означава огромно вътрешно напрежение от стаени притеснения и страхове.

А да плачеш насън си е защитна реакция - точно както да плачеш наяве.
Но насън се случва най-често, ако не го правиш наяве, ако имаш причини да го потискаш, когато си буден.

# 98
  • Мнения: 335
Сънувах...  Какво ли е това?

Най-вероятно си изживяла тежко ситуация, в която решението е било във властта на друг, извън твоя контрол, а ти си смятала последствията за много важни.

Някой е имал силата да наложи властта си и да придобие нещо от друг човек (може и от теб самата) и това, което човекът (или ти) е бил принуден да направи ти оценяваш като проява на чуждата лошотия (незаслужена злоба, алчност или невъзпитание).
С две думи - чувстваш се безпомощна пред нещо, но в същото време се натоварваш с подсъзнателния упрек към себе си, че може би има някакъв начин да предотвратиш последствията, ако навреме се сетиш как.

Може би скоро си си правила равносметка от конфликт или трайно неразбирателство с някой друг (например колега или роднина) колко твоята добронамереност те прави беззащитна пред безочието на другите около теб.


ПП Да не би да ви предстои делба на наследствен имот?

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 09:56 от Холограма

# 99
  • Варна
  • Мнения: 640
Мъжа ми често сънува потоп, казва че голяма вълна ни залива. Сънят му не се повтаря, а се случва по различен начин, но толкова често, че чак говорихме за преместване от Варна Simple Smile. Хайде, кажете, да се местим ли?

# 100
  • Мнения: 335
Мъжа ми често сънува потоп, казва че голяма вълна ни залива. Сънят му не се повтаря, а се случва по различен начин, но толкова често, че чак говорихме за преместване от Варна Simple Smile. Хайде, кажете, да се местим ли?

Сънят му може да е проява на чувство за безсилие по отношение на нещо - може би в работата.
Проблемът може да е и финансов - един вид: пак метрологичен  Laughing ...
Но вълната да не идва от морето.

# 101
  • Мнения: 335
... Забравих, от което много ме е срам. Обадих се на майка ми тази сутрин и тя ми каза, че вчера е ходила на църква да запали свещичка за баба ми...

Днес е Черешова Задушница. Запалете по една свещичка, ако отдавате значение на това:

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=262278

# 102
  • Варна
  • Мнения: 640
Холограма, да, така е, много се тревожи за работа, и да- вълната идва от морето.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 640
И свещичка запалих, но в къщи.

# 104
  • Мнения: 532
Не прочетох цялата тема,но искам да ви кажа,че един сън ми показа че живота ми ще се обърне на 180 градуса!
Сънувах го веднъж ,но толкова особен съм не съм имала,бях сигурна че значи нещо ,но не можеш да си го рзтълкувам.Пуснах тема във един форум,получих няколко отговора.Единия беше че ще скъсам със всичко старо.Че живота ми ще тръгне във съвсем друга посока,и това без да съжалявам за това което загърбвам.Нараво ми се видя невероятно.Жовота ми от години течеше нормално,работа,семейство,деца...нормалните неща..не ми се вярваше че точно в това ще е промяната.И така след една година наистина обстоятелствата станаха такива че започнах всичко наново, и то наистина без съжаления Simple Smile

# 105
  • София
  • Мнения: 1 223
За първи път ми се случва, да сънувам един и същи сън  Confused Първия път беше преди десетина дни, снощи се повтори. Понякога сънувам тематично свързани сънища /сериали/, много детайлни и цветни, но този ме тревожи....
Вървя през поляна, слънчев ден, наблизо има блокове. Има някой с мен /мъж, близък/, но не го виждам. Намираме ученическа раница /първия път беше червена, вторият зелена - само това е различното/, отварям я и измъквам учебник по биология, подвързан с хария на дребни цветчета. Отварям го и виждам, че на вътрешната корица пише Петя /следва дълга фамилия, която не мога да запомня/, 6 /б или в/ клас. Убедена съм, че и се е случило нещо лошо /отвличане/. После "виждам", че мъж с брада и кестенява коса я държи заключена в сумрачен апартамент /детето не го виждам, но знам че е там, много е изплашена/. "Знам", че и се пада далечен роднина, живее сам, около 35-40 г., слаб, среден на ръст - обут е в дънки /от тези едновремешните-класически, дето сами се изтъркваха/, риза с дребно каре /червено-синьо/ има и колан - масивна катарама, формата е някакъв символ и значи нещо. После с придружителят ми се озоваваме в полицията - искаме да съобщим за изчезналото дете и при кой е. Вътрешно усещам, че  трябва да се бързо да се спаси момиченцето, имам фатално чувство. Полицаите са облечени в стари униформи /комунистически/ - присмиват ни се и казват, че няма подаден сигнал за изчезнало дете. Това е и колуминацията на съня ми - чувствам безсилие, огромна мъка, плача и се събуждам обляна в сълзи  Sad
Реално не познавам дете в тази възраст, за което да се тревожа подсъзнателно...
   

# 106
  • Мнения: 335


Всеки преживява зомбиращата преса през последните години по различен начин.

# 107
  • Мнения: 2 161
Снощи сънувах,че влизам в един магазин да купя два парфюма-мъжки и женски.За този магазин в съня си знаех,че е тъпкан с парфюми,а продавачката ми каза,че нямат нито един.Почувствах паника от това,необяснима паника и тревога.Може ли някой да ми разтълкува този сън?Заклевам се,че наистина съневах това.какво може да означава парфюмът в съня ми?

# 108
  • Мнения: 3 634
А случва ли ви се да сънувате, че си купувате нещо много хубаво и евтино? На мен много често ми се случва в любими магазини да има промоция "Всичко по 1лв" и събуждането с празни ръце не е никак приятно.  Mr. Green

# 109
  • Мнения: 335
...какво може да означава парфюмът в съня ми?

Мъжкият или женският?  Laughing

Първо да хвърля един боб дали се бъзикаш.



ПП Бобецът падна във формата на кантар.
Значи може да има някой харесван от теб човек, който не ти дава достатъчно доказателства, че и той харесва теб.
Ако пък ти дава, може би не са толкова, колкото смяташ, че е редно, щом става дума за теб.

Този сън е идеален за врачка.  Laughing
Показва, че много държиш на нюансите в отношенията си с другите.
Елементарно ти се вижда някой да каже - "Едикойси е готин, харесва ми".
Трябват ти допълнителни разяснения заради какво точно Някойси харесва Едикойси.
Интересно ти е дали тази причина си заслужава да влияе и на собственото отношения.

Един вид: "Много важно дали на теб ти харесва. Може да му харесваш усмивката, щото не знаеш, че това е тик..."



# 110
  • Мнения: 2 161
Впечатлена съм.

# 111
  • Мнения: 4 392
За първи път ми се случва, да сънувам един и същи сън  Confused Първия път беше преди десетина дни, снощи се повтори. Понякога сънувам тематично свързани сънища /сериали/, много детайлни и цветни, но този ме тревожи....
Вървя през поляна, слънчев ден, наблизо има блокове. Има някой с мен /мъж, близък/, но не го виждам. Намираме ученическа раница /първия път беше червена, вторият зелена - само това е различното/, отварям я и измъквам учебник по биология, подвързан с хария на дребни цветчета. Отварям го и виждам, че на вътрешната корица пише Петя /следва дълга фамилия, която не мога да запомня/, 6 /б или в/ клас. Убедена съм, че и се е случило нещо лошо /отвличане/. После "виждам", че мъж с брада и кестенява коса я държи заключена в сумрачен апартамент /детето не го виждам, но знам че е там, много е изплашена/. "Знам", че и се пада далечен роднина, живее сам, около 35-40 г., слаб, среден на ръст - обут е в дънки /от тези едновремешните-класически, дето сами се изтъркваха/, риза с дребно каре /червено-синьо/ има и колан - масивна катарама, формата е някакъв символ и значи нещо. После с придружителят ми се озоваваме в полицията - искаме да съобщим за изчезналото дете и при кой е. Вътрешно усещам, че  трябва да се бързо да се спаси момиченцето, имам фатално чувство. Полицаите са облечени в стари униформи /комунистически/ - присмиват ни се и казват, че няма подаден сигнал за изчезнало дете. Това е и колуминацията на съня ми - чувствам безсилие, огромна мъка, плача и се събуждам обляна в сълзи  Sad
Реално не познавам дете в тази възраст, за което да се тревожа подсъзнателно...
   
Запиши си на един лист всички подробости от съня и виж, какви данни ти липсват. Следващия път, когато го сънуваш, "попълвай пропуските". Огледай всеки детайл...


Цитат
После "виждам", че мъж с брада и кестенява коса я държи заключена в сумрачен апартамент /детето не го виждам, но знам че е там, много е изплашена/.

Например: Търси целенасочено име на улица, номера, данни по пощенските кутии...

Опитай се да запомниш физиономията на мъжа, отличителни белези..

Кажи си: "Този път ще прочета цялото име на Петя  и ще го помня, като се събудя!"

След събуждане застани неподвижно в леглото, спомни си всичко, което си видяла и веднага го запиши..




Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 02:44 от .

# 112
  • Мнения: 335
Точка, опитваш се да компрометираш темата, а?  Laughing

"Ето ти лист и молив. Напиши всичко, което знаеш."
Ще опорочиш съня ти, ще го тласнеш в още по голяма дъблочина...

Мога да се обзаложа, че след твоите указания daniabc ще сънува вестникарска изрезка от края на 90-те.



# 113
  • Мнения: 4 392
Точка, опитваш се да компрометираш темата, а?  Laughing

Едно различно мнение няма да е излишно.
Ей така, за късмет. Grinning

Ти пък не и вкарвай програма с тази изрезка. Wink
 Току- виж засънувала пожълтели вестници.

# 114
  • Мнения: 167
Много интересна тема  Hug
И аз съм от онези, които сънуват асансьори, които не спират на последния етаж. С тази разлика, че при мен не продължава да се движи нагоре, а се опира в покрива и се смалява. Някой дали ще има обяснение за това? Мерси   bouquet

# 115
  • Мнения: 4 392
Много интересна тема  Hug
И аз съм от онези, които сънуват асансьори, които не спират на последния етаж. С тази разлика, че при мен не продължава да се движи нагоре, а се опира в покрива и се смалява. Някой дали ще има обяснение за това? Мерси   bouquet
Явно се страхуваш да продължиш...

# 116
  • Мнения: 836
Ей, много се забавлявам с вас.  Laughing
Снощи сънувах, че хващам в измама едно... ромче. И го наколадвам на когото трябва. Но, то разбира и ме заплашва с отмъщение.  Thinking

# 117
  • Мнения: 335
... Снощи сънувах, че хващам в измама едно... ромче...

Добре, че си разказваш съня следобед.
Цигани насън си е много много кофти знак.

# 118
  • Мнения: 836
Кофти знак? Какво да очаквам?  Thinking

# 119
  • Мнения: 4 392
Кофти знак? Какво да очаквам?  Thinking

Промяна в кабинета. Или поредното загубено дело в Страсбург. Joy

# 120
  • Мнения: 836
Кофти знак? Какво да очаквам?  Thinking

Промяна в кабинета... Joy
Ще излезеш права  Joy

# 121
  • Мнения: 335
Силви, ако ще си местиш бюрото под друг прозорец, сънят ти няма общо.

Като гледам колко е часа обаче, съм на път да повярвам, че при теб важи друг "съновник"...

# 122
  • Мнения: 836
Хи, хи.
Ми, аз си преместих бюрото вече.

...
Като гледам колко е часа обаче, съм на път да повярвам, че при теб важи друг "съновник"...
Thinking

# 123
  • Мнения: 167
Много интересна тема  Hug
И аз съм от онези, които сънуват асансьори, които не спират на последния етаж. С тази разлика, че при мен не продължава да се движи нагоре, а се опира в покрива и се смалява. Някой дали ще има обяснение за това? Мерси   bouquet
Явно се страхуваш да продължиш...
  bouquet Ще помисля в/у това, може би има доста истина в това, което ми казваш...

# 124
  • Мнения: 335
Хи, хи.
Ми, аз си преместих бюрото вече.

Повишиха ли те? Вече?

Какво сънува преди това?

# 125
  • Мнения: 4 392
  bouquet Ще помисля в/у това, може би има доста истина в това, което ми казваш...

Шшт, тихо newsm43 !
Холограма ще загуби монопола. smile3534


# 126
  • Мнения: 335
...може би има доста истина в това, което ми казваш...

...Холограма ще загуби монопола. smile3534

Е, хайде, кажи, че и една руса жена й завижда.
Тогава ме утепА.  Laughing

# 127
  • Мнения: 836
Хи, хи.
Ми, аз си преместих бюрото вече.

...
Какво сънува преди това?
Кошмари, естествено.  Laughing

# 128
  • Мнения: 335
... И аз съм от онези, които сънуват асансьори, които не спират на последния етаж.
С тази разлика, че при мен не продължава да се движи нагоре, а се опира в покрива и се смалява. Някой дали ще има обяснение за това? Мерси   bouquet
Явно се страхуваш да продължиш...

Между другото, Точка, защо не си признаеш, че ти нямаше предвид секс...

Първо признай, после ще говорим и с авторката (на съня).


# 129
  • Мнения: 4 392
Между другото, Точка, защо не си признаеш, че ти нямаше предвид секс...

Първо признай, после ще говорим и с авторката (на съня).
Разбира се, че нямах предвид това.  Whistling

Е, хайде, кажи, че и една руса жена й завижда.
Надявай се... Laughing

Авторката да продължи! Grinning

П.П.
Моля, изписвайте ме правилно!  bouquet

# 130
  • Мнения: 335
... Моля, изписвайте ме правилно!...


Пиши се поне удивителен  Simple Smile

# 131
  • Мнения: 4 392
... Моля, изписвайте ме правилно!...

Пиши се поне удивителен  Simple Smile
Ааа, страхувам се, да не  ме баннат.. Crossing Arms Прекалено много насилие съдържа. Joy

# 132
  • Мнения: 2 700
Ще ми разтълкувате ли днешния ми сън Praynig Не се събудих в лошо настроение, но като се размислих се притесних.
Сънувах майка ми, която почина преди 9 месеца и която беше болна. Сънувах, че съм с някого (не помня кой) в някаква стая, в която мака ми спеше. Докато си говоря с човека, майка ми се събужда и аз виждам, че в устата си няма зъби. Отидох да видя какво е станало и видях под нея паднали няколко зъба от горните, а два от долните стърчаха сякаш ще паднат всеки момент. Първата ми мисъл беше, че вече ще трябва да й пасирам храната, след което будилникът ме събуди.
Доколкото знам ако ти падат твоите зъби на сън е смърт на човек. Ако боли - на близък човек. Тук зъбите не бяха мои и не ме боля, но гледката беше страшна.

# 133
  • Мнения: 4 392
Ще ми разтълкувате ли днешния ми сън Praynig Не се събудих в лошо настроение, но като се размислих се притесних.
Сънувах майка ми, която почина преди 9 месеца и която беше болна. Сънувах, че съм с някого (не помня кой) в някаква стая, в която мака ми спеше. Докато си говоря с човека, майка ми се събужда и аз виждам, че в устата си няма зъби. Отидох да видя какво е станало и видях под нея паднали няколко зъба от горните, а два от долните стърчаха сякаш ще паднат всеки момент. Първата ми мисъл беше, че вече ще трябва да й пасирам храната, след което будилникът ме събуди.
Доколкото знам ако ти падат твоите зъби на сън е смърт на човек. Ако боли - на близък човек. Тук зъбите не бяха мои и не ме боля, но гледката беше страшна.
Не си го навивай на пръста! Сън-менте. Нищо лошо няма да се случи!

# 134
  • Мнения: 167
Тълкувателките на сънища, нещо много ме объркахте   bouquet
Холограма, кажи ти какво мислиш за сънуването на асансьори?

# 135
  • Мнения: 335
Асансьорите, чадърите и пр. фройдистки символи в сънищата не ги разбирам както ги разбира Фройд.
Но, ако трябваше да тълкувам на друг, щях все пак да предположа: подозрение в изневяра.

Може би не чак подозрение и не чак същинска изневяра, но жена с подобен сън ми прилича на колебаеща се и отдалечаваща се жена.
Може би имаш неприятното чувство, че човекът до теб се разсейва в неизвестна все още за теб посока. Нямаш неоспорими, външни доказателства за това и от известно време се вглеждаш във всяка физиономия от неговото обкръжение – това ли е тя?

Ако не е точно така, може би сънят ти показва друг вариант на колебание и отдръпване.
Ако нещата с човека до теб не вървят от много време, може би самата ти вече се питаш колко е законният давностен срок за твоята лоялност. Точно ти може да си човекът, който иска да се отдръпне – мислиш, че отдавна имаш причини за това, но се притесняваш как ще изглежда отстрани. И не намираш смелост.
Може да харесваш някого, но се страхуваш дали промяната няма да е по-голяма грешка от липсата на промяна.
(Не е чак толкова задължително всички тези колебания и отдалечавания да са свързани непременно с мъж, но нали приехме да се доверим на Фройд...)

ПП Имам и едно много конкретно, много недвусмислено тълкувание на този сън, свързано с тясната тематика на един от тукашните форуми (наистина сериозен и специализиран), но не смея да го предложа, да не се издъня драстично, че Точката чака само това. Laughing
А и е прекалено интимно.

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 23:32 от Холограма

# 136
  • София
  • Мнения: 1 508
Холограма, впечатли ме с тълкуването на сънищата.Това с чадъра все едно за мен е писано, само че при мен го имаше и дъжда.Проливен дъжд и аз под чадъра. Wink

# 137
  • Мнения: 335
Холограма, впечатли ме с тълкуването на сънищата.Това с чадъра все едно за мен е писано, само че при мен го имаше и дъжда.Проливен дъжд и аз под чадъра. Wink

Ааа - съвпадение някакво ще е.

За чадър, дъжд и ти под чадъра..., ако знаеш Фройд какво би ти казал...  Laughing

# 138
  • София
  • Мнения: 1 508
Ясно, по-добре да не знам.Току виж съм се ужасила от нечистите си желания Laughing

# 139
  • Мнения: 4 392
ПП Имам и едно много конкретно, много недвусмислено тълкувание на този сън, свързано с тясната тематика на един от тукашните форуми (наистина сериозен и специализиран), но не смея да го предложа, да не се издъня драстично, че Точката чака само това. Laughing
А и е прекалено интимно.
Точката въобще не е специалист  Laughing  , но и нейните размисли натам клонят...Но и тя се въздържа от обяснения. Hug

Жалко, че не сънувам асансьори. То няма и как, като в такива хич не стъпвам. Grinning


# 140
  • Мнения: 335
... Жалко, че не сънувам асансьори...

Въпросът не е в асансьора в случая. А дали той спира на последния етаж и се връща - дали се движи нагоре-надолу по предназначението си, блокира ли, до ниски етажи ли стига или до последния, какво прави там и т.н. и т.н.

...асансьори...  в такива хич не стъпвам. Grinning

Насън или наяве?
Щото нали знаеш за онова разбиране... - че Нета бил пълен с хора, дето не стъпват в асансьори...  Laughing


ПП Пак да си кажа - не си падам по фройдисткото тълкуване на сънищата. Имам си собствена "школа"  Laughing
Асансьорът никога не ми е харесвал като символ в който и да е сън. Почти винаги е свързан със силно притеснение, ограничения, страх от непреодолима външна сила и обстоятелства - независимо накъде се движи. При хората над средна възраст обикновено се движи нагоре и не спира - често е свързано с емоционалния стрес при "кризата на 40-те" (+ - 5-6 години  Laughing)...

# 141
  • Мнения: 167
Холограма, мерси   bouquet При мене този сън със сигурност не е свързан с мъж, защото съм го сънувала и в периоди, когато съм била сама. А и не изпитвам никакви колебания и отдалечавания в тази посока.  По-скоро мисля, че важи тъклованието за силно притеснение и сраха /и аз незнам в каква насока/ , което се покрива и с това, което Точката каза за моя сън. Благодаря и на двете ви.   bouquet
А асансьорите са си смотани, аз искам да разбера защо ги сънувам, че да спра. Скоро не съм, дано да съм се оттъравала от този сън.

Цитат
ПП Имам и едно много конкретно, много недвусмислено тълкувание на този сън, свързано с тясната тематика на един от тукашните форуми (наистина сериозен и специализиран), но не смея да го предложа, да не се издъня драстично, че Точката чака само това. Laughing
А и е прекалено интимно.
Събуди любопитството ми, прати ми на лични тълкованието, обещавам че ще мълча smile3505

# 142
  • Мнения: 4 392

Насън или наяве?
Щото нали знаеш за онова разбиране... - че Нета бил пълен с хора, дето не стъпват в асансьори...  Laughing
Наяве. И следователно и насън. Така че, ако трябва да сънувам нещо, свързано с издигане, съзнанието/ подсъзнанието ми едва ли ще използва асансьор за целта. То пък какво друго да използва? newsm78  Но да не се отплесвам..
Не, не го знам онова ..Разкажи .. Hug

# 143
  • Мнения: 0
Ако някога успеем да разберем сънищата си, то това би било една от най-големите крачки в еволюцията ни. До момента ни е ясно, че човек не може ( още не се е научил ) да ги контролира или предизвиква, а съвсем малък процент от световното населние могат вече да ги тълкуват, а те ( сънищата ) винаги означават нещо.
 Бъдещето на човечеството се крие в квантовата физика. Това е науката която дава верните отговори, а тук изниква въпроса - Защо не я изучаваме? Защо не знаем почти нищо за нея?
 А отговора е : защото над 90% от нас няма да проумеят и осъзнаят това което тя ще им каже, затова не я изучаваме в училище, а тази наука преобръща тотално представите за света!
 Докато "спим" мозъкът ни работи няколко пъти по-интензивно отколкото когато сме будни. Защо това е така? Какво прави той докато ние "спим"? За да не преразказвам безкрайно и ако се интересувате, можете да намерите необятна информация в интернет, научни доказателства, хипотези.....невероятно интересно е....

# 144
  • Мнения: 167
Ако някога успеем да разберем сънищата си, то това би било една от най-големите крачки в еволюцията ни. До момента ни е ясно, че човек не може ( още не се е научил ) да ги контролира или предизвиква, а съвсем малък процент от световното населние могат вече да ги тълкуват, а те ( сънищата ) винаги означават нещо.
 

Казват, че има хора, които могат да си контролират сънищата. Аз лично не познавам такива.
Изкуството на осъзнатото сънуване

# 145
  • Мнения: 836
... Бъдещето на човечеството се крие в квантовата физика. Това е науката която дава верните отговори, а тук изниква въпроса - Защо не я изучаваме? Защо не знаем почти нищо за нея?
 А отговора е : защото над 90% от нас няма да проумеят и осъзнаят това което тя ще им каже, затова не я изучаваме в училище, а тази наука преобръща тотално представите за света! ....
daniplovdiv, кой те излъга?

# 146
  • Мнения: 0
... Бъдещето на човечеството се крие в квантовата физика. Това е науката която дава верните отговори, а тук изниква въпроса - Защо не я изучаваме? Защо не знаем почти нищо за нея?
 А отговора е : защото над 90% от нас няма да проумеят и осъзнаят това което тя ще им каже, затова не я изучаваме в училище, а тази наука преобръща тотално представите за света! ....
daniplovdiv, кой те излъга?

 Завърших средното си образование през 2000г., висшето - 2004г. Поне тогава квантова физика не се изучаваше като общообразователен предмет или като раздел на физиката. Ако днес положението е различно, моля да бъда извинен за дезинформацията.

# 147
  • Мнения: 335
Ама това да не е подтема на темата на братчеда за хипотенузите (и хипотезите)  Simple Smile ?!
daniplovdiv, не си ли се мяркал натам:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301778.msg7716744#msg7716744


...тук изниква въпроса - Защо не я изучаваме? Защо не знаем почти нищо за нея? ...

Може да си я учил, ама кой знае по кои тестове на МОН, та не си разбрал...  Laughing
Шегувам се.
Реформата в образованието е насочена именно към това - да не се учат нещата, които хората не знаят от само себе си.
Ако циганчетата не знаят български език - налага се реформа да отпадне задължителното му усвояване в училищата.
Ако пуберчетата не са чели класиците - налага се да бъдат отменени класиците.
Ако в МОН не знаят правописа, пък ги напъва да проверяват дали учениците го знаят (със спешъл екшън тест-матури) пишат тестовете с комични грешки... (щото все нещо ги напъва, не защото са сгрешили - всеки греши)...

С две думи - я се придържай към темата  Laughing
Да не забравиш да погледнеш хипо-отпратката.

# 148
  • Мнения: 836
Дани, квантова физика няма как да се изучава като общообразователен предмет в училище. По същата причина, поради, която не се изучава мозъчна хирургия например.
Повярвай ми, има много хора, които я изучават и знаят много за нея. И единственото й "проумяване" настъпва след придобиването на солидни знания по висша математика и другите области от физиката.
На квантово ниво може да се разглежда всеки един процес, както на микро-, също и на макро-. Това важи и за процеса сънуване. Но, точно той, най-добре да се разглежда на ниво "психология". Simple Smile

# 149
  • Мнения: 0
Дани, квантова физика няма как да се изучава като общообразователен предмет в училище. По същата причина, поради, която не се изучава мозъчна хирургия например.
Повярвай ми, има много хора, които я изучават и знаят много за нея. И единственото й "проумяване" настъпва след придобиването на солидни знания по висша математика и другите области от физиката.
На квантово ниво може да се разглежда всеки един процес, както на микро-, също и на макро-. Това важи и за процеса сънуване. Но, точно той, най-добре да се разглежда на ниво "психология". Simple Smile

Много добре го каза, но посоката ми бе друга. Квантовата физика ни е необходима за да разберем началото, края, всичко. Учил съм доста висша математика и физика, но разбрах квантовата физика много преди това . Естествено говоря за основите й, в дълбочина вече става сложно и за мен, предполагам и за теб.  Психологията е хубава псевдонаука, понякога дори интересна, но ако знаем , че докато спим се движим, тя няма да ти помогне.

# 150
  • Мнения: X
Сънувах снощи Доналд Тръмп.
В съня се разказваше за това как мъжът ми ще започва работа в негова фирма.
Първо доста време стояхме пред някакъв осран кенеф и се визрахме в л..та вътре. Тръмп също. После тръгнаха нанякъде с мъжа ми.
Мъжът ми се връща и казва:"Абе аз си мислех,че Тръмп е пич, обаче се оказа обикновен дърт педераст!" (след кратък разговор става ясно,че уж го повикал да поправи технически проблем,а го чакал увит в хавлия) Thinking

# 151
  • Мнения: 335
... В съня се разказваше за това как мъжът ми ще започва работа в негова фирма.
Първо доста време стояхме пред някакъв осран кенеф и се визрахме в л..та вътре. Тръмп също. После тръгнаха нанякъде с мъжа ми.
Мъжът ми се връща и казва:"Абе аз си мислех,че Тръмп е пич, обаче се оказа обикновен дърт педераст!" ...

Превъзбудена си от посещението на Кондолиза.
Обещавала нещо за падане на визи срещу да си дадеш пръстовите отпечатъци, ДНК, ириси и анален секрет в тяхната база данни.

А всъщност като ги били натирили поляците с техните ракети и тя е дошла да ги влачи тук, в техните военни бази, се оказва, че май става дума за анален   екс.

http://dnes.dir.bg/2008/07/09/news3179676.html

# 152
  • tardis
  • Мнения: 329
Ако някога успеем да разберем сънищата си, то това би било една от най-големите крачки в еволюцията ни. До момента ни е ясно, че човек не може ( още не се е научил ) да ги контролира или предизвиква, а съвсем малък процент от световното населние могат вече да ги тълкуват, а те ( сънищата ) винаги означават нещо.
 

Казват, че има хора, които могат да си контролират сънищата. Аз лично не познавам такива.
Изкуството на осъзнатото сънуване
Мерси за линка:)
Само да вметна, че осъзнатото сънуване не е напълно едно и също с контролираното. Може да сънуваш осъзнато и да не можеш да контролираш съня, само да участваш в него, да разглеждаш и т.н.
Инцидентно съм сънувала няколко пъти така, но само веднъж можах да контролирам сценария и то частично. Мисля, че има хора, които могат да предизвикат подобни сънища целенасочено. Но за да можеш да сънуваш така обикновено се иска голяма дисциплина и добра мотивация (каквито нямам), защото опитите могат да продължат с месеци.

btw, гледам хубава тема се е заформила и си имаме вече надежден тълкувател на сънища...; може и да се възползвам по някое време Simple Smile


# 153
  • Мнения: X
Доста често,когато съм в полубудно състояние, сънят продължава да витае в главата ми,но аз съм почти будна и осъзнавам какво сънувам. После,когато пак заспя,дори в съня си усещам,че със събуждането и осмислянето на съня вече съм му задала съвсем друга посока.

# 154
# 155
  • Мнения: 278
Някой да каже какво означава ако сънуваш котка с рогца?

# 156
# 157
  • Мнения: X
Някой да каже какво означава ако сънуваш котка с рогца?
а)Мислиш нещо за врага си.
б) Врагът ти е рогоносец
в)Абе ти да не изневеряваш на врага си,като си си намерила друг враг?
г) Сънувала си дявола. Изкусителя.Мяуу Twisted Evil-ей тва ми прилича на котка с рогца.
 д) употребявала си доста горепосочения емотикон

# 158
  • Мнения: 4 392
Някой да каже какво означава ако сънуваш котка с рогца?
А имаш ли котка?

# 159
  • Мнения: 278
Имам.
Като я стиснах за рогцата си смени няколко цвята на козината.
В общи линии това беше съня.  newsm78

# 160
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изчела съм всички теми за сънища и странни преживявания. И какво сънувах... бях там, където съм израснала- често сънувам това място. Погледнах към небето и видях, че съм огряна от сноп силна светлина. Вдигнах ръцете си напред и нагоре (под ъгъл от 45 градуса), почуствах се страшно приятно обляна от слънчевата светлина, обзе ме чувство на безметежно щастие и хармония- невероятно, неописуемо усещане. Тогава политнах- ръцете ми сочеха посоката, издигах се все по-високо. Помислих си "никога не съм се качвала на покрива на блок, сега ще видя какво има там", прелетях над блока като го разгледах. Тогава си казах "това било значи за което говорят... наистина много реално изглежда, но все пак е само сън, другите не го ли осъзнават?!". В този момент реших, че любопитството ми е задоволено и искам да се приземя. В този момент се събудих.
И друг път съм сънувала много емоционални сънища- чувства, каквито никога друг път не съм изпитвала. Но не са само положителни емоции, често са кошмари. Няма да забравя адът (сънувах го преди 15 год.), усещането беше меко казано ужасяващо, но просто не подлежи на описание. Емоциите, които изпитвам на сън са по-силни и някак по-реални... Не знам откъде идва тази илюзия Rolling Eyes

# 161
  • Мнения: 167
Емоциите, които изпитвам на сън са по-силни и някак по-реални... Не знам откъде идва тази илюзия Rolling Eyes


И при мен е точно така. Някак прекалено истински са някои мои сънища, особено чувствата в тях. Иначе съня, който описваш е страхотен. Аз така веднъж сънувах как ходя по вода  Laughing Стъпвам на водата и си казвам - "Мале то било супер лесно"

# 162
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
А някой летял ли е насън? Имам предвид не със самолет или някаква машина, а той самия да лети?? В това съм спец. Обикновено бягам от кучета или змии.
А много често сънувам някоя умряла приятелка в катастрофа. Случвало ми се е и да сънувам случили се в бившото минало събития, но леко да ги променям.
И да не изброявам хаотично, на ви сън:
Аз съм на планина, познах мястото, Паничище. В един момент тръгват да ме гонят глутница кучета, а аз летя. Внезапно влизам (летейки) в един замък и търся свой приятел. Той пък ме затваря в една стая, която удивително прилича на антрето в баба ми. Седя аз на едн канапе (точно както в реалната къща) и в един момент започват наоколо да пъплят змии, една от които много голяма и говори. Аз политам (нали мога  Sunglasses ), но ми се спи и се опитвам едновременно да спя и да летя, но змията ми обяснява как ще се уморя и ще падна при тях.
Събужда ме майка ми и ми обяснява, че съм мрънкала. Явно доста силно, щом ме чува от другата стая (през лятото спим на отворени врати, за да се проветрява).

Идеи в моя телевизор ли е проблема?  Laughing

# 163
  • Мнения: 278
Според Пиер Дако, разгадаването на съня става от сънуващия. Всички места, предмети и хора които сънува носят някакъв заряд, спомен, събитие, което само сънуващия знае и може да обясни. Например майка ми изпитва панически страх от коне, за нея сънуването на кон=кошмар, съпруга ми обожава коне, сънуването им за него е с положителна емоция.

# 164
  • tardis
  • Мнения: 329
А някой летял ли е насън? Имам предвид не със самолет или някаква машина, а той самия да лети?? В това съм спец.

Като малка много често, да. Но е било по-скоро приятно, без змии и други подобни. През цялото време съм заета да се удивлявам колко било просто и как всеки може, но му трябва малко само, как не съм се сетила досега и т.н. Летя и се удивлявам, това е. Един път с подобно усещане, в същата точка от тялото, се прехвърлих от едно място на друго. Сигурно е символ на нещо, но досега не съм виждала да е свързано с конкретни ситуации от ежедневието...
Интересно ми е какво изпитваш като летиш. В смисъл - ти предполагам нямаш крила, като на птица, например, осъзнаваш ли точно как го правиш? При мен е едно особено усещане в центъра на тялото и е много силно, защото и в будно състояние мога да го възпроизведа, просто като помисля за него. Без да политна, разбира се Simple Smile

Според Пиер Дако, разгадаването на съня става от сънуващия. Всички места, предмети и хора които сънува носят някакъв заряд, спомен, събитие, което само сънуващия знае и може да обясни. Например майка ми изпитва панически страх от коне, за нея сънуването на кон=кошмар, съпруга ми обожава коне, сънуването им за него е с положителна емоция.

Да, точно. Затова съновниците не са особено удачни, защото отчитат само символите, запазени в родовата памет, т.е. колективните. Индивидуалните са някак по-важни, но сякаш по-труднодостъпни.

# 165
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
А някой летял ли е насън? Имам предвид не със самолет или някаква машина, а той самия да лети?? В това съм спец.

Като малка много често, да. Но е било по-скоро приятно, без змии и други подобни. През цялото време съм заета да се удивлявам колко било просто и как всеки може, но му трябва малко само, как не съм се сетила досега и т.н. Летя и се удивлявам, това е. Един път с подобно усещане, в същата точка от тялото, се прехвърлих от едно място на друго. Сигурно е символ на нещо, но досега не съм виждала да е свързано с конкретни ситуации от ежедневието...
Интересно ми е какво изпитваш като летиш. В смисъл - ти предполагам нямаш крила, като на птица, например, осъзнаваш ли точно как го правиш? При мен е едно особено усещане в центъра на тялото и е много силно, защото и в будно състояние мога да го възпроизведа, просто като помисля за него. Без да политна, разбира се Simple Smile


Е, не винаги ме преследват змии и кучета и добре че е така, иначе да съм спряла да спя направо   Crazy . Наскоро доста често сънувам, че летя, тая нощ летях на плажа в Росток, предната пък в къщата на баба ми. А чувството и при мене е някъде точно в центъра на тялото и правенето на завои е много лесно, сякаш само леко се накланям за да завия или пък се изпъвам за да увелича скоростта. Обаче още не съм усвоила спирането, все имам чувството че ще се забия нейде.
И аз мога да възпроизведа чувството наяве, но винаги се спирам. Май шубето ме хваща Rolling Eyes
А за кучетата и змиите мога да дам обяснение - и от двете имам панически страх. Но в съня ми винаги има и затворена врата, което направо ме кара да съм на тръни понякога ...

# 166
  • Мнения: 1 470
Моля някой да ми каже какво оздначава да пребиваш хора на сън?!Последните години основно това сънувам,и започвам да си мисля вече че съм психично обременена...Бия само лошите,но все пак... Crazy

# 167
  • Мнения: 67
Сънувах , че както си седя на диванчето виждам една котка оранжева на цвят, в стаята . Няма от къде да е влязла свен от терасата Shocked. Отворих входната врата да излезе и през това време се появи още една сива. Докато  вече затварях вратата , един вид леко успокоена , виждам как тази котка си сменя цвета за секунди , става от  оранжева  черно -бяла  Shocked. Качих се на масата в хола ,треперех от страрх, а баща ми ми даваше да пя вода, а на гости ни бяха съседка и дъщеря й, бременна(а тя в действителност наистина е бременна). ВЪрвях по няква улица и там се разминах с човек , който си разхождаше котката с каишка и виках от страх , че ме е страх.Много се страхувах през цялото време. Изведнъж вървях по друг път , а там едно куче докато ме ръмжеше направо скочи в торбичката ми която носех. Толкова истинско беше всичко  .... Като се събудих се разплаках Cry

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 10:35 от jullii

# 168
  • Мнения: X
Моля някой да ми каже какво оздначава да пребиваш хора на сън?!Последните години основно това сънувам,и започвам да си мисля вече че съм психично обременена...Бия само лошите,но все пак... Crazy
И аз това се питам,Червена шапчице. Имах период на сънища , пълни с насилие,упражнявано от мен. Първия път като ми се случи да пребия някого насън реших,че най-вероятно е подтисната агресия, тъй като в действителност не разполагам с физически дадености да пребия когото и да било, а в сънищата си бях жестока и хладнокръвна.

# 169
  • Мнения: X
Сънувах , че както си седя на диванчето виждам една котка оранжева на цвят, в стаята . Няма от къде да е влязла свен от терасата Shocked. Отворих входната врата да излезе и през това време се появи още една сива. ....
хм..котка-хамелеон... Thinking

# 170
  • Мнения: 67
Сънувах , че както си седя на диванчето виждам една котка оранжева на цвят, в стаята . Няма от къде да е влязла свен от терасата Shocked. Отворих входната врата да излезе и през това време се появи още една сива. ....
хм..котка-хамелеон... Thinking
а де? кво ли може да е newsm78

# 171
  • Мнения: 515
На мен пък сънят ми днес беше много странен. Сънувам че ще се женя, но роклята не ми харесва . Облечена в грозната сватбена рокля а в дамската си чанта имам купища пари(по 100 зелени).. Водя разговор с разни хора.. Всички ме гледат и усещам че тези пари са крадени, но са в мен, опитвах се да ги укрия.. Много странно беше, после бях с друга рокля по-малко грозна но пак не ми харесваше... newsm78 newsm78 Какво ли значи това?

# 172
  • Мнения: X
Сънувах , че както си седя на диванчето виждам една котка оранжева на цвят, в стаята . Няма от къде да е влязла свен от терасата Shocked. Отворих входната врата да излезе и през това време се появи още една сива. ....
хм..котка-хамелеон... Thinking
а де? кво ли може да е newsm78
знаеш ли, много често като сънувам котки, ме е страх от тях. Чудя се дали твоята ,променяща цветовете си котка и страхът ти от нея не е въсщност някакъв страх от двулични,враждебно настроени хора. По съновниците много често свързват котката с враговете ти.

# 173
  • Мнения: X
На мен пък сънят ми днес беше много странен. Сънувам че ще се женя, но роклята не ми харесва . Облечена в грозната сватбена рокля а в дамската си чанта имам купища пари(по 100 зелени).. Водя разговор с разни хора.. Всички ме гледат и усещам че тези пари са крадени, но са в мен, опитвах се да ги укрия.. Много странно беше, после бях с друга рокля по-малко грозна но пак не ми харесваше... newsm78 newsm78 Какво ли значи това?
а омъжена ли си?

# 174
  • Мнения: 67
Сънувах , че както си седя на диванчето виждам една котка оранжева на цвят, в стаята . Няма от къде да е влязла свен от терасата Shocked. Отворих входната врата да излезе и през това време се появи още една сива. ....
хм..котка-хамелеон... Thinking
а де? кво ли може да е newsm78

Всъщност , в действителност ме е страх от котки .Макар , че до сега не е имало причина за това, нито ме е нападала нито ме е драскала и тн. И , днешно време ,човек незнае на кой може да има вяра.  Confused Благодаря ти за интерпретацията Hug
знаеш ли, много често като сънувам котки, ме е страх от тях. Чудя се дали твоята ,променяща цветовете си котка и страхът ти от нея не е въсщност някакъв страх от двулични,враждебно настроени хора. По съновниците много често свързват котката с враговете ти.

# 175
  • Мнения: X
Да, и аз винаги си имам едно наум с котките,макар че иначе ги харесвам.В някои мои сънища ме нападат и хапят, много рядко ги сънувам като онези мили мъркащи пухкави животинки. Чела ли си "Черният котарак" на Едгар Алън По?

# 176
  • Мнения: 67
Да, и аз винаги си имам едно наум с котките,макар че иначе ги харесвам.В някои мои сънища ме нападат и хапят, много рядко ги сънувам като онези мили мъркащи пухкави животинки. Чела ли си "Черният котарак" на Едгар Алън По?
не , не съм Thinking

# 177
  • Мнения: X
Да, и аз винаги си имам едно наум с котките,макар че иначе ги харесвам.В някои мои сънища ме нападат и хапят, много рядко ги сънувам като онези мили мъркащи пухкави животинки. Чела ли си "Черният котарак" на Едгар Алън По?
не , не съм Thinking
много е зловещ,явно и По е сънувал котараци Joy

# 178
  • Мнения: 67
Да, и аз винаги си имам едно наум с котките,макар че иначе ги харесвам.В някои мои сънища ме нападат и хапят, много рядко ги сънувам като онези мили мъркащи пухкави животинки. Чела ли си "Черният котарак" на Едгар Алън По?
не , не съм Thinking
много е зловещ,явно и По е сънувал котараци Joy
много обичам психо-трилъри....но напоследък не мога да гледам, спя на светло , страх ме е Tired

# 179
  • Мнения: X
И аз се вдетинявам напоследък. Имах един случай скоро, в койото щях да се побъркам от страх от тъмното.

# 180
  • Мнения: 179
За Юли - според този сън с котките, е предупреждение за нещо, в смисъл да не звуча така страшно, но си мисля, че някой ще се опита да ти попречи за нещо, някакъв план,начинание, може изобщо да не е нещо серизоно, но ще има спънка при изпълнението му, и то на няколко пъти...
За Вики - според мене този сън с роклята, и парите ще означава някаква ситуация, в която ще се почувстваш за кратко в неудобно положение, но ще съумееш да излезнеш от положение(сменяш роклите)...
Това са си просто мои интерпретации...

# 181
  • Мнения: 67
Има логика в това , което казваш  Thinking, и без това в нщо не ми върви последно време  ooooh!

# 182
  • Мнения: 1 470
Моля някой да ми каже какво оздначава да пребиваш хора на сън?!Последните години основно това сънувам,и започвам да си мисля вече че съм психично обременена...Бия само лошите,но все пак... Crazy
И аз това се питам,Червена шапчице. Имах период на сънища , пълни с насилие,упражнявано от мен. Първия път като ми се случи да пребия някого насън реших,че най-вероятно е подтисната агресия, тъй като в действителност не разполагам с физически дадености да пребия когото и да било, а в сънищата си бях жестока и хладнокръвна.
Първият път ме нападнаха и трябваше да се защитя...Но сега вече нападам аз...И то какви мъже,поне по сто и петдесет килограма... Crazy
В началото майка казваше че ще победя врагът си в спор,или нещо такова,но ми стана навик...И никак не е приятно...Все пак аз съм хуманен човек,обичам живота във всичките му измерения,и макар някой път да се държа твърдо,и агресивно,не означава че просто съм такава,а че съм провокирана от ситуацията...


А да сънуваш много бълхи?!Ама страшно много...Толкова много че имаше и доктори някакви,които говореха за напаст...Объркано беше... Hug

# 183
  • Мнения: 67
Шапчице, бълита са на пари Hug, пусни си тото Hug ,  а после ще почерпиш Mr. Green Wink

# 184
  • Мнения: 1 470
Шапчице, бълита са на пари Hug, пусни си тото Hug ,  а после ще почерпиш Mr. Green Wink
От една седмица пускам,защото пък дясната ръка ме побърка от сърбежи,но нищо...И моят мъж ме бъзика че гъбички съм хванала,не било на пари... Crazy

Ама ако наистина хвана някой джакпот...Ще се чуе!!! Hug

# 185
  • Мнения: 515
На мен пък сънят ми днес беше много странен. Сънувам че ще се женя, но роклята не ми харесва . Облечена в грозната сватбена рокля а в дамската си чанта имам купища пари(по 100 зелени).. Водя разговор с разни хора.. Всички ме гледат и усещам че тези пари са крадени, но са в мен, опитвах се да ги укрия.. Много странно беше, после бях с друга рокля по-малко грозна но пак не ми харесваше... newsm78 newsm78 Какво ли значи това?
а омъжена ли си?

Не ноп живея на семейни начала с моя приятел от 2 години..

# 186
  • Мнения: 22 414
Интересна тема, а чак сега обърнах внимание. ))
Признавам, че прочетох само първата и последната страница, но искам да разкажа и аз нещо.

Има сънища, които са винаги едни и същи и сънувам през определен интервал от време. Понякога са месеци, друг път минават 1-2-3г.
Ще разкажа последният, който сънувам от време на време и който винаги ме ужасява. Сънувах го доста отдавна, така че няма да мога да дам много подробности.
Това, което винаги се повтаря е, че мъж ме напада и аз в опита си да се защитя започвам да крещя. Но с ужас установявам, че само си отварям устата, напъвам се сякаш крещя, а никакъв звук не излиза. И така се мъча известно време, направо съм ужасена и съответно се събуждам. Винаги ми става много гадно от този сън, но си нямам и представа какво може да означава.

# 187
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Никога не съм сънувала, че проявавям каквато и да било агресия. Но преди време много често сънувах, че ме нападат и аз се опитвам да крещя, но от устата ми не излиза и звук. И на мен ми е интересно какво може да означава това.

# 188
  • Мнения: 67
 #Crazyсега излизах до магазина , и видях оранжева котка като в съня ми, изтръпнах, препотих се цялата , топли и студени вълни, незнам кво ми стана, но се почувствах странно Sad

# 189
  • Мнения: 641
За Юли - според този сън с котките, е предупреждение за нещо, в смисъл да не звуча така страшно, но си мисля, че някой ще се опита да ти попречи за нещо, някакъв план,начинание, може изобщо да не е нещо серизоно, но ще има спънка при изпълнението му, и то на няколко пъти...

Щом кучето е скочило в торбата няма страшно. Laughing Куче е приятел, който може би ще ти помогне. То и на яве ще те отърве от котките  Laughing

Помня като малка 3-4 или 5 годишна /понеже в този период ме е гледала баба ми/ сънувах,че падам по гръб от 2-я етаж и то през къщата, през стаите. Беше много гадно и се повтаряше често. Будех се с разтуптяно сърце.
И падах обикновено в кофа  Crazy

# 190
  • Мнения: X
На мен пък сънят ми днес беше много странен. Сънувам че ще се женя, но роклята не ми харесва . Облечена в грозната сватбена рокля а в дамската си чанта имам купища пари(по 100 зелени).. Водя разговор с разни хора.. Всички ме гледат и усещам че тези пари са крадени, но са в мен, опитвах се да ги укрия.. Много странно беше, после бях с друга рокля по-малко грозна но пак не ми харесваше... newsm78 newsm78 Какво ли значи това?
а омъжена ли си?

Не ноп живея на семейни начала с моя приятел от 2 години..
При мен също имаше булчински сънища в един период, в който още не беше ясно какво ще правим с приятеля ми. Смятам,че сънят,който сънувах тогава беше много показателен -пълно отражение на разговорите ни за общото ни бъдеще и на начина по който аз като жена изживявам нещата. Само ти можеш да разбереш значението на грозната рокля Peace

# 191
  • Мнения: 1 128
Това да искаш да крещиш на сън и да не ти излиза звук и на мен ми се е случвало, ужасно е.
Сънувах скоро, че съм в планината и я гледам отдолу стръмна и с високи зелени дървета. Все едно, че бях около Рилския манастир, същата гледка. Какво ли ще означава?

# 192
  • Мнения: 306
Аз тази нощ имах леко пророчески сън,много странен,имала съм и други подобни.Предполагам няма кой- знае какво значение,но ...Ако някой знае-да помага!
Та сънувах един човек,с който сме се засичали  преди време в градския транспорт/доста отдавна/.И тази нощ го сънувам и хоп-на сутринта го виждам,а дори не съм се сещала за въпросният човек,нямам обяснение.
Преди време пак съм имала подобни неща,които сънувам и после,още на сутринта се случват. Simple Smile

# 193
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Преди време пак съм имала подобни неща,които сънувам и после,още на сутринта се случват. Simple Smile
И аз така. И като се случи се сещам какво съм сънувала.

# 194
  • Мнения: X
Много често,когато сънувам хора, с които не съм се виждала отдавна,получавам някакви новини от тях после. Peace

# 195
  • Мнения: 1 128
Аз тази нощ имах леко пророчески сън,много странен,имала съм и други подобни.Предполагам няма кой- знае какво значение,но ...Ако някой знае-да помага!
Та сънувах един човек,с който сме се засичали  преди време в градския транспорт/доста отдавна/.И тази нощ го сънувам и хоп-на сутринта го виждам,а дори не съм се сещала за въпросният човек,нямам обяснение.
Преди време пак съм имала подобни неща,които сънувам и после,още на сутринта се случват. Simple Smile
И аз понякога съм сънувала конкретни неща които после са се случвали, но за съжаление винаги много тъжни или негативни. Например смърт сред близките ми или големи проблеми в работата.

# 196
  • Мнения: 4 392

Това, което винаги се повтаря е, че мъж ме напада и аз в опита си да се защитя започвам да крещя. Но с ужас установявам, че само си отварям устата, напъвам се сякаш крещя, а никакъв звук не излиза. И така се мъча известно време, направо съм ужасена и съответно се събуждам. Винаги ми става много гадно от този сън, но си нямам и представа какво може да означава.

Как точно те напада? Какво иска от теб?
Дай повече подробности. Може да не е само кошмар. Rolling Eyes

# 197
  • Мнения: X

Това, което винаги се повтаря е, че мъж ме напада и аз в опита си да се защитя започвам да крещя. Но с ужас установявам, че само си отварям устата, напъвам се сякаш крещя, а никакъв звук не излиза. И така се мъча известно време, направо съм ужасена и съответно се събуждам. Винаги ми става много гадно от този сън, но си нямам и представа какво може да означава.

Как точно те напада? Какво иска от теб?
Дай повече подробности. Може да не е само кошмар. Rolling Eyes
Бързо да го казва кой е, веднага отивам да го разчленя със сатъра Twisted Evil

# 198
  • Мнения: 852
Това,което искам да споделя не е моят сън,а сънят на приятелка/или по скоро сестрата на приятелят ми/
Та тя ме е сънувала,че съм бременна и че съм се разделила с моя приятел и тя е дошла при мен да ме моли да се върна при брат и ,защото сама щяло да ми е трудно да си гледам детето.
Разказа ни го като бяхме заедно с приятеля ми,той каза че са глупости и че това е само сън.На мен обаче  ми стана интересно,какво ли означава това.Знам ,че това си е нейният и едва ли мога да го тълкувам сън но все пак......
 newsm78     newsm78    newsm78

П.С Ние все още не се женени и нямаме деца Rolling Eyes

# 199
  • Мнения: 335
Ако питаш мене, приятелката ти сигурно е Водолей или Скорпион, а брат й - Телец.

# 200
  • Мнения: 852
Ако питаш мене, приятелката ти сигурно е Водолей или Скорпион, а брат й - Телец.



Не - тя е лъв, а той стрелец.

# 201
  • Мнения: 335
Пак става.
Исках да кажа как ми прилича сестрата на приятеля ти да чувства странно угризение вместо брат си пред теб.
Да не би да го порицава скрито заради тайни (или стари) забежки по други гаджета при положение, че тя харесва теб (и смята, че не заслужаваш кръшкач, дори това да е собственият й брат).

Или обратно - подозира теб в чужд роман...

ПП Може да се дразни от друго приятелката ти у единия и да съчувства заради това на другия?
Ако пак намекнеш, че не тълкувам правилно  Laughing, значи приятелката ти е сънувала нещо друго  Laughing.

# 202
  • Мнения: 78
Искам да споделя с вас съня си, защото имам доста неприятно усещане за него и искам да чуя дали ще се потвърди. Бях си в къщи и през дупка до прозореца в хола влезе змия. Изплаших се като я видях... Тя не дойде директно при мен, първо попълзя из хола. Когато тръгна към мен много се страхувах. Свих се на кълбо и стоях неподвижно. Тя ме полази, но не ме ухапа. Поуспокоих се... Май си тръгна но после пак се върна. Направих същото, пак се свих на кълбо. Този път обаче ме ухапа по безименния пръст. Учудих се защото не ме заболя. След това леко се поду и звъннах на мъжа ми да ме заведе на лекар.

# 203
  • Мнения: 852
Пак става.
Исках да кажа как ми прилича сестрата на приятеля ти да чувства странно угризение вместо брат си пред теб.
Да не би да го порицава скрито заради тайни (или стари) забежки по други гаджета при положение, че тя харесва теб (и смята, че не заслужаваш кръшкач, дори това да е собственият й брат).

Или обратно - подозира теб в чужд роман...

ПП Може да се дразни от друго приятелката ти у единия и да съчувства заради това на другия?
Ако пак намекнеш, че не тълкувам правилно  Laughing, значи приятелката ти е сънувала нещо друго  Laughing.




Благодаря ти,замислих се има логика.Харесват ми твойте тълкувания Heart Eyes Hug

# 204
  • Мнения: 852
Стринка Ягодинка
Аз лично съм чувала,че змията в съня означава трудности,болести
В съновника пише това:
  Змия - , ако видиш и я гониш, но не я убиеш-неприятелите ти ще те нападнат; - ако се спуска срещу тебе-грози те голяма опасност; - ако я убиеш-ще неутрализираш неприятелите си; - ако те ухапе-твоите кредитори ще ти поставят в затруднено положение; - ако се е свила на кълбо-неприятностите ти предстоят; - ако я пипаш-някой ще те съблазни; - ако се увие около тебе-голяма неприятност те чака; - ако се опита да те ухапе, но не го направи-ще се избавиш от голяма опасност; - ако само пропълзи край тебе-болест

# 205
# 206
  • София
  • Мнения: 2 958
И аз искам да споделя с вас част от съня си ..преди две вечери.

Сънувах врабче. То летеше близо до мен, над главата ми ..и искаше да кацне на ръката ми. Аз си помислих - "Колко досадно врабче , също като мухите...."Пропъждах го като досадна муха , но то въпреки всичко кацна. Grinning

Сега прочетох в И-нет - ето какво  Wink :

"В съня е символ на ..... ако кацне близо до тебе, ще се запознаеш с някоя извънредно привлекателна особа. ..... Гнездо на врабчета да видиш в съня си, е знак за голямо щастие. "

 Аз го свързвам с това, което се случи през този ден....- имах неочаквано посещение !!!
Преди около месец- два се свързах с моята сестра. Не се познавахме. Но точно в този ден тя изненадващо дойде в офиса..и се видяхме за първи път ! Невероятно...
Дали е благодарение на  врабчето...не знам... Grinning Wink

# 207
  • Мнения: 1 286
Purvo-izvinqvam se za latinicata, no sum v 4ujbina!
Vijdam, 4e mnogo hora puskat zapitvaniq za suni6ta, ta i az iskma da popitam-KAKVO OZNA4AVA DA SUNUVA6 iSUS HRISTOS?
Sunuvah go ve4erta na Lazarov den sre6tu Cvetnica, be6e oble4en kato katoli4eski monah s 4erno raso i vuje za kolan. Stoe6e na edno bjuro i pi6e6e ne6to, usmihva6e mi se i mi govore6e na malko ime, imah use6taneto na sun, 4e e moi priqtel. Govore6e mi za edna moq po4inala lelq, 4e ne bila tolkova dobra za kolkoto se predstavqla, posle doide pri men (az lejah na edno leglo, zavita i si govoreh s nego), dokosna me po buzata i mi kaza-v tova momi4e ima ne6to specialno, ima ne6to osobeno i mi se usmihna.
Az su6to se obru6tah kum nego na malko ime i otno6eniqta ni bqha dosta priqtelski i priqtni v sunq.
Subidih se s neveroqtno 4ustvo na lekota i poglednah v sunovnika-vse hubavi ne6ta pi6e6e, no mi se 6te da pitam vse pak nqkoi, ako znae ne6to ot baba si, primerno, ili e 4uval ne6to za tova da sunuva6 Hristos da mi pi6e!

# 208
  • Мнения: X
Снощи имах един от онези сънища, за които осъзнавам че са сънища в самия момент на сънуването. Много осезателен сън. Четях някаква книга и в един момент чух глас ( тук става вече много параноично  Mr. Green): "Сега Вие навлизате в същността на книгата. Зениците ви ще бъдат сканирани и вие ще попаднете в книгата." И наистина усетих как нещо се навира в окото ми и щраква като фотоапарат, сякаш нещо ме дръпва и повлича в тунел и хем чувствах нещо като свистене и движение около себе си ,хем някакви рисунки започнаха да се сменят много бързо уж със някаква символика, но сякаш аз контролирах какво се появява и всичко имаше връзка с предишните ми връзки и с настоящите ми взаимоотношения.
Дори не си спомням кога се събудих точно, защото то беше като състояние на полусън. Мислех си че е минало малко време, но според изчисленията ми може и да съм го сънувала цели два часа това, а скоростта, с която се развиваше действието изглеждаше направо светкавична. Абе с две думи съвсем откачих  Confused

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 16:18 от Анонимен

# 209
  • Мнения: 278
Аз сънувах, че се срещам с Джеф Голдблум и той ме целуна страстно /по устата/.  Embarassed

# 210
  • Мнения: 3 675
Да те ухапе змия, не е на хубаво.Аз преди да почине баща ми, сънувах че в къщи има змия.Нас ни подмина, но отиде при него.Пропълзя в скута му, не знам дали го ухапа.Може би сънят не е нищо страшно, а не предупреждава за някаква опасност.Това за монаха, може да е вашия ангел хранител, нали той е ваш приятел.
Аз пък и друг път съм споделяла сънищата си тук. Все сънувам, че с архангел Гавраил сме едно цяло/т.е. неговият дух е в мен и това става все на важни църковни празници, примерно Благовещение, Събор на архангел Михаил/, казват ми да отида на църква, но какво да кажа, не върви някак си.А когато изтеглих карта на Таро, Страшен съд, вече ми е много притеснено, защото знам какво значи. Thinking

# 211
  • Мнения: 3 675
Това Исус Христос ли било, не съм го сънувала, но това, което той пише е как да обясня, книгата на живота ти, в народните поверия се казва, че ангела хранител записва в свитък всички грехове и добри дела, направени от поверения му човек.
Този сън може и да се интерпретира в съвсем друга посока, като го сега чета по-подробно, но не искам да пиша за това, за да не стресна авторката.Ще кажа само това, че това може изобщо да не е Христос, особено, ако ти се усмихва и ти говори хубави неща/особено на празник, пък още повече седмица преди да загине, заради греховете на човеците/.Май това ми намирисва повече на Денница, или поне така се казваше навремето.Няма логика в това, защо Исус ще ти се усмихва и защо ще ти говори, че ти вървиш хубави неща, че има нещо, специално в теб,за да те заблуди и да се възгордееш. Thinking

# 212
  • Мнения: 4 392
Аз сънувах, че се срещам с Джеф Голдблум и той ме целуна страстно /по устата/.  Embarassed
Може би го харесваш. Wink


Govore6e mi za edna moq po4inala lelq, 4e ne bila tolkova dobra za kolkoto se predstavqla

Ето това горното е нещото, което ме  смущава в този сън.

Обичай ближния си повече от себе си! / Разбирай "без оглед на това, за колко добър го смяташ"/  Ако смяташ някого за добър, дори и да не е толкова добър,  той ще стане след време.
Може би точно в това се крие мъдростта на тази Божа заповед.


Няма логика в това, защо Исус ще ти се усмихва и защо ще ти говори, че ти вървиш хубави неща, че има нещо, специално в теб,за да те заблуди и да се възгордееш. Thinking
И защо да не може да се усмихва и да ти говори хубави неща? Не виждам логиката. Ако детето ми направи нещо хубаво, естествено е да го похваля, а не само да му се карам, като прави бели. Дали ще се възгордееш или не зависи от нивото на съзнанието ти, а Бог ги знае тези неща, нали?

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 14:27 от .

# 213
  • Мнения: 1 286
Vuprosnata lelq beshe mnogo dobra s men, vinagi kogato sa idvali na gosti mi noseha nestho sa hapvane Hug
Tova, che q sunuvah tazi nosht, v tozi kontekst, predpolagam e svurzano s fakta, che si misleh za neq sushtata vecher i za nqkoi neshta, s koito e oshtetila baba mi...
No za pochinalite-li nishto ili dobro!
Ne izpitvam nepriqzun kum tazi lelq, naprotiv, uvajavah q i se radvah na kompaniqta j.
Moje bi ne razqsnih, che vuprosniqt sun go sunuvah vuv vreme na golemi izpitaniq za men samata, problemi sus zdraveto i uchenieto. I v opredelena stepen imah nujda ot podoben sun, za da vuzvurna silite i samochustvieto si
Ta sunqt doide tochno na vreme, zashtoto nqkak si mi vurna vqrata... ako shtete...
Togava si kupih edno malko zlatno krustche(zashtoto za men vqrata e predi vsichko skromnost i ne obicham ogromni i luskavi neshta za afishirane) i otidoh na curkva na drugiq den.
Baba mi mnogo se razvulnuva ot sunq i iskashe dori da hodi da pita popa kakvo oznachaval, togava mi se stori smeshno, no sega ne mi struva chak tolkova losha ideq...
Abe, vremeto shte pokaje Rolling Eyes

# 214
  • Мнения: 4 718
Хора, снощи сънувах цяла вечер зайци. Големи домашни зайци, които разнасях със себе си в някакви стъкленици и се опитвах да ги продам. По-шантаф сън не съм сънувала през живота си. четох из разни съновници, но са много противоречиви тълкуванията. Ако някой има идея ще съм благодарна да сподели. Притеснява ме и факта, че половин час след като се събудя вече не помня какво съм сънувала, а тия зайци са ми пред очите цял ден.

# 215
  • Мнения: X
Хора, снощи сънувах цяла вечер зайци. Големи домашни зайци, които разнасях със себе си в някакви стъкленици и се опитвах да ги продам. По-шантаф сън не съм сънувала през живота си. четох из разни съновници, но са много противоречиви тълкуванията. Ако някой има идея ще съм благодарна да сподели. Притеснява ме и факта, че половин час след като се събудя вече не помня какво съм сънувала, а тия зайци са ми пред очите цял ден.
зайчето е радост.
Плюс това е плодовито животно, веднага го свързах със забременяване.
Аз няма да казвам какво сънувам,че напоследък е повече от ясно,че сънувам нещата, които ме е страх,че може да се случат. Sad

# 216
  • Мнения: 3 675
Аз преди години сънувах много странен сън и все се опитвам да дам някакво обяснение на него.Сънувам, че съм на центъра и има много хора.Въпреки, че е посред бял ден, небето изведнъж притъмнява и виждам, че се кани да завали доста пороен дъжд.Затова всички около мен решаваме да се скрием във военния клуб.Навън завалява, но .......ето тук идва странният момент в съня, не дъжд, а кръв, която минава през стените и виждам как хората стават червени от главата до петите.Някой, ще може ли да му го разтълкува.

# 217
  • Варна
  • Мнения: 779
Вчера един мой съученик и приятел се удави... а тази нощ сънувах, че ми пада зъб....

"Ако сънуваш, че ти падне зъб, скоро ще научиш за нечия смърт. Ако е кътник или мъдрец, ще почине далечен познат, а ако е преден зъб - твой близък роднина."

.... дали се отнася за приятеля ми или да очаквам още?  Confused Cry

# 218
  • Мнения: 67
Искам да споделя 2 съня с вас .
1 сън. Не помня всичко , но най-добре си спомням .. приятелят ми( почина преди месеци ) стоеше на вратата в стаята и сякаш се гевезункаше приятно, така както го правеше приживе и се усмихваше,това като че ли беше на излизаше от стаята.

2 сън.Срещнах се с бивша колежка. Някой ни закара до накъде с колата. Слезе от колата и останахме само двете.Аз бах отзад, тя до шофьора.Трябваше да се премести колата и тя я подкара така , както си седеше (отхпед до шофьора) Crazy.Чакахме да стане време за отварянето на магазина , в който уви работех , или щях да работя.Имах ключове , но изчаквах да стане точно 9 , да дойде и момичето с което работя .Но в приказки бях пропуснала кога е дошла. Като влязох ми направи забележка , че закъснявам, а дори имаше разни майстори вътре  Crossing Arms 

Общи условия

Активация на акаунт