породени деца

  • 8 868
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Здравейте! Дъщеря ни е на 7 месеца, а днес установих, че съм бременна отново. Чувствам се странно, понеже първата ми бременност беше планирана и сега ми е тежко. Ще си запазя детенцето, разбира се, но да си призная много се уплаших като видях двете чертички. Как се гледат породени деца, та дъщеря ми ще е на година и три-четири месеца!? Как се извеждат на разходка и въобще моля ако има майки с толкова малка разлика между децата нека ми отговорят. Също така още кърмя и се чудя дали трябва да продължавам или не е добре за плода. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 718
Честито  bouquet,това е прекрасно
Немога да ти дам съвет относно гледането,това ще го направят мами с опит.За кърмата съм чувала,че спира ,но можеш спокоино да продължаваш да кърмиш няма никаква опасност за плода

# 2
# 3
  • Мнения: 641
Много хубава новина.Честито! Едно въпросче извън темата/имаше такава тема скоро/:Разчиташе ли ,че докато кърмиш няма да забременееш?

# 4
  • Мнения: 80
Мойте деца са с година и 9 месеца разлика. За кърменето не ти пречи нищо, продължавай без да се притесняваш. За гледането, ами как, баткото на ясла, малкия с мен, това е защото си ги гледаме сами, нямаме баби на разположение. Ще се справиш, споко. Това е голямо щастие, радвай се.

# 5
  • Мнения: 5 401
Честита бременност!   bouquet

Това е темата на бременните кърмачки: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=140619.0

За извеждането на разходка - в нашата градинка има няколко породени деца, които са със специална приставка към количката. Бебетата са едно зад друго, като голямото го слагат отпред, явно за да има какво да гледа докато се вози, а малкото си спинка сладко-сладко.

# 6
  • Мнения: 378
       Бинко беше  на 8 месеца, когато забременях с Цвети. Разликата им е 1 година, 4 месеца и дни.  Притеснявах се първите дни, като останах сама с двамата , но всичко е въпрос на организация. Излизахме на разходка, като Бинко се измореше да ходи,  го слагах при бебето в количката и ги возех заедно.  Кърмех ги в тандем- Бинко до 2 години и 8 месеца, Цвети - до 1 година и 3 месеца. От помощ ми беше детската градина - Бинко тръгна на 2 години и 1 месец.  Първо го водех  от 9 до 11.30 часа - закусваше у дома -      изморяваше се да дъвче и пасирах. После започнах да му давам сутрин малко мляко или  каша и го водех в 7.30. Оставаше там до 11.30 . Прибирахме се    с бурканчетата храна - обяд и следобедна закуска. Винаги сипваха повече, когато е имало възможност - да има и за бебо. През времето, когато големия беше на градина, гледах да свърша доста неща - къпане на бебето, кърмене, пране , простиране, гладене... През това време и майка  ми легна на легло - и тя като бебе - хранене и т. н.
       Бинко започна да остава цял ден на градина на 3 години и 2 месеца. Цвети тръгна на 2 години и 3 месеца с желание - да е с брат си. По нататък сме се гледали почти като близнаци .
       Тръгнаха на училище с една година разлика - всички учебници и помагала на края на учебната година Бинко дава на Цвети - това всъщност е много удобно. Излизат заедно, имат едни и същи приятели - ми това е ... Двойна радост... Ако мога да избирам пак, бих предпочела тази разлика - заедно ни е било много, много хубаво...
       Желая Ви Успех!

# 7
  • Мнения: 378
      Като   пиша, че ги кърмех в тандем, имайте предвид, че големичкото имаше кърмене сутрин и вечер още от 1 година и два месеца, и доизцеждаше след бебо при нужда. Иначе си ядеше твърда храна.  В родилното ми го водеха веднъж дневно да суче. Някога,  когато кърмата не е стигала, съм дохранвала бебо с лъжичка ( да не се отбие ). Ами това е...
      Сега са ученици и са по цял ден на училище, когато бяха мънички, беше по- хубаво...

# 8
  • Мнения: 417
Честито!
Съвет не мога да ти дам защото и аз съм в същото положение. Rolling Eyes
Бременна съм и бебето като се роди живот и здраве дъщеря ми ще е на година и осем месеца.Смятам март месец да е пусна на ясли,за да може до май месец да свикне.Не знам как ще стане с разходките,направо не ми се мисли.Не знам и със спането как ще стане,определено не могат  двете деца да спят в една стая поне в началото.Въпросите са много,но отговори нямам. Crazy 
Най важното е че си решила да го задържиш и изобщо го няма варианта за аборт,за което те поздравявам наистина. Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
Честито!
Ще се справиш, няма такава дето да не се е справила Wink.

# 10
  • Мнения: 941
Честито!
Ще се справиш, няма такава дето да не се е справила Wink.
Няма какво повече да добавя,  Hug

# 11
  • Мнения: 315
eovin Честито   preggo

# 12
  • Мнения: 9 973
Честито!
Ще се справиш, няма такава дето да не се е справила Wink.
познавам 2 жени с по 3 деца-разлика точно 1г.всяко от всяко(7,8,9г.)
не са се оплаквали,но са разчитали на баби и дядовци Hug

# 13
  • Мнения: 5 391
И моите деца са породени Grinning
И аз имах много въпроси по време на втората бременност и нито един отговор.
Когато се появи второто детенце всичко се нареди, организирах се.

# 14
  • Мнения: 961
Поздравления за новината!   bouquet
Макар че нямам личен опит, сигурна съм, че ще се справиш.
Аз и сестра ми сме породени, с 1 г. и 1 месец разлика сме. Баща ни почина, когато бяхме съвсем малки, а бабите и дядовците бяха по селата. Никой не е помагал на майка ми, но се е справила жената, при това блестящо в тази ситуация. От рано сме тръгнали по ясли и детски градини, но няма друг начин.

Братовчедка ми има момиченце на 1 г., а е бременна в 4 месец. Каза, че през пролетта ще даде малката на ясла, за да свикне да ходи по цял ден и когато се роди бебето, да няма проблеми с воденето на ясла.

Сигурна съм, че и ти ще се справиш, всичко ще се подреди, като се роди бебчо. Ако има желание, ще се намери и начин. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт