породени деца

  • 8 873
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 152
Здравейте! Дъщеря ни е на 7 месеца, а днес установих, че съм бременна отново. Чувствам се странно, понеже първата ми бременност беше планирана и сега ми е тежко. Ще си запазя детенцето, разбира се, но да си призная много се уплаших като видях двете чертички. Как се гледат породени деца, та дъщеря ми ще е на година и три-четири месеца!? Как се извеждат на разходка и въобще моля ако има майки с толкова малка разлика между децата нека ми отговорят. Също така още кърмя и се чудя дали трябва да продължавам или не е добре за плода. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 722
Честито  bouquet,това е прекрасно
Немога да ти дам съвет относно гледането,това ще го направят мами с опит.За кърмата съм чувала,че спира ,но можеш спокоино да продължаваш да кърмиш няма никаква опасност за плода

# 2
# 3
  • Мнения: 641
Много хубава новина.Честито! Едно въпросче извън темата/имаше такава тема скоро/:Разчиташе ли ,че докато кърмиш няма да забременееш?

# 4
  • Мнения: 80
Мойте деца са с година и 9 месеца разлика. За кърменето не ти пречи нищо, продължавай без да се притесняваш. За гледането, ами как, баткото на ясла, малкия с мен, това е защото си ги гледаме сами, нямаме баби на разположение. Ще се справиш, споко. Това е голямо щастие, радвай се.

# 5
  • Мнения: 5 401
Честита бременност!   bouquet

Това е темата на бременните кърмачки: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=140619.0

За извеждането на разходка - в нашата градинка има няколко породени деца, които са със специална приставка към количката. Бебетата са едно зад друго, като голямото го слагат отпред, явно за да има какво да гледа докато се вози, а малкото си спинка сладко-сладко.

# 6
  • Мнения: 378
       Бинко беше  на 8 месеца, когато забременях с Цвети. Разликата им е 1 година, 4 месеца и дни.  Притеснявах се първите дни, като останах сама с двамата , но всичко е въпрос на организация. Излизахме на разходка, като Бинко се измореше да ходи,  го слагах при бебето в количката и ги возех заедно.  Кърмех ги в тандем- Бинко до 2 години и 8 месеца, Цвети - до 1 година и 3 месеца. От помощ ми беше детската градина - Бинко тръгна на 2 години и 1 месец.  Първо го водех  от 9 до 11.30 часа - закусваше у дома -      изморяваше се да дъвче и пасирах. После започнах да му давам сутрин малко мляко или  каша и го водех в 7.30. Оставаше там до 11.30 . Прибирахме се    с бурканчетата храна - обяд и следобедна закуска. Винаги сипваха повече, когато е имало възможност - да има и за бебо. През времето, когато големия беше на градина, гледах да свърша доста неща - къпане на бебето, кърмене, пране , простиране, гладене... През това време и майка  ми легна на легло - и тя като бебе - хранене и т. н.
       Бинко започна да остава цял ден на градина на 3 години и 2 месеца. Цвети тръгна на 2 години и 3 месеца с желание - да е с брат си. По нататък сме се гледали почти като близнаци .
       Тръгнаха на училище с една година разлика - всички учебници и помагала на края на учебната година Бинко дава на Цвети - това всъщност е много удобно. Излизат заедно, имат едни и същи приятели - ми това е ... Двойна радост... Ако мога да избирам пак, бих предпочела тази разлика - заедно ни е било много, много хубаво...
       Желая Ви Успех!

# 7
  • Мнения: 378
      Като   пиша, че ги кърмех в тандем, имайте предвид, че големичкото имаше кърмене сутрин и вечер още от 1 година и два месеца, и доизцеждаше след бебо при нужда. Иначе си ядеше твърда храна.  В родилното ми го водеха веднъж дневно да суче. Някога,  когато кърмата не е стигала, съм дохранвала бебо с лъжичка ( да не се отбие ). Ами това е...
      Сега са ученици и са по цял ден на училище, когато бяха мънички, беше по- хубаво...

# 8
  • Мнения: 417
Честито!
Съвет не мога да ти дам защото и аз съм в същото положение. Rolling Eyes
Бременна съм и бебето като се роди живот и здраве дъщеря ми ще е на година и осем месеца.Смятам март месец да е пусна на ясли,за да може до май месец да свикне.Не знам как ще стане с разходките,направо не ми се мисли.Не знам и със спането как ще стане,определено не могат  двете деца да спят в една стая поне в началото.Въпросите са много,но отговори нямам. Crazy 
Най важното е че си решила да го задържиш и изобщо го няма варианта за аборт,за което те поздравявам наистина. Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
Честито!
Ще се справиш, няма такава дето да не се е справила Wink.

# 10
  • Мнения: 941
Честито!
Ще се справиш, няма такава дето да не се е справила Wink.
Няма какво повече да добавя,  Hug

# 11
  • Мнения: 315
eovin Честито   preggo

# 12
  • Мнения: 9 973
Честито!
Ще се справиш, няма такава дето да не се е справила Wink.
познавам 2 жени с по 3 деца-разлика точно 1г.всяко от всяко(7,8,9г.)
не са се оплаквали,но са разчитали на баби и дядовци Hug

# 13
  • Мнения: 5 391
И моите деца са породени Grinning
И аз имах много въпроси по време на втората бременност и нито един отговор.
Когато се появи второто детенце всичко се нареди, организирах се.

# 14
  • Мнения: 961
Поздравления за новината!   bouquet
Макар че нямам личен опит, сигурна съм, че ще се справиш.
Аз и сестра ми сме породени, с 1 г. и 1 месец разлика сме. Баща ни почина, когато бяхме съвсем малки, а бабите и дядовците бяха по селата. Никой не е помагал на майка ми, но се е справила жената, при това блестящо в тази ситуация. От рано сме тръгнали по ясли и детски градини, но няма друг начин.

Братовчедка ми има момиченце на 1 г., а е бременна в 4 месец. Каза, че през пролетта ще даде малката на ясла, за да свикне да ходи по цял ден и когато се роди бебето, да няма проблеми с воденето на ясла.

Сигурна съм, че и ти ще се справиш, всичко ще се подреди, като се роди бебчо. Ако има желание, ще се намери и начин. Успех!

# 15
  • Мнения: 2 821
И моите деца са породени Grinning
И аз имах много въпроси по време на втората бременност и нито един отговор.
Когато се появи второто детенце всичко се нареди, организирах се.
Филипа, много точна формулировка Hug
eovin , има специална тема за породените в Нашите деца...заповядай Wink

# 16
  • На морето!
  • Мнения: 5 749
Честито и от мен.Дцата на сестра ми са с 1г и 3м разлика,горе-долу колкото ще е и при вас.Ми при тях е една малка и много весела лудница.Има и трудни моменти,но и с едно дете само пак ги има. Wink

# 17
  • Мнения: 378
    Да добавя още:
    Дрешки, одеалца и др. за бебето  в началото няма да са Ви необходими. Аз ползувах нещата на големичкото, които са умалели. Купих само жилетка, плетена пелена и още нещо за изписването. После му подариха доста неща.Дрехи купувах и на двамата, когато малкия стана на 1 година и половина - той беше едричък, баткото - дребен . Купувах обикновено еднакви дрехи или в различни нюанси.
     Креватчето също се ползуваше от бебето. Големичкото спеше при мен. После се премести при таткото на дивана, бебето, което кърмех - при мен.
     Като свърши отпуската на таткото, Цвети е бил на около месец.Много пъти съм го изнасяла на балкона с количката ( това му е била разходката ). Големичкото съм извеждала край блока за около половин час да поиграе, когато бебо спи. Малкото беше кротичко - заиграваше се с ръчичките си, със завивката и стоеше мирно - оставяли сме го за кратко самичко.
     Като по-големички (  на 1 и 2 г ) ги водех на разходка в двора на близкото училище или детска градина, когато няма деца ( оградено е, свободно да ходят, няма отпадъци ) ...
     Бинко го оставях до обяд на градина, за да не се чувствува  " отхвърлен от мама ", цялото време до вечерта после пеехме, приспивахме се, четяхме приказки - посвещавах на тях. В една стая стоехме с бебето и към 7 месечна възраст го включвахме в игрите...
     Успех!

# 18
  • Мнения: 750
Честито!!!   bouquet
Както виждаш и моите са породени, с година разлика Simple Smile Голямото е на 20. 02, а малкото на 18.02.
И аз се притеснявах, че няма да се справя, защото си ги гледам сама, няма помощ от никъде. Но още първия ден нещата се подредиха и не съм имала никакви проблеми. Включвах Вяра в отглеждането - подаваше ми памперса, крема, дрешките ...Simple Smile
Сега вече като по-големи си играят по цял ден като котета:)
Ще се справиш, бебетата сами ще ти диктуват ритъма и всичко ще се нареди от самосебе си Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 931
Здравей мила. Моите са с 1 година и почти 7 месеца разлика. Е малко е трудно в началото, но е хубаво. Сега двамата заедно играят и лудуват. Може и да помислиш за помощ по-нататък. Ние направихме така: майка ми е работеща жена и преди да изляза в болнични с второто прехвърлих майчинството от първото на нея и така си осигурих човек докато бях в болнични с второто.
И аз много се притеснявах и много въпроси си задавах, но нещата се наредиха по най- подходящият начин и сега си имам 2 прекрасни слънчица.
Иначе в Нашите деца има тема за породените деца. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=256148.0.

# 20
  • София
  • Мнения: 663
честито и леко бременеене!!! аз като майка на 2 деца с разлика от близо 1г3м без 1 седмица, мога да ти кажа че е трудно, но и доста забавно. общо взето наистина си трябва организация още от началото иначе няма да можеш да свършиш нищо.
за кърменето са ти казали, но аг ще ти каже най-добре какво да правиш, а за разходката на малките-с две колички и с придружител когато е имало възможност, иначе като съм сама и аз извеждах малкият на балкона. каката все още си е на количка, уморява се бързо.
 спокойно, всичко ще си дойде по местата, щом си доведете бебчо вкъщи. успех ти желая  bouquet

# 21
  • Мнения: 8 999
И моите деца са с разлика 1г. и 3 мес. Определено имах нужда от помощ през първите 2-3 месеца /най-вече при разходките и докато кърмех бебето - каката много ревнуваше и се налагаше някой да я държи настрана от мен и сина ми, защото пищеше и  го стряскаше и той не можеше да суче/ . После нагодих режима на двете деца и всичко си дойде на място. Имах количка за породени деца тип "вагонетка" - много ми беше удобна.
Успех!

# 22
  • Мнения: 152
Благодаря ви за хубавите думи и съвети, момичета! Хубаво е да знаеш, че някой е минал по този път...Вярвам, че ще се справим, просто в първия момент много се уплаших. Сега започвам да го приемам спокойно и да мисля за новото бебе.  Hug

# 23
  • България
  • Мнения: 3 620
Лелееее, страхотна новина .   bouquet  Много се радвам ималко завиждам благородно   Grinning
Много искам породени деца, но не мода да убедя съпруга ми засега. Мисля че така е по-добре. Може да ти се вижда трудно , но ще порастнат наведнъж , а ти на млади години ще си си свършила работа и ще си гледаш живота  Mr. Green  А най-вече мисля че това е най-добрия вариант за дечицата - ще си имат приятелче и ще ги вълнуват еднакви неща Peace
Я кажи ти ли беше преди 2 дни в офиса на Глобул  до новата поща с таткото и малката принцеса?  Нали ти беше на първата кърмаческа среща в Бургас и имаме снимка с 2-те принцеси  newsm78

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 12:15 от Reny27

# 24
  • София
  • Мнения: 4 588
Страхотна новина! Честито! Поздравления за решението ти да имаш породени деца!  bouquet

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Честито! Аз съм майка на две деца с малка разлика година и половина. Вмомента баткото е на 2 години а бебето на 6 месеца.Трудно е но се свиква щом се организираш нещата се подреждат аз си викам баткото е все още бебе батко.За разходката е трудно с двамата едновременно но от друга страна децата израстват заедно почти като близнаци ще имат общо детство и е толкова весело че забравяш за грижите.

# 26
  • Мнения: 770
Спокойно, мила! Аз и доста майки като мен гледаме по две деца наведнъж (някой и три)! Laughing
Няма да ти е лесно, но е божа работа! Мисли положително и дано да има кой да ти помага!!!
 Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 545
Честито!
Моите ще са с по- голяма разлика- 2 години, но и аз се чудя как ще се справям, гледам много да не мисля сега, когато дойде моментът ще видим.

Спокойно, мила! Аз и доста майки като мен гледаме по две деца наведнъж (някой и три)! Laughing
Няма да ти е лесно, но е божа работа! Мисли положително и дано да има кой да ти помага!!!
 Peace

Относно това, все си мисля, че е по- лесно да се гледат близнаци, защото имат еднакви нужди и растат заедно. Не знам, може и да бъркам.

# 28
  • Мнения: 152
Reni 27, аз бях в Глобул със съпруга ми и малката и забелязах, че две майки отвън ме гледат, но въобще не съм ви познала, ако сте били вие. Извинявам се! Жалко, че не се организирах да дойда на следващите кърмачески срещи...Поздрави от нас   bouquet

# 29
  • Мнения: 3 478
Първият месец докато се нагодиш ще ти бъде по-трудно, после се влиза в ритъм и нещата стават много по-добре.

Честито и лека бременност!

# 30
  • Мнения: 3 312
можеш само да се радваш   smile3503 Tada newsm10

# 31
  • Мнения: 9
честито и аз скоро научих че съм бременна момченцето ми е на 9м  сега повече се притеснявам за бременноста все пак вдигам бебо той е доста тежък .моля се на бог да ни даде живот и здраве .и аз ще имам въпроси но ще ги задавам след 3м/4м тогава ще съм по спокойна

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Честито миличка много се радвам за теб Hug
И аз искам Laughing ама сме само на 2м още. Като стане на 7-8 съм готова Laughing

# 33
  • Мнения: 232
Е да се разпиша и аз!ЧЕЕЕСТИТО!Само такива неща да се чуват.На моите момченца разликата им е 1 година и близо десет месеца и който ти каже,че е лесно ще те излъже,но е страхотно.Радостта е двойна и си заслужава.За кърменето има доста статии по този въпрос,но както всичко е въпрос на личен избор,ако ми остане време ще ти пратя каквото аз съм чела на лични,иначе имаше такава тема и в кърмаческия.Аз реших да спра баткото -беше вече на година и два месеца,когато разбрахме и тъй като според някои проучваня кърменето не полезно и за тримата, и за майката ,и за кърмачето и за плода,тъй като не пълноценна кърмата,не достатъчно силна и майката, за да храни плода,пък и бяхме вече големички.Ще пиша на лични!Леко бременеене!  bouquet Wink

# 34
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Честито, eovin   bouquet
Ох, аз по принцип не съм запозната сс темата, но се чуд, не е ли опасно е период когато първото все още прохожда..В смисъл пак трябва да се носи на ръце,а съответно то е вече 10-ина кила..Не е ли проблем за втората бременност.Как се справяте?

# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
Разбира се, че ще се справиш. Това е страхотно! Толкова дечица са отгледани така, с по - желязна организация и помощ не е невъзможно. Това си е двойна радост, откъдето и да го погледнеш. Честито!  bouquet

# 36
  • Мнения: 152
Благодаря за куража отново, момичета! Хубаво е да има хора, които не се тюхкат и притесняват постоянно около теб...а ти казват хубава дума!
Мама на фъстъче, относно вдигането на малката- ами, още не ми тежи, понеже тя е едва 7 кг., но незнам как ще е занапред, особено като прохожда...надявам се да се справим добре!
Честито и на теб, Илиана!  bouquet

# 37
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Честито!  bouquet
Страхотна новина наистина!
И ние сме така - очаквам второ дете когато каката ще бъде на 1 година и половина. Смятам, че всичко ще се нареди. За съжаление, не знам какво ще стане с яслата, но здраве да е.
За щастие, таткото много ми помага, за което му благодаря. Hug
И аз и брат ми сме с разлика от 1 година и 1 месец. Мисля, че такава разлика си е много хубава. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 197
Честито   bouquet за мен най-добрия е децата да са с малка разлика.

# 39
Разликата на моите деца е 1 година и 5 месеца. Не виждам от какво има да се притесняваш. Даже съм доволна от тази им разлика. На един акъл са сега и ходят навсякъде заедно. Не се притеснявай, успокой се и се радвай на бременоста си.

# 40
  • Мнения: 378
     Мама на фъстъче, голямото ми детенце на 1 година тежеше 8300, на 1 година и 3 месеца, точно към края на втората ми бременност беше 9100, може би с дрехите 10. Вдигала съм го, гушкала съм - иначе няма как. Проходи рано -  на 9 месеца и постоянно се  движеше...                     
     Возех го в една руска количка - много лека, с малки колелца ( сгъва се като бастун ). Тази количка  се оказа много удобна, ползувах я дълго... Като бебето стана на 6 месеца, го слагах в нея, баткото се хващаше отсрани и вървеше. Не ходехме далече. Като малкия стана на 1 година и 2 - 3 месеца, се редуваха - първо единия се возеше, другия ходеше, хванат за количката , после правехме смяна.
    Да споделя с вас още, че когато малкото детенце стане на около 1 година и 1 - 2  месеца и режимите  им станат еднакви ( 4 пъти хранене, еднаква храна, едно и също време за разходка ) става много по-лесно и по-приятно...
    На всички желая успех!

Общи условия

Активация на акаунт