Мъжа ми много се изнервя от буденето на сина през нощта и от мрънкането му

  • 5 828
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 752
А той какво иска?Света да се върти около него ли?

# 31
  • Мнения: 59
А той какво иска?Света да се върти около него ли?

Явно!

# 32
  • Мнения: 1 312
  Каза ми, че докато кърмела бебето на леглото, дори не си спомняла кога го сложила  до себе си ( съвсем леко облечено ) и кога е заспала.
Умората си казва думата.
Особено ако сама се грижиш за всичко и имаш неблагоразумието да си втълпиш,че трябва да оставиш мъжа си да си почине Confused
Спомням си,че съм го будила посред нощ да го питам дали съм хранила детето Crazy
А то е сукало поне 15-20 минути,сложила съм го да спи,но нещо се е размърдало след малко..,та ставам аз и пак му давам.
Мъжът ми се буди и се чуди защо.
А аз откровено не помня,че е ял вече ooooh!.

Не си въобразявай,че грижата за детето е само твое задължение.
Искай помощ,защото ще плачеш горчиво след някоя година.

# 33
  • Мнения: 668
Всички мъже са така,май от бебета PeaceНе си го слагай много на вътре и моят е същият,не го правят нарочно просто ако бачка нон стоп и нощното му идва в повечко понякога.
При мен вече си знае като не му харесва взима си калъфката без да вика(защото малкият почва да реве още повече)и отива отатък Немога да водя глупави разговори от сорта защо реве толкова късно.
Ако тапите не вършат работа купи му походно легло.Все ще се намери къде да легне на него.

Жената не пита дали да се разведе,що за глупости са това.Детето реве-развод.Големи съвети давате.

Последна редакция: нд, 18 май 2008, 23:34 от Ekcnpec

# 34
  • Мнения: 756
не е прав да мрънка , нито ти , нито детето е виновно че се буди и мрънка през деня .Разбирам че и той трябва да се напи , защото недай си нещо да се случи , майчинството не е за да си стоиш вкъщи и да гледаш телевизия , я е нон стоп грижа и внимание-но и той родители с радостите трябва да споделя и грижите .
Защо не вземеш сестра си да спи при теб , поне няколко дни от седмицата , а той през уикенда да поеме нощните смени ...нека и той се погрижи за бебе през нощта , различно е .


# 35
  • Мнения: 305
А ти не се ли изнервяш?

# 36
  • София
  • Мнения: 344
Че има мрънкащи, има..., че са от двете страни, така е  Naughty
Верно е, че и двамата трябва да се грижат, ама що не приемете че вие сте в майчинство точно поради тази причина а съпруга трябва да изнесе на плещите си издръжката на всички, и че ако не си отспи и на другия ден задреме на работа и шефа ще му каже бай бай бейби (щото хич не му пука че имал дете(ца) в къщи) или по-лошо ако работи с машини или шофира да задреме баш когато не трябва (пепел ми на устата), какво правим тогава  #Crazy Thinking
И аз съм помагал и денем и нощем съм отменял жена си, но когато имам нужда от сън за да мога да работя нормално на следващия ден тя ме разбира, ако мога отивам в друга стая ако не търся начин с тапи за уши или друг... и да изнервял съм се от плача и събуждането на детето посред нощите, а имам им официално предупреждение за уволнение защото съм заспивал на работа  #Cussing out
Аз пък не разбирам друго нещо, защо много от жените мятат детето на детегледачки или на майките си и се връщат на работа още 2-3 месеца след раждането че по някога и по малко, разбирам го когато е крайно необходимо и са нужни средства но имам много познати жени на който съпрузите им печелят достатъчно а те давай да ходя на работа че кариера трябва да се гради . Тея деца щото нямат нужда от поне единия си родител през деня  newsm78 
Така че замислете се драги майки, че понякога обвиненията ви са неоснователни.
Хайде живи и здрави   bouquet

Майчинството може да се прехвърля.Татковците могат да пробват да си останат у дома с бебето. Wink Да видим след две години отсъствие как ще се чувстват по отношение на професионалната си реализация, дали изобщо ще могат да се върнат на старото място и дали ще са в час ако го направят все-пак.
Та моето мнение е : таткото плътно до бебето и майката. Аз се будя, аз  ставам и той ще го прави. Никакви такива- тапи, походни легла,...обидно е. Той е на работа, аз също ( от лошите майки съм- тръгнах на работа на 4 часа  месец след раждането).
В началото се опитах да го поглезя и спеше в друга стая, но свекърва ми като чу щеше да падне: как ще спи там, как ще му пречи бебето???  Laughing

# 37
  • Мнения: 384
Едно не мога да разбера newsm78, щом жената има майчинство то значи 7/24 да е неотлъчно до детето , а таткото ако е на кеф. Повечето деца се будят  през нощта и плачат и АМ искат и още хиляда неща ,и понеже жената цял ден се е грижила за дома, за детето  и още хиляди неща които мъжът се прави че не вижда,няма право да поспи щото видиш ли имала майчинство, а той бил на работа на следващия ден , ами и тя става в 5 сутринта
Наистина има професии които изискват по - голяма концентрация, ама ако тя заспи докато кърми бебето и това е опасно . Само май в БГ е това отношение към жените.
Аз се върнах на работа когато синът ми беше на 2 месеца и до ден днешен си го гледаме с татко му и никои не се оплакал въпреки че ни се събират по около 5-6 часа сън / той става в 5 да отиде на работа, а аз се прибирам в 11 вечерта от работа/ Синът ни отскоро спря да се буди през нощта / преди 10 дена/,  е наистина признавам много по- добре е но когато беше малък просто се редувахме кои да стане. Такъв е живота  Peace

Общи условия

Активация на акаунт