Тази хрема ме влудява

  • 6 924
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 982
Стане ли хремата по продължителна - направо си  е за АБ капки...кой каквото и да ми говори!
Това не трябва ли да се установи след носен секрет?

# 31
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Ние лично го направихме това изследване и за радост всичко е наред.Сега пък от тази хремали незнам но глъсчето и е присипнало.Последно в петък бяхме на лекар и всичко си беше наред.Незнам вече аман от всичко.

# 32
  • Мнения: 982
сладката мими,водили ли сте детето на УНГ .На алерголог също може да го заведете.
Тези специфични проблеми трудно се разрешават от личните лекари.Тяхна работа е като не могат да се справят с даден проблем да ви изпратят при специалист.От написаното от теб разбирам,че много дълго време детето е с хрема,която от нищо не се повлиява.

# 33
  • София
  • Мнения: 492
Докато беше по малка непрекъснато съм и изследвала носен секрет. И винаги всичко беше ОК, но сополите продължителни...
Сега вече, не и правя и напрво и капя капки... за да не се усложнява положението, защото вече ми писна от вечни , дълги боледувания...Sad

# 34
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Камито и аз вече тотално откачих.По въпроса на пешка,водехмия на У.Н.Г .защото личната се съмняваше за носна сливица,но при 3 различни лекари това отпадна те бяха на мнение че няма нужда от операция.Но е факт че това носле немога да го видя без сополи.Изпробвах почти всички капки,но в момента пак си има сополки,сега са бистри и по скоро нослето хрънка.

# 35
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
забравих да допълня че имаше вариант да е алергична хрема изписаха ни преди време сироп Кларитин.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 83
Има един спрей за алергична хрема Cusicrom 4% (Кузихром). При нас действаше, но сополите на беладжията тогава бяха прозрачни и не много гъсти. Миналата година имаше един период в който прекалих с видовете капки за нос и около месец му слагах Виброцил, Коларгол и накрая Тобрадекс. Оказа се обаче, че колкото по дълго време сменям капките, толкова по-лошо става. Сега вече не ги правя тези експерименти. Преди 2 седмици пуснах нова тема за "Гъсти и прозрачни сополи" и започнах с Коларгол и по 1 капка в ноздра на ден изцеден лимон. Със сока от лимон беше голяма врява, но 2 дни само слагах от него и 4 дни - Коларгол. На нас ни помогна. Всичко е индивидуално.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 575
Ако има бистри сополи личната ни дава Калкарея карбоника. Каза, че дори да няма може да давам вечер по 5 гранулки. Положението се променя когато има пресипнал глас, това вече ми мерише на фарингит. Нас батко ни сега е така. Мажем гърлото, капем капки, ползваме противоалергични капки и отделно от всичко хомеопатични за хрема и гърло на Боарон.

# 38
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Гърлото и е много добре.в петък така ни каза дежурният като отидохме на преглед.Но и аз доста прекълих с капките за месец какви ли не слагахме.Ще изчакам ден два и пак ще е заведа на лекар,защото няма засега никакви други симптоми.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Стане ли хремата по продължителна - направо си  е за АБ капки...кой каквото и да ми говори!
Това не трябва ли да се установи след носен секрет?
Точно това казах по нагоре. АБ капки се слагат след като е взет носен секрет и ако има нещо антибиограмата посочва кои са подходящи. Така да си капете АБ капки в носа ми се струва нередно. Все едно да се разболее човек и да си купи  АБ така просто за да пие нещо.

# 40
  • Мнения: 3 929
Стане ли хремата по продължителна - направо си  е за АБ капки...кой каквото и да ми говори!
Това не трябва ли да се установи след носен секрет?
Точно това казах по нагоре. АБ капки се слагат след като е взет носен секрет и ако има нещо антибиограмата посочва кои са подходящи. Така да си капете АБ капки в носа ми се струва нередно. Все едно да се разболее човек и да си купи  АБ така просто за да пие нещо.
И аз съм против всякакви АБ, ез да е крайно наложително ползването им, но и ние с нашата хрема...Като се проточи...Педиатърката в доста от случаите ни изписва Макситрол - капки за очи, но изключително ефикасни, аптекарката също потвърди, без да е изследван секрет. Поне на нас досега ни действат, но не трябва да се спират веднага, след като се види подобрение, а да се продължи, както е при АБ. Но наистина най-доброто и мога да кажа - задължително - е впръскването в носа на Стеримар или физиологичен разтвор няколко пъти в денонощието, за да се прочистят носните кухини и тогава се слагат капките.
Аз в моменто промивам няколко пъти през деня, колкото успея, защото е страшна борба, мажа с низита и след около час капя по 1 капка във всяка ноздра Макситрол 3 пъти дневно. Предпочитам така, отколкото секретите да отидат в гърлото и да настъпят усложнения, че на нас пневмонията и бронхитите ни винаге тръгват от носа.

# 41
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Днес бяхме до личната защото сутринта като станахме малката се оплакваше че и се гади и че нещо не и е добре.Прегледаха е засега е добре няма температура гърлото е добре.Изсписаха и осцилокопциум и за хремата хапченца коризалия.Лекарката ми каза засега да спрем капките за нослето защото от толкова много капки се получавало обратен ефект.Дано да не пипнем гадният грип.

# 42
  • Мнения: 175
на нас ни помага хомеопатичното коризалия и ходенето на планина.
при нас лекарите са единодушни, че става въпрос за "алергична лигавица" - постоянно е с хрема, която затихва и се засилва на периоди. Нямам намерение да я тъпча с антиалергични, така че, ходим си със сополи. Вероятно ще го израсте

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 08:28 от Djanni

# 43
  • София
  • Мнения: 4 575
на нас ни помага хомеопатичното коризалия и ходенето на планина.
при нас лекарите са единодушни, че става въпрос за "алергична лигавица" - постоянно е с хрема, която затихва и се засилва на периоди. Нямам намерение да я тъпча с антиалергични, така че, ходим си със сополи. Вероятно ще го израсте
А не ви ли дават противоалергични капки? Зиртек, Ксизал? За 20-на дни прием добре стягат лигавицата.
Иначе и ние сме доволни от Коризалия, само трябва да се спазват указанията за ползване на хомеопатични препарати.

# 44
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Здравейте мамчета,днес вече нещата са много по добри,гадните сополи изчезнаха направо не е завярване.Сега само вечер като спи малко подхърква,но общо взето секрети няма.След толкова борба с най различни капки гадините изчезнаха.Не смея да се зарадвам че не се знае пак до кога.....

Общи условия

Активация на акаунт