Питаме - отговаряме за фитнеса

  • 2 698
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 956
Колко лесно звучи "Отиваш на фитнес и нямаш грижа с фигурата." Да, ама не! Въобще не е така. Тренировките във фитнеса се оказва, че не са елементарна работа. За да се постигне конкретен резултат, трябва да се тренира по определени индивидуални схеми, да се спазва определен хранителен режим... А най-безумно ми звучи това как стават чудеса като се приемат определени добавки, препарати и т.н. Например :"пийте Л-карнитин 3 пъти дневно и ще свалите 30 килограма!
И така - реших да пусна тази тема, в която да си изясняваме тънкостите на извайването на перфектно тяло с фитнес. Така се надявам да избегнем травми, износване на ставите, натрупване на нежелани килограми и сантиметри от мускулна маса. Също да избегнем и спиране на кърмата при кърмещите майки или припадъците на мъжете ни с висок холестерол...

# 1
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз ходя на фитнес от 2 седмици. И вече съвсем се обърках. Поисках да ми направят програма за 2 пъти седмично, но ми направиха за 3 пъти... Първи ден - гърди, бицепс, предно рамо, корем, втори ден - почивка, трети ден - задно рамо, гръб, трицепс, корем, четвърти - почивка, пети - крака , дупе, корем. Пак обясних, че повече от 2 пъти намам възможност да ходя във фитнеса... И тогава ми казаха да си ходя по 2 пъти като трите групи да ги редувам. Но така стават по 10 дни интервал между тренировките на даден мускул  ooooh! И от опит знам, че това време е прекалено голямо, за да има какъвто и да било ефект от тренировките. Попитах не може ли всеки път да тренирам наведнъж и трите групи мускули. Отговориха ми, че не може - нямало да ги натоваря ефективно, нямало да издържа, а ако издържа, съм щяла да кача килограми и мускулна маса, вместо да се стегна.
Аз обаче не слушам и направих вече 4 тренировки на всички мускули. И да отбележа - ефектът много ми хареса. Имах малко целулит - изчезна без никакви мазила, намъкнах се и в последните дънки, които след раждането не можех да закопчая. Освен това се бях снимала в деня преди първата тренировка, снимах се и след четвъртата - ефектът си личи. Мускулите ми са по-стегнати и някои от тях са по-очертани. (Абе ако с това не си спечелих съмишленици за фитнеса... Wink)
Питането ми към вас е: какво да правя - не искам да отслабвам, а искам да стегна и оформя мускулите си. Как да тренирам, така че да има добър ефект при 2 пъти седмично посещение на фитнеса? Да продължа ли да тренирам всеки път всичко (отнема ми 2 часа и половина) или имате по-добро предложение? Hug

# 2
# 3
  • Мнения: 478
И аз имам питанка BlushТъй като няма кой да ми гледа детето Sad и не мога да ходя на фитнес  Sad може ли някой да ми обясни как да карам  newsm39 /имам вкъщи/ Искам да стегна краката Laughing
Предварително ви благодаря момичета  bouquet Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 1 956
Еми как... Качваш се и проверяваш от каква степен да започнеш. Т.е. трябва да ти е такова натоварването, че да можеш да издържиш 15 минути за начало и към края на това време да усещаш, че си се натоварила. Първата седмица караш по 15, втората по 20 минути и така доакто стигнеш поне по половин час. НЕдей да тренираш всеки ден - най-ефективно е през ден-два. За да може да ти се възстановят мускулите. И трябва да разтягаш след всяка тренировка. Заставаш права, сгъваш единия крак в коляното назад, хващаш глезена и опъваш доакто не усетиш, че ти се разтяга предната чста на бедрото. После повтряш с другия крак. Разтягането пречи на мускулите да станат "набити". После с крака на ширината на раменете се навеждаш надолу с опунати ръце така, че да докоснеш пода - разтяга задната част на бедрото. Но само с колело не очаквай краката ти да станат перфектни - трябват си и упражнения за всяка мускулна група... Колелото натоварва най-силно предната част на бедрото. Товари и колянните стави... За това нагласи седалката, така, че да усещаш най-слабо натоварването в тях.

# 5
  • Мнения: 478
P-r-o-l-e-t    bouquet Heart Eyes  bouquet Hug Heart Eyes много благодаря за съветите  bouquet

# 6
nqkoi probval lie l-karnitin s guarana i ima li efekt? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 280
И аз съм от скоро пак във фитнеса.Пролет,правилно са ти казали,4е ако тренираш вси4ко всеки път и то често,ще качиш.Не знам колко е муск.маса за 2 седмици,ама аз ве4е 4 та карам,и май то4но тази беля си навлякох.Свалин 4 кила-ок,оба4е бедрата са ми няак си опънати,големи..панталона ми си седин опънат,само на бедрата и д-то..см, съм свалила..и сега като зациклих на 64-65,няма мърдане.С храната съм перфектна,оба4е нещо обърках..аз много се товаря..и сега съм решила,от понед, програма! НИкакви такива вси4ко наред..Ще видим какво ще стане.Но си е факт,4е се 4увствам страхотно,много е различно..Аз съм от нетърпеливите..искам бързо да стане ,а то не става...Не пия никакви добавки.Целта ми е около 55-56 кила,оба4е сега като се гледам..май ще трябва да свалям още доста..аз съм с дребни кости,вси4ко друго са сланиниииииииии.... Embarassed понякога се отчайвам...признавам си.Ами какво ли 4удо съм била когато бях 76?  О,нееее..ее..е... ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 726
Prole интересно мие ти в кои фитнес тренираш?И аз като теб ходя 2пъти в седмицата и тренирам по същата програма,каквато са ти направили на теб и  мен ме съмнява,че така няма да има кои знае какъв резултат.Обаче нали неразбирам и тренирам така,за един месец свалих 2 килца не знам дали е добре или е малко.

# 9
  • Мнения: 4 916
Prole интересно мие ти в кои фитнес тренираш?И аз като теб ходя 2пъти в седмицата и тренирам по същата програма,каквато са ти направили на теб и  мен ме съмнява,че така няма да има кои знае какъв резултат.Обаче нали неразбирам и тренирам така,за един месец свалих 2 килца не знам дали е добре или е малко.

Според мен е доста добре. Все пак си свалила мазнини, но си качила мускулна маса, а мускулите тежат повече от сланините  Peace Трябвало е да ти измерят мазнините в началото и така да можеш да ги сравняваш примерно веднъж месечно.

# 10
  • Мнения: 2 726
Еми хайде да питаме де .
Как правите коремната преса?Аз я правя легнала на земята,ръцете зад тила,повдигам раменете,но не целия гръб,наричат ги къси коремни.Тъка правя 4-5 серии по 50повт.
Но се чудя дали няма по ефективен начин,за прибиране на коремчето?

# 11
  • Мнения: 4 678
Еми хайде да питаме де .
Как правите коремната преса?Аз я правя легнала на земята,ръцете зад тила,повдигам раменете,но не целия гръб,наричат ги къси коремни.Тъка правя 4-5 серии по 50повт.
Но се чудя дали няма по ефективен начин,за прибиране на коремчето?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200008.0;all

# 12
  • Мнения: 74
Аз започнах фитнес от два дена и за сега съм редовна и ходя всеки ден, висока съм 174см. и тежа 55-56 кг. /на някой може да му се стори смешно/ но аз се чувствам добре ,когато съм 52кг.Казаха ми две седмици да бъда на пътеката и колелото, комбинирано с нещо като степер,обаче има и дръжки на ръцете , общо да ми се събира на уредите към 50 мин. Та въпроса ми е следният аз искам да сваля от корема и паласките и общо да се стегна, а това еднообразие всеки ден малко ми писва, правилни ли са ми тренировките.Извинявам се за глупавите въпроси.

# 13
аз ходя на фитнес от 4 месеца.отслабвам и се 4увствам много добре.проблема ми е в краката и по то4но в колената.не отслабвам и грам.правя упражнения за крака и бягам през ден.кажете на кое да наблегна?поци помагаи  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 1 956
Е... НЕ се отслабва лесно само с 2 пъти седмично фитнес. Аз откакто пуснах темата, попрочетох рани неща, поспортувах доста, поразпитах, помислих... От 1 месец насам тренирам 2 пъти седмично във фитнеса. Единия път горна част на тялото, другия - долна и всеки път пътека по 30 минути. Освен това останалите дни по 20-30 минути правя домашни упражнения. Единия ден ръце, другия крака, третия дупе и четвъртиякрос тренажор. Всеки ден ходя много пеша - разхождам детето по 2-3 часа. Но пък ям като за последно, само че полезни храни - месо, кисело мляко, плодове, зеленчуци, черен хляб... Това е защото още кърмя и се изморявам, ако не ям. Ако човек иска да отслабва с моя режим, просто трябва да ограничи и храната. Въпреки храненето ми в неограничени количества, с този режим свалих 3 от 5-тте килограма, които ми останаха след раждането. И то за 2 месеца. На някои може да им се стори дълго времето, но то зависи от това по принцип колко излишък има човек. Едно е да имаш да сваляш 30 килограм, друго е да имаш да сваляш 5 и да не е ясно дали и те са ти излишни Embarassed

# 15
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте на всички , имам едно питане.
Бях чела че в първите 30 мин след тренировка е хубаво да се изяде нещо въглехидратно за мускулите, едно квадратче натурален шоколад, един банан, някакъв плод, искам да питам дали е вярно, защото Поци   bouquet някъде беше казал че въглехидратът се поема половин час преди тренировка.
Вие сте Hug

# 16
  • Мнения: 4 678
Здравейте на всички , имам едно питане.
Бях чела че в първите 30 мин след тренировка е хубаво да се изяде нещо въглехидратно за мускулите, едно квадратче натурален шоколад, един банан, някакъв плод, искам да питам дали е вярно, защото Поци   bouquet някъде беше казал че въглехидратът се поема половин час преди тренировка.
Вие сте Hug

Това не помня къде съм го казал,но може да се приемат както преди,така и след тренировка Peace
Зависи какви Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 1 956
аз ходя на фитнес от 4 месеца.отслабвам и се 4увствам много добре.проблема ми е в краката и по то4но в колената.не отслабвам и грам.правя упражнения за крака и бягам през ден.кажете на кое да наблегна?поци помагаи  bouquet
Колената стават фини трудно. Особено ако имаш "едър кокал". А и там е става, мускулите започват от нея, не са централно около ставата... Следователно мазнините там се горят трудно, защото най-лесно се горят мазнини около мускул. Трябва да правиш много кардио упражнения, но внимавай да не се престараяеш и да наблегнеш на неа, които  товарят колянната става. НЯма как да отслабната коленете с претоварване на ставата, само ще се инвалидизираш за цял живот. НАй-добре ходи всеки ден бързо поне по 1 час пеша и освен това по30-40 минути през ден прави пътека , кростренажор, степер или колело. И може да си вземеш някакъв локален крем за мазане за намаляване на обиколката. Но пък да нацелиш ефективен крем е трудно, а нацелиш ли - ефективните са скъпи. Тук не мога да ти помогна, такива кремове не съм ползвала. Но знам, че ако действат, действат, но се нанасят с хубав и продължителен масаж, най-ефективни са като ги мажеш непосредствено преди и след тренировка.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 956
НЕ знам за след тренировката, но лично аз, ако се разтренирам без да съм яла нещо въглехидратно половин до един час преди тренировката, съм на ръба на припадането. Много ми прилошава, а и нямам сили да си направя цялата тренировка. За това - ям преди тренировка задължително. След това се старая да пия фреш, вода... Така си възстановявам течностите, витамините и минералите, които се изразходват много при трениране.

# 19
  • Мнения: 4 678
Пролет,може да ядеш по 1 банан или варен картоф или малко ориз след тренировка Peace
Гарантирам ти ,че няма да ти се "залепят"  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 1 956
Пролет,може да ядеш по 1 банан или варен картоф или малко ориз след тренировка Peace
Гарантирам ти ,че няма да ти се "залепят"  bouquet
Hug

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Аз питах в една друга тема, но да попитам и тук: Имам механична бягаща пътека. Достатъчни ли са по 40 минути на ден с такова темпо, че последните 10 минути отвсякъде от мен тече пот, даже и от главата? Това брои ли се за кардио, защото чета, че мазнините се топят най-вече с кардио?

# 22
# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Ох, най-накрая някой да ме успокои. Благодаря!

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
А след колко време може да се очаква някакъв ефект при това трениране?

# 25
  • Мнения: 4 678
Зависи също и от храненето Flutter

# 26
  • Мнения: 37
Здравейте! HugКакви упражнения за вътрешната страна на бедрата???? Grinning

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Зависи също и от храненето Flutter
Ами старая се да изключа почти напълно въглехидратите, като ям преди всичко салати със сирене, извара, сварени яйца, месо, плодове.

# 28
  • Мнения: 235
Здравейте! HugКакви упражнения за вътрешната страна на бедрата???? Grinning

Опитай със странични напади. Тук може да видиш за какво говоря - http://www.bb-team.org/exercise/1185/. Опитай и това - http://www.bb-team.org/exercise/1524/. Има и една програма за крака на Клаудия Шифър, която мисля, че ще може да ти помогне. По-късно ще се опитам да я намеря и да ти пратя линка за нея.

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 10:54 от DeLina

# 29
  • Мнения: 4 678
Зависи също и от храненето Flutter
Ами старая се да изключа почти напълно въглехидратите, като ям преди всичко салати със сирене, извара, сварени яйца, месо, плодове.

Ще има ефект Party

# 30
  • Мнения: X
Привет!Дано е ви се стори смешен въпрос,но- колко приблизително тежи една бягаща пътечка?Теглото на самия уред,че нямам много място у дома и да мога да я прибирам и изваждам,(а всъщност те са сгъваеми-или не?) Embarassed
Благодаря предварително  Simple Smile

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Механичните не са точно сгъваеми, но се вдига до стената, когато не се ползва.

# 32
  • Мнения: 4 678
Привет!Дано е ви се стори смешен въпрос,но- колко приблизително тежи една бягаща пътечка?Теглото на самия уред,че нямам много място у дома и да мога да я прибирам и изваждам,(а всъщност те са сгъваеми-или не?) Embarassed
Благодаря предварително  Simple Smile

Ако нямаш място си вземи велоергометър Peace
Ако е пътечка,нека тя да е електрическа,но трудно ще и намираш място  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 1 956
Поци, имам едно питане до теб. Занчи аз съм от жените с манекенска структура - 175 и 92-64-92, тегло 60 килограма. И във въпросният сайт bb-team (за който не предполагах, че го има до днес, ьза което благодаря) прочетох за фитнес програма за жени от моя тип. КАкто там се изразяват "жени с поднормено тегло"... МАкар за етикета "поднормено"да не съм много съгласна. Програмата е следната: http://www.bb-team.org/workout/1357/
Там отговарям на твърденията, че се уморявам бързо и кръвното ми блуждае при физическа активност (аз за това не намалявам храната и си ям в прилични количества). И че има някак не точно "крехък"вид , както те се изразяват, а да си го кажем по-направо - кльощаво-дръглив. Т.е. повечето дамски дрехи с неспортна кройка, а с по-женствена, ми седят някак като на закачалка. (чудя се манекенките как успяват и в такива дрехи да изглеждат супер newsm78) Докато в спортни дрехи, по-тесни някак и по-светли нещата се понасят.
Пиша това психопатско обяснение, тъй като съм на мнение, че за да се определи правилен режим за даден човек, трябва да се вземат пред вид особеностите на физиката му. И понеже снимки не бих пратила, се описвам по-така изчерпателно. Та значи ключовите думи тук са висок ръст, малки размери, блуждаещо кръвно (клонящо към ниско), причерняване при натоварване (не съм успяла обаче при всичките ми усилени опити да припадна). И още някои, но малко противопоставящи се на казаното - добре развита мускулатура, с видим лек релеф и склонност към растеж на мускулите (това най-не ми е ясно как став акато съм към кльощите)...

Та въпрост ми е тази програма от сайта ли е подходяща или тази, която спазвам аз, а тя е: 2 пъти седмично тренировки в зала по час и половина, единият ден - горна част, другият - долна част на тялото и накрая по 20 минути пътека. И 2 пъти седмично по20-30 минути домашна гимнастика.

# 34
  • Мнения: 4 678
Спазвай програмата в сайта Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 1 956
Благодря, Поци. Последен въпрос - няма ли как да стане с тренировки 2 пъти седмично, понеже няма кой да ми гледа детето за повече?

# 36
  • Мнения: 4 678
1-Гръб ,бицепс,корем-кардио
2-Герди,трицепс,крака-кардио

# 37
  • София
  • Мнения: 2 840
Ох, да попитам - каква беше тренировката на Деница от МА - облякоха я в нещо и я сложиха първо на пътека, после в някакъв уред, а инструкторът й беше един, дето го обявиха като "Първият квалифициран инструктор по..." не помня по какво???

Какво е това, чудо, ако някой е гледал и му е познато и доколко е ефективно?

# 38
  • Мнения: 365
Аз имам един спешен въпрос: От един месец тренирам и понеже трябва максимално бързо да си сваля килцата се изсилих от самото начало и тренирах почти всеки ден, без да съм наясно, че почивката е от значение. Не съм мръднала нито на см-ри, нито на кг-ми. Ако това се дължи на натрупване на мускулна маса, какво трябва да направя, за да сваля мерки и килца:
 - да спра временно тренировките
 - да ги разредя
 - да мина само на кардио
 newsm78

Спешно трябва да се повталя за началото на юни. Помагайте!   Praynig

# 39
  • Мнения: 1 165
Здравейте.Искам да попитам при сутрешни тренировки кое е по-добре при отслабване - закусване 2 часа преди тренировка или без закуска?Имам изготвен хранителен 3-дневен цикъл на хранене като първият ден се яде месо, вторият месо + зеленчуци ии третият се включват и малко въглехидрати.При спазването на този режим ще тренирам и всеки ден кардио тренировки.Смятате ли, че ще отслабна по този начин?Инструктурката ми ми каза, че ако го спазвам една седмица с тренировки би трябвало да сваля поне 2кг.Също искам да попитам при бягане на пътека при наклон дали се образуват мускули?Много се притеснявам да не направя мусули и ще съм благодарна, ако ми кажете какво да избягвам

# 40
  • Мнения: 4 678
Здравейте.Искам да попитам при сутрешни тренировки кое е по-добре при отслабване - закусване 2 часа преди тренировка или без закуска?Имам изготвен хранителен 3-дневен цикъл на хранене като първият ден се яде месо, вторият месо + зеленчуци ии третият се включват и малко въглехидрати.При спазването на този режим ще тренирам и всеки ден кардио тренировки.Смятате ли, че ще отслабна по този начин?Инструктурката ми ми каза, че ако го спазвам една седмица с тренировки би трябвало да сваля поне 2кг.Също искам да попитам при бягане на пътека при наклон дали се образуват мускули?Много се притеснявам да не направя мусули и ще съм благодарна, ако ми кажете какво да избягвам

Аз казвам-тренирай кардио на гладно ,сутрин Peace
На пътека се гори 30 % мазнина и 70 % мускул-няма страшно  bouquet

# 41
  • Мнения: 4 678
Аз имам един спешен въпрос: От един месец тренирам и понеже трябва максимално бързо да си сваля килцата се изсилих от самото начало и тренирах почти всеки ден, без да съм наясно, че почивката е от значение. Не съм мръднала нито на см-ри, нито на кг-ми. Ако това се дължи на натрупване на мускулна маса, какво трябва да направя, за да сваля мерки и килца:
 - да спра временно тренировките
 - да ги разредя
 - да мина само на кардио
 newsm78

Спешно трябва да се повталя за началото на юни. Помагайте!   Praynig

Не спирай тренировките,прави кардио,вземи хранителни добавки(карнитин,бърнър),без грам алкохол,ХРАНЕНЕТО,много вода Peace

# 42
  • Мнения: 1 165
Ок.Благодаря ти.А да попитам и за мнение за тези таблетки Thermocuts pak на Biotech usa http://www.btn.hu/taplalek_kiegeszitok/product_category/3208 .Понеже и тях ми даде да пия за по-бързо изгаряне на мазнините

# 43
  • Мнения: 4 678
Пий ги Peace
Лека нощ Wink

# 44
  • Мнения: 1 165
Ок.Лека нощ

Общи условия

Активация на акаунт