Деца в кухнята

  • 1 660
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
Моят е със мен във кухнята от 4год./сега е на 6год/.Отначало след нашето готвене беше "Хирушима", но сега сме супер!!!Сам чупи яйцата, знае продуктите за кекс, реше страхотно на дребно всичко..........изощо мисля, че щом детето го влече не трябва да го спираме.
Е, мъжът ми беше доста против, защото е момче, но се справя страхотно.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, Анда, за нейната възраст е напълно достатъчно. И да искаш, едва ли би могла да я научиш сега на нещо от-до. И ние сме на етапа аз меся с мама, аз троша сиренцето, аз мажа масълцето Laughing За повече няма още акъл, милинкото Hug
Ето, например като правих питката Слънце, аз точих корите, той маза с четката маслото, той ръси сиренето, после заедно навивахме кифличките. Намаза брашно де що можеше, но какво да се прави Mr. Green

# 17
  • Мнения: 506
напоследък и моята дъщеря проявява по-голям интерес и затова и казвам какво ще правя и тя преценява дали да участва.За сега по и харесва в десерта да се бърка и в палачинките-последния път ги боядисахме сини и беше голяма гордост Laughing

# 18
  • Мнения: 3 447
Аз на годините на Ането много обичах да правя кюфтета - месех каймата, правех кюфтетата, овалвах в брашно (не съм ги пържила, разбира се). Като пораснах малко, ме догнуся  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 5 877
аз на девет години декорирах гордо яйцата с листа от моркови  Laughing
никой май няма систематичен подход, аз си мислех, че сега ще ми дадете схема -
първата година сандвичи, после салата, таратор, гаспачо...
знам ли и аз, едно време имах книжка "Какво да сготвя, когато мама я няма", но мама ми беше забранила да готвя в нейно отсъствие.

# 20
  • Мнения: 6 243
и така - по твоята схема - на пет - шоколадова торта, а на шест - вечеря за 40 човека с меню от 9 ястия  Grinning

Виж тук - има неща, подходящи за приготвяне от/заедно с деца.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 816
И дъщеря ми обича да ми помага и да ме гледа докато готвя. Много обича да бърка сместа за кекса или някакъв сладкиш, аз сипвам продуктите тя бърка. Simple Smile Също така обича да правим заедно питчици, да ги меси и оформя. Hug

# 22
  • Мнения: 80
Моята дъщеря е на 10 години и в последно време има много дейно участие в кухнята! Може да прави сърми , баница,  кекс и още други неща! Важното детето да има желание, а при нея от мъничка не й липсва и аз и позволявам! Тестото за мекици или палачинки е вече нейно задължение! Вижте това: Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 09:43 от Penelopa.san

Общи условия

Активация на акаунт