Отзиви за детските градини в Лозенец

  • 1 115
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте. Дъщеричката ми трябва да тръгне на градина тази година и събирам мнения за градините в Лозенец. Също така се опитвам и да си подредя приоритетите. Например, останах очарована от директорката на 19 ЦДГ, но не мога да преценя доколко това има значение, защото все пак за детето ми ще се грижат други учителки... За вас кое е най-важно - базата, начинът на поднасяне на "учебния материал", отношението към децата, допълнителните занимания, учителките, директорката?

# 1
  • Мнения: 8 999
Всичко, което си изброила е важно. За мен най-хубавата детска градина е 92ра "Лозичка".

# 2
# 3
  • Мнения: 639
Аз бих ги подредила в следния ред: 1. отношението към децата; 2. директорката и учителките - защото тези две неща са свързани според мен; 3. базата не е без значение; 4. начинът на поднасяне на "учебния материал" (макар да не знам точно какво имаш предвид) и допълнителните занимания - общо взето навсякъде се предлага едно и също. Не знам в коя част на Лозенец си, но за мен 141 ЦДГ е много добра. Намира се на ул. Света гора - пряка на "Джеймс Баучер" и "Свети Наум".

# 4
  • Мнения: 194
174 ЦДГ Фют
най-важни са учителките

# 5
  • София
  • Мнения: 63
Благодаря за отговорите. baibibi и mamaGabi, моля ви, разкажете нещо повече за вашите градини, защо ги харесвате. Ще споделя и моите впечатления от посещенията си /макар че пуснах темата, защото се усетих, че ще подредя желанията си по абсурдни критерии/.
Най-удобна като местоположение ми е градината на "Горски пътник" /мисля, че се казва "Веселушка"/. Звънях доста дълго на вратата, накрая дойде едно детенце на около 4г., върна се, извика някаква  учителка, която ми отвори, изпрати ме на втория етаж да търся директорката и ме остави. Кабинетът на директорката беше заключен, въпреки че по телефона ми беше казала, че мога даразгледам градината във вторник от 10 до 12 или в четвъртък от 16 до 18 /беше вторник, 11 без нещо/. Дворът беше малък и очевидно неизползван поне откакто е валяло запоследно. Това са причините да не харесам градината. Когато накрая се срещнах с директорката, тя не ми се стори особено вдъхновена от работата си. Но пък градината е току-що ремонтирана, всичко е весело, ново, шарено.
След това отидох в "Лозичка". Беше слънчев ден, децата бяха на двора /градината има прекрасен двор / играеха, смееха се и ей тази гледка превърна "Лозичка" в моя фаворит. Директорката ме посрещна любезно, но доколкото разбрах, държи на дисциплината повече, отколкото би ми се искало. Помещенията за децата са хубави, без да са съвсем нови.
Влизането ми в 19 ЦДГ предизвика много грозен скандал между 2 помощник - възпитателки /не разбрах защо; едната ми отвори, а другата май й се скара, че не трябвало, но си крещяха ужасно; с мене бяха любезни/. Дворът е малък, сградата е стара и не е ремонтирана скоро. Вече бях отписала тази градина от списъка си, когато се срещнах с директорката и тази жена ме омая: разбирането й за възпитанието надецата напълно съвпада с моето; ако тя щеше да е учителка на Ели, без колебание бих избрала тази градина.
141 градина ми направи добро впечатление. Голям, хубав двор, скоро ремонтирани помещения, любезна и приятна директорка, която като че ли споделяше възгледите ми за живота, Вселената и всичко, но някак не ми трепна сърцето.

# 6
  • Мнения: 639
Дъщеря ми беше в 141 ЦДГ преди 6 години - тогава директорката беше друга, а тази директорка, която ти си видяла сега, беше учителка (Бойка се казва). При нас беше малко по-сложно, защото точно се бяхме върнали от ЮАР и детето трябваше да тръгне направо в предучилищна. Вече беше станала задължителна предучилищната и места в групите нямаше. На няколко места преди да попадна в 141-ва директорките откровено ми казваха, че ако "спонсорирам", "даря" и т.н., може да помислят дали да запишат детето. В 141-ва нямаше никакво изнудване - това ми направи добро впечатление. И по-нататък никога не са ни изнудвали за пари - ако решиш да купиш нещо за градината, добре дошло, ако не - никой не те преследва да "даряваш". Другото, което много ми харесваше, е, че се излиза всеки ден на двора и че децата се гледат много спокойно. В смисъл - има допълнителни дейности, но не се акцентира твърде много на "представянето", както е в голяма част от т.нар. "базови", "елитни" и прочее градини. Още нещо - много рядко правеха сборни групи, дори не си спомням да са излизали титулярните учителки в отпуска през учебната година (Казвам го, защото сега в градината на сина ми, редовно има заместничка, сборни групи и т.н.) И най-важното заради което градината ми харесваше е, че дъщеря ми беше щастлива там, чувстваше се много добре, а аз - спокойна.
Само ще ти кажа, че страшно съжалявам, че не записах и сина ми там. Не го записах, защото ми беше далеч - бяхме се преместили вече. Опитах се във 2-ра група да го преместя, защото имахме проблем с адаптацията, но, за съжаление, нямаше места.

# 7
  • Мнения: 276
Миналата година избора ми беше Лозичка и 19 ЦДГ. В Лозичка бяхме номер 35, но  не ни приеха. Нямахме излишни пари който да дадем, иначе можеше и да ни приемат  Wink това в реда на шегата.  Останахме за 19 ЦДГ в която бяхме 16-та резерва. Приеха ни без да ни искат пари. Градината е страхотна, директорката също. Постоянно се бори да подобри нещо в градината. Ремонт е правен мин.година и то доста основен, поради тази причина децата тръгнаха на 01.11.07г. Смениха дограмата, на пролет ще пооправят и двора. Имат отделни помещения за игра и сън, в Лозичка не е така. Детето ми се адаптира изключително бързо, буквално за 2-3 дни, като се има предвид че преди това имаме два неуспешни опита с ясла. Аз си я харесвам и съм щастлива че детето ми посещава тази градина. Сигурно и другите са прекрасни  Hug
Всеки ден имат занимания - лепят, рисуват, моделират и т.н както е по програма и  2 пъти в седмицата имат музика. Когато не е мъгливо, не вали и не е под 0-та ги извеждат. 1 път в месеца имат театър.

Общи условия

Активация на акаунт