Сън през деня при 11 месечно бебе

  • 4 116
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Синът ми е на 11 месеца и половина. Ще се радвам да споделите колко  често и по колко време спяха на тази възраст вашите бебета през деня.
Синът ми до скоро спеше по два пъти на ден, но в последно време режимът му по отношение на дневното спане е пълен хаос. Колко сън е нормално за тази възраст? Моля, споделете

# 1
  • Мнения: 304
Марто спеше по два пъти на ден -преди обед и след обед. По един час и двата пъти. Вечер обаче и още си ляга рано в 20.00часа-сутрин до 6.30-7.00. Това прави около 12-13 часа сън на денонощие.Незнам колко часа са нормални за тази възраст, всяко дете си е различно.

# 2
  • Мнения: 1 029
детето само ще ти покаже.Дъщеря ми около годинката започна да пропуска съня преди обед и разбрах, че веднъж дневно сън и е достатъчно

# 3
  • Мнения: 27 524
О, няма нормално, всички деца са различни. Има деца, които дори и по-малки спят само нощем и изобщо през деня. Моят спеше все още по два пъти на ден на тази възраст, но той си е голяма спиола по принцип  Crazy
Следобяд не иска ли да спи? Около годинка лека полека отпада сутрешния сън, остава следобедния. Какво имаш предвди под хаос със спането?  Hug

# 4
  • Мнения: 8 999
Моите деца бяха поспаливи - общо им се събираше около 15 часа сън на тази възраст. Но пък деца на мои приятелки едва покриваха 10 часа. Всяко дете си е различно, не можеш да ги подведеш под един знаменател. Те сами си показват от кое по колко и кога, от теб се иска да изградиш режим, който да отговаря на техните потребности.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 706
детето само ще ти покаже.Дъщеря ми около годинката започна да пропуска съня преди обед и разбрах, че веднъж дневно сън и е достатъчно

Съгласна съм с това мнение.  И моята дъщеря на тази възраст започна да спи само веднъж през деня - за обяд около час и половина максимум два.

# 6
  • Мнения: 57
Следобяд не иска ли да спи? Около годинка лека полека отпада сутрешния сън, остава следобедния. Какво имаш предвди под хаос със спането?  Hug


Ами имахме гости за няколко дни и режима му тотално се обърка. До скоро спеше два пъти - преди и след обед, като преди обедният сън му беше половин час във времето 11-11:30. И после в ранния след обед от 14:30 до 17:00ч.

В последно време обаче преди обед спи 1,5-2 часа (11:30-13:30ч), вследствие на което не ляга пак да спи в ранния следобед (както досега), а му се приспива чак към 17:00-17:30ч. Ако го сложа да спи по това време, вечер ляга не по-рано от 23:30ч. (иначе към 21ч). Ако ли пък не спи втори сън през деня, то до нощния сън вече е много уморен, изнервен и много трудно заспива.  Ох, не съм сигурна дали се изразих много ясно.

Опитвам от няколко дни да "избутам" първия сън към 12:30 и се старая да му осигуря поне 3ч сън. Но 12:30 определено му е късно.  Или да го пробвам пак на стария режим - така се чувстваше много добре. 

Общи условия

Активация на акаунт