Будят ли се вашите бебчета,за да търсят залъгалка през нощта

  • 2 962
  • 59
  •   1
Отговори
zdraveite!molq za savet i pomo6t!da6terq mi e na 5 meseca i bez da iskame q priu4ihme da spi sas zalagalka.kogato se razmranka6e v krevat4eto si az i slagah zalagalkata, za da spre i taka svikna.sega,kogato e vav fazata na lekiq si san,tq neprestanno q tarsi i ako ne i q dam zapo4va da pla4e.kak da q otkaja ot tozi navik prez no6ta?taka ne moga da migna po cqla no6t.ina4e ne e zavisima ot zalagalkata.prez denq q izpolzvam samo,kogato zaspiva.blagodarq predvaritelno na vsi4ki otzovali se!

# 1
  • Мнения: 243
За съжалиние съвет не мога да ти дам, защото и аз съм в твоето положение.....все още SickНо ще следя темата Peace

# 2
  • Мнения: 257
И ние сме така.Когато заспи спокойно Мариета я изплюва и понякое време като се стресне я търси,така че и аз ставам по няколко пъти на нощ,но при мен е по-лесно защото тя спи при мен.Ще следя темата,но съвет както виждаш не мога да дам,защото съм в същото положение.

# 3
  • Мнения: 1 745
Моята се буди само за ЦИЦА!  Mr. Green Ако се пробвам да й сложа биберона  #Crazy реееев,все едно я колят.Иначе си спи при мен и само като се размрънка по някога й давам биба и млъква.Не знам какво да те посъветвам...  Thinking

# 4
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
Да,затова си спинкаме заедно Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 492
И ние сме така. Ставам да й я давам по 5-6 пъти на вечер #Crazy

# 6
  • Мнения: 476
И моят син е така! За това спи на спалнята при нас. Не мисля обаче от сега да го отказвам от бибата. Щом го успокоява детето, да си я суче.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 371
И моето се буди и си я търси, намира я и бум - пак заспива.

# 8
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Да.Моят син също се буди.

# 9
  • Мнения: 493
Ние не се будим,дори не винаги заспива с нея PeaceНезнам какво да те посъветвам,но по-добре да е биберон,отколкото някой пръст в устата Peace

# 10
  • Мнения: 3 478
Дъщеря ми все още се буди за биба. Не така системно както преди, но така и не се научи да си я намира сама.

# 11
  • Мнения: 52
По-няколко пъти на вечер се буди моят син за биберона,много е свикнал с нея,но това въобще не ме притеснява за сега...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Моя син се буди по 2-3 пъти нощем,но за вода.А веднага след водата трябва да полу4и бибата,и 4ак тогава заспива пак.Но лошо няма.Щом така ще заспи,на мен не ми пре4и.

# 13
  • Мнения: 268
Да, буди се и съответно буди и мен да му я търся Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 3 314
И ние сме така.Когато заспи спокойно Мариета я изплюва и понякое време като се стресне я търси,така че и аз ставам по няколко пъти на нощ,но при мен е по-лесно защото тя спи при мен.Ще следя темата,но съвет както виждаш не мога да дам,защото съм в същото положение.
   все едно аз сам го писала  Flutter

# 15
  • Мнения: 1 897
Да,все още се буди и търси биберона.Проплаква няколко пъти:'бубе, бубе' и като му го подам отново заспива спокойно.

# 16
  • Мнения: 4 400
да търси мама или цица или просто да помрънка ако я мъчат зъбки Tired

# 17
  • Мнения: 476
Аз и друг път съм писала мисля. Моя приятелка хвърляше 5-6 залъгалки около възглавничката, за да и е по-лесно на дъщеря и да си ги намира. Така си е решила проблема.

# 18
  • Мнения: 100
Радвам се най-накрая,че и други бебета са като моето.Напоследък около мен само майки с непробудно спящи деца. Laughing

# 19
  • Мнения: 25
Здравей,
моят син все още понякога се буди нощем и заспива само ако му дам биба, но вече се буди все по-рядко. Иначе си заспива с биба- и през деня и вечер. Но аз се надявам първо да спре да се буди съвсем, пък после ще мислим за приспиването без биба.

# 20
  • Мнения: 545
Лора се буди по същият начин(или да суче или за биберон).Не виждам защо се притесняваш толкова,та бебето ти е на пет месеца само.Гледай по-спокойно на нещата! Wink

# 21
  • Мнения: 2 774
.... хвърляше 5-6 залъгалки около възглавничката, за да и е по-лесно на дъщеря и да си ги намира....
Peace аз му слагам 2 не чак 5-6 ,и една имам на шкафчето до главата ми,ако случайно не си ги открие...или са паднали на земята.
Но това е за по големи бебоци  Rolling Eyes,на авторката бебока е малък още....ще потрае още 3-4 мес.  няма как  Wink

# 22
  • Мнения: 2 908
Моята се буди по 4-5 пъти на нощ за залъгалката ConfusedСлагам и две такива в леглото и тя сама става да си ги търси напоследък.

# 23
  • Мнения: 2 131
И моят син е така! За това спи на спалнята при нас. Не мисля обаче от сега да го отказвам от бибата. Щом го успокоява детето, да си я суче.  Peace
При нас е същото. Алекс не спи постоянно с бибата, но, когато се размрънка, му я давам и той се успокоява. И задължително си държа още една на нощното шкафче. Защото, когато го взема при нас, понякога загубваме бибата в леглото. Ама мен това не ме притеснява, важното е да заспива. Проблем ще бъде после отказването от бибата, но ще се справим някак си.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 271
Просто трябва да отмине този период и после тя сама ще си я намира нощем в леглото, и ще си я лапва. Така правеше сина ми .

# 25
  • София
  • Мнения: 627
И ние сме така.Когато заспи спокойно Мариета я изплюва и понякое време като се стресне я търси,така че и аз ставам по няколко пъти на нощ,но при мен е по-лесно защото тя спи при мен.Ще следя темата,но съвет както виждаш не мога да дам,защото съм в същото положение.

И ние сме така. Вече толкова сме свикнали с мъжа ми да търсим бибата в леглото през ноща, че вече го правим докато спим. Понеже нейното легло е до нашите глави само си протягаме ръцете и опипвайки я търсим. Някой път посред нощ и двамата ровим едновременно -сблъсквали сме се там  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 900
До преди известно време и ние бяхме така, без нея не заспива, изтърве ли я реве.
Сега като че ли малко по-малко я търси, от известно време си заспива без биберона вечер  Party

# 27
  • Мнения: 463
Явно има доста като нас. Случвало ми се е да ставам по 20 пъти през нощта. Споделих с кумата, която има детенце с една година по- голямо и тя каза , че като порасне само ще намира залъгалката. До тогава , както са те и посъветвали вече, ще изтраем някак.

# 28
  • Мнения: 84
.... хвърляше 5-6 залъгалки около възглавничката, за да и е по-лесно на дъщеря и да си ги намира....
Това е супер идея, никога не съм се сещала за нея.
И ние сме така по 5 пъти ставаме и започва едно пипане изтърсване на одеалца, докато намерим "буба"

# 29
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Моята дъщеря до днес спеше с биба и като се размърда посред нощ пак си е я търсеше (аз я махах след заспиването).
Днес обаче за пръв път я сложих успешно да заспи сама и без биба.....всичко мина на 6....трябва много деликатно да им се отнемат такива вещи, за да не станат по настойчиви към тях.

# 30
  • Мнения: 315
И ние сме така. Бебо заспива с биберона, когато заспи спокойно, сам я маха и си спинка сладко.  smile3504

# 31
  • Мнения: 9 973
Моята се буди само за ЦИЦА!  Mr. Green Ако се пробвам да й сложа биберона  #Crazy реееев,все едно я колят.Иначе си спи при мен и само като се размрънка по някога й давам биба и млъква.Не знам какво да те посъветвам...  Thinking
и ние търсим ядене

# 32
  • Earth
  • Мнения: 1 952
ДА

Буди се. Я за цица, я за биберона Shocked
 Rolling EyesНе знам кога ще мога да спя една нощ спокойно.....

# 33
  • Мнения: 2 149
И Йоана се буди за бибата си,но има нощи в които ставам по 2,3 пъти само Crazy
Мисля си,че като откажат залъгалките ще спре този навик.
Остава да си пожелаем търпение Wink

# 34
  • Русе
  • Мнения: 2 354
охоо,
колко имало като нас

# 35
  • Мнения: 4 447
И моето се буди и си я търси, намира я и бум - пак заспива.

Да, и моя дивак така, само дето, ако не я намери и почва да мрънка, а след мрънкането идва и рев  Tired

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Дааа и ако не я намери сама ,почва да вика мамууу baby_neutral

# 37
  • Мнения: 983
Ние все още си спим със залъгалка. Ако се събудят и не си я намерят, започват да плачат. Но не мисля скоро да ги отказвам.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 773
давах на Йоана  биберон по същата причина : да не ме притеснява вечерта  Crazy  През деня нямаше нужда от него, но като си легне си го търсеше. Една вечер бяхме забравили единия биберон в колата, а другия се загуби някъде. Реших да пробвам дали ще може да спи така, защото и без това е достатъчно голяма. Събуди се един-два пъти, но по- сериозни проблеми нямах. Много учудващо беше и за мен, защото очаквах да реве цяла вечер. Това е , махнах биберона от раз.  Peace

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 00:45 от slivanka

# 39
  • Мнения: 1 197
вече не се будим за залъгалка,но пък за сметка на това си яде ръчичката

# 40
  • Мнения: 357
ДА

Буди се. Я за цица, я за биберона Shocked
 Rolling EyesНе знам кога ще мога да спя една нощ спокойно.....
и аз така  Crazy

# 41
  • Мнения: 745
преди да си легна си приготвям всичките налични биби до мен за да не се налага да търся тази с която е заспал.много често вечер се налага да му давам залъгалката.но не всяка вечер.има и спокойни нощи,през който си е кротък.на мен ми се струва,че почнаха да го притесняват зъбките и затова се получава така.преди месец нямаше такова нещо,спеше си спокойно.заспиваше с бибата и я изплюваше по някое време.

# 42
  • Мнения: 1 305
Ние си смучем много палеца и аз за да не го смуче слагам ръкавици, и в момента в който се пробуди бутам биберона. Нямам и аз съвет защото и ние сме така

# 43
  • BG
  • Мнения: 2 217
Моят син също се буди 2-3 пъти на вечер за биберона, но за сега не ми пречи.
Имаше период, обаче, когато се будеше по 10-15 пъти и тогава бях  #Crazy Този период отмина без намеса от моя страна.

# 44
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не още докато заспива я плюе, само за да яде се буди и веднага заспива след това.

# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Да и при нас се случва често в съня си да я търси и да мрънка.Като я дам-веднага се унася.

# 46
  • Мнения: 208
Ние бяхме зависими от биберона до2г.До 1г. почти постоянно и бе в устата и яслагах така ,че по-време на сън да я вижда итя сама си явзимаше,а през ноща заспеше ли я изплюваше.След 1г я полз.само по-време на сън.

# 47
# 48
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние също използваме залъгалката през ноща. От съвсем мъничък се научи да си я намира сам и го прави в просъница. Не смятам да го отучвам скоро.

# 49
  • Мнения: 423
Честно казано, мислех си че се буди, защото го болят зъбките(просто доскоро не го правеше), но не съм се замисляла, че винаги като стана му давам бибката и пак заспива, може и за нея да се буди newsm78

# 50
  • Мнения: 176
 Моя син също се буди нощем да си търси бибата,но само 2 или 3 пъти и аз съм свикнала да ставам.Когато го сложиш да си легне изчакай за заспи дълбоко и лекичко му махни биберона да не спи с него цялата нощ,така поне ще се събуди посред нощ и може поне да ставаш само 1 или 2 пъти..При нас ,преди, това помагаше, но сега с тези зъбки нещата се влошиха.Успех Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 2 296
Откакто тръгнаха зъбките,се буди поне по 3 пъти
на нощ!А от 1 седмица вече и бибата не помага!!!
Докато не се намести при нас,и не си получи цицката,
не мирясва,вече започвам да се отчайвам, #2gunfire
Каката не е спала при нас,даже,когато е била болна!Какво
ще го правя малкия глезльо,не знам!??! #Crazy newsm78

# 52
  • Мнения: 2 587
И Вики се будеше и ходех да й я търся,добре че рядко се случваше.Решение намерих когато стана на годинка и се разделихме с бибата окончателно.

# 53
  • София
  • Мнения: 5 605
Да, за съжаление се буди. Сега се опитвам да я откажа от биберона, но без успех Sad.

# 54
  • Мнения: 493
Напоследък доста се буди и като дам бибата заспива.Мисля,че са зъби.

# 55
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Сега с бебето нямам такъв проблем, но с баткото не беше така. Докато една вечер го сложих да спи и мислех, че е заспал, го чух да плаче. Отидох и потърсих биберона в леглото да му го дам. За мое учудване когато го намерих установих, че половината от него липсва. Изпаднах в ужас, започнах да търся из леглото и за мой късмет открих другата част от биберона. Опитах да му дам друг, но той не го пожела - оттогава не е поискал биберон.

# 56
  • Мнения: 3 929
Е, ние сме така и до ден днешен, а вече е на 2 год. и 4 мес., но вместо залъгалка търси цицата.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не е бил  пристрастен към залъгалка, но се будеше редовно за цица...
Часовника можеше да си сравнявам с него. Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми изобщо не поиска нито веднъж да засмуче залъгалка, но синът ми беше буквално пристрастен. За щастие спеше като пън и много рядко се будеше да си я търси нощем. По-страшното беше през деня, защото като се заиграеше и я бутваше някъде, обикновено на най-невероятни места, и като се присетеше, цялото семейство пълзешком обхождахме апартамента, за да я намерим. И тази драма продължи почти до 2г. и половина.

# 59
  • Мнения: 8 228
До преди месец Виктор заспиваше само с биберон. Проблем беше, че той спи обикновено с глава забита в решетките и биберонът много често се озоваваше на земята. Като се събудеше нощем, някой от нас започваше да го търси в тъмното къде е паднал. Около новогодишните празници обаче нещо си обърка режима. Много се будеше нощем и биберона не помагаше. Просто не му се спеше и си търсеше компания за игра. Тогава махнахме биберона, така или иначе си ревеше и решихме, че това е момента. Проблемът беше само една нощ 1 час плач. Още седмица на заспиване усещаше, че нещо му липсва и си хленчеше малко. Откакто е без биберон не се буди изобщо нощем и спи по-спокойно. Не съжалявам, че ползвахме биберон досега. Хлапето на кръстниците ни не иска биберон, но палецът и е постоянно в устата. В крайна сметка биберона в един момент можеш просто да го хвърлиш. Ще поплаче ден-два и ще го забрави, но като си смучи пръстта няма спасение.

Общи условия

Активация на акаунт