боли ли ви операцията от секцио при втората бременност?

  • 2 926
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 215
Мен нищо не ме болеше при втората бременност, но като ме срязаха се оказа, че имам ужасно много сраствания и секциото продължи почти 3 часа (упойката ме пусна, та ....). Понеже планирам и трето ми казаха, че подобни болки и придърпвания е съвсем в реда на нещата да очаквам.

# 16
  • Мнения: 11 003
Имам въпрос за срастванията - мога ли предварително да разбера дали имам такива, с опипване на белега, преглед на видеозон или посещение при хирург?  newsm78
Като ви чета, почти всяка жена, раждала с операция, има сраствания. Embarassed

# 17
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
След секциото с което родих 2004година лекаря ме предупреди, че е възможно да има сраствания впоследствие, просто си било до индивидуален организъм и да изчакам поне 3 години за да забременея отново. Сега усещам болка от време на време леко долу, но не мога да определя дали е точно където е шева от операцията. И мен ме сърби, по-скоро, като Rosika !
Моя съвет също е, ако почне много да те боли не отлагай, ами отивай при док.
Предполагам, че срастванията - какви са, що са, могат да се установят категорично едва като те срежат втория път, но не съм сигурна.... Rolling Eyes
Стискам ти палци всичко да е наред! Peace

# 18
  • Мнения: 122
И аз ще следя темата.

# 19
  • Мнения: 4 753
и аз съм чула, че е хубаво да се изчака няколко години след секцио преди следваща бременност, обаче докторите не обичат да казват защо..... в този сайт http://www.maichindom-varna.com/index.php има малко обща инфо по някои въпроси

# 20
  • Мнения: 922
Не , не ме болеше, по- скоро ме досърбяваше на местото на шева
PeaceСамо дето моя шев е доста грубичък и доста ме сърби. Но не съм се сетила да питам лекаря за това.

# 21
  • Мнения: 4 753
моята доки днес ми каза, че в много случаи когато отворят за n-ти път жена, раждала преди това със секцио, намират матката отворена по разреза, който и е правен... за да се избегнело такова отваряне на матката препоръчват поне 3 години преди следваща бременност и почти винаги се налага отново секцио.... тя казва, че има много малко случаи жена, раждала със секцио да роди нормално без да се разпори отвътре....

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не , не ме болеше, по- скоро ме досърбяваше на местото на шева
и мен не ме боли но усещам от време на време леки придърпвания

Общи условия

Активация на акаунт