до кога ще ме ползва за залъгалка?

  • 550
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте мами с повече опит от мен. Преди месец бях пускала тема, че дъщеря ми непрекъснато иска да суче. Ясно е, че я мъчат горните 2 зъба, защото последните 2 седмици са се надули страхотно и тя реве постоянно. В сряда даже я водих педиатърката да я види, защото само плаче постоянно, иска непрекъснато да я нося и по възможност да ми виси постоянно на гърдите. Направо си иска през 15 мин, идва и ми дърпа блузата и ако не и дам започва да реве. Нищо не мога да свърша в къщи, защото иска постоянно с нея да се занимавам. Изпада в истеричен плач, ако влезна до тоалетната без нея. Даже вчера успя да се хвърли от проходилката, за да стигне със страшен рев до мен. Разбирам, че аз съм и утехата, но ако остане сама с баща си си е спокойна и играе без да реве. Щом влезна и с писъци ми се мята отгоре. Където и да отидем, тя само ме дърпа да суче. А днеска излезнаха с баща си сами на разходка и тя е била спокойна, а ако е с мен почва след малко да реве и трябва да се прибираме. Дайте някакъв съвет.

# 1
  • Мнения: 2 837
Искрено ти съчувствам. За съжаление обаче зъбите раснат много дълго време, така че една ли най-добрият начин е да позволяваш това насилие над теб самата. Доколкото знам, след осмия месец децата започват да манипулират съзнателно и май не е добре да им го позволяваме.  Аз лично бях в близко твоето положение, но за мое щастие тръгнах на работа, а таткото пое майчинството. Така постепенно Румен започна да суче по-рядко (три пъти в деня и някой и друг път нощем де...), да се храни много повече с друга храна, да свиква без мен и нещата да се уравновесяват. Аз на твое място бих проявила малко твърдост и не бих позволявала това насилие - все пак и ти си човек! Но незнам колко е уместен този съвет:(

# 2
  • Мнения: 378
     Гушкайте я, пейте и я люлейте, показвайте и картинки, играчки - може да се разсее, тогава, когато Ви дърпа. Играйте на криеница - може да помогне... Ако не се получи, я кърмете - това е период и ще отмине. На разходка я возете с количка - да гледа , показвайте и птички ,говорете и - да се разсейва...

# 3
  • Мнения: 2 829
Петя, сигурно ще е трудно, но според мен изхода от тази ситуация е да се опиташ да и ограничиш кърменията. Но трябва някак да обясниш кога може и кога не, или просто да отлагаш (примерно-след малко ще ти дам, нека свърша тази работа) или да я разсейваш с нещо (например с някаква игра, нещо интересно). Аз вече не му давам да суче навън, а когато си поиска обяснявам, че като се приберем вкъщи ще суче и веднага измислям нещо за разсейване-яяяяя, какъв голям камион-виж, я кажи как бръмчи и т.н.
Моя дивак също постоянно ходи след мен и влизаме в тоалетната заедно (или реве пред вратата), но да суче му давам само когато аз преценя и той е свикнал да не ме преследва постоянно, мрънка и реве за "шук" само като му се спи Grinning
Опитай се да обясняваш, че си уморена и не можеш да я носиш, че трябва да сготвиш и не можеш в момента да се занимаваш с нея и т.н., децата разбират много повече отколкото си мислим!
Понякога малкия се тръшка, реве и тропа с крака-клякам, така че да съм на неговото ниво, привличам му вниманието и обяснявам, че така не бива, че ако иска нещо не бива да реве, а да обясни спокойно, обяснява, че трябва да е търпелив (и какво означава търпение), а той ме гледа с невинните си очички и попива Grinning Определено има ефект, детето спира да се инати и успяваме да се разберем Grinning
Успех! Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
пробвам да я разсейвам, защото и на мен ми писва само да виси по мен, но много рядко постигам успех. Като реши, че иска да суче, се тръшка и реве, докато не и дам Confused А особено като сме сами през деня, някой път каквото и да направя, направо не успявам да и направя супата, защото тя реве и ме дърпа, за да я гушна. Аз навън не и давам да суче, но определено скоро ми се налага да се приберем.

# 5
  • Мнения: 2 829
Опитай с някакво обяснение, че гърдите трябва да си почиват, можеш да пробваш да си сложиш лепенки и да кажеш, че те боли, или с горчивото мазило. Или обяснявай, но трябва да си твърда. Така както не може да пипа ножа, колкото и да реве-така и като като кажеш, че не може да суче в момента-не даваш! Защото ако ти самата не си уверена, че ще удържиш-малките го усещат и продължават да те врънкат. Опитвай различен подход-дано налучкаш подходящ за теб и твоето дете!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
не става с обяснения и залъгване с нещо newsm78 Малката е страхотно изнервена. От петък започнахме хомеопатично лечение за болезненото зъбоникнене и 3 дена беше по-добре. Но днес пак старата песен. Само да я нося, да суче, почти не спим през нощта, сигурно над 10 пъти ме буди. Друго, което ме безпокои е че нищо не яде. Вече 3-та седмица хапва по 5-6 лъжички и това е. После няколко залчета сух хляб и нищо повече. Миналия месец не беше качила грам, ама този сигурно е свалила Sad А зъба не е тръгнал да излиза още, какво ще правя незнам.

# 7
  • Мнения: 2 837
На тази възраст и Румен вече не качваше, това не е толкова страшно - нали си цока все пак. Но какво да правиш - незнам. Щом е изнервена, трудно ще сложиш ред...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
petia_tag,

ако искаш да разредиш кърменията, пробвай да си мажеш гърдите с Даум Ексол. Например, ако искаш да намалиш дневните кърмения, след като се насуче сутринта, намазваш. Щом тръгне да рови в пазвата обясняваш, че горчат(парят) и ако не вярва-даваш да суче. Това мазило е отвратително, все едно пиеш лакочистител, лично го опитах преди да си намажа зърната. Когато решиш да дадеш да суче(например наобед), трябва много добре да се измиеш(с повечко търкане на зърната, защото се получава тънък филм върху тях).

Още сте малки за да разбере от кой знае какви обяснения(на 11 месеца сте, нали), но моя Мърчо знаеше какво е да пари Rage на тази възраст(защото се отопляваме на дърва).

ОБАЧЕ, личното ми мнение е да изтърпиш честите сукания, защото те много помагат в момента. Още повече, щом е спряла да се храни. Но виж, с носенето, не знам какво да ти кажа, внимавай да не ти хване цаката и да те манипулира повече отколкото е нужно.
Във вашата ситуация не знам друго какво да ти кажа, ти най-добре си я усещаш и най-добре знаеш кога се глези и кога наистина е неразположена. Така, че не прекалявай с обгрижването и угаждането(ако истърпиш няколко истерични кризи, смятам, че тя ще разбере рано или късно че това не помага и ще ги разреди доста), но и не решавай изведнъж да въведеш желязна дисциплина. Просто вие двете трябва да се нагодите към някакъв среден вариант.
Аз, например откакто наедря Мъри, го кърмя само ако има къде той да се излегне(т.е. на диван, легло, кресло), но не и на стол, на ръце, а  просто на място, на което да се събираме двамата. Не помня кога го въведох това(някъде след като проходи беше), но много бързо свикна да ме хваща за ръката и да ме води до мястото където иска да суче. Ако готвя в момента му показвах пълните си ръце и обяснявах, ей сега... Така се пооправи проблема с постоянното носене и пречкането при готвене.Той пак си мрънкаше, но определено вече не ме дърпаше все едно съм му длъжна да изпълнявам всичко което каже.
На нас в момента ни никнат 4 кучешки наведнъж и в устата му има 4 огромни подутини, нощем суче доста, но аз си търпя, даже се радвам да поема колкото повече може кърма.
Успех, дано скоро пробият и ваште и наште зъби, че наистина се мъчат миличките...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 504
Незнам точно как на 11 месечно бебе ще  се обясни, че сега не е момента да се суче, особено при зъбоникнене ThinkingНо мисля, че думата "НЕ" вече я разбират.... При нас миналата седмица се получи същото, горните два тръгнаха единия дори проби, беше нервна, нон стоп искаше внимание...а сученето дори  го разреди защото май я боляха венците...Обикновено я изпреварвах и я гушках преди тя да си поиска вниманието...след което й предлагах някоя интересна играчка, която тя си обича...Сега най-много й е интересно да се катери...слагам и разни възглавници и тя се качва сама на дивана/незнам дали сте проходили, защото ние ходим и се крием/ и определено доста се разсейва и и не ми виси нон стоп на ръцете и да ми мрънка, но аз си я гушкам ...дори спирам да готвя примерно или я взимам да й погажа какво правя...все си мисля, че по този начин усеща, че има вниманието ми...Аз й давах панадол, мисля че доста помогна...успокояваше се и си ставаше предишното кротко и закачливо бебче...Яденето също ми го намали, нооо в рамките на нормалното...Доста отдавна казваш, че бебчето те ползва за залъгалка, може би наистина вече трябва да вземеш, някакви мерки...Ако ти суче през 1 час, няма защо за се чудиш, че отказва твърда храна....регулирай кърменията както са удобни за теб, без да лишаваш бебето от гърдата...Горе долу сме на вашата възраст и се кърмим така...сутрин към 6-7ч, после към 9 закусва/попара или плодово пюре с бисквити и др.работи/към 11 преди сън си цока/но сега почна да го отказва това кърмене/....13,30 обядва, в 15/след като се приберем от вънка/ си цока и то доста хубаво...18 каша, 20,30 цока...през ноща се буди различно...или в 1 или в 2 часа, а понякога не се буди до сутринта, а понякога се буди по 2 пъти...
Бебчетата вече нахитряват и почват да ни манипулират...

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 22:54 от EmilyR

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
за кърменето, суче сутрин още докато спи и после като станем закусва към 10, после обяд в 2 и към 6 пак хапва и се кърмехме на поискване. Като до сега си е закусвала нормално и особено обяда си го изяждаше напълно, като акое сукала междувременно не и е пречило на апетита. Тя по-скоро седи на гърдата, без да се нахранва от това, само да се успокоява. Апетит няма и ако пробвам да огранича кърменето не мисля, че ще прояде повече. Когато си хапва, нищо не и пречи, дори до преди 5 минути да е сукала. За носенето на ръце и аз не знам, защото от момента в който пропълзя и вече не ми даваше даже да я гушкам. Отива сама в другата стая и си играе, а дори си затваряше вратата да не я гледам, какви бели прави. Можеше с часове да стои и да си играе без да ме занимава с нищо. И сега това напълно ме обърка, защото от малко бебе не се е налагало толкова да я нося. А че не яде, а само седи, за да се успокоява ми е ясно, но не знам и какво да предприема. Не ми се иска в такъв момент да я стресирам със забрани, защото я виждам, че е безкрайно изнервена, направо не е същото дете. Иначе до преди 2 седмици сучеше при заспиване и рядко се сещаше по-често да дойде и да си поиска просто така.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 504
В никакъв случай не я ограничавай с кърменето, Кати сама си направи този "режим" винаги сме се кърмили на поискване....но когато почна да яде повечко/към 10я месец/ от глезотия според мен искаше цица..винаги съм предлагала, но млякото ми слизаше и тя не цокаше...така направих няколко бучки и престанах да предлагам толкова често...Резултата беше 4 дневни хубави цокания, а не на прибежки цок цок и айде...Гушкай я без да й даваш цица, след като си сигурна, че не се храни....Остави домашната работа, няма да избяга и се отдай на детето..според мен усещат когато ги пренебрегваме/заради готвенето или чистенето/ и почват да досаждат още повече...затова аз за себе си решила проблема...като първо си играя с нея докато й омръзна...а то винаги става...и след това е готвенето....и тя ме оставя на мира...или се върти около мен..ама не мрънкоти...Пробвай с панадола...доста успокоява..е разбира се при зъбоникнене...не просто ей така...

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 13:47 от EmilyR

Общи условия

Активация на акаунт