Фетална морфология

  • 4 269
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали добър лекар, който да извършва едновременно фетална морфология и фетална ехокардиография? Благодаря предварително!

# 1
 аз ти препоръчвам доц. Томова, много е добра, ще прегледа абсолютно всички органи на бебчо

# 2
А какво сте чували за Д-р Спасов от Фемина? Само ехокардиография ли прави? Имате ли  някакъв негов  GSM номер за връзка?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 603
За ехокардиография д-р Велковски от III-та градска е много добър избор.
Тел. на Спасов нямам, но пък ето на Томова /дано да са още тези/, ако ти потрябва - 0887606830, 9549102

# 4
  • София
  • Мнения: 672
аз ти препоръчвам доц. Томова, много е добра, ще прегледа абсолютно всички органи на бебчо

Аз също  Peace
По-добра от нея НЯМА!

# 5
Благодаря за отговорите!  Simple Smile Ако има бъдещи и настоящи мами с още мнения и опит втези прегледи, ще бъда благодарна и на тях да ги чуя!

# 6
  • Мнения: 9 973
аз ти препоръчвам доц. Томова, много е добра, ще прегледа абсолютно всички органи на бебчо
наистина Peace

# 7
  • Мнения: 54
Мога да препопъ4ам д-р Марков - гледа в частниа си кабинет, на 3-д апаратура и си вийдате вси4ко на бебо, как му бие сарчицето. Невероъатно е-вигдате му и физиономииката... Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 1 402
И аз препоръчвам доц.Томова както няколко майки преди мен. И с двете си деца имах много лош резултат от биохимичния скриининг. Шанса да имам увредено детенце бе 1 към 129 ..а съм на 29 години, доста висок риск. Доц. Томова ме гледа и двата пъти обстойно, в определени от нея седмици и беше абсолютно точна в прогнозите си, всичко беше ок.

# 9
  • Мнения: 682
Бихте ли ми казали къде е кабинета на доц. Томова? Мерси.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 402
Бихте ли ми казали къде е кабинета на доц. Томова? Мерси.
Мен ме преглеждаше в клиника "Свети Лазър", знам че практикува и в клиника "Щерев". Координатите на клиниките можеш да вземеш от интернет. Със записването е малко напред във времето, но си заслужава.

# 11
  • Мнения: 682
Galya S, Благодаря за инфото!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 504
Д-ра Виолета Димитрова във Фемина-фетална морфология, там е и д-р Спасов - фетална ехокардиография/една приятелка е ходила при него и каза, че реално й е направил и фетална морфология като преглед, защото е огледал всички органи на бебчето/....в сайта им има телефони и можеш да се свържеш. Феталната ехокардиография аз си я правих в "Света София"/бившата Тина Киркова/при Велковски/страшно бях доволна/...обаче това беше края на 2006, сега чета че преглежда в 3та градска...Феталната морфология като преглед се прави малко по-рано от феталната ехогардиография...защо искаш всичко накуп да правиш?Пък и нали затова има доктори, които правят фет.морфология, а други фет.ехокардиография...не че немогат да ти огледат органите и те...ама ..в крайна с/ка нали за това прегледите са 2, а не 1 общ...

# 13
  • Мнения: 92
аз ти препоръчвам доц. Томова, много е добра, ще прегледа абсолютно всички органи на бебчо
И аз съм много доволна от нея.Спестява ти и ехограф през 28-30 седмица,както повечето препоръчват,тъй като по-голямата част от времето отделя на сърцето.

# 14
  • Мнения: 2 242
и с двете бременности ходих при Томова, много съм доволна Peace
Много е внимателна, преглежда всичко и обяснява надълго и нашироко, позна пола и двата пъти

# 15
  • София
  • Мнения: 1 504
Феталнато морфология и фет.ехокардиография се препоръчват да се правят в различни седмици...тъй че, незнам точно за какво спестяване на прегледи говорим...особено ако има някакъв проблем..аз исках да си ги направя ей така...тези прегледи не са задължителни, но бяха много интересни...обясниха ми, че фет.морфология се прави до 22 г.с., защото тогава органите се виждат най- добре, защото след това костите се уплътняват и става доста по-трудно, но не й невъзможно все пак...Ехокардиографията се прави към 28 г.с. поне до колкото си спомням, с цел камерите да са затворени, защото ако не са/поне така беше при моя приятелка/ се препоръчва втори такъв преглед...

# 16
  • Мнения: 30
И аз съм чувала, че Виолета Димитрова от Фемина е много добра. Аз ходих на фетална морфология при Мазнейкова и съм много доволна. Двете ми бяха препоръчани от гинеколога.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 271
Д-р МАРКОВ,  МЦ"Фемина" Peace Peace Peace
Гледа всичко.

# 18
  • Мнения: 556
и моята гинеколожка ми препоръча да отида при В.Димитрова,а знаете ли каква е цената на прегледа?

# 19
  • Мнения: 195
Д-р Виолета Димитрова във МЦ "Фемина"  Peace Много съм доволна!

# 20
  • Мнения: 326
Д-р Марков, "МЦ МарковС" - с две ръце!!! Страхотен специалист, гледа всичко и обяснява много подробно. Така, че като свърши и те попита дали имаш въпроси - просто да няма какво да го попиташ. Апаратурата в новия му кабинет е страхотна, има огромна плазма, на която виждаш бебето на 4 D - невероятно преживяване. Вече има и сайт - http://www.mc-markovs.com/index.php?lang=bg. За Томова също съм чувала само хубави неща!  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 4 587
Аз ходих при доц. Томова и съм доволна. Peace

# 22
И аз съм чувала, че Виолета Димитрова от Фемина е много добра. Аз ходих на фетална морфология при Мазнейкова и съм много доволна. Двете ми бяха препоръчани от гинеколога.
Не са точно така нещата. Има наистина известно разминаване в срока на бременността в който се правят двете изследвания но могат и да се съчетаят стига лекарят да може да ги прави и двете. Феталната морфология се прави по принцип между 16-20г.с. , а ехокардиографията на плода от 18 до 22г.с. като при това не че не могат да се направят и по късно, но ако има голям дефект неприемлив за родителите не оставава време да се реагира и прекъсването на бременността е много по рисковано. Може би оптималния срок е 18-20седмица за тези изследвания ако се правят наведнъж, а ако можете да си го позволите най добре и в 18-та  и в 22г.с

# 23
  • Мнения: 2 028
с първата бременност ходих при доц. Томова, с тази - при Спасов във "Фемина".

и двамата са изключително добри  Peace, просто при Томова прегледът вече е близо 100 лв и се е преместила в нов център, който ни беше адски неудобен като адрес...

Спасов набляга на феталната ехокардиография, но преглежда и всички останали органи...

и за двамата часовете се оказаха запълнени с 1-2 месеца напред, добре че някакво момиче тъкмо се беше отказало от прегледа при Спасов...

Общи условия

Активация на акаунт