Ехинацея и 3 годишно дете?

  • 12 977
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте, обръщам се за съвет, удачно ли е да се дава ехинацея на 3 год. дете, и ако да, по колко капки. Малката ми дъщеря напоследък боледува често и е с видимо изтощен организъм.
На упътването на продукта обаче пише да не се дава на деца под 4 годишна възраст. Благодаря на всички, които имат повече светлина по въпроса и най-вече на специалистите.
Хубав уикенд  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 982
Аз давам на детето си билков чай,който съдържа ехинацея.Не знаех,че не трябва...
Вкусът му е чудесен и много го харесваме в къщи.

# 2
  • Мнения: 1 877
Аз сега разбирам,че не трябва да се дава на деца под 4 г. А колко съм давала на Боян...и то ,когато е бил на 2... Да чукна на дърво не виждам да му има нещо!

# 3
  • Мнения: 2 005
Аз също не знаех и Педито ни е изписвала дори като беше на 1г.6м.  Peace Сега освен Цитросепта му давам и чай , който съдържа Ехинацея , много е хубав на вкус и страшно много го обича  Hug

# 4
  • Мнения: 1 029
може би не е проблем, след като основната съставка на Есберитокс е ехинацея, а тя се изписва и на бебета.В листовката също не е упоменато, че продуктът не е подходящ за деца под 3 години.Същото е положението и с други добавки за бебета и малки деца, в които се съдърца ехинацея- Имуно бебе, Ад ликуид и др.
Аз също давам от въпросното чайче Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давай есберитокс капки. Основата е ехинацея и е подходящ за по малките.

# 6
  • Мнения: 14
мами,ще ми каже ли някой какъв е този чай който давате с ехинацея?

# 7
  • Мнения: 1 029
чаят е на биопрограма- билков чай при грип и простуда.съдържа бъз,лайка,мащерка,босилек,подбел и ехинацея Peace

# 8
  • Мнения: 982
чаят е на биопрограма- билков чай при грип и простуда.съдържа бъз,лайка,мащерка,босилек,подбел и ехинацея Peace
И аз за същия писах.Много е хубав.

# 9
  • Мнения: 2 005
Да  Peace за същия чай  става въпрос Rolling Eyes Просто е чудесен  bowuu

# 10
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 478
Аз давам на моето 3 годишно Ехиначи, съдържа ехинацея и е на таблетки като витаминчетата, пише че не се препоръчва на деца под 3 год. Много е приятно на вкус и дъщеря ми го харесва.

# 11
Благодаря ви много за отговорите, момичета !
Тези капки есберитокс какъв продукт са, български? Питам, защото не живея в България. Ние купихме капки ехинацея Echinacin, за които вече писах, че не се препоръчват на деца под 4 години. Мъжът ми тези дни ще пътува до БГ и ще го помоля да провери за Есберитокс и билковия чай на Биопрограма.
Благодаря ви още веднъж.
Бъдете здрави  Hug

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Давай есберитокс капки. Основата е ехинацея и е подходящ за по малките.

Есберитоксът е точно Ехинацея. Аз го давам от едногодишна възраст

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да ти купи Есберитокса няма да съжаляваш.
Esberitox N Losung
Есберитокс N разтвор

2. Количествен и качествен състав
1 ml разтвор съдържа:
•  Лекарствен о вещество :
0,43 ml алкохолно-воден извлек (1:11), съответстващ на:
Herba Thujae occidentalis 4 ,0 mg
Rad. Echinaceae (purp./pallid. 1+1) 15 ,0 mg
Radix Baptisiae tinctoriae 20 ,0 mg
( Eкстрагент етанол 30 об. %).
•  Други съставки:
Ethanol 96% (V/V) 0,1423-0,1912 ml
Purified water 0,3781-0,4270 ml
Caramel (E.E.C. No. 150) 0,0007 ml
(Общо съдържание на етанол: 29 об.%)

3. Лекарствена форма
Капки за перорален прием, разтвор .

4. Клинични данни
4.1. Показания
За съпътстваща терапия при:
•  остри и хронични инфекции на дихателните пътища (причинени от вируси или бактерии);
•  лечение с антибиотици при тежки бактериални инфекции като Bronchitis, Angina, Pharyngitis, Otitis media, Sinusitis;
•  податливост на инфекции въз основа на временно отслабване на защитните сили;
•  бактериални инфекции на кожата;
4.2. Дозировка и начин на употреба
•  Възрастни:
3 пъти дневно по 50 капки;
•  Кърмачета
3 пъти дневно по 10 капки;
•  Деца до 6 годишна възраст
3 пъти дневно по 1 5 капки;
•  Деца до 12 годишна възраст
3 пъти дневно по 2 5 капки;
Есберитокс N разтвор може да се приема неразреден, разреден или върху захар.
17 капки отговарят на 1 мл разтвор.
4.3. Противопоказания
Свръхчувствителност към някоя от съставките или към растения от клас сенникоцветни. По принцип да не се прилага при прогресиращи системни заболявания като туберкулоза, левкози, колагенози, мултипленна склероза, HIV-инфекция и други автоимунни заболявания.
4.4. Специални противопоказания и специални предупреждения за употреба
Есберитокс N разтвор съдържа 29 об.% алкохол. При спазване на указанието за дозировка при единичен прием ( 50 капки) в организма постъпват 0,8 g алкохол. В тази връзка съществува риск от увреждане състоянието на пациенти със заболявания на черния дроб, на алкохолици, епилептици, пациенти с мозъчни травми, бременни и деца. Може да се увреди или усили действието на други едновременно приемани лекарства.
4.5. Лекарствени и други взаимодействия
Не са известни.
4.6. Бременност и кърмене
Няма достатъчно изследвания за приложение на препарата по време на бременност и кърмене.
4.7. Ефекти върху способността за шофиране и работа с машини
Отпада.
4.8. Нежелани лекарствени реакции
В единични случаи могат да се появят реакции на свръхчувствителност. За лекарства, приготвени от Rad. Echinaceae могат да се наблюдават обриви по кожата, сърбеж, рядко отоци по лицето, задух, световъртеж и понижаване на кръвното налягане.
4.9. Предозиране
Отпада.

5. Фармакологични данни
5.1. Фармакодинамични свойства
Фармакотерапевтична група
Имуномодулатор за повишаване на защитните сили на организма.
Механизъм на действие / Фармакодинамика
Есберитокс N действа имуномодулиращо през различни входове на въздействие на различни нива на имунната система, антивирусно.
Имуномодулиращото действие н а комбинирания продукт , респ. поединично за отделните му съставки - Thuja, Baptista и Echinacea - досега беше доказано по следните параметри:
•  Повишаване на неспецифичната защита,
•  Повишаване на специфичната защита.
•  Повишената фагоцитозна способност и засиленото освобождаване на Interleucin-1, Interleucin-6 и TMF-alpha от активираните макрофаги .
•  Макрофагзависимата стимулация на T-клетките (особено CD-4 H + и T-помощник/ индуцирани клетки) и свързаното с това засилено отделяне на Interleucin-2.
•  Ускореното диференциране на В-лимфоцитите до продуциращите антитела лимфобласти (лимфоцитна стимулация) и повишаване продукцията на бързи антитела (IgM)
•  индукция на образуването на интерферон.
•  директен вируспотискащ ефект.
5.2. Фармакокинетични свойства
Фармако кинет ичното действие на Есберитокс N се основава на определени групи вещества (гликопротеини/полизахариди), а не на една съставка.
5.3. Предклинични данни за безопасност
За остра токсичност бяха тествани мъжки и женски плъхове, както и мишки от двата пола. При това бяха установени клинично-токсикологични симптоми , както за 24-часов, така и за 14-дневен период на наблюдение. При двата вида бе установена LD 50 повече от 5000 mg/kg (лимиттест). Не бяха констатирани смъртни случаи. Шестмесечната токсичност при плъхове плюс 8-седмичен допълнителен период при дозировки до около 5000 mg/kg тегло не дава никакви специфични за активната съставка патологични резултати. От това следва, че острата и хронична токсичност на препарата трябва да се означи като изключително ниска.
Подостр ата токсичност на Есберитокс N бе тествана с гранули върху плъхове за период от 3 месеца. Като резултат се установи, че за ежедневни орални дози до около 5000 mg/kg тегло не могат да се очакват някакви достатъчно важни патологични изменения, които да бъдат споменати.
Фармакологичните изследвания за безопасност (централна и периферна нервна система, сърдечно-съдова система и органи ) не показ аха никакви особености .
При салмонелно-микрозомния тест (Ames-Test) не бе намерено доказателство за мутагенна активност на Есберитокс N. Хромозомно-аберационния тест in vivo с дозировки между 250 и 5000 mg Есберитокс N /kg тегло също не даде никакви доказателства за генотоксични свойства на съдържащите се в препарата вещества. На тази основа не може да се предположи и тератогенно действие.
От клинична гледна точка няма също така никакво доказателство за токсични свойства на Есберитокс N при продължителна употреба.

6. Фармацевтични данни
6.1. Списък на помощните вещества и техните количества
Ethanol 96% (V/V) 0,1423-0,1912 ml
Purified water 0,3781-0,4270 ml
Caramel (E.E.C. No. 150) 0,0007 ml
(Общо съдържание на етанол: 29 об.%)
6.2. Физико-химични несъвместимости
Отпада.
6.3. Срок на годност
Есберитокс N разтвор е със срок на годност 3 години. При разтвори, получени от натурални продукти, е възможно да се появят помътнявания и утайки, но те не повлияват терапевтичното им действие.
6.4. Специални условия за съхранение
Отпада.
6.5. Лекарствена форма и големина на опаковката
Разтвор , капки за перорален прием
Оригинална опаковка 20 ml
Оригинална опаковка 50 ml
Оригинална опаковка 100 ml
6.6. Други указания
Отпада.

7. Име и адрес на производителя и притежателя на разрешението за употреба
Schaper & Brummer GmbH & Co.KG, D-38251Salzgitter, Telefon +49 5341/ 307-0, Telefax +49 5341/ 307-124

8. Страни, в които лекарствен ият продукт е регистриран
България, Германия, Люксембург, Филипините, Полша, Швейцария , Австрия .

9. Първа регистрация на лекарствен ия продукт (Страна/дата)
Германия / 06.06.1968 г.
България / 25 . 10 .19 94 г.

10 . Дата на актуализация на текста
Януари 1999 г.

# 14
  • Мнения: 3 929
Аз давах на сина си, който тогава беше на 2 г. капки Ехинацея на д-р Тайс, немски са, педиатърката ни ги изписа за засилване на имунната система, профилактично 10 капки на ден в продължение на 10 дни, като 10 дни се почива, после пак 10 дни и така. А лечебно, докато боледуваше, ми каза да му давам по 10 капки 3 пъти дневно. Очевидно няма никакъв проблем, но май зависи от самите капки какво производство са. Както са ти казали вече по-горе съфорумките, а и на мен ми казаха от аптеката, Есберитокса е същото, но с различно наименование.

Общи условия

Активация на акаунт