АГ - клиники и доктори в Стара Загора - 2

  • 46 824
  • 260
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 984
трудно пост фактум мога да кажа какво е било без никакви изследвания.... ама то тва е проблема... никой никакви изследвания не прави...
това - http://en.wikipedia.org/wiki/Hemolytic_disease_of_the_newborn
или http://en.wikipedia.org/wiki/TORCH_infections

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Тонев, какво общо имат горните два линка с физиологичната жълтеница...?

# 47
  • Мнения: 43
Здравейте предстой ми да раждам в началото на септември и от многото изчетено тук във форума се обърках напълно.Затруднена съм в избора си между държавното АГ и частната Ниамед.И на двете места ясно ще се дават пари но те ли са определящи за да протече нормално раждането или самия доктор който го води ?!Излиза че всеки от споменатите във форума старозагорски гинеколози имат и добри отзиви и лоши от техни пациентки.Тогава как бъдещите майки да направят избора си?Да се осланяме на случайността или да се оставим на общи съвети?Много бих искала всяка бъдеща майка да не си задава такива въпроси а да можем да раждаме в нормални условия в държавния АГ комплекс под грижите на добри специалисти защото имаме такива без да е необходимо да плащаме каквото и да било.Искренно се надявам това да стане реалност някой ден Simple Smile

# 48
  • Мнения: 280
Няма нужда да плащаш каквото и да е в държавното АГ.Просто се въоръжаваш с търпениеслагаш си най-прекрасната усмивка на лицето и тръгваш.Слушаш тялото си,радваш се на момента и всичко ще е ок.

Пък Дидо,Тонев май се опитва да ни представи и други причини за жълтеница.Не му се струва много физиологична.Туй разбрах с небогатия ми английски.

# 49
  • Мнения: 139
Ако си решила, че няма да даваш пари отиваш в държавното АГ. Въоръжаваш се с огромно търпение. Ако си от хората, на които не им пречи лошото отношение, мизерната обстановка и не смяташ, че лекарите и акушерките са длъжни да спазват професионалните си задължения и мизерията и мръсотията не ти правят лошо впечатляние отиди и роди в държавното АГ.
Ако обаче си от хората, които смятат, че е нормално да е чисто в една болница, които обичат да бъдат глезени и охажвани от лекарите, ако смяташ, че бъдещото бебоче трябва да е важно за акушерката колкото за теб, ако мръсотията и мизерията те отвращават - ти мила бъдеща майчице изобщо не си за там.
Аз като наскоро родила мама в Държавното АГ ти препоръчвам кракът ти да не стъпва там. Ако си решила да избираш екип за раждането и имаш налични 500 - 600 лв по - добре ги дай в Ниамед. Там според мен ще ти обърнат нужното внимание и без да плащаш на твой предпочитан лекар, защото са заложени репутацията и доброто име на клиниката.
Никога няма да се променят нещата в здравеопазването, защото има майки, за които отношението на лекарите и акушерите е нормално ( ами за толкова пари толкова) и обстановката не ги плаши (аз не съм на хотел изтрайва се). Пациентите на другите болници постъпват по същия начин. Как може да е успокоение нещо като: емииии поне имаше топла вода.  #2gunfire
Извинявам се, че стана дълго а на тити леко раждане.  Praynig

# 50
  • Мнения: 43
Благодаря ти мамажаба за хубавите и откровенни думи и продължавам да мечтая заради всички бъдещи мами за по добри условия  и отношение независимо дали в болницата или  по други места. Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 51
  • Мнения: 139
Благодаря ти мамажаба за хубавите и откровенни думи и продължавам да мечтая заради всички бъдещи мами за по добри условия  и отношение независимо дали в болницата или  по други места. Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
За нищо  Hug Форумът е за да си помагаме. Казах всичко това, защото аз тежко изживях това в АГ-то. Незнам дали съм по - чувствителна ли, какво е, но много плаках там от отношението особено. Аз родих на 9 юли, а Ниамед заработи със здравната каса от 1 юли, но ми се досвидяха парите и предпочетох АГ-то. Повярвай ми пак излиза горе -долу същото. Пък нервите кой ще ми ги плати?????

# 52
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Пък нервите кой ще ми ги плати?????

Да не мислиш, че има кой да ти плати нервите в НиаМед... Wink

# 53
Аз вече писах по темата, но ще се включа отново, за да споделя  впечатленията си относно "Ниа Мед". 
Специално аз, от нищо там  не бих се оплакала (раждането беше много спокойно и отношението  в следващите дни на всички беше много добро).
Говоря за месец август. Ако от тогава има промени и недоволни от нещо - може да разкажат...

# 54
  • Мнения: 284
Розов пухчо,как може да изказваш мнение за Ниамед,да не би да си раждал там  Mr. Green ? Отново ще кажа:родих сина си там през декември - отношение,условията всичко беше страхотно,дай боже да имам още едно дете пак там ще го родя  Hug

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
РоАзавият пухчо може да не е раждал ама жена му..два пъти Laughing Той имаше в предвид /поне така мисля аз/ че перосонала в АГ-то и в НияМед е един и същи..т.е нови доктори и акушерки в града не са дошли. Разликата е в битовите условия...не в характерите на хората Wink

# 56
  • Мнения: 139
Розов пухчо,как може да изказваш мнение за Ниамед,да не би да си раждал там  Mr. Green ? Отново ще кажа:родих сина си там през декември - отношение,условията всичко беше страхотно,дай боже да имам още едно дете пак там ще го родя  Hug
Дени понеже се загледах в данните на малкото човече. То недоносено ли се роди. Не че ти се бъркам, извинявай ако така звучи, но защото аз пиша в темичката на недоносените деца и ако искаш се присъедини към нас.  Hug

# 57
  • Мнения: 1 984
Тонев, какво общо имат горните два линка с физиологичната жълтеница...?
няма тримесечна жълтеница която да е физиологична. по принцип тя се дължи на хемолизата на еритроцитите които имат т.н. фетален хемоглобин и снабдяват тялото с кислород през зародишния период после те се разпадат и детето пожълтява... щото кръвта се изпълва с разпатни продукти... ама има и много други причини за хемолиза... или  за бавно отделяне на разпадните продукти. а дори и физиологичната жълтеница има протокол за третиране, особено ако е извън нормите... е не става с глюкозки през устата...

# 58
  • Мнения: 284
Дъждовна фея разлика има вярвай ми.Преди да родя бях 1 месец в патологията на държавното АГ от там в НиаМед.Определено парите си казват думата,отношението беше коренно различно.Mamajaba,да Марти се роди недоносен в началото на 9-тия месец.

# 59
  • Мнения: 6 243
Народът е казал, че със стари леки жени не става ново увеселително заведение.
В общинското АГ има лекари и акушерки, които се държат добре с пациентите си, не защото заплатите им са високи (всъщност са неприлично ниски), а защото са си свестни. Има и такива, дето са некадърни мърли и тях на Луната да ги пратиш, а не в частна болница, все тая.

Но е факт, че като си платиш 500, 900 или 1400 лв. (според вида на раждането и осигуровката), не  само, че не те ругаят, ами и те питат как си по три пъти дневно. Но да не се заблуждаваме, че качеството на лекарската и акушерската услуга са различни - това са същите лекари и акушерки, които работеха в общинската болница. Разликата е и в отсъствието на хлебарки, коки и др. под. гад, което хич не е малко.

Абе важното е деца да има. Венсеремос. Днес ми е любовно, ще ме прощавате  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт