ДО ШОФИРАЩИТЕ МАЙКИ

  • 3 193
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
konstans, не всички са толкова добри в шофирането, даже напротив, болшинството не са. Не случайно има закони, забраняващи да се ползват мобилни телефони и да се консумира храна в колата  Peace Аз лично имам 2 шофьорски книжки, на две места съм карала изпити и съм била одобрена за шофьор Wink Въпреки това, говоренето по телефон, консумирането на храна и обслужването на децата, особено на задната седалка, ме разконцентрират! Имам и катастрофа на магистрала по моя вина, поради подобна причина, разконцентриране!
Затова се въздържам от даване на подобни съвети, всеки сам знае възможностите си и условията, при които шофира. Единствено апелирам за спазване на законите и не агресивно шофиране, което е много характерно за българските пътища  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 350
Мами ние сме отговорни, поне болшиството, но мен ме притесяват някои татковци, които си возят малките деца отпред, на тях да име е по-лесно. Мисля че с това трябва да се борим  Peace

# 62
  • Мнения: 2 531
ИСКАМ ДА ОТПРАВЯ ЕДНА МОЛБА КЪМ ВСИЧКИ ШОФИРАЩИ МАЙКИ - НЕ СЛАГАЙТЕ КОШЧЕТО С БЕБЧЕТО ВИ НА СЕДАЛКАТА ДО ШОФЬОРА. ВСИЧКИ ЗНАЕМ, ЧЕ ТОВА Е НАЙ-ОПАСНОТО МЯСТО В КОЛАТА. НЕ ИЗЛАГАЙТЕ НА РИСК СОБСТВЕНИТЕ СИ ДЕЧИЦА
И защо ако смея да попитам??? Производитела го препоръчва, единствено е забранено ако има въздушна възглавница / аз нямам / . А и не мога да си представя как ше шофирам ,а бебето ще стои с гръб към мен на задната седалка ! Става въпрос за моделите които се закрепват само обратно на движението, а не за тези които са с лице към движението!!!Ако съм пътник в колата съм съгласна , иначе- НЕ!
Струва ми се че вероятноста да се разсея и да предизвикам ПТП е в пъти по голяма ако бебето ми реве отзад и не мога да го видя !

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 15:53 от veni-b

# 63
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Мисля,че всеки сам трябва да прецени плюсовете и минусите,возила съм дъщеря ми отпред точно с кошницата за кола защото много плачеше като бебе когато не ме вижда,по-добър вариант ми се струва,вместо аз да се обръщам назад и да я успокоявам,сега се вози отзад и то в средата,защото всички места,които са до вратите са опасни,независимо от това дали са на предна или задна седалака!Господ да ни пази,само това мога да кажа Praynig

# 64
  • Мнения: 35
Спор по този въпрос не трябва да има. Децата трябва да са си на задната седалка и се радвам, че задължиха седалките за тях. Така по този начин детето се научава от мъничко, че има правила дори в колата. И когато порасне това ще му е станало вече навик. И за бебоците важи това да са на задната седалка. Аз съм шофьор от 1 год., но возя бебчо зад мен. Децата нямат работа на предните седалки! newsm53

# 65
  • Мнения: 145
Спор по този въпрос не трябва да има. Децата трябва да са си на задната седалка и се радвам, че задължиха седалките за тях. Така по този начин детето се научава от мъничко, че има правила дори в колата. И когато порасне това ще му е станало вече навик. И за бебоците важи това да са на задната седалка. Аз съм шофьор от 1 год., но возя бебчо зад мен. Децата нямат работа на предните седалки! newsm53
Това е твоят личен избор. Спор явно има. Вариантите по закон са два. Всеки си преценява според ситуацията и не мисля, че е правилно да се размахва пръст в стил: "това - да!", "това - не!", както вече многократно се случва в тази тема.

# 66
  • Мнения: 4 292
Аз лично не возя и не бих возила детето си на предната седалка. Страх ме е. Нито съм напълно сигурна в себе си, нито в останалите участници в движението. Всеки сам преценя рисковете, аз за себе си съм решила да не поемем излипшни.  Peace

# 67
  • Мнения: 4 406
на кошницата ми за кола пише, че е за предната седалка, при деактивирана въздушна възглавница. така и ще я возя. когато може да седи в по- големите столчета,ще преместя детето отзад, при баткото.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 185
Бебе или дете отпред!!!  #Cussing out #Crazy #Cussing out #Crazy #Cussing out

# 69
  • Мнения: 15 459

Извинявай, ама не разбрах. Като държиш играчките до теб на предната седалка, какво ще се промени? Ще се обръщаш да му подаваш играчки, докато шофираш ли? newsm78 Мисля, че това е доста по-рисковано, отколкото детето да е до теб... Освен това въпросът не е да не си изтърве бибата. Просто, когато плаче и ти не го виждаш, не знаеш защо плаче, започваш да се тревожиш и се разконцентрираш от шофирането. В това съм убедена, колкото и да твърдят някои майка, че не се разсейват, когато детето плаче зад гърба им.

ето разликата - когато е на предната седалка и се разплаче ти автоматично се обръщаш и започваш да му даваш биберон, вода, играчки и т.н. - това те разсейва и ставаш опасна за всички участници в движението.
ако детето и на задната седалка и се разплаче, поради липса на възможност да стигнеш до него спираш, слизаш от колата и му подаваш каквото му е необходимо - тогава не си опасна за себе си и за останалите шофьори  Peace

И защо ако смея да попитам??? Производитела го препоръчва, единствено е забранено ако има въздушна възглавница / аз нямам /.

щом предпочиташ да вярваш на производителя повече от колкото на полицейската статистика и новините добре - това си е твое право и решение, като майка и шофьор  Peace

една мама спомена, че в САЩ е забранено и глобите са много големи - не е ли странно, че в страна с много по-спокойно движение и по-малко ПТП е забранено, а в България - държава с отвратително, безразборно и нахално шофиране е разрешено  newsm78

п.п. въпроса не е кое е разрешено и кое не - а кое е правилно според самите нас - всеки си решава сам  Peace

# 70
  • Мнения: 145
Недейте така категорично да се изказвате, без да сте на ясно. Аз (както и други майки, които са писали тук) съм си направила труда да ги проуча нещата и нямам нужда някой да ми размахва заканително юмруци. Загрижена съм за детето си достатъчно, за да се поинтересувам от правилата и да преценя рисковете.  Аз на никого не налагам мнението си и не го поучавам. Просто обръщам внимание, че не може да се обобщава така. Има си столчета, които се слагат на задната седлака, има си бебешки КОШЧЕТА, които могат да се монтират на предната. Пак ще повторя, това не е в нарушение на Закона за движение по пътищата. Аз за себе си съм преценила кой е оптималният вариант, нека всеки си обмисли нещата, без да се държи назидателно!

# 71
  • Мнения: 15 459
За пореден път пиша - тази тема е апел, не натрапване на мнение. В крайна сметка всяка майка отговаря сама за безопасността на детето си  Peace

# 72
  • Мнения: 9 814
................В крайна сметка всяка майка отговаря сама за безопасността на детето си  Peace

И аз съм на това мнение. Возя детето на задната седалка. Но не искам да натрапвам мнението си. Все пак децата са отговорност преди всичко на родителите

# 73
  • Мнения: 86
то и на самите столчета си пише къде е правилна да се слагат.да не дава господ да ти се случи нещо,такива идиоти има по улиците че чак вече не ми се и шофира

Общи условия

Активация на акаунт