Изяжда мнооого на обяд...

  • 1 068
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 062
Значи, аз като по-глупава пак да попитам - как, да му се невиди, да заместя обедното хранене със зеленчуково пюре? Защото Веси си изяжда едно бурканче (125 гр.) зеленчуково тиква с картоф и след това изпива 150 мл. мляко....

Та, на кое се казва заместване на обедното хранене с пюре?

# 1
  • Мнения: X
Ами давай по-голямо количество зеленчуково пюре. Иначе щом си изяжда всичко не виждам проблем да даваш мляко след това щом иска. Заместено хранене е когато количеството пюре стане равно на количеството мляко, което изяжда. После можеш да слагаш и по малко мляко в пюрето - когато заместиш, иначе е непълноценно.

# 2
  • Мнения: 1 753
Анна яде по 200-250 грама пюре на обяд. Ако й дам мляко още ще яде, ама аз нали съм лоша и не й давам  Grinning  Но отначало ядеше по 20-30 грама, а пък след това изведнъж реши, че много й харесва и не мога да й насмогна на апетита.

Така че не притеснявай и й давай толкова колкото иска без да предлагаш мляко след това.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пандора ти е обяснила много добре.давай повече пюре.След време ще видиш как месното пюре ще я засища повече.Представи си ти да обядваш само зеленчуци как ще ти зачегърта скоро стомаха.Давай колкото пюре иска и след това не предлагай мляко.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 482
Вие по колко мляко слагате в пюретата, за да е пълноценно храненето - говорим за едно голямо бурканче - 200 гр.?

Цитат
После можеш да слагаш и по малко мляко в пюрето - когато заместиш, иначе е непълноценно.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Кокога не съм слагала мляко в пюрето!!!!зеленчуците също са пълноценни.Полека започват да се заменят млечните хранения през първата година.

# 6
  • Мнения: 5 246
Няколко пъти в зеленчуковото пюре съм слагала мляко,за по добър вкус.

# 7
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И аз съм на този етап от храненето. Няколко пъти давах само зеленч. пюре, по 190 мл., обаче Дени след 2 часа беше зверски гладен. Вчера и днес правя друго - смесвам 2 л. мляко със 60 мл вода и ги прибавям към 130 мл пюре. Издържа по 3 часа и половина. Laughing  Явно не е готово детето за напълно безмлечно хранене.

# 8
  • Мнения: 3 663
Аз също не слагам мляко в зеленчуковото пюре, вътре има достатъчно белтъци и въглехидрати, които да заситят детето. Това не са плодове все пак.
Аз на твое място бих дала малко повече пюре - между 140и 160 грама (мисля, че пюрето ще дойде доста повече отколкото трябва, ако се изравни млякото по количество - според мен трябва да е по-малко от млякото, което детето е изпивало по това време) и след това евентуално малко вода или сок, понеже е възможно бебето просто да ожаднява след тази по-гъста храна.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 216
Аз пък слагах мляко в зеленчуковото пюре. Педиатърката ни каза да започна захранването с картофено-млечно пюре и след като свикне с вкуса му да започна към него да добавям други различни зеленчуци. Така си и остана-винаги пасирах зеленчуците с мляко (първо-с кърма, после-с адаптирано). А и ми се виждаше по-вкусно, отколкото да разреждам с бульона от варенето или с вода.

# 10
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Мляко слагам само в картофеното пюре, за да стане по-вкусно в другите не слагам.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Когато заместих изцяло млякото - между млечното хранене и детската кухня, Иван изяждаше едно зеленчуково /месно/ и едно плодово пюре на обяд/или 100мл. сок-нектар/ за обяд. Иначе огладняваше на 2 рия час. Сега вече като седнем на масата зяпа като гарга между храненията и си хапва между другото, а и по шише сок ТЕДИ от 330мл си оправя на ден. И въпреки това не е преяден и не е дебел. Не се притеснявай те си знаят по колко да си папкат.

# 12
  • Мнения: 228
Mляко се слага в пюретата(зеленчукови или месни) ,защото бебето се нуждае от определено количество мляко на ден и не можеш да заместиш млечно хранене с безмлечно.Аз лично съм давала 130г с 60мл мляко.

# 13
  • Мнения: 3 663
Цитат на: rumpy
...защото бебето се нуждае от определено количество мляко на ден ...

колко е това количество мляко ?

# 14
  • София
  • Мнения: 2 178
Имаше скоро темичка - виж тук.

Общи условия

Активация на акаунт