Отсъствие от детската градина

  • 31 287
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Мили майки, интересува ме освен с медицинска бележка могат ли да бъдат извинени отсъствия от детската градина с молба от родителя и за какъв срок от време. Идеята е да се плати половин вместо цяла такса, понеже не сме ходили 1 месец. Какво точно трябва да се пише в молбата? Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 722
Попитай на място госпожите какъв да бъде текста за отсъствие по домашни причини. При нас дори са си направили един формуляр, който ни дават готов за да попълним имената на детето и периода на отсъствието.

# 2
  • Мнения: 410
ами ние плащаме на присъствен ден. ако е бил 5 дена - плащам за 5 дена и така.
Защото когато е болен, задължително си седи още седмица у дома, за да е напълно ОК. (ако всички правеха така...)
преди да го пусна пак, вземам бележка от лекарката му.

За Януари, напр. със сигурност ще има 5 присъствени дена, не повече...а може и още 3 да имаше, вече не помня.
Освен това задължително плащаме по 2 лв за охрана и по 1 всеки месец за други работи.

# 3
  • Мнения: 1 187
Можеш да пуснеш молба за отсъствие по семейни причини. Тази молба е по образец в детската градина. НО ако детето ти отсъства повече от 30 дни по семейни причини за година, се изключва автоматично чрез протокол. Затова по-добре вземи бележка от личният ви доктор, че детето е отсъствало по болест. Успех. Hug

# 4
  • Мнения: 2 910
При нас също плащаме за присъствен ден.
Госпожите най- добре биха те информирали какъв е реда във вашата детска градина.

# 5
  • Мнения: 4 514
Tочно днес разпечатах няколко молби за нашата ясла, защото госпожите ме помолиха да имат под ръка. Текста е горе-долу следният (няма да го оформям, че е играчка Embarassed):
"До Директора на ОДЗ/ДГ/ДЯ......................
МОЛБА
От (името на родителя)
Уважаем/а г-н/г-жо Директор,
Моля синът ми/дъщеря ми ........................., ЕГН .............................. от ....група да бъде освободен/а от присъствие в градината/яслата за периода (или дните)..................... по семейни прични (или поради болест).
С уважение:    ....подпис......"
Аз моето дете само така го освобождавам, при нас е задължително да се представя някаква бележка или молба и си плащаме само присъствените дни.  Peace

# 6
  • Мнения: 4 406
за да не пишат присъствен ден, трябва да се обадя до 8.30 сутринта и да предупредя, че детето няма да ходи на градина. така няма да платя таксата за ден,  в който е отсъствал

# 7
  • Мнения: 512
Ей, добре сте вие.
В края на миналата година на нас ни обясниха, че отсъствие "по семейни причини" вече не може да има.
Ако нямаме медицинска бележка, че детето е било болно (ако е повече от 10 дни трябва и бележка, че не е било контактно със заразно болни), то таксата се заплаща, независимо от отсъствието.
 Shocked Shocked Shocked
Няма да ви казвам колко доктори пропищяха, че трябва да издават подобни малоумни бележки (което си е чиста загуба на време), защото вие, примерно, сте решили да заведете детето си на ски.
След родителското недоволство по въпроса, мисля, че се разбраха да се плаща половината такса, за времето, в което детето не е ходило.
Но и това ми се струва несправедливо.

# 8
  • Мнения: 8 999
В градината на децата ми се плащат само присъствени дни, независимо дали отсъстват по болест или по домашни причини. Също така трябва да се обадя по телефона до 9 часа, за да не се брои първия ден от отсъствието за присъствен.  Имаше и някакво ограничение за отсъствието по домашни причини, но не го помня, естествено, защото децата ми много рядко отсъстват не по болест. Най-строго беше за предучилищната група.

# 9
  • София
  • Мнения: 903
При нас ако занесеш медицинска бележка не плащаш нищо за отсъствията, ако занесеш бележка  от теб по домашни причини, плащаш половината такса за дните, за които е бележката. А иначе бележката я разпечатва един от родителите и само трябва да я попълниш. Съдържанието е горе -долу следното: молба от еди кой си, за еди кое си дете, детето ми ще отсъства от ......... до....... по домашни причини.

# 10
  • София
  • Мнения: 903
Забравих да напиша, че при нас ако детето отсъства повече от 1 месец трябва да се плаща ( по някаква наредба от миналата година) половината такса за месеца.

# 11
  • София
  • Мнения: 903
Можеш да пуснеш молба за отсъствие по семейни причини. Тази молба е по образец в детската градина. НО ако детето ти отсъства повече от 30 дни по семейни причини за година, се изключва автоматично чрез протокол. Затова по-добре вземи бележка от личният ви доктор, че детето е отсъствало по болест. Успех. Hug


Моето миналата учебна година отсъства с бележка по домашни причини около 5-6 месеца ( след декември не съм я водила), плащахме половината такса за месеца и изобщо даже и не е станало дума за изключване.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

"До Директора на ОДЗ/ДГ/ДЯ......................
МОЛБА
От (името на родителя)
Уважаем/а г-н/г-жо Директор,
Моля синът ми/дъщеря ми ........................., ЕГН .............................. от ....група да бъде освободен/а от присъствие в градината/яслата за периода (или дните)..................... по семейни прични (или поради болест).
С уважение:    ....подпис......"

Точно такива молби съм пускала и аз. За София е задължително да се представи молба за да се извинят отсъствията и да платиш половин такса. Ако искаш да не плащаш нищо можеш да представиш медицинска бележка.

# 13
  • Мнения: 539
Това с 50% такса ми се струва приемливо, защото спец. в яслите, много майки така си записват децата само за да си пазят места, и въобще не ги водят.

# 14
  • Мнения: 1 931
Можеш да пуснеш молба за отсъствие по семейни причини. Тази молба е по образец в детската градина. НО ако детето ти отсъства повече от 30 дни по семейни причини за година, се изключва автоматично чрез протокол. Затова по-добре вземи бележка от личният ви доктор, че детето е отсъствало по болест. Успех. Hug


Моето миналата учебна година отсъства с бележка по домашни причини около 5-6 месеца ( след декември не съм я водила), плащахме половината такса за месеца и изобщо даже и не е станало дума за изключване.


Нас ни предопредиха, че при такова непосещение адтоматично изключват детето и на негово място приемат дете което чака да бъде прието.
С бележка от лекар не се плаща нищо, а по домашни причини 50%.

Общи условия

Активация на акаунт