8 кг на 4 месеца добре ли е?

  • 9 375
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 492
И на мен ми се вижда множко.До колкото знам,на годинка трябва да тежи 10кг.

Зависи колко сантиметр е е все пак, на 1 г. може да е 70 см., може и да е 90 см.  Laughing

Моето беше близо 8 кила на 4 месеца, на 1 година беше 10 кг., сега е даже под средното за ръста си, така че изводи от първите месеци, когато е бързият растеж, не трябва да е правят  Peace

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мн сте сладки. Ми ние какво да кажем, утре ставаме на 2м и преди  седмица бяхме 6.200кг #Crazy (сега сигурно сме 6.500 по 300-400гр качваме за седмица) Бе да са живи и здрави Peace

# 17
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми се роди 3500 и 53 см.На 1 година беше 8 кг.
Сина се роди 2900 е 49 см.На 1 година също беше 8 кг.

# 18
  • Мнения: 745
няма нужда да се притесняваш.бебетата са различни,има такива,които качват първите месеци повече,а после се нормализират.какво можеш да направиш?да й спреш млякото ли?айде стига глупости!!радвай се на бебенцето си!!!

# 19
  • Мнения: 1 183
Много ти е сладка принцеската  Heart Eyes ,да ти е жива и здрава,за мен също са множко килцата,като имам в предвид,че мойто се роди 4.150 и на 3 месеца беше 6 кг.

# 20
  • Мнения: 117
Да ти е жива и здрава сладураната, аз мисля, че при всяко дете е индивидуално, таблиците са само ориентировъчни, моят син е на 2 г. и е 11 кг, но какво да направя... Не мога насила да му излизвам храната в гърлото. От малък е такъв, ние на 1 г. бяхме 8050кг. Най-важнотот е да са ни здрави децата.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Единственото правило е до навършване на годинка да се утрои теглото при раждане.Така 4е,дали сега е множко-сметни си де...май да.

# 22
  • Мнения: 554
Според мен не са чак толкова много, нито на снимката ми се вижда да е дебеланка, по-скоро пухкавелка и е много сладка, да ти е жива и здрава. Когато започне да се движи повече ще качва по-малко и постепенно ще си нормализира теглото, иначе ние сега сме 7800 кг., но пък сме късички, 65 см. и пак сме пухкави, всяко дете е индивидуално, не се притеснявай Peace

# 23
  • Мнения: 46 492
Единственото правило е до навършване на годинка да се утрои теглото при раждане.Така 4е,дали сега е множко-сметни си де...май да.

Как успя да го сметнеш  Rolling Eyes
Питам, защото моето "прасенце" беше с 500 грама по-малко от нейното, но на 1 година не успя да си утрои теглото, не й достигнаха 400 грама  Laughing

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Единственото правило е до навършване на годинка да се утрои теглото при раждане.Така 4е,дали сега е множко-сметни си де...май да.

Аз пък не знам откъде ги измисляте тези правила  Whistling Незнамкогаси да се удвои теглото, после да се утрои...

Моята утрои теглото си към втората година  Shocked Да не говорим, че 8.800 кг беше на една годника. В тази връзка на 4 месеца 8 кг ми се виждат доста.

# 25
  • Мнения: 65
Според мен е прекалено много. Имай предвид, че на тази възраст се формират мастните клетки на детето. Това е предпоставка за наднормено тегло в бъдеще, и съответно предразположеност към една камара заболявания. Не съм съгласна, че не трябва да ограничаваш приема на храва от бебето. Ако е лакомо, то ще си изяжда всичко, и след като е на кърма, при следващото хранене тя ще е още повече, а то пак ще изяде всичко. При такова тегло на тази възраст, аз бих се консултирала с педиатър.

# 26
  • Мнения: 46 492
gabin, Тарталета, отчитайте ръста. На 4 месеца има деца, които са 58 см., за тях наистина е много, но за тези, които са по 68 см., 8 кила е средно тегло, ако са тежки, колкото тези, които са 58 см., ще са недохранени, не може всички да тежат еднакво ...

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 13:31 от Никол

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
gabin, Тарталета, отчитайте ръста. На 4 месеца има деца, които са 58 см., за тях наистина е много, но за тези, които са по 68 кг., 8 кила е средно тегло, ако са тежки, колкото тези, които са 58 см., ще са недохранени, не може всички да тежат еднакво ...

Разбира се, съгласна съм. Но пък разлика от 10 см  newsm78

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 И аз  Shocked така с тази разлика от 10см. при 4 месечни бебета Mr. Green


 Но щом за Никол и по 68кг. на тази възръст изглеждат добре, значи е така Wink

# 29
  • Мнения: 46 492
... Но щом за Никол и по 68кг. на тази възръст изглеждат добре, значи е така Wink

 Joy
Редактирах  Blush

Общи условия

Активация на акаунт