8 кг на 4 месеца добре ли е?

  • 9 383
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
Moqt bebo se rodi 4200 i sega 6-ti den ot zapo4vaneto na 5-tiq mesec e 6500

# 31
  • Мнения: 46 508
... Но пък разлика от 10 см  newsm78

Пример от форума: Алекс (племеннициата ми Heart Eyes) на madame на 4 месеца беше 60 см. и бебето на Berina, което на 3 месеца и половина е 69 см., на 4 месеца може и да е над 70 см. Grinning


# 32
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Според мен е прекалено много. Имай предвид, че на тази възраст се формират мастните клетки на детето. Това е предпоставка за наднормено тегло в бъдеще, и съответно предразположеност към една камара заболявания. Не съм съгласна, че не трябва да ограничаваш приема на храва от бебето. Ако е лакомо, то ще си изяжда всичко, и след като е на кърма, при следващото хранене тя ще е още повече, а то пак ще изяде всичко. При такова тегло на тази възраст, аз бих се консултирала с педиатър.

Ми аз се консултирах, каза ми, че идеално е детето. Не знам хората, които предлагат да се ограничи кърмата на бебе  как точно си го представят, правили ли са си подобни експерименти с тяхните деца и до какво са довели те.

# 33
  • Мнения: 51
Ами тя е 65 см. Роди се 51. Много е корава, в смисъл че преди да навърши три месеца се обърна от гръб по корем а сега се изправя сама до седнало положение в шезлонга си, но не задържа много. Не се залежава дано да няма проблем с килцата. Педито й се радва на гушата и толкова. Нищо не ми е казвала. Аз като я питах не са ли много килцата и тя каза "И какво ще и дръпнеш цицката от устата ли? Стига глупости." Но съм спокойна сега като знам че има и други пухкави бебета Simple Smile
И все пак пухкаво ,слабо да е живо и здраво. Hug

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Единственото правило е до навършване на годинка да се утрои теглото при раждане.Така 4е,дали сега е множко-сметни си де...май да.

Как успя да го сметнеш  Rolling Eyes
Питам, защото моето "прасенце" беше с 500 грама по-малко от нейното, но на 1 година не успя да си утрои теглото, не й достигнаха 400 грама  Laughing
Ами много просто...Аз това го знам още преди да родя,4е е горе-долу единствено ориентировъ4но правило за килцата на бебоците.И педи също го потвърди.Не съм го измислила аз.А и че на твоето ''прасенце'' не са и стигнали малко грама,не е проблем.В крайна сметка не става въпрос за точни килограми,а за приблизителни.Плюс,минус 500гр е ок.

# 35
  • Мнения: 8 999
Препоръчителни параметри - на 6 мес. детето да удвои, а на 1 г. да утрои теглото, с което е родено. Това дете ми се вижда доста пълничко, но това не означава, че ще продължи да расте със същите темпове. Ако около 6тия месец забележиш, че има проблем с моториката, не е зле да понамалиш яденето.

# 36
  • Мнения: 46 508

Детето ти е в норма, границите за този ръст са 5.100 кг. долна и 8.500 кг. горна.




Не си ме разбрала какво питам. Как изчисли колко ще тежи нейното дете на 1 година, за да кажеш, че ще е много? и дадох пример с моето, което тежеше горе долу толкова на 4 месеца.

# 37
  • Мнения: 220
Въобще да не се притесняваш, много си е добре детенцето. Моят син беше точно 8 кг. гол без памперс на последната консултация един ден преди да навърши 4 месеца. Не е дебел, просто си е едро дете. А и ние сме на смесено хранене, вие щом сте само на кърма - "евала"!  bouquet

# 38
  • Мнения: 8 242
Съвсем нормално ти е детето! И аз имах такова топче Simple Smile
И сега не е от най-леките, но изобщо не е дебел! Още кърмя..
На 1г.8м. е 14,5 кг / 91 см..

# 39
  • Мнения: 9 973
Много е сладка, да ти е жива и здрава. Hug
като гледам и сравнявам с нашето..........къде,къде има да ви гоним Blush

# 40
  • Мнения: 51
До сега се успокоявах от снимкта си като бебе Simple Smile По късно ще я постна да я видите и ще сложа и някоя скорошна снимка за сравнение. По-дебело бебе от мене едва ли е имало. Сами ще видите просто сега няма с какво да я кача на PC-to.

# 41
  • Мнения: 729
Много ти е сладко бебчето.  bouquet  Всяко дете е различно, така че не се притеснявай. Ние сме на 10 мес. и още нямаме 8 кг.  Laughing Ако детето се чувства добре - всичко е ок. Все пак не можеш да го държиш гладно. Peace
  Това е и моето мнение.Моника е на 1г.и 4м. и е 8.500кг.   Grinning

# 42
  • Мнения: 10 758
Единственото правило е до навършване на годинка да се утрои теглото при раждане.Така 4е,дали сега е множко-сметни си де...май да.

Как успя да го сметнеш  Rolling Eyes
Питам, защото моето "прасенце" беше с 500 грама по-малко от нейното, но на 1 година не успя да си утрои теглото, не й достигнаха 400 грама  Laughing
Да, и аз това се питам Thinking
Дъщеря ми се роди 3500.Значи на годинка трябваше да е 10500.Е, да ама не.Тя беше 8000.

# 43
  • Мнения: 4 546
беб на 6 месеца беше 8,00 кг и 66 см. педи казва, че е много. наддал е 700гр за месеца  Rolling Eyes обаче, той се роди 2400 и си е увеличил теглото 3,33 пъти. което е доста. от бързото наддаване главата му беше мека 2 месеца. не смятам да го ограничавам в яденето, нито педиатърката ми е казала да го правя. само ми каза да не му давам още каши и жълтък. аз и не смятах да го правя  Laughing

# 44
  • Мнения: 3 456
При ръст 68 см. това тегло си е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт