Интериорни врати -питане?

  • 29 749
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
desinkata_85  -благодаря за адреса,ти ли си даде размерите или идва човек на място да си мери?и трябва ли предварително да са махнати старите врати или те махат и слагат направо новите?

# 61
За да не пускам друга тема ще питам в тази: Grinning
Някой знае ли с какво фурнирните врати са по-добри от ламинатните?

# 62
  • Мнения: 15
Ние наскоро купувахме врати и доста се двоумихме между врати с фурнир или с ламинат. Доколкото разбрах от обясненията на продавачите, ламината е по-здрав и устойчив на драскане. Това в нашия случай беше сериозен довод, защото имаме куче, което драска по вратите и ги съсипва за отрицателно време. От друга страна ламината стои някак твърде лъскав....не мога да го обясня..вратата изглежда някак пластмасова. А и петната от пръсти ужасно много си личат.

В крайна сметка купихме с фурнир. Според мен изглеждат по-елегантни, има я мекотата на дървото като вид.

Е, вратите са на 2 месеца и вече са надраскани от кучето....Но това не е проблем на вратите, нито на фирмата-производителка  Cry

# 63
  • Мнения: 2 587
За да не пускам друга тема ще питам в тази: Grinning
Някой знае ли с какво фурнирните врати са по-добри от ламинатните?

Единственото което е по-добро при ламинатните е самото лаково покритие,понеже е печено в пещ и е по устойчиво на наранявания.От тук нататък за каквото и да се сетиш фурнира е по-добър:
1.Прави се от естествена дървесина и притежава почти всички свойства на дървото;
2.Фурнира се лепи на 6мм МДВ(ламината е 4мм),което го прави по здрав от ламината и е по малко вероятно да маркира или раздуе;
3.Подлежи на поправка при нараняване,докато при ламината е невъзможно,а 60лв за поправка не е като 600лв за нова врата;
4.Има по-богато разнообразие на цветове и фладър,ламината има само 6-7варианта;
5.Може да се "играе" с фурнира(примерно врата орех,с ромбове венге,или кръстосан фладер);
6.Повече модели врати(с прозорчета,табли и подобни);
7.Можеш да си сложиш какъвто и колкото искаш лак (мат,гланц,повече или по-малко)
За това се сещам сега  newsm78

# 64
# 65
  • София
  • Мнения: 2 802
Estellia, имаш ли поглед и върху други фирми за врати? Ние сме се спрели на Intesa за входна, а за интериорни Камбера и син.
Ако някоя от вас има отзиви за тези фирми, моля да сподели  Hug

# 66
  • Мнения: 3 830
Estellia, имаш ли поглед и върху други фирми за врати? Ние сме се спрели на Intesa за входна, а за интериорни Камбера и син.
Ако някоя от вас има отзиви за тези фирми, моля да сподели  Hug

Intesa са първокачествени! Отличен избор.

Камбера и син също са много добри. Имат много красиви врати. Peace
Мисля, че изборът Ви е отличен!
Успех и после да кажете как е минало и дали сте доволни. Wink


# 67
Благодаря на всички за отговорите  Hug
Вече поръчахме фурнирни(венге) на тази фирма:


Малко е безизвестна и не знам какво ще излезе,но само те бяха съгласни да ни ги направят и цените са добри.От другите фирми на които се обадихме като чуеха че става въпрос само за две врати почваха да овъртат и ни даваха или много големи цени или дълги срокове.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 802
Estellia, имаш ли поглед и върху други фирми за врати? Ние сме се спрели на Intesa за входна, а за интериорни Камбера и син.
Ако някоя от вас има отзиви за тези фирми, моля да сподели  Hug

Intesa са първокачествени! Отличен избор.

Камбера и син също са много добри. Имат много красиви врати. Peace
Мисля, че изборът Ви е отличен!
Успех и после да кажете как е минало и дали сте доволни. Wink



Благодаря ти   bouquet
Ще ви държа в течение.

# 69
  • Мнения: 388
И аз да кажа мнение - за Интериорни врати Интекс са добри и като качество, и като изработка... за срокове не мога да кажа. Ние миналото лято си поръчахме врата в Door Decor - качество и изработка - супер, всичко в срок, но за монтажа имахме доста проблеми докато докараме майсторите в къщи... но пък и нашия случай беше един такъв по-особен...

# 70
  • Мнения: 425
Да ви кажа как се развиват нещата при мен. По нагоре писах, че сме поръчали от Булаке врати. Значи на 19 май беше поръчката и ми казаха срок доставка 45 дена. Преди малко много приятно ме изненадаха, като ми се обадиха да ми кажат, че в четвъртък ми пристигат вратите и искаха да ги монтират в петък на 13 юни. Много са бързи, само дето ние още не сме готови с подовата настилка в едната стая, та се разбрахме като станем готови да им се обядя и да се раберем кога да дойдат за монтажа. Като сложат вратите ще ви докладвам пак  Mr. Green

# 71
  • София
  • Мнения: 2 802
beru6ka , страхотно, дано да си доволна от качеството на вратите и от монтажа им. Ще чакаме да споделиш.

Общи условия

Активация на акаунт